Dcera otěhotněla v 16, jak to může zvládnout?

lekra
25. dub 2014

ahoj holky, najde se mezi vami velmi mlada maminka? Dcera otehotnela v 16 letech a ja jsem z toho v soku-jak to muze takove jeste dite zvladnout? Porod, noci s miminkem, peci, starost, dostudovat atd...dekuji za pripadne nazory.

kulisaci
18. čer 2014

@lekra take jsem syna porodila v sestnacti ale bohuzel jsem nemela takovy fajn osud abych mohla rict ze moje matka by mi tak moc pomohla.drzim vasi dcerce pesticky a vam pevne nervy,hodne zdravi miminecku a hlavne hodne sily abyste to vse zvladli🙂

lekra
autor
18. čer 2014

@kulisaci děkuju moc, a se svým partnerem, otcem dítěte, jsi pořád?

kulisaci
18. čer 2014

nejsem s nim uz dlouho je to dlouhy a bohuzel ten pribeh nema uplne stastny konec:_(a sveho starsiho snym a bojuji s moji vlastni matkou.ale to je opravdu na tsrasne dlouho,a spatne se to pise.ale vam i vasi dcerce a miminku preji at vam to dopadne co nevic stastne🙂
@lekra

halouzkova5
18. čer 2014

Ja jsem dceru porodila skoro ve svych 20 a i kdyz to bylo neplanovane byli jsme vsichni radi a stastni... Byla jsem teda moc nervozni abych udelala maturitu a pak jak to budu zvladat s malou sama kdyz manzel je v praci od rana do vecera... Nastesti byli okolo me super lidi vcetne rodiny a vse jsme zvladli 🙂 myslim ze vase dcera ve vas bude mit velkou oporu 🙂 preji hodne stesti 🙂

lekra
autor
19. čer 2014

@kulisaci děkuju moc!

lekra
autor
19. čer 2014

@halouzkova5 určitě musíme dceři pomoct, nabídla se hlavně jejího přítele maminka, tedy potencionální tchýně, že bude hlídat, aby mohla vystudovat. ve čtvrťáku už půjde pravděpodobně na denní studium, aby se mohla připravit k maturitě..ale to je ještě daleko.

evik19
22. čer 2014

@lekra Moje kamarádka otěhotněla v 18 těsně před maturitou, její přítel, se kterým chodila rok a půl se na ni vykašlal v den, kdy mu oznámila, že je těhotná. Neměla žádnou podporu v rodině, její máma je alkoholička, s tátou se rozváděli. I tak to všechno zvládla a dnes je z ní úžasná milující máma skoro školáka, žije s novým přítelem, pracuje...Tvoje dcera je na tom tisíckrát líp a určitě spolu všichni všechno zvládnete. Určitě by ti potvrdilo spousta holek, co se tu už roky neúspěšně snaží o miminko, že by bývaly raději otěhotněly v 16 než nikdy🙂
Když nad tím tak přemýšlím, znám vlastně ještě lepší příběh - sestřenice mojí mamky otěhotněla v 16 nebo 17 s klukem sotva plnoletým, vzali se a jsou spolu štastně do teď. A to ten kluk, aniž by to v té době věděl, už jedno dítě měl🙂
Jestli spolu tvoje dcera s přítelem zůstanou, to by stejně nikdo nezaručil, i kdyby jim bylo třicet. Já jsem se svým manželem od svých 19 let, a kdybych ho potkala v 16, tak věřím, že bychom stejně spolu byli, jen by to teď nebylo 11, ale 14 let🙂

kitinka76
22. čer 2014

@lekra může 🙂 já byla těhotná v 16-ti. Končila jsem zrovna třetí ročník, otec dítěte byl ještě o rok mladší než já.... Ve škole jsem dostala na rok pauzu, s pomocí rodičů se mi povedlo dostudovat a udělat maturitu. Dcera má v současné době 20 let a troufám si tvrdit, že jsem ji dobře vychovala a že jí v životě téměř nic nechybělo 🙂

lekra
autor
22. čer 2014

@kitinka76 to je super! mas krasne deti, koukala jsem na fotoblok.Moc mi pomahaji takoveto pribehy🙂

kitinka76
22. čer 2014

@lekra moje máma se taky vdávala v sedmnácti, takže jsem u ní měla velkou podporu a pochopení 🙂 babičkou byla už v pětatřiceti 😉

lekra
autor
26. čer 2014

dnesni ultrazvuk v 32tt -vse v poradku, miminek ma 1785g a termin vychazi na 24.8.coz je den narozeni me mladsi dcerky🙂

katynka1
10. črc 2014

@lekra nedalo mi to a musím napsat, že Vám a celé Vaší rodině moc fandím!

