Dcera chce sourozence, ale další dítě neplánujeme. Co dělat?

26. pro 2019

Dobrý den. Je to pro mě citlivé téma tak proto anonym. Už dlouhodobě řešíme jeden problém. Dceři je jedenáct a strašně moc si přeje sourozence. Poprvé to zaznělo(že chce sourozence) když jí bylo sedum let. Od té doby nás otravuje že chce sourozence. Problém je v tom,že my s manželem už dítě nechceme. To by nebyl problém. Problém je v tom,že dokáže půlku dne proplakat,protože chce sourozence. Pořád se nám stěžuje,jak je život nespravedlivý,protože nemá sourozence. Říká,že jí je doma nuda,že si nemá s kým hrát. Ona je strašně stidlivá a nemá moc kamarádů. Co máme dělat? Už se nemůžeme koukat jak pláče a poslouchat jak je život nespravedlivý.

veronikav31
28. pro 2019

@zuzkasim naprosto souhlasím. rodiče často chtějí děti chránit,ale občas to dělají špatným způsobem. Podle spousty rodičů jsou děti na hodně věcí malý, ale přitom to není pravda. my dcerce vysvětlujeme rozdíl mezi chlapečky a holčičkami, byť rozdíl vidí-ona je holčička,bráška je kluk a začali jsme s tím když se syn narodil, dcerce byly 2r a 1m, pro někoho to je brzo, pro mě akorát.někdo to považuje za blbost,já ne.

autor
28. pro 2019

Tak jsme dneska kamarádce hlídali 15 měsíční dceru. Naše dcera si hlídání moc užila. Hrála si s ní, krmila, uspávala atd. Dcera z toho byla moc nadšená. Když si kamarádka přišla pro dceru, tak když odcházeli, měla slzy v očích. Po tom co se zavřeli dveře následoval pláč. Začala plakat a prosit, aby jsme jí pořídili sourozence. Sedla jsem si s ní a promluvila. Vysvětlila jsem jí, že miminko už nechceme, že by to pro nás bylo těžké atd. Pak odešla do pokoje a plakala tam. Asi po hodině se uklidnila a přišla za mnou do kuchyně a začala mi pomáhat s vařením. Když přišel manžel tak jsme to s ním probrali. Uvidíme co a jak dál.

martaskaaa
28. pro 2019

Zachvili bude v pubertě a přejde ji to 😉

marcicek84
28. pro 2019

Tak ji hlídejte častě ji a pravidelně a své dceři vysvětlujte...puberou to určitě vymizí...

autor
28. pro 2019

@marcicek84 Tom máme v plánu, že jí budeme hlídat častěji. Kamarádka je ve třetím měsíci těhotenství, tak bude ráda, že ji občas pohlídáme dceru. Ona je celkem živé batole.

hermanka88
28. pro 2019

Jestli můžu přidat názor, tak synovi je nyní 6 let.Ano,skoro 3 roky už chce sourozence, já se necítila a nebyly podmínky. Ať už v podobě mých zdravotních problémů či stavby domku a dočasného provizornějsiho bydlení.Až nyní se to ve mě otočilo(dostavěli jsme,zabydleli se..) a čekáme 2.dítě. Ale protože jej oba chceme,ne kvůli syna.Ano,chci zároveň, aby tu někoho měl do budoucna,ale také jsem prostě znova pocítila touhu jej mít. Takže pokud to necítíte, nedělejte to.My jsme s bráchou téměř o 14 let od sebe a byla jsem stále jako jedináček.I těch 11 je hodně a druhé dítě by se asi dost pravděpodobně cítilo jako já..

autor
28. pro 2019

Budeme s manželem doufat, že ji to brzy přejde.