Děti pokaždé s někým jiným. Mám mít další dítě?

16. zář 2022

Ahoj, chtěla bych hodně dětí, dokážu se o ně postarat i sama. Ale chlapi mi nějak nevychází. Mám tři děti a pokaždé s jiným otcem. Teď mám partnera a chtěli bychom miminko, je nám spolu krásně, děti přijal jako vlastní, ale po předchozích vztazích vím, že nikdy nevíte. Musim počítat, že i on nás může opustit, ale miminko bych chtěla. Je tu někdo, kdo má více dětí s různými partnery? U prvních dvou jsem neměla pocit, že by to někoho pohoršovalo, ale u tretiho už narážky poslouchám, tak se bojím jaké to bude u čtvrtého zase s různým partnerem.

bohumilakupkova
17. zář 2022

Klidně, jestli jsi smířená s negativními reakcemi, ale to už asi budeš zvyklá. Lidi koukají blbě i na mě a to mám ty 3 děti se stejným otcem. Do té doby se rozplývali, jaký máme hezký páreček atd. a teď registruji spíš pohrdavé pohledy. Vidím takový rozdíl, když jdu s nimi zvlášť a když se všemi a občas mě to hodně mrzí. Jednorázový příspěvek to ještě vylepšil. Že jsme vysolili skoro 15 tisíc za synovo zuby už ale třeba nevidí nikdo. Samozřejmě mu je nečistím (jen dceři - 0 kazů). 👍Vždycky je důvod si kopnout. Někoho pohoršuje holt už ten počet. Hodně dětí=líná, na dávkách, nezodpovědná, neumí se chránit. Pak kulí oči, že pracuji a že jsme všechny děti chtěli. Už jsem ale pro změnu zaslechla, proč si jich tolik dělám, když se jim pak nemůžu věnovat a musím chodit do práce. Bohužel mi došlo až zpětně, že to bylo na mě. Nemáme nárok na žádné dávky, manžel na slevu na vyživovanou manželku atd., ale ty lidi, které potkáváme s pracující variantou vůbec nepočítají. Tady platí 3-4 roky pouze doma a pouze na dávkách a příjmu manžela. Nezbývá nic jiného, než se s tím smířit, i když to někdy dost zamrzí. Znám fajn holku, která má 1. a 2.dítě s různými tatínky a 3. a 4. s jedním dalším. Stát se to prostě může a na okolí bych se vybodla. Už jsem o ní slyšela nehezké připomínky, ale zrovna od lidí, kteří svoje děti ani nemají a neví, jaká to je starost a že to bohužel páni "dokonalí" často neunesou, že za to ta holka třeba ani nemůže. Lidi budou soudit vždycky, když je něco jinak, než oni si představují. Kdyby se aspoň povyšovali ti s dokonalým manželstvím...Sama bych byla radši opuštěná s dětmi, než abych ty děti neměla.

muhehehe
17. zář 2022

Tak já taky odpovím, jak to vidím - za mě úplně v pohodě. Kdybych měla za sousedku mámu, která má každé s jiným, zanedbané děti věčně doma samotné protože matka někde chlastá a loví dalšího chlapa, tak to jo, to bych si i něco myslela a nebylo by to úplně pěkný. Ve tvém případě bych se asi k žádné úvaze ani nedostala, neměla bych vůbec potřebu k tomu zaujímat nějaký postoj. A z nějakého ,,co by tomu kdo řekl" už jsem sama za sebe taky dávno vyrostla, a to opravdu vnitřně. U mě to přišlo samo postupně s věkem, když si představím, jaké hovadiny mne dřív trápily (přesně takového toho typu ,,co si kdo pomyslí"), nevychazím z údivu. Fakt každému bych doporučila na tomhle zapracovat, když to nepřijde samo, tak aktivně. Dost se uleví a nebude potřeba klást takové zvláštní otázky. Čekám čtvrté dítě (v mém případě teda s jedním chlapem, ale nesejde na tom) a doteď jsem se vůbec nepřistihla při nějaké úvaze, co si o tom kdo bude myslet, nebo co si kdo myslí o našich dosavadních třech dětech. Ani nemám dojem, že by takové věci v mojí sociální bublině byly téma, mě přijde že si každý hledí svého 🙂 já bych teda ve tvé situaci určitě do čtvrtého šla. Vztah už má něco odžito, ty jsi určitým způsobem zajetá ve svém režimu a partner je s tím evidentně ok, v neposlední řadě jsi prostě trochu dál než při prvním vztahu. Možná se v okolí najde někdo kdo bude mít blbý kecy. Ale hádala bych , že to bude spíš tím, že dotyčná (chlapi tohle podle mě neřeší) neunese pomyšlení, že se umíš solidně postarat a máš to i přes nějaké vztahové karamboly slušně pod svou kontrolou. To se lecjaké paní, která se hroutí z péče o jedno dítě, doma má debila (ale rozcházet se nebude, protože je na tom debilovi existenčně závislá a na osamostatnění je zdechlá) prostě nebude líbit 🙂 přeji hodně štěstí - tak nějak celkově, ať se daří ;)