ladkaspackova
10. črc 2014

@lekra je super mít takovou oporu, kterou má vaše dcera ve vás...je mi 34 a mít dítě v 16 bych asi nemohla protoze by mě máma asi zabila......škoda jen že si člověk nemůže vybírat protoze bych ho raději měla v 16 než ve 34 smiřovat se s tím že ho nikdy nemít....

simka77spain
10. črc 2014

@lekra moje švagrová otehotnela v 16, byla ve tretaku na gymplu. můj brácha 17 roků, byl to šok ale jsou spolu do teď. brachovi je 50. další dcerka se jim narodila dva roky potom. švagrová dostudovala, drželi spolu od začátku a jsou krásná rodina. obě holky mají vysoké školy. :-* já jsem byla svobodnou matkou ve dvaceti, matce se to nehodilo protože tentokrát nebyl otec který by se nějak chtěl účastnit a vlastně všichni byli proti mému těhotenství, cítila jsem se strašně. A moc mě to bolelo. Na ultrazvuky jsem chodila sama a mou matku nikdy nic nezajímalo. Později si ho zamilovala a má ho rada jako práva babička když teda asi viděla že jsem to zvládla ale Nikdy ji to nezapomenu. Celých dalších skoro 20 let jsem se marně snažila s manželem o miminko a zdařilo se nám až teď s pomocí lékařů a hodně klinik a peněz. Radujte se s ní, je to krásné mít dětiřPeji hodně štěstí a zdraví miminku.

lekra
autor
10. črc 2014

@ladkaspackova @katynka1 dekuju vam.neni to jednoduchea bude jeste slozitejsi, to si uvedomuju.kazdy ma ale nejake trable.

lekra
autor
10. črc 2014

@simka77spain dekuju za pribeh o svagrove.tesim se na vnoucka a zaroven se bojim jak to bude.proste nejak bude muset.nechci starnout, ale kdyby uz tak aspon tri roky byly za nama!

angel456
17. črc 2014

Naší nejstarší je 12, je poučená, až s někým začne chodit, dostane prášky, (nebo něco), ale prostě když se stane, tak se stane. Vaše dcera má obrovský štěstí, že partner není žádný 15. tiletý ucho, že pracuje. rodinu má alespoň vaše dcera fungující, tak co, je jedno, že to přišlo o 5 let dříve... Nezávidím vám to, ale mít miminko je přeci zázrak... Počkejte, až se ten drobek narodí, chytnete tě za ruku a usměje se a řekne poprvé bába... Ale hlavně moc jim do toho nekecejte, oni jsou rodiče, i když absolutně nepřipravený... Hlídat, ale nedávat nevyžádané rady... i když to budou dělat úplně blbě... oni si na to příjdou stejně jako jsme na to přišli všechny 🙂

zaludovap
17. črc 2014

Ahoj (doufám že tykání nevadí) nejsem sice ve věku Vendy, ale znám ji přes net - psali jsme si několikrát na facebooku i womenzone a příjde mi že je na prcka připravená. I když ne věkem, ale rozumově určitě. Držím palce ať to všechno zvládnete a hlavně obdivuju že jste ji neposlala na interrupci! 😉
Je mi dvacet a mám 9ti měsíčního chlapečka. Kdyby jste chtěla, klidně mi někdy napište zprávu.

Petruš

matulka93
17. črc 2014

@lekra Miminko sice nemam, ale kamaradka ano, bylo ji teda 17let, ale to už takový rozdíl není. Ste super maminka, že s tojíte u ní a pomáháte. Dcera tourčitě zvládně pokud bude mit oporu ve Vás, patrtnerovi... v rodině 🙂 Držím palečky! 🙂

zerlinna
17. črc 2014

Zdravím. Když zvládnou postarat se o děti zvířata, proč ne 16 leté děvče. Hormony ji to nařídí a postará se. Podle mne na věku nezáleží. Jsou země, kde rodí holky ve 12 a také se umějí postarat nejen o dítě, ale i manžela a domácnost. A pak nejmladší matce na světě bylo 5 let, když porodila, bohužel její dítě brzy zemřelo.
Nebojte, určitě to dobře dopadne. Se mnou to je horší. Ve 39 letech mi stále rodiče říkají, abych myslela na dobré vychování. Vždy jsem na to myslela a jak jsem dopadla....... Ale nestěžuju si, mohlo by to být horší.

