Epilepsie u alkoholika - máte zkušenost?

andulee2
20. črc 2018

Ahoj holky, mate nektera zkusenosti s alkoholikem, u nehoz se projevily uz epi zachvaty? Diky.

andulee2
autor
20. črc 2018

@llenka1 Někde jsem tu psala, že už jeden záchvat měl, před půl rokem, v nemocnici po jednom pádu ho zachránili, prodělal masivní krvácení do mozku. Tak ještě předtím, než se to krvácení projevilo už jeden epi prodělal. Teď pár dní zpět prodělal celou sérii, než jsem ho ráno našla téměř v bezvědomí. A děkuju za vyjádření podpory.

andulee2
autor
20. črc 2018

@koncita Děkuji moc.

andulee2
autor
20. črc 2018

@kizii Jak já ti rozumím... potoky slz a ze strany toho druhýho jen blbý řeči a sobectví. Nejhorší bylo vždycky to doufání, že třeba už konečně to pochopil... a zase příjde spálení. Vyhrožování, že už na něj kašlu a zase nanovo podaná pomocná ruka... teď už jsem to snad pochopila, že to nikam nevede a je třeba se od toho oprostit. A všude řeči o odpuštění a úlevě... kdybys přišla na recept, jak na to, napiš 🙂 Jinak ti přeju, ať to smíření příjde se vším všudy... a pak se snad dočkáme i té úlevy.

kizii
20. črc 2018

@andulee2 Pokud dotycny sam nepristoupi na lecbu, tak nema cenu s nim ztracet cas, zbytecne pak nervujes jen sebe.. Ja uz jsem smirena s cimkoliv, vlastne me uz nic neprekvapi, je to jeho zivot, tak at dela jak mysli.. a pokud nekdo pije uz xx let, tak tim tuplem se snizuje sance, ze prestane pit..

jankol
20. črc 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@andulee2 Ano zkusenosti mam ☹, copak by jsi potrebovala vedet?

snowbee
20. črc 2018

@andulee2 ahoj pracuju s nema..tak klidne pisni co bys potrebovala vedet do interni posty..ale napije se a epi bude zpet...musel by dodrzovat abstinenci a brat leky..pokud nebude mit v krvi dostatecnou hladinu antiepileptik..zachvaty b

ariadna12
21. črc 2018

@priefi je to tak. A alkohol zvysuje frekvenci a silu zachvatu. Kamoska s epilepsii musela zcela vyradit alkohol.

otx
22. črc 2018

Sama epilepsii mám už přes 10 let, alkoholu se úplně vyhýbám, je to jeden z hlavních spouštěčů záchvatů, navíc pokud je nasazena léčba, tak i snižuje účinek léků - nevím už teď přesně ten princip, ale šlo nějak o to, že alkohol jakoby "nastartuje" játra a jelikož právě v játrech se léky na epilepsii odbourávají, tak nepůsobí tak, jak by měly.

andulee2
autor
22. črc 2018

@otx Dekuju za vysvetleni. A preju ti uspesny boj s touto nemoci.

andulee2
autor
22. črc 2018

@snowbee ahoj, dekuju moc, napisu.

andulee2
autor
22. črc 2018

@ariadna12 diky.

ariadna12
22. črc 2018

Zazila jsem pani, resp. slecnu, ktera byla velmi slusna, hodna, mela nejakou lehci formu epilepsie, brala leky, a na firemnim vecirku se trochu priopila, podle vseho ji hecli kolegacci, ovsem s nasledkem: kombinace vseho = nejdriv fyzicky napadla cisnika a potom mestskou policii, normalne mestaka, co ji vyvadel ven, pokopala a pokousala na ruce do krve. Vubec pry nevedela, co se s ni deje, mela okno a hrozne se pak stydela. Nevyvolalo pry to zachvat epilepsie, ale jakysi agresivni amok. Bezne mela velmi pratelskou povahu, pak to hrozne tezce nesla. Je to velmi nebezpecne michat pro cloveka i okoli. Ona mela epilepsii nezpusobenou alkoholem.

avestsikova
3. srp 2018

@andulee2 nepremyslela jste nad "zbavenim svéprávnosti"? Může nastat opravdu ošklive období a bylo by asi pro vas a vaši rodinu lepší u toho nebýt.