Domácí násilí. Jak ochránit dítě?

maribea
10. únor 2013

ahoj maminky, mám důležitý dotaz. S přítelem (teď už bývalým) máme holčičku. Odešli jsme od něho protože je silně agresivní, absolutně nemá problém mě seřezat před dcerou. No, mám jí soudně svěřenou do své výhradní péče. Naštěvuje ji u mě, párkrát jí měl venku. Když tu byl naposledy, nebyl schopný pochopit banalitu ohledně dcery, rozčílilo ho to a opět vyletěl. Praštil se mnou o skříň a za ohromného řevu a nadávek jakou má obrouvskou chuť mi rozkopat žebra mě škrtil. Po té mi ještě zkroutil ruku takovým stylem že jí mám ve škrobáku, snažil se mi vyrvat z ruky telefon (v 6 měsíci těhu mi jí zlámal). Malá to vše viděla, celou noc se mi budila s hysterickým pláčem... Následovalo jeho "zhroucení" :-/ pláč, omluvy, věty typu - víš přece že mě nesmíš dáždit... Kdysi mi říkal že by mi vědomě nikdy neublížil (udělal to několikrát). Teď to tvrdí i o dceři a já umírám hrůzou že mu rupnou nervy a něco jí udělá. Co mám dělat aby mu soud zakázal přístup, případně návštěvy pouze v mé přítomnosti nebo dohledu sociálky? Nejde tu o žádnou pomstu, nýbrž o ochranu dítěte ☹

eeffka
10. únor 2013

@maribea co robis na konovi? uz si mala byt na pohotovosti a s papierom cupitat na policiu... zakaz styku dovi/dopo

sisaha
10. únor 2013

@maribea zavolat policajtov, ist k lekarovi, podat trestne oznamenie, dat podnet na sud ohladom obmedzenia alebo zakazania styku.

maribea
autor
10. únor 2013

@eeffka , @sisaha ono se to stalo v pondělí ☹ já se strašně bála. Prostě mám strach, že mě prohlásí za hysterku

tremonti
10. únor 2013

@maribea ked je taky agresivny, tak stretnutie s malou pod dohladom socialky by ho mohlo este viac vytocit...uplny xzakaz styku,tiez si myslim ze po kazdom incidente by si mala ist do nemocnice a nba policiu aby si toho mala na sud ako dokaz ze sa obavas o malu

ruda
10. únor 2013

taky si myslím, že vše určitě řešit "oficíální"cestou, s papírem od lékaře na policii a následně žádost na soud....doufám, že jsi v nemocnici řekla pravdu, co se ti stalo?!pevné nervy a vítezství přeji

maribea
autor
10. únor 2013

@tremonti ano, budu si nechávat posílat zprávu z nemocnice o předchozím napadení. a zítra pujdu na rentgen

maribea
autor
10. únor 2013

@ruda poprvé jsem to zapřela, ale doktor to poznal. Říkal že takovou prasečinu bych si sama nějakým pádem nezpůsobila

tremonti
10. únor 2013

Jo a este ked nejdes na policoiu a do nemocky tak si aspon nafot ak mas modriny po skrteni abo cokolvek

maribea
autor
10. únor 2013

@tremonti modřiny nemám žádné. mám jen rozhozenou tu ruku. A z dřívějška jsem to nefotila ☹ věřila jsem že se změní

eeffka
10. únor 2013

@maribea a este jedna rada, ....sa ho bojim... budem za hysterku... taketoo zeny byvaju otlkane, keby mna chlap udrel tak by som tak vrestala, ze by sused z 1. vyvalil dvere, nie ze by som sa bala ci budem za hysterku

ked uz je jedno co je s tebou mysli na dieta. od debila sa treba drzat co najdalej. a bud si ista ze ked bude mat dcera take 3r a pride na nu vzdor tak vylepi aj jej. Lebo aj kludas clovek vylepi decku, nie ze agresor.

ruda
10. únor 2013

ne jednoznačně ho netolerovat, nezapírat, neobhajovat, je to surovec, jiný nebude a když to dokáže udělat velké ženské, může to udělat i malé ženské, daleko od něj a udělej pro to všechno, držím palce!

maribea
autor
10. únor 2013

@eeffka já křičela hodně, ale nikdo nepřišel... lidi jsou podělaný, prostě si každý hledí svýho 😒

maribea
autor
10. únor 2013

strašně moc vám děkuju... celý víkend se tu odhodlávám ☹

tremonti
10. únor 2013

@maribea nno uz ked to urobil raz alebo viackrat tak uz sa nezmeni zial.urcite ked budete len same s dcerkou a daleko od neho vam bude lepsie,nechapem takychto muzov, taka neucta voci zene co mu dala dieta,co na to jeho rodicia?vedie akeho maju syna nasilnika?

