Dlouhé nezvané návštěvy, jak je řešíte?

jarkasj
28. únor 2013

Ahojky, nevím, jestli to uplně patří do rodinných problémů....ale nevím, kam jinam to zařadit. 😅
Jak řešíte dlouhé a nezvané návštěvy? K nám se všichni z rodiny hrnuli hned po tom, co jsme se vrátili z porodnice ( chápu, že se na malého těšili), ale mě to celkem prudilo, byli u nás dlouho, já byla unavená a místo toho, abych odpočívala, tak jsem uklízela a vařila kafe a pak donekonečna poslouchala rady o který jsem nestála 😢 Navíc jim nestačí 1 návštěva, třeba ségra by nejraděj jezdila co týden a je tady vždycky hrozně dlouho 😢
Takže jak návštěvy odmítáte nebo slušně "vyhazujete"? Nechci nikoho urazit, nebo na ně být zlá.

olusenka
28. únor 2013

V šestinedělí bych se s nima neprděla 😉 a jasně a přímo jim řekla (ale slušně), že šestinedělí má být období hájení, maminka a miminko mají mít klid na to zžít se spolu atd., maminka odpočívat a vyexpedovat je brzy nebo radši nepouštět přes práh. U nás se k nám v šestinedělí naštěstí nikdo nehrnul, chodili jen rodiče a tchánovci (ono to někdy stačilo) a ke konci šestinedělí přišli strejda s tetou, ale nebyli moc dlouho. Horší jsou u nás návštěvy domluvené, současné. Dnes tchánovci hlídali a pak ještě pobyli kdovíjak dlouho (od půl třetí do sedmi večer). :-/ To teda neříkám nic, jsem ráda, že pohlídají. Ale moc se mi to nelíbí. Minuklý týden tchán hlídal dopoledne, pak ještě byli oba odpoledne na návštěvě s tchýní, takže tchánovo skóre ten den od 9 ráno do šesti večer. 😠

marcinek
28. únor 2013

dlouhe navstevy bych vyuzila ve svuj prospech, hlavne sestru, ta ti ma byt nejblizsi. Vis, kdyz uz jsi tady, co kdybysi mi tu pohlidala malyho a ja si pujdu na chvili lehnout nebo kdyz uz jsi tady, nevadilo by ti vyzehlit mi tady to pradlo, ja to nejak nestiham....a pokud se bude k tobe drat nekdo nezvanej a nebudes mit na nej naladu, tak bych zvolila taktiku: No ja sem asi neco chytla, celou noc jsem sedela na zachode s prujmem. zrejme nejaka strevni chripka a nerada bych te nakazila 😀

jarkasj
autor
28. únor 2013

@marcinek Se ségrou jsme měly dobrý vztahy, ale jsme od sebe 12 let a na spoustu věcí máme rozdílný názory, mám pocit, že čím jsem starší, tím víc rozdílů. Ségra mi poslední dobou hodně připomíná mamku a její výchovu cukru a biče - ovšem bez toho cukru ☹

anetka1701
28. únor 2013

Pokud jdu já na návštěvu k novorozenci (moc ráda si chovám mimča :oD), tak většinou dovalím s dvěma kelímkama kafe (pro maminu nekofeinový) a dortem v krabičce a když otevřu dveře a probereme nezbytný drby, většinou si vezmu dítě do ruky a pošlu matku, aby si odpočala nebo udělala co potřebuje na bytě a zatím se o prcka postarám. Kamarádky tenhle přístup milujou a zvou mně fakt rády :oD

Co se týká rodiny, tak jsem spíš raději jezdila na návštěvy já - nechala se obskakovat :oD a přijela/odjela jak jsme potřebovali a jak se mi chtělo. Pokud někdo byl u mně, tak jsem se většinou zvedla když mně začal štvát, sdělila mu, že mám nějakou důležitou práci a zmizla (a pokud chtěl sedět v obýváku, tak klidně mohl - to mi nevadilo, příbuzní mně nevykradou :oD). Ale já jsem držka a nic mně nerozhodí... U druhého mimča hodlám návštěvám po nezbytných zdvořilostech vrazit prvorozeně, aby se o něj postarali a s miminkem se zavřu do nejzadnějšího koutu bytu a budu vděčná za chvilku božskýho klidu...

