Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

carculka
3. led 2012

@lucenek e by zajimalo ze kdybys byla treba samozivitelka jak by tobe se libili 3000 a platit z toho naprosto vse...ona se muze s priltelem rozejit,to je jeji zivot jeji pluss co on ji da!!!jako otec se ma podilet pul nakladama-kolik toho deti asi jen proji za mesic vic,kdyz jim koupis jogurty ovoce std,obedy ve skole,nebo skolka,obleceni,potreby,krouzky,zda se ti to dostacujici 1500?me teda ne,nmozna se nastves ale nezda,pokud nekdo plati 1500 na jedno a poridi si dalsi tak si myslim svy...
je fakt super rict,my nepojedem na vylet se skolou,nemame na nej tatinek se na nas vykaslal a mama na to nema,no teda posila 1500 alke to nepokryje ani jidlo...

carculka
3. led 2012

@lucenek jako z tyvho pohledu je to jiny,,citis to jako ubirani rozpoctu ale vzala sis ho,a vase dite od nej mesicne urcite dobstane vic na vydaje kdyz by se to rozpocetla,zvlast az bude treba ve skole-podel najem dilama kolik je vas doma,obleceni,jidlo atd

lucenek
3. led 2012

@carculka říkám a pášu že záleží na úhlu pohledu, je rozdíl platit alíky na 5000 do zajištěné rodiny (oba pracují) a samoživitelce, která dostahuje na soc. příspěvky takže ty vykřičníky si nech laskavě od cesty a hodnocení situace taky od tebe nechci..... vůbec nevíš nic okolo..takže pomlč 😀

lucenek
3. led 2012

@carculka k hodnocení kolik mám doma na jídlo oblečení atd tady nerozebírej mou situaci, napsala jsem jen že záleží jak se kdo na to podívá a rozpočet mám v malíčku to mi věř! 😝 😀

carculka
3. led 2012

@lucenek chlap co ma malej plat nema si delat dalsi deti,ten co na to ma at si je udela,ze se zenska zajistila a dobre postarala tak maji mit deti min??jim to muze treba sporit..sory ale mam jinej nazor

carculka
3. led 2012

@lucenek takze jako proste zajistena zenska muze rict hale dej nakou almuzne deti jsou sice i tvoje ale co bys na ne davsl ze..ja zaplatim vetsinu vydaju 😀 😀 😀 😀 😀 jok to bys urco taky rekla uz te vidim

lucenek
3. led 2012

@carculka co to píšeš za nesmysly????? 😀 bože holka....tvoje argmunety 😀 😀

carculka
3. led 2012

@lucenek aa nebuj nejsem zakomplexovana svobodna matka,jsme zajisteny,mam jedno dite a muz taky jčedno-to se mnou

carculka
3. led 2012

@lucenek boze holka rekni naky zensky ze 1500aliky je dost 😀 😀 😀 😀

lucenek
3. led 2012

@carculka ty to fakt nechápeš, znova , pomalu a hlavně pozorně si to přečti celé laskavě jo? even i na oční skoč, když blbě vidíš

lucenek
3. led 2012

@carculka znova opakuji záleží na úhlu pohledu, chápeš to???ale tady smysl nemá moc opakovat, ty to nechápeš

carculka
3. led 2012

@lucenek ja ctu dobre,jen rikam ze ze se zenska dokaze nakonec o sebe postarat neni duvod davat nizsi aliky,ty si asi stojis na vedeni vid..proste zda enmam na to se podilet na vydajich deti napul nedelam dalsi ze

carculka
3. led 2012

@carculka ?evyvracim ti to ..pisu sory mam jiny nazor...taky ze zacatku pisu ze ty to beres jinak jako ze ti to nekdo bere z rozpoctu a co by sis za to mohla koupit nebo svymu prckovi..

lucenek
3. led 2012

@carculka celou dobu tady píšu, že snížení alíku jde na základě dočasné situace, kdy muž nemá práci )nerozebírej jestli nechce pracovat nebo nemůže), prostě je na UP a má alíky nastaveny na 5000Kč čili 2500kč jedno dítě, holky tady dost psaly že na "místní poměry" jsou to vyšší částky ne vysoké ale nikdo ani já nepsala že jsou standartní
takže o soběstačnosti ženy-matky ať už jako samoživitelky či nové rodiny s pracujícím partnerem nebyla vůbec řeč,při prvotním impulsu tak opravdu neumíš číst.chytrá ženská alíky co jí přebývaj..(opět model fungující nové rodiny-kde alíky jsou příjmem navíc ne tím, na co se čeká až milostivě dojde) je dá děcku na účet, spoření cokoli....

lucenek
3. led 2012

@carculka bože ne mé dítě je plně zajištěny ony 3 tácy když už chceš rozebírat mě bych děcku dala na spoření a stavebko....
ale fakt nechápeš 😀

carculka
3. led 2012

@lucenek ale o tom mluvim ze jako ta chytra zenska by nemela byt skodna ze byla chytra a umela se dal zajistit ..jelikoz ty penize muze napr.diteti sporit tak proc by o ne mela dostavat min..ty tu pises ze zajisteny rodine to staci..ja rikam ze 1500je malo,tzatim si stojim..kolik toho za to diteti poridis..nech si svuj nazor,ja pisu svuj,tvuj ti neberu,jen neumis cist..ja psala ze 5000taliru na dve neni naka mega castka coz neni,prislo by mi to tak normalni..3000na dve me prijde mala a treba se stav na hlavu..a jako nebizet nekomu snizeni aliku komu se ani jit makat nechce,no at si plati...jako coz si asi taky nepostrehla,ze beru snizeni nekomu kdo se fakt snazi ale nema...beres si jen co chces co se te hodi..proste se te nelibi ze ti nekdo rekl ze tvuj chlap plati malo,plati,no ale co me je to fuk nejsem jeho ex

