Dělení majetku za zády. Jak v sobě zlomit pocit křivdy?

domca1991
3. zář 2019

Nazdar holky, mám v sobě pocit křivdy, ale nevím jak ho zlomit, poradíte? Kdo nezažil podobnou situaci asi těžko pochopí. Mám mladší sestru, ktera do 30 žila u mamky, platila ji studia a tak. To táta ještě žil, teď je tu ale už jen máma. Ségra nemá rodinu ani zadne závazky. Já jsem o rok starší a už mám dítě a jsem vdaná. Od 25 jsem odstěhovana a splácíme hypotéku. Od 18 pracuji. Mama mela k dispozici byt o kterém řekla že jej napíše ségře. Mi nabidla peníze (jen zlomek ceny bytu), jenže přeci není možné abych ji nechala se na důchod zadluzit. Vím že by si musela půjčit a že sama nic nemá. Tak jsme to odmítla s tím, že bych chtěla, ať se domluvíme se sestrou spolu. Vždyť je to Mgr. a má skvělou práci, navíc prý mamce dává jen 2000 na bydlení se vším všudy-takze musí mít nasetreno něco. Já splácím byt a živim se sama tolik let tak co by segra nemohla vypořádat blbou polovinu? Úmysl jsem měla dobrý. Výsledek? Ségra mlcela jako hrob, no a máma tvrdila že byt je její a že to má čas. Bohužel mě ani ve snu nenapadlo, že se spolu domluví a byt ji napíše za mými zády abych o tom nevedela. Když jsem se to dozvěděla, tak nahodou od cizího člověka. Dávno ji byt darovala. Obě se celou dobu tvářily, jako by se nechumelilo, normálne jsme vycházely. Nezlobím se kvůli penězům, jak by si hned každý myslel. Jsem ale smutná kvůli tomu jakým způsobem to udělaly a co je k tomu vedlo? Cítím se podvedena a oklamana.

mlynkova85
5. zář 2019

@zuzineckah svagrovi se blíží 50 tchyni bude pomalu 70, ono to zase tak daleká úvaha není. A potomek mu opravdu nikde neběhá. A nejspíš už ani běhat nebude. Ale o to tady nejde. Mě spíš zaráží že bezdětnemu synovi spadne do klína dvougeneracni barák a všichni ostatní mají smůlu a nedostanou ani korunu. Ale o peníze ani o ten barák mi nejde. Život není spravedlivý a nikdy ani nebude.

hankaviki
6. zář 2019

@elu TY nemáš o mně co doufat!

anima65
7. pro 2022

Jsem matka 2 děti a zaráží mě,kolik z vás tady obhajuje,že rodiče si mohou o svém majetku a darování rozhodnout sami,mohou samozřejmě,ale podarovat jednomu dítěti barák a druhého zazdít bych pochopila v případě,že to je masový vrah, i já řeším,jak podělit děti a nevidím jediný důvod, proč je nepodelit napůl,obě jsou mě a obě je mám stejně ráda,a to,co dopadne s mým majetkem,barákem je mi opravdu jedno, jediné na čem mi záleží,aby vztah mezi mými dětmi nebyl narušen mým upřednostněním jednoho dítěte před druhým, a pokud bych ďelala s majetkem přesuny za života,tak určitě ne nikomu za zády,ale společně s hledáním kompromisu

anima65
7. pro 2022

@domca1991 kamarádka jela rodičům sdělit,že vyšetření dopadlo špatně a čeká ji chemoterapie a otec ji sdělil,že zadlužila svoje děti,a proto daruje dům její sestře, navíc,že by ho zajímalo,kolik peněz dostali její děti od rodičů jejich otce, ženská,která dělá vše pro děti ,nikoho nezadluzila a i pro otce udělala první poslední, v době kdy byl nemocný,jezdila 3x týdne trasu Brno Hradec,aby ho povzbudila v nemocnici,to v době,kdy začala bojovat o život dostala sežrat naplno, přitom ji šlo hlavně o podporu rodičů, holt manipulace a pomluvy její sestry byli rodičům bližší než ona, myslím,že v této situaci vrátit vztahy do normálu je nemožné,smutný příběh,držím ji pěsti,ať svou cestu za zdravím vyhraje

barumrallyebum
7. pro 2022

Zasla bych za pravnikem, jestli to jde nejak napadnout. Byla bych pekne nastvana. Automaticky by tak budouci pece o matku v pokrocilem veku padla na sestru!