Dělá máma naschvály?

27. srp 2020

Ahoj. Potřebuju poradit. Naši se děsně těšili na vnouče, ale... Nemůžu vysvětlit, že číslování dudlíků, sunaru, plen není jen pro srandu králíkům. Koupili sunar, i když jsem plně kojila. No já husa se nechala mámou zvyklat, že to malé nemůže stačit, i když krásně prospívala. Takže je z větší části na sunaru 😢 Ve dvou měsících koupili další krabici sunaru, ale číslo 2. A já říkala že proč to kupujou když to je až od půl roku, a ona že to je přece jedno. Nebo lahvička na sunar. Savička číslo 2,že jedničku neměli. No málem mi malou utopila jak to hodně teklo, já si nevšimla že jí šoupla fakt dvojku. A pleny - měla používat číslo 1,a určitou značku kvůli kyčlím. No samozřejmě koupili blbou značku které i protékaly. A když jsem říkala ať koupí tu naší značku, že to klidně zaplatím (cena ale stejná), tak koupili úplně jiné, ještě blbší, a číslo 3! A že to je přece jedno. Nakonec jsme se pohádali, a prý ať si to k nim teda koupím sama a za své. Mrzí mě to, nejde mi o peníze, ale oni se tak angažovali, a když řeknu že nemůžou kupovat čísla jen tak, tak jsou uražený. Už tam přestávám radši chodit, protože se akorát do všeho pletou, oni vědí vše nejlíp, a já jsem ta špatná

somalicats
29. srp 2020

@tulikiss Souhlasim. Ja treba nechapu, jak mohla z plneho kojeni najednou skoncit na sunaru - tak doprcic bud kojim, nebo dam dokrm, pokud JA vidim, ze toho mlika mam malo, ale nedokazu pochopit, jak by MOJE dite mohl nekdo krmit necim jinym, nez krmim ja. Myslim tim kojence pochopitelne. Tak bud jsi, zakladatelko diskuse, totalne nesvepravna, nebo nechavas mimino u rodicu, nebo uz fakt nevim, jak by se mohlo Tvoji matce podarit prevest TVOJE mimino z plneho kojeni na UM.

hanka_12345
29. srp 2020

Ja se divi ze zijes 😀 jestli to praktikovala i na tobe 😀

hanka_12345
29. srp 2020

@twins_sovovi coze? 😀 jako ze si stridali jedno lizatko?a skrz to jsi to na pul roku utla? A kdyby nelrisla ona tak se kvuli lizatku nebudete vidat 30 let?
Promin ale co je na tom tak prisernyho?
Jako unavam neni to uplne ok ale zas bych z toho nedelala drama

pabka
29. srp 2020

@hanka_12345 taky mě to napadlo... naše děti to s kamarády občas taky udělají, s lizatkem nebo zmrzlinou, když to vidím, oklepu se, řeknu si uaaaa to bych nikdy neudělala, brrr 😂😂😂 ale je nechám. Posiluje to kamarádské vztahy 😉😂 A nebavit se kvůli tomu půl roku, to je drsný.

hanka_12345
29. srp 2020

@pabka no prave,decka to mezi.sebou delaji a urcite se nechytam za hlavu "co to do pr....delas?! 😀 ) pokud to druhy decko nema.lepru coz asi nema....zas bych to nedramatizovala...ovsem zmrzlina vnpul roce a natajnacku nastrazena na didliku nebo co to bylo...to uz ke docela průs.r 🤷‍♀️

pabka
29. srp 2020

@hanka_12345 to jo, to by mě taky nastvalo to s tou zmrzlinou na dudliku...

jelenice_zavodnice
29. srp 2020

@antoinet Jenomze to je ta generace, ktera byla vedena ve vsem k absolutni poslusnosti. Rodicum se neodmlouva, s rodici se nediskutuje, rodice se poslouchaji a maji porad pravdu. A tak dale... To je pak tezke z poslusneho kotatka se stat zurivou lvici branici sveho potomka. Autorka musi zacit nejdriv i sebe a to je sakra tezke pokud na to nebyla zvykla.

antoinet
29. srp 2020

@jelenice_zavodnice hele ale tohle fakt není poslušnost, to je absolutní nesvéprávnost. To snad příroda zařídila s pomocí hormonů, že když chce někdo něco provést mému dítěti, tak zakročím.
Už to, že se na to musí ptát a hledat podporu u úplně cizích žen na internetu, o něčem svědčí.
Je to prostě už extrém, nechat si dítě převézt z mateřského mléka na umělou výživu a asi bych vyhledala nějakého psychologa, aby zapracovala na úplně základní schopnosti vymezení hranic.

autor
29. srp 2020

@antoinet Já už vymezovala hranice v těhotenství. Co je malá na světě, taky, a jak tady někdo psal, je ze mě lvice co chrání svoje dítě. Ale jaksi ani to nemá účinek. Ale vyřešila jsem to tak, že jsem je přestala navštěvovat, snad jim to dojde.

antoinet
29. srp 2020

Moc držím palce! <3

autor
29. srp 2020

@antoinet Díky. Je to smutný že musím jít proti vlastním rodičům, ale moje malá je přece jen nejdůležitější...

korin
29. srp 2020

Máš to těžký, zažila jsem v mnohem menší míře něco podobného... Moje názory neměly stejnou váhu jako názory známých... Taky jsem vyrostla na sunaru a moje máma nemohla pochopit, že kojím a nedávám čaje atd. atd. Stůj si důsledně za svým. Toto je teprve začátek, později ti bude radit ve výchově... Je potřeba se vymezit už teď, později by to bylo mnohem těžší.

twins_sovovi
30. srp 2020

@hanka_12345 nebylo to jen o lizatku bylo toho dost a po tomhle jsem bouchla debil nejsem.... A hlavně tam toho bylo X co ona dělala bychohla psát Román.... Já jsem psala konkrétní situaci kdy jsem prostě řekla dost....

twins_sovovi
30. srp 2020

@pabka jak jsem už psala nebylo to jen o tom, ale byla toho hromada ... Mě se líbí jak si to každej přebírá podle sebe 🤣🤣🤣

twins_sovovi
30. srp 2020

Tady si ne vybereš vždy se najde někdo kdo k tomu bude mít postoj takový jaký má a udělají z tebe ještě pako 😝🤭 hlavně hlavu vzhůru jsi bojovnice nedej se 💋❤️

pabka
30. srp 2020

@twins_sovovi ale v tom prvním příspěvku o lizatku žádné jiné “hromady” prohřešků nezmiňuješ. Takže jsem si nic neprebrala podle sebe, ale hodnotila jsem věc přesně tak, jak jsi ji popsala. Zakladatelky situace mi přijde nezavidenihodna a vadila by mi taky. Ale jak už tu někdo psal - kdybych plně kojila a mimi prospivalo, nevím jak by se mi mohlo stát, ze ho někdo převede na sunar. Zmrzlina na dudliku a další zde popsané věci jsou šílený, to uznávám. To by mi vadilo hodně.

twins_sovovi
30. srp 2020

@pabka Kdybych měla všechno zmínit jsem tu dva dny 🙄 měla jsem to tam zahrnout to je pravda 🤭