carculka
3. led 2012

@lucenek jako to si muzu rcit tak tu brigadu na vic brat nebudu jelikoz pak by muz bral jako zbytecne mi platit tak vysoke alimenty..snad kazda mama chce pro dite standart alespon..proto by drela co by mohla aby to mohlo byt ale ne s tim ze pak otec rekne-ona je zajistena tak muzu prispivat min..to se asi nelibi zadne kdyz prave ty penize mohly jit napr na ucet...to tys to cele nepochopila jen dels chytrou,nech si svuj nazor ja tez,nema se cenu s tebou o tom bavit stejne budes tvrdit ez 3000jen dost

lucenek
3. led 2012

@carculka pořád píšu o tom z pohledu té druhé kdy její chlap nemaká (je jedno proč ) a na alíky jim nezbývá resp pokud zbyde ochuzuje sebe
a nejsi..to je fakt tak nesuď druhé a jen pro tvou oinfo alíky jsem viděla i 500kč na jedno..to bys teprve vyletěla ze židle co? 😀 😀 😀

lucenek
3. led 2012

@carculka holčičko chytrou nedělám, mozek mám a svůj rozum taky, dost jsem zažila a prožila na to ,abych si dovolila mít tento postoj opravdu už nebudu polopaticky rozebírat pro tebe nepochopitelné furt dokola

pejullka
3. led 2012

500 mi posílá ten můj bývalý debil a ještě si myslí, co si za to nekoupíme

kacenka1111
autor
3. led 2012

muze to tu do prdele nekdo zamknout?

carculka
3. led 2012

@lucenek ja ti nekolikrat psala ze at si nechas svuj nazor,ze mas pohled druhe ktera to bere jako okradani rozpoctu..uz jsem psala na zacatku-takze chapu ze pises druhou stranu jen ty jsi asi natvrdla a nectes 😀nebo jen co se ti hodi
ja jen psala ze tri tisice je malo na dve deti ,tak co se rozcilujes..je a hotovo tak mi tady nehrot jakej je to majlant a ze to staci,je to malo,pro tebe dobre,pro druhou stranu blby..
proste jen pisu ze jako davat aliky dle toho jak je schopna ta ex je picovina,ze je snad plus ze je schopna ne minus aby dostla mensi aliky jak si psala ty...

500 je pakatel,jsou chlapy co i nic neplati..je to tak je jich mraky ale jako ze takovy jsou tak mi snad nebudete tvrdit ze je to hodne ze 😀 😀 😀 prostenaklady na dite jsou vysoke a zalezi jak se chlap k tomu postavi,kazdej jinak,ale snad muzu sama posoudit kolik se mi zda normalni,dost nebo malo,jeste jsem svepravna..takze se tu do me neobouvej a nerikej mi holcicko tebe bych za matku nechtela 😀

carculka
3. led 2012

@kacenka1111 hale sory nam se to tu zvrtlo s dotycnou pani ktera neumi cist...

kacenka1111
autor
3. led 2012

presne tohle jsem cekala, ze se zas do sebe nekdo pusti....fakt

carculka
3. led 2012

@lucenek no prave tak je lepsi ochutzovat svy predchozi deti vid 😀 😀 😀 😀 jsem psala at si takovej chlap teda neporizuje dalsi kdyz je naobtiz platit predeslym.misto toho aby jsi sklapla a rekla no neplati moc ale nastesti jsou zajisteny tak se hadas jak je to dost

carculka
3. led 2012

@kacenka1111 hale napis adminam,nekdo to tu zamkne do zitra

kacenka1111
autor
3. led 2012

@carculka uz jsem psala jedne, snad to doslo🙂 a pravdu podle me mate obe, ale ja jsem ta slepice co zije s debilem a nechame se zivit babkou, tak radsi zadny nazory psat nebudu.....

hezky vecer, ani jsem nechtela uz psat, ale zas se tu nekdo hada, od toho ty diskuze podle me nejsou.....

berenika39
3. led 2012

@carculka co se takhle ztratit a mohlo by se tu diskutovat v klidu dál??????

carculka
3. led 2012

@kacenka1111 ja byt tebou beru nohy na ramena a necham se klidne zivit babickou-ale jen me a dite dokud by ses nepostavila na vlastni nohy..tak cau
@berenika39 tebe jsem se taky dotkla,?nebo co??dalsi ukrivdena druhomanzelka?
jako dotycnej jsem uz x krat psala at si necha svuj nazor ze ja budu mit svuj a ona se navazi tak proc nenapises i ji

lucenek
3. led 2012

@carculka holka holka, nebudu marnit svůj drahocenný čas vysvětlováním tobě nepochopitelného....prostě furt dokola
ano svůj názor si nechám ale ty nepřesvědčuj furt o tom, že je špatný, je to dvousečná zbraň ať budeš stát na jedné nebo na druhé straně a víš co? přeju ti to, abys na jedné z těch stran jednou stála, možná ti to oči otevře
tímto tečka
mmch proč vše spojené s karkulkou nemám ráda??? 😅 😀 že by reflex z dětství? 😀