martikbertik
18. zář 2022

Nic ve zlém .. ale tohle fakt nechápu....

carmenz
18. zář 2022

Tak já ti řeknu, jak se ohlížet na to, co si kdo myslí.
Nijak! 😁
Já čekám své druhé dítě s mužem o 18 let starším, se kterým jsem už 14. rokem. Předtím to bral hopem, a tak má i mimo to ještě 3 syny, každého s jinou matkou. Navíc do rodinného rozpočtu přinášíme oba stejně.
Víš, co si o nás kdo musí co říkat? A víš, co zkoušelo okolí v začátcích? Tsss, ani nehnu brvou, a to nemyslím nijak ostentativně, prostě jsem taková. A okolí to asi vycítí, brzy se řeči rozplynuly a co si kdo myslí, to je jeho věc, koneckonců já si taky leckdy myslím, a vím o těch lidech kulový.
Že by tím děti měly být znevýhodněné ve společnosti - to si vůbec nemyslím, kamarádství se na tyhle věci neptá a pokud jsou a budou ve své (jakékoli) rodině spokojené a šťastné, nějaké pomluvy je zásadně nezraní.
Já už jsem alergická na představy ostatních, jak má co správně vypadat.
Je jistě hezký obrázek vymydlené rodinky v domečku na hypotéku, s autíčky na leasing, párečkem dětí holka a kluk, tatínek hodně pracuje, maminka ráda nakupuje dekorace v Pepku a peče v neděli koláč a vozí děti po kroužcích a pak všichni čekají, až zazvoní zvonec a konec.
Nu a taky je krásný mít spoustu dětí, spoustu lásky a spoustu štěstí a vzpomínek tak, jak se to líbí jen nám samotným.

chris_n
18. zář 2022

Mno.....


Ne!

maxulekapcule
18. zář 2022

Hlavně aby Ti ta materiální stránka vydržela i do budoucna. Také jsem si myslela, v práci dlouhá léta, slušnej příjem. A ejhle, jsem bez práce s RP 11 000, když jsem na stálých platech mi odchází 12 000

marketa1218
18. zář 2022

Ne.

kajka321
18. zář 2022

Prď na lidi, riď se srdcem. Co na tom, jsi silný člověk, zjevně nepotřebuješ být na nikom závislá. Se ani nedivím, že ti to okolí závidí a potřebují se vyřádit se v pomluvách. Jen tu sílu předej svým dětem, aby to ustaly.. a poslali ostatní, tam kam slunce nesvítí..

solvejg
19. zář 2022

Je to přeci Tvůj život. Pokud se mají děti dobře a nevadí Ti, co si o Tobě myslí okolí, tak proč ne. Já jsem pro své okolí divná už jen tím, že mám tři děti. Vždy se najde někdo, kdo bude odsuzovat. Jen buď připravena, že někteří lidé jsou opravdu zlí.

agneska7
19. zář 2022

Moc nechápu proč to řešíš tady na mk. Ženské tady ti ty děti krmit nebudou . To se musíš rozhodnout sama jestli zvládneš další když se otec rozhodně zdejchnout . . Já mám 3 děti se stejným mužem . A i tak mi přijde že se lidi na mě dívají jak na Mimoně jestli mi jako nepreskocilo a mají debilni poznámky že jako kolik těch dětí máme a kdy bude další. Tak odpovídám že dětí máme 3 a bude jich 10 🤷

journals
19. zář 2022

@kajka321 co okoli zavidi? Ze chce mit ctvrte dite s ctvrtym otcem? 🤦🏻‍♀️ To opravdu neni nic zavidenihodneho

kajka321
19. zář 2022

@journals ne, to patrně nikdo, ale to, že není závislý člověk, že nemusí..