Děti pokaždé s někým jiným. Mám mít další dítě?

16. zář 2022

Ahoj, chtěla bych hodně dětí, dokážu se o ně postarat i sama. Ale chlapi mi nějak nevychází. Mám tři děti a pokaždé s jiným otcem. Teď mám partnera a chtěli bychom miminko, je nám spolu krásně, děti přijal jako vlastní, ale po předchozích vztazích vím, že nikdy nevíte. Musim počítat, že i on nás může opustit, ale miminko bych chtěla. Je tu někdo, kdo má více dětí s různými partnery? U prvních dvou jsem neměla pocit, že by to někoho pohoršovalo, ale u tretiho už narážky poslouchám, tak se bojím jaké to bude u čtvrtého zase s různým partnerem.

veroniquecz
17. zář 2022

Naprosto souhlasím s
@veru181 .
Tohle je ve společnosti dost zaryté, ze více děti s jiným otcem = sociální případ.
Tobě držím moc pěsti, dle toho co píšeš to mas v hlavě srovnané a vis co chceš. Takže bych se neohlizela po okolí a udělala to podle svého jak to citis.
A vždycky se muže najít blbec co se za to dětem muže smát, to bohužel neovlivnis, ale takoví si najdou téma vždy, ať je jakékoliv.

codal
17. zář 2022

Pokud tě lidé pomlouvají už teď, tak už je jedno jestli si pořídíš čtvrté dítě. Podle toho, jak píšeš, mi přijdeš jako chytrá žena a jen ty víš, jak se věci mají, proč se ti vztahy nepovedly a jestli dítě s dalším partnerem chcete a jsi schopná se o něj postarat. Ostatním je do toho velké kulové. Dělej, jak to cítíš. Předsudky jsou a budou, těm se nevyhneš, s dětmi o tom mluv, aby je to nezraňovalo, kdyby se jim třeba někdo smál, ale jinak bych to hodila za hlavu. Pokud jsou tvé děti jinak spokojené, s tatínky to funguje, tak je to možná lepší než v polovině rodin, kde se válčí, rodiče se mstí skrz děti a vzájemně si ubližují. Nikdo tvůj život nežije, nechodí v tvých botách, ať si každý zamete před svým prahem. Já osobně bych do toho nešla, jsem vděčná osudu, že mám dvě děti s jedním mužem a vím, že kdyby nám to nevyšlo, další dítě s jiným mužem už bych nechtěla a můj muž to cítí stejně. Ale to je můj život a já to cítím takhle. Čtyři děti se čtyřmi muži působí nestandardně, možná bych se nad tím v první chvíli pozastavila, ale ve finále žij a nech žít, je mi to vlastně jedno. Držím pěsti, aby jsi konečně byla šťastná a aby to byl konečně ten pravý.

veruuu_kubesovic
17. zář 2022

A proč bys chtěla hodně děti? Nechce se ti pracovat? Nebo 3 děti 3 různých tatínku nestačí???
Mám kámošku, má 2 děti, kazde dítě má svého tatínka, teď čeká třetí s dalším partnerem, i s tím třetím očekávám, že zůstane sama = její volba, věkový rozdíl mezi dětmi vždy kolem 4let, aby nemusela pracovat...
A vždycky je zamilovaná až za hrob, jen nechápu proč nedokáže žít ve vztahu s tím partnerem i s dítětem?

pamal
17. zář 2022

@veruuu_kubesovic A proč si nepřečteš diskusi? Tam paní odpověděla jak to má s prací.

barumrallyebum
17. zář 2022

Dve deti, kazde s jinym, stat se muze. Ale treti nebo nedej boze ctvrte uz je divne a k smichu. Muze ti byt jedno co si o tobe ostatni mysli, treba jsi silna osobnost, ale i kdyz to nebudou treba davat najevo, " neco" si o tobe myslet budou. A muzou to odnest deti. Poslouchat kecy a narazky. S tim pocitejte. Hlavne pokud jste z nejakeho zapadakova, kde lidi nemaji co na praci nez resit ostatni.

krisstina93
17. zář 2022

No je to tvoje volba, v mojí sociální bublině už se lidi dívají divně na ty, kteří mají 4 děti v rámci jednoho vztahu, ale mít 4 a každé s někým jiným, to už jsou snad případy jen nějakých smažek, co si sází jedno děcko za druhým a ani neví s kým. Nicméně je to tvůj život, kdyby šlo o mě a chtěla sem další dítě, tak si ho pořídím a je mi názor okolí ukradený.

veruuu_kubesovic
17. zář 2022

@pamal ale to je úplně fuk jak to má s prací, dítě nemá mít dopřáno takový luxus, že má každé svého tatínka, a že to funguje teď nemusí to tak fungovat navždy...