barulina
17. črc 2014
barulina
17. črc 2014

@cta po precteni tveho prispevku jsem az zacla litovat tve deti,pokavad mas. Nebudu rozepisovat vse co me napadlo u cteni,ale jsi takovy maly hitler. Fuj,normalnd fakt zasnu. Pekny vecer

zerlinna
17. črc 2014

@barulina
Omlouvám se nemyslela jsem to zle. Jen nevidím důvod proč by se 16 letá holka nemohla postarat o dítě, když si ho chce nechat.

verushe20
17. črc 2014

@bunny123 absolutne nesouhlasím a vytáčí mě příspěvky typu ze rodiče selhali ve vysvětlení svým dětem co se týká sexu... Když sem mela těch 14-15-16 tak se semnou moje mamka vůbec o sexu a možných rizicích nebavila, antikoncepci jsem si pořídila a schovávala před ni aby nevěděla ze s přítelem spíme...a navíc, mam jednu známou která otěhotněla myslím v 17 a to i přesto ze antikoncepci brala... Může se to stát naprosto každému, může prasknout kondom nebo selhat antikoncepce kvůli kombinaci s jinymy prášky... S pomoci maminky slečna výchova své miminko a za par let jim to ani nepřijde že mela dite tak brzy... Všechno se da dohnat, škola i vzdělání a to ze si bohužel teď neužije diskotéky a kamarády tak si to může vynahradit i v 25 a aspon bude mít výchovu driv za sebou a pak si může užívat

barulina
17. črc 2014

@zerlinna co? Ari nejaka chyba 😀

zerlinna
17. črc 2014

@cta
Lepší mít dítě v 16 než vůbec. Nikdo neví co se může stát. Jedna kamarádka měla dítě v 17 letech, bylo z toho hrozně zle. Ve dvaceti měla rakovinu a museli jí vzít dělohu, takže již nemohla mít další děti. Kdyby se chovala slušně, dle sexuální výchovy, byla by úplně bezdětná. Takhle má alespoň jedno dítě.

zerlinna
17. črc 2014

@barulina
Nic , dobrý, pochopila jsem že to nepatřilo mě.

zerlinna
17. črc 2014

Teď jsem si vzpoměla na jednu holku ze Slovenska, byla i ve STV. Nějaký muž ji znásilnil a ona otěhotněla. Rozhodla se dítě donosit a dát k adopci. Jenomže ji to dítě pronásledovalo ve snech, volalo ji a natahovalo k ní ruce. Ona to nevydržela a šla si vyzvednout nazpět své dítě a podařilo se jí to, teď je šťastná a spokojená. Byla tuším v pořadu modré z nebe, nebo něco podobného.

verushe20
17. črc 2014

@zerlinna miminko potřebuje svou mámu. 🙂

hvezdnenebe
31. črc 2014

@lekra mé dceři bude brzy 16 let. nemá zatím přítele a nebere hormonální antikoncepci, je poučená o jiných možnostech ochrany. a stejně si myslím, že stát se může cokoliv. zrovna nedávno jsem přemýšlela nad tím, co bych dělala kdyby přišla, že čeká miminko. no šampaňské bych asi nebouchala 🙂 ale četla jsem na koníkovi pár diskuzí, kde si povídají holčiny, které nemůžou otěhotnět a bylo to z mého pohledu moc smutné. takže bych se zařídila stejně jako ty - pomohla bych dceři co nejvíce a těšila se na vnouče.
miminko je vždycky dobrá zpráva a podstatné je jediné - aby bylo zdravé.
přeju ti, aby tedy tvé vnouče bylo zdravé a aby tvoje rodina měla pořád tak krásné vztahy. mimochodem se mi moc líbí jak se k věci postavil budoucí tatínek. někteří chlapi jsou nezodpovědní ještě ve čtyřiceti a on tak mladý se zachoval správně. borec.
a k příspěvku cta - nedočetla jsem ho ani do konce. něčím takovým si nemíním zaneřádit hlavu.