sisaha
10. únor 2013

@maribea nevadi, ze to bolo v pondelok. Ak ruka v poriadku nie je lekar ti to osetri a napise spravu, takisto ho mozes poziadat o vypisanie spravy z minuleho utoku. Kludne mu povedz, ze chces podat trestne oznamenie, ale bala si sa..
Tvoj ex je psychopat...to su reci narusenych ludi : "ved vies, ze ma nesmies drazdit"...
Na policiu mozes ist aj zajtra, to nevadi, kedy sa to stalo. Kazdy jeden papier je k tvojmu dobru.

maribea
autor
10. únor 2013

@tremonti nevědí :( tedy jeho mámě jsem to říkala, ale nevěří mi, vymluvil jí to a jeho sestře se to bojím říct, ona mě nemá moc v lásce a radši bude věřit jemu než mě. Navíc se bojím že by mu to vykecala a on by mi pak ublížil zas

tremonti
10. únor 2013

@maribea vidis to je problem ludi,pred vsetkym zatvaraju oci a ked sa nieco stane tak su prví pred kamerou!

maribea
autor
10. únor 2013

@tremonti přesně!!! 😒

blahova_andrea
10. únor 2013

souhlasím s holkama, fotit, zajistit si třeba i svědectví sousedů, že slyšeli od vás hluk a křik, rozhodně lékařské zprávy, nezapírat a na policii a na soud. buď žádat zákaz styku a ochranu (nepřibližovat se k rodině na x metrů) nebo pokud by ho to jak někdo psal výš nevytáčelo, tak návštěvu jedině za dohledu sociálky a policie. je šílený co vše si někteří muži dovolují. přeji ti hodně odvahy a síly, aby jste to s dcerkou brzy měly za sebou a měly klid a psychickou pohodu, i když to asi potrvá.

hradnapani
10. únor 2013

@maribea na tejto stranke najdes prakticke rady a informacie, linku bezpecia, kontakt na poradne a podobne http://www.domacinasili.cz/domaci-nasili/ Je velmi dolezite, aby si s tym nezila sama, ale zverila sa s tym niekomu zivemu, nielen na nete, kto moze pri tebe stat a podporit ta, ked budes vahat. Musis byt silna a prestat sa bat... Drz sa!

tremonti
10. únor 2013

@maribea och jaaaj je mi to velmi luto co prezivas dufam ze sa ti podari vybavit zakaz priblizenia.vela krat je to tak ze to vidi doma a tak si mysli ze je to okej.jeho matka je toho prikladom,aj ked ju manzel mozno tyral,aj tak stoji na strane syna...

jasmika
10. únor 2013

@maribea ja ti síce v tomto neporadím... No prajem ti aby si mala veľa síl a energie...a nech sa ten človek už stratí z Vášho života... Som veriaca, a verím že modlidba dokáže zázraky... tak sa za Vás pomodlím..aby sa to vyriešilo...

lylkatomaskova
10. únor 2013

@maribea Chápem Ťa prežila som niečo podobné .A aj dlhu cestu plnú bolesti ale dá sa s takým zatočiť len je to po všetkých stránkach obtiažne mala som vynikajucehpo pravnika ľudí čo mi pomohli a stáli pri mne a to je doležite.Ja len tzak v skratke

lylkatomaskova
10. únor 2013

Možno moja otazka nebude na mieste a ospravedlnujem sa vopred .Hádam ju aj dostatočne predostriem,.Ale nedá sa mi neopýtať hmmTy si nevidela aký je ten človek isté signaly varovné naznaky že nebude ok?Ja som to na začiatklu nevidela ale to som mala okolo 17-18 hlupa hus moj prvý priateľ resp.vážny vzťah a do brutality sa to premenilo počas mojho tehotenstva zľakol sa zodpovednosti nazvime to tak.

maribea
autor
10. únor 2013

@lylkatomaskova ne, nepoznala jsem to, spíš naopak, byl velice citlivý, možná až příliš, a pořád opakoval že by mi nikdy neublížil... Prvotní výbuch byl pro mě šok, přešla jsem to s tím, že to prostě byl jen zkrat. Podruhé, potřetí atd už jsem se styděla to někomu říct ☹ vždz mi řekl, že vím že ho nesmím přece zlobit, objímal mě a sliboval že už nikdy víc to neudělá... ☹ teď už víc jak rok spolu nejsme a udělal to zas! A v mém bytě.

maribea
autor
10. únor 2013

a jak to mám udělat s těmi sousedy? Mají mi to někam napsat pokud něco slyšeli?? křičela jsem dost a on taky, mě teda zalehly uši

maribea
autor
10. únor 2013

@jasmika MOckrát ti děkuji :-* také jsem věřící, vím co to dokáže. Opravdu moc děkuji za podporu 🙂

tremonti
10. únor 2013

@maribea skus ich len poprosit aby kjed pocuju kriv a hadky aby okamzite volali policiu

maribea
autor
10. únor 2013

@tremonti ale tomu právě už chci předejít...

lylkatomaskova
10. únor 2013

@maribea Ok..chápem....🙂