Dítě zhoršilo vztah. Máte zkušenost?

lidija1234
20. kvě 2022

Ahoj maminky,,je tu někdo komu to skvělé klapalo s partnerem ale jak přišlo dítě tak se to otočilo? Neustále hádky kvůli blbostem,ticha domácnost,skoro žádný sex.....
Nebo dítě vás ještě víc upevnilo jako pár ?

lidija1234
autor
21. kvě 2022

@dianemash hezky jsi to napsala😊malej je spac po tátovi 😄chodí spát hrozně brzo proto ho koupu v 5 jinak bych ho nikdy neumyla vzbudí se mi třeba za v 10 večer a dál pokračuje ve spánku 😄je pravda že ty noční jsou fakt na prd a on má jenom noční ale kvůli hypotece to jinak ani nejde a prace mu vyhovuje takže měnit nechce to už jsme párkrát řešili

emillyhk
21. kvě 2022

Neřekla bych, že před dítětem to byla ve vztahu duha a jednorožci. U nás opravdu ne. Jsme spolu 12 let, skoro 6 let manželé, syn má 16m. Náročné bylo už těhotenství, skoro celou dobu jsem byla na neschopence a bylo mi zle. Otěhotněla jsem v první covid vlně, to se ještě moc nevědělo co a jak, manžel se o nás strašně bál. Do toho jsme dostavovali dům, strašně se to táhlo, vypadalo to, že se budeme soudit, že nám to do porodu nepředají k nastěhování. Nakonec se to stihlo. Manžel v té době měnil práci, já po porodu komplikace, dávala jsem se dokupy dva měsíce (už je to lepší, ale úplně ok nejsem ještě ani teď). První dva měsíce mám v mlze, do půl roku to byl s malým očistec. Strašně moc mi chyběla práce a lidi, blbě jsem zvládala to, že je na mě syn závislý. Manžel v prvních měsících zajišťoval všechno kolem domácnosti, já jenom dítě (snažil se pomoct, ale bál se s ním manipulovat). Potom jsem se trochu zmátořila, předala dítě tatínkovi a začala se starat o domácnost a o sebe. To mi psychicky hodně pomohlo. Jinak chlap mě kromě večerního uspávání zastane ve všem, ví že péče o dítě je náročnější než chodit na 8hod. do práce. To nám dost pomáhá udržet rovnováhu ve vztahu Pro mě je třeba náročný i menší příjem, byla jsem zvyklá mít své peníze, teď o výdajích víc přemýšlím. Na placení se podílíme společně, ale manžel teď prostě platí víc a já si na to ne a ne zvyknout, protože od 18 jsem byla finančně nezávislá. Proč to píšu - všechny tyhle věci (plus nevyspání a dětské kňourání) vytváří ve vztahu tlak. Někdy se zhádáme opravdu dost. Ale to že jsme rodiče, milujeme naše dítě i sebe navzájem nás nutí situace řešit, nemůžeme to nechat vyhnívat. Takže ano, náš vztah se změnil. Vnímám, že syn je pro nás na prvním místě. Ale to neznamená, že zapomínáme na nás 😉. A pokud jde o sex, k tomu můžu říct jediné - cože to je? 🙈😂😂

9radka9
21. kvě 2022

@lidija1234 jak je velké Vaše dítě? u nás to byl rok a půl řekla bych horor, teď už je to skoro jako dříve, samozřejmě jiné...ale moje ségra mi pořád opakuje, že nejvíce rozchodů je do toho věku myslím 3 roky dítěte...takže áno, zátěž to je neskutečná

lidija1234
autor
21. kvě 2022

@9radka9 8 měsíců, ale jak říkám dítě máme zlaté a co slyším od ostatních tak partner se fakt hodně zapojuje co se týče malého,pohlídá můžu si jít kam chci,prebali, převleče,vykoupe,uspí i nakrmí. Snažíme si dělat i čas pro sebe a to je pak jak "za mlada " . Ráno si vzal malého a já spala do 9 a jde to fakt znát když je člověk vyspany tak je ten život hnedka hezčí 😄

loylii
21. kvě 2022

@lidija1234 u nás obráceně, ale můj chlap je vyloženě mateřský typ. Proste se v tom našel. Trosku mu teda chybí energie na mě, ale přijde mi, ze jako bezdětný byl frustrovany, teď je spokojený. Než jsem otěhotněla, bylo běžne, ze v pondělí byla u nás tichá domácnost, po víkendu😁 Nedokázali jsme se shodnout skoro na nicem. Proste frustrace z bezdetnosti jako hrom.