emillyhk
17. zář 2022

No, dočetla jsem, jak to máš s tatínky svých dětí a jak to máš s prací. A jak vidíš tady, lidi vždycky budou mluvit a často i soudit... Souhlasím s @codal - už tě stejně pomlouvají, tak se přestaň ohlížet na lidi a jednej tak, abyste vy všichni jako rodina byli co nejspokojenější. Nicméně s dětmi bych o tom nějak citlivě a úměrně věku mluvila. Že sice nejste úplně běžná rodina, ale máte se všichni moc rádi a že na tom záleží. Moc bych ti přála, aby to se současným partnerem vyšlo 🍀

candat
17. zář 2022

víš co se říká, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde (pomluvy). Mě to přijde taky zvláštní, ale já už mám jednoho partnera 27 let a dospělé děti. Podle tvého písemného projevu jsi inteligentní osoba, pokud nejsi troll 🙂. Takže bych se řídila svou touhou a zdravotním stavem 🙂. Nikomu do toho nic není.

orchidis
17. zář 2022

Mám všechny děti s jedním mužem.

Ale směju se těmhle povýšeným komentářům. Autorko, pokud děti nestrádají, miluješ je a umíš se o ně postarat (máš příjmy z pronájmů, dědictví), tak se prostě neptej a žij. Myslíš, že kdokoli z těch šmudel, co tě budou soudit, ti ty děti vychová?
Šudly už tě pomlouvají teď, takže na tom asi fakt není co k řešení.
Mně to naopak přijde jako dobrá startovací pozice pro život bez trápení "co si řeknou druzí" 🙂.

Ale dobře to uvaž, sama víš, jak moc úsilí stojí, aby děti nestrádaly a byly šťastné i dobře vedené. A rady o popovídání s psychoterapeutem taky zvaž, ony tyto časté vztahové kotrmelce mají často příčinu, která se dá řešit.

Takže já bych na tvém místě dala minimálně rok pravidelných psychoterapií a pak znova zvážila miminko.

petulkadodo
17. zář 2022

@veruuu_kubesovic To je zajímavý. Když má chlap víc dětí a každému dopřeje vlastní maminku, tak je to borec, co si to může dovolit viz třeba Karel Gott nebo Pepa Vojtek. Ale když to tak má žena, tak je hned socka a smažka a nezodpovědná...

escapelle
17. zář 2022

O drogách jsem nic nečetla,ale k těm dávkam atd to prostě svádí,tomu se nemůžes(me) divit.mne Teda do očí nikdy nikdo nic nerek,dětem nikdo nic neřekl a kdyby,tak si to prostě obhajim a nebo dotyčného pošlu do prdele.do toho totiž nikomu skutečně nic není,natož aby mě někdo soudil.at si každej nejdřív zamete před vlastním prahem.ale pro blbky které si sekaji děti a pak brečí,pro ty opravdu sociální případy nemám pochopení ani já.to pak ty děti totiž trpí.
Ono každej druhej řekne,že to není normální ale kolik z nich má opravdu fungující zdravý vztah?kolik z nich je opravdu šťastných?věrných?dětem dobrým vzorem?pokud na to máš,chceš hodně děti,tak je měj.je to jenom tvoje zodpovědnost k těm detem,nikoho jinyho.
A vidíš to i tady.nektere nejsou schopné ani s chlapem po boku bez problémů živit jedno dítě nebo dvě.

nnnadja
17. zář 2022

@escapelle lip bych to nenapsala. Nicmene do 4 ditete bych nesla ani se 4 ani s jednim tatinkem.

aarriel
17. zář 2022

Klobouk dolu pred tebou, i pred tatinky. Je super, ze takhle funguji a ze si dokazou vzit i sourozence, to chlapy kolikrat nedavaji, protoze zranene ego 🤦 je videt, ze to mate v hlave srovnany, ja jedinyho, ceho bych se bala, jsou neprejecny lidi, aby to jednou prave neodnesly deti 😒. A to se muze stat a nemusi ...

ada22
17. zář 2022

Jestli jste ve vztahu již čtyři roky a dítě chcete oba, tak to není žádná hurá akce a držím palce ať tentokrát vztah funguje. Možná bych se zamyslela nad tím, proč předchozí vztahy zkrachovaly. Zda nejde nějaké chybě předejít. Bohužel pomluvám se asi moc nevyhnes. Popravdě po přečtení příspěvků mi jako první napadlo přesně to co holky tady zmiňují.