ludva
28. únor 2013

@jarkasj Znám to, hlavně u první dítka to bylo šílené 🙂 Chápu, že jsou všichni na miminko natěšené, ale je to vůči mamince necitelné... U druhého dítka, se kterým jsem měla spoustu starostí to nebylo lepší. Návštěvy nás zdržovaly, malá žárlila.. Nejhorší jsou tzv. soudružské návštěvy, kolem kterých jen běháš, hostíš a ještě mají plnou pusu nechtěných rad 😝 U třetího dítka jsem řekla, že celé šestinedělí k nám nikdo nepůjde, slušně, předem, aby to všichni respektovali. Myslím, že mi to tchýně nikdy neodpustí, ale chtěla jsem mít na děti klid. Samozřejmě, že babička přišla, ale jen na chvilku.
Jak říká moje sestra, nejlepší jsem návštěvy, které klepou čelem - v jedné ruce vyžehlené prádlo, v druhé plné hrnce s jídlem 😀

jarkasj
autor
28. únor 2013

@anetka1701 K rodině taky raději jezdím na návštěvu já - už proto, že můžu odejít kdy chci 🙂 Většinou hned, jakmile mi začnou vnucovat zaručeně nejlepší rady, podle kterých bych se měla řídit 😀

anetka1701
28. únor 2013

@jarkasj na to byla expertka moje babička... Ale naštěstí je soudná a když viděla, že moje metody fungujou, uznala svojí chybu a už se mi do ničeho nemontuje... Jinak ty rady jsou fakt na prd, kolikrát člověk už ani neví co odpovídat :o( :o(

bbn
28. únor 2013

@jarkasj jestli nechceš návštěvy a nechceš nikoho urazit, je nejlepší říct, že jsi nemocná ty, dítko nebo manžel. Ideálně chřipka, angína, střevní chřipka a pořád dokola .-)

camelinka
28. únor 2013

@jarkasj Ahoj, prispevky ostatnich sem nedocitala,ale u nas to bylo tak, ze sem vsem slusne rekla, ze se potrebujeme szit my tri (ja, manzel a dcera) a az budeme ready na navstevy, tak jim dame vedet. Nikdo nemel problem a ja se nemusela starat o zadny navstevy 😉

jarkasj
autor
28. únor 2013

@bbn no uplně tak to není 🙂 Ještě než jsem byla těhotná jsem byla nemocná i když do práce jsem chodila a volala máma, že se staví - hned jsem jí hlásila, že mi není vůbec dobře a že budu určitě ležet a že teda nemyslim, že návštěva je dobrej nápad... no a máma na to, že to neva, a že mi něco přiveze, co bych si prej dala... Co na to říct 😠

jancip
1. bře 2013

@jarkasj Co na to říci? Jako kolovrátek opakovat, že by jsi ráda ležela sama v klikdu, a že návštěvu odložíte na později.

ivular
1. bře 2013

@jarkasj Ahojky, trochu podobná diskuse je tu https://www.modrykonik.cz/diskuse/rodinne-probl... a mně osobně docela pomáhá už jen to, když si přečtu, že s podobnými problémy nejsem sama 😉

jarkasj
autor
1. bře 2013

@ivular jj, tam jsem taky už nakoukla 🙂 I mě už to nepřipadá tak hrozný, když to můžu někde ventilovat a počíst si, jak jsou na tom ostatní a jak to řeší 🙂

blahova_andrea
1. bře 2013

tak to já bych zas brala pro změnu návštěv víc. přítelova rodinu tu nikdy nebyla a ani se nehrne, naši bydlí pod námi, tak s těmi se vídáme, ale vždy rozumně na chvilku, ani oni nemají celé odpo na vysedávání u nás. no a kamarádky mám všechny dost daleko, takže tu byla každá tak 2-3x, co se malej narodil.

sariel
11. bře 2013

Jak já tě chápu... Já celkově neumím říkat ne. 😠 Ale učím se to.

sariel
5. srp 2013

Předšlý příspěvěk jsem psala v březnu. Teď je duben a NE umím říct perfektně!! 😀 Už jsem se to naučila a žije se mi mnohem lépe. 😎

monulka93
14. led 2015

Můžu říct ,že některým z vás docela závidím,když tu čtu jak se o vás nejbližší rodina stará.Mě moje vlastní máma za tech 7 a půl měsíce co jsem tehu navstivila pouze dvakrat a to jsem se ji musela jeste doprosovat a jen same sliby chyby jak pujde se mnou nakupovat oblecky.Já u ní byla pořád a casto uz me nebavi ji lezt tzv do zadku :( mrzi me ze si na me sama nevzpomene ani nezavola,nenapise a to bydlime ve stejnem meste kousek vedle sebe o dve ulice!Jsme tri deti nejstarsi bracha pak ja a nejmladsi bratr.Jsem jeji jedina dcera a presto uz asi nejsem misto me si nasla nahradu jinou cizi holku kterou bere jako dceru a radi ji ve vsem a pomaha,na me uplne kasle.No hold kazdy nema rodinu jak by si pral.Jinak brachove se se mnou aspon bavi nejvic ten nejmladsi ale je mu jen 15 a chodi k nam kazdy den a uz me to vytaci musim to utnout protoze to bude horsi jak tu pisete pak bych nemela klid na miminko.Mama jen obcas posle toho starsiho brachu aby me nechal pozdravovat jinak nic oni chodi porad ona se neangazuje :(Já uz vlastne skoro rodinu nemam vsichni na me kaslou a to myslim vcetne babicek,strycu a teticek.Jediny kdo mi zbyl je tchyne a muj svagr a jsem za ne rada prej se tesi a radi pohlidaj kdyz budem potrebovat s manzelem.