klokanka31
21. kvě 2022

@lidija1234 My se takhle s manželem střídáme, když má volno nebo odpolední, tak jeden den vstane s malou jeden, další den zas druhý. A je to znát že člověk není tak nervní když se vyspí 😊

eithelwing
21. kvě 2022

Podle mě dítě nezhorší vztah, ale od základu ho prověří. Odhalí skryté problémy, naloží opravdovou zkoušku oběma partnerům.
Naše obě děti byly fakt urvana miminka cca do 10 měsíců. Od roku se to postupně zlepšovalo. Bylo to těžké pro mě i pro partnera, ale našla jsem v něm tu největší oporu, bylo a je na něj spolehnutí, vždy mě podpořil.

klokanka31
21. kvě 2022

@loylii To samé můj chlap. Co máme malou tak jako by se konečně našel, je spokojený, šťastnější. A to jsem se bála jaký bude táta,když pochází z rozvrácené rodiny. Ale jako táta je fakt skvělý.

felixfelicis
21. kvě 2022

@eithelwing to bych podepsala🙂

exbordelar
22. kvě 2022

@lidija1234 ano, narozeni decka je obrovskou zkouskou vztahu. Respektive vetsinou zahajuje v zivote mladych lidi prvni zivotni krizi, ktera z obou partneru vytahuje skryte bubaky. Kdyz se k tomu spravne postavite, oba se ponorite do hloubky sve duse a svych starych podvedomych zraneni, mnohe se o sobe dozvite. A kdyz to prekonate bude vztah mnohem lepsi a plnohodnotnejsi (vlastni zkusenost).
Pak jsou pary, ktere s narozenim ditete zadnou vetsi krizi nemaji a vetsinou to byva tim, ze uz si v minulosti nejakou velkou zatezovou situaci prosli a posunulo je to dal. Uz se na svet koukaji jinou optikou a nad spoustou veci se dokazi povznest. Preji, at tu krizi spolu prekonate!

holkaokomodra
22. kvě 2022

@lidija1234 no, ted zrovna sedím v ložnici a přemýšlím, co se sebou, ano, náš skvělej vztah taky dostává zabrat, je to náročné období, ačkoliv je všechno kolem prcka úžasný, já nějak nemám trpělivost, jsem podrážděná, protivná a pak mě to mrzí, jen to nějak nezvládám kocirovat... můj muž je skvělej a snažíme se oba, ale chvílemi si myslím, že i tak si koledujeme o krizi... je to nahoru a dolů 🤷‍♀️

e_v_k_a83
22. kvě 2022

@lidija1234 Zcela chápu to naštvaní s tím režimem. To ale ne všichni pochopí. Jednak chlap to asi tak nevidí ale jsou i ženské co to prostě takto neřeší a jsou v pohodě. Toto má každý jinak a za sebe tomu rozumím. Přesně-už víš co bude. Teď spí, pak neusne, ty budeš ta co toto musí vyzehlit. Na druhou stranu vidím i proč se on asi nafucel. Říkal si, tak jak se tu starám, hlídám a ona mě zprazi za takovou blbost. Takže chápu oba. A ono to pak jede. Je to blbost ale na takovou věc se nabali další blbost a další a už to svisti.Jste nevrlí, vysazení na vše co udělá ten druhý a podráždění.
No, je to fuška někdy...

kristyneckaa27
24. kvě 2022

@lidija1234 když se narodila první bylo to i jiné,ale fajn. My jsme teda i vůči sobě tolerantní takže manžel mě nechal vyspat,někdy vstával k ní on.. každý jsme pravidelně chodily do fitka.. občas jeden z nás zařídil hlídání,nebo stačilo když šla babička vozit a užily jsme si třeba ty dvě hodiny spolu. Po tom co se narodil druhý tak co nás vztah hodně posílilo. Můžu říct že po narození druhého jsme teď úplně kompletní a spokojení. Myslím že je to i tom jak si to ve vztahu nastaví a o toleranci. Teď fungujeme i s dvěma prckama skoro 2 roky a malý 4 měsíce. 3x týdne každý fitko.. podle toho jakou má směnu spolu trávíme večery.. když to vyjde chodíme všichni na procházky, když vidíme únavu na druhém tak si vypomůžeme. Nedávno přítel zařídil hlídání na celý den a jely jsme do Brna.. teď jsem zařídila já na sobotu a jdeme do kina.. babička ty 2-3hoďky pohlídá. Ale samozřejmě jestli máte možnost pohlidani. Myslím že je potřeba na vztahu stále pracovat a nezapomínat navzájem na sebe.