escapelle
17. zář 2022

@nnnadja to já už taky ne.😂

journals
17. zář 2022

Jo, divne to je. Muze se stat, ze vztah nevyjde. Jednou, dvakrat, ale mit ctyri deti s ctyrmi muzi? 🙈 to je uz neco spatne a mozna by to chtelo popremyslet co. Asi to neni uplne idealni priklad tvym detem do zivota…

veruuu_kubesovic
17. zář 2022

@petulkadodo autorka teto diskuze nevypadá, že by byla z českého showbyznysu? Pokud se nepletu...

escapelle
17. zář 2022

@journals hele a kdo dává dětem ten úplně ideální příklad?rodič který má pouze základku?někdo kdo vydělá sotva 20tis?rodič který nemá práci vůbec?táta který sedí u počítače a mámě nepomůže?máma která je nešťastná a s tátou je jen proto že sama to nezvládne?že má strach co řeknou lidi?která pro děti obětuje svůj vlastní život?rodiče kteri nejedou na výlet jak je rok dlouhej?nebo ti kteří naopak dětem koupi úplně všechno?honí jen kariéru?
Já si myslím,že dokonalym vzorem je opravdu málokdo.a když není chyba tady,je jinde.a pro jsou Teda důležitější morální a životní hodnoty které chci dětem předat než to,kolik je podle společnosti vhodné mít otců.

escapelle
17. zář 2022

@veruuu_kubesovic tím chceš říct,že takhle můžou žít jen lidi ze showbyznysu?😂Těm to tolerovat budeme,ostatním ne?😂😂😂

orchidis
17. zář 2022

@escapelle já bych to ještě zpřesnila: dokonalým vzorem není nikdo 🙂
v každý rodině je to okřídlený "něco"
když kolikrát vidím, jak lidi žijou, jsem zralá na panáka (který nepiju) 🙂
ale i my děláme chyby, hádáme se, selháváme, rupají nám nervy
to, že mám děti s jedním mužem na tom velkou roli nesehrává

cením a vážím si manželství - a to moc

ale radši vidím šťastný děti se šťastnou mámou v zajištěném a hřejivém domově, než nešťastné, frustrované a uhoněné manželky, které obětují všechno (tedy i svůj život a budoucnost a psychické i fyzické zdraví svých dětí) tomu, aby lidi neřekli 🙂.

escapelle
17. zář 2022

@orchidis ano,přesně tak.a to chci naučit i svoji dceru.aby se dokázala sama o sebe postarat a nepotřebovala k tomu žádného chlapa.aby nezůstávála s nikým jen proto,že sama by něco nezvládla.aby to nedělala ani kvůli dětem ale vždycky musí udělat maximum pro to,aby děti netrpely.deti můžou trpět stejně v manželství i po ztrátě většinou tedy otce.ale ty děti budou mít jednou svůj život,a nikdo nemůže obětovat ten svůj.a ze syna chci vychovat muže,který i kdyby měl mít tři děti se trema zenama,tak se ale o všechny postará stejně nebude fnukat že platí 2tis alimenty,děti si vezme jednou za uherak,nebo chlapa kterej přijde z práce,mají se a svali se na gauč.
A chyby samozřejmě dělám taky☺️

petulkadodo
17. zář 2022

@veruuu_kubesovic To nesouvisí s tím, kdo je slavný. Znám takové muže i mezi běžnými smrtelníky, ale jejich jména tu uvádět nebudu. A všichni machrují stylem: luxus dopřát každému dítěti vlastní maminku mají jen ti největší borci. Takže tak. Chlap je borec a ženská socka co si hned s každým upíchne dítě. Obzvlášť na ženském fóru je to dost smutné čtení.

autor
17. zář 2022

Abych trochu přiblížila situaci. Mé první dva vztahy nevyšly, protože jsem v té době rozjížděla svůj podnik. První partner neunesl, že nebudu jen doma na mateřské, představoval si to jinak, i když jsme to probírali dva roky předem. Ale když přišlo na věc, tak už s tím ztotožněný nebyl. Jeho představa byla jiná. Druhý partner byl na situaci připraven lépe, ale po narození dcery mu teprve došlo, že si to představoval jak Hurvínek válku. Třetí partner onemocněl. Proto mé vztahy nefungovaly. Jako někdo, kdo do domácího rozpočtu přináším stejně nebo i více finančních prostředků, tak očekávám, že má druhá polovička naopak přispěje pomocí v jiných ohledech. S touto zkušenosti byli partneři obeznámeni a vše fungovalo několik let, ale pak si řekli, že chtějí “klasický” vztah, kde žena má domácnost a on finance. Třetí vztah skončil za jiných okolností. Já se neptám na požehnání jestli mám mít další dítě, vím co chci, ale vážně mě zajímalo jaký pohled na nestandardní rodiny mají ostatní. Děkuji za příspěvky do diskuze. 🙂

ferda90
17. zář 2022

Já osobně (nic proti) bych se asi dívala,, blbě,, na rodinu kde jsou 3 a více dětí, které mají každé jiného tatínka,ale udělej si to jak chceš ty. Nechci házet vinu na tebe či partnery, ale myslím si, že každá mince má dvě strany a zatím co jsem se setkala, tak většinou byla vina na obou stranách.

veraakubik
17. zář 2022

Reknu ti to tak-vykašli se na ostatni-jak uz bylo psano-kdyz se po tobe bude chtit nekdo vozit tak si duvod vzdycky najde.Je to jen tvoje rozhodnutí a tvuj zivot a každému je do nej 💩..Ale přiznávám-kdyz jsem se rozhodovala zda si nechat dalsi miminko mela jsem taky vitr z toho co na to lidi,jak se na me budou koukat a tak..Jenze miminko prislo v dobe kdy mi zemřela babicka a me se spojilo neco mezi nebem a zemi.Po dlouhých úvahách jsem se rozhodla si miminko nechat-samozrejme uvážení financí,mista v baraku a tak.A to vis,ze jsem se doslechla,ze nechci pracovat,ze nechci do prace,ze jsem lina sv@ne co nechce delat.Ale muj manzel jezdi kamionem-denne tedy doma,ale jezdi a babicky nemame,bydlíme na vesnici a tak jsme se s manzelem domluvily,ze budu pracovat z domova a dále budu k dispozici plne k detem-vyzvednout ve skole,odvest na kroužky,postarat se o domacnost..Doneslo se ke me,ze neziju,ze prezivam,ze to neni zivot atd.-vis co?? Uz to hazim za hlavu-chtela jsem velkou rodinu,hodne deti-deti jsou pro me zivot.Nikdo nechodi v tvych botách a nema pravo te soudit.Delej jak to citis ty a tvuj pritel!!
Jo a mimochodem-nebyla treba chyba v tom,ze tvy předchozí neunesly,ze mas vetsi výdělky nez oni? Taky jsme to resily,mela jsem vetsi příjem nez manzel a dosti ho to rozhodilo,protoze v sobe videl živitele rodiny a buch-role se obrátily.Kdyz se ti bude chtit muzes napsat do zpravy.

emillyhk
17. zář 2022

Neptáš se na požehnání, ale v nadpisu diskuse máš: "Mám mít další dítě?" 😉

autor
17. zář 2022

@emillyhk, špatně zvolený název, chtěla jsem navázat téma na početí dalšího potomka do nestandardní rodiny, ale tak, aby název nebyl na tři řádky. Tohle bylo výstižné, leč špatně formulované. Přitáhlo to ale zájem. Myslím, že nikdo by se nařídil diskuzí na internetu, i kdybyste všechny napsaly, že si mám nebo nemám udělat dítě. 🙂

felixfelicis
17. zář 2022

Asi svym zpusobem obdivuju tu energii zacinat dalsi vztah zase znova a doufat ze to vyjde. A kdyz to nevyjde, mit se ctvrtym chlapem skrz dite navzdy pouto. Ja bych byla rada, ze to funguje (cest tatinkum), a uzivala si randeni. Kdyz diskutujici zjistily, ze nejsi uplna trubka (omlouvam se za slovnik🙂), tak ti to zacaly schvalovat, ale na me uz je to moc velka divocina. Nicmene nestandardni rodinny zivot zijete uz ted, takze by to nemel byt zasadni rozdil🙂

autor
17. zář 2022

@felixfelicis, já jsem hlavně vděčná, že i když naše vztahy nevyšly jako partnerské, tak jako přátele a rodiče pro naše děti fungujeme. Myslím si, že si umím vybrat správnou osobnost, co se týče nějakých předpokladů. Jen nejsme kompatibilní, když se vztah posunul na jinou úroveň. Do doby před dítětem to nebylo znát. Jistě mám mnoho chyb, každý je máme, ale vidím zásadní problém v tom, že chlap v našem vztahu nebude ten živitel rodiny, hlava rodiny na které to hlavně stojí, ale to není podstatné pro tuto diskuzi.
Co se týče rozrůstání rodiny, tak ano, moc rozdíl už to pro společnost nebude. U nás je zásadní, jak se cítí děti, protože já už nemám žádné prcky, takže si uvědomují naší situaci, nejstarší nejvíc a dle toho se budu rozhodovat nejvíc. Ale zvědavost mi nedala se nezeptat širšího okruhu na jejich pohled, přeci jen na internetu si lidi dokáží říct i to, co by si jinak neřekli. 🙂