Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

vendy26
5. led 2012

@kacenka1111 Nafoukaně to určitě nezní, radost měj, je důvod - něco konáš!🙂 A vydrž, prosím, ono to tak jednoduchý nebude, víš jak to často bývá - nůž na krk, následují sliby, prosby, někdy i dočasné rádoby zlepšení, nová šance a pak dost často zklamání, že je to zase, kde to bylo. Takže vydrž a zadní vrátka buduj dál! Myslím, že virtuálně ti k tomu hodně síly posílá moře lidí🙂 😉

kacenka1111
autor
5. led 2012

@vendy26 no me to prave to ukecavani akorat se zhnusuje toho cloveka ( ta gramatika 😀 )...mno proste se mi tim akorat chlap zhnusi, protoze je to dukaz, ze nema koule....takze to na me neplati.....dojalo me to jednou a to kdyz prinesl ty prvni dupajdy, ale to se da pochopit, vzhledem k me tehu demenci 😀

anina32
5. led 2012

@kacenka1111 tak to jsem moc ráda jak to dopadlo🙂 a co se týče tvé rodinné situace, tak za sebe můžu říct že zůstávat s člověkem který tě psychicky týrá jenom kvůli dítěti je ta největší pitomost, protože pak musíš počítat s tím že se stejně začne chovat i k tomu dítěti. Neříkám aby sis okamžitě vzala batůžek a utíkala od něj, stačí když budeš zatím koukat s otevřenýma očima co se s váma děje. Určitě nikdy nenech sebe ani svoje dítě omezovat. Zacni si tajně budovat jakýsi tajný vrátka, protože až se ti dítě narodí, budeš pociťovat velkou vnitřní sílu, a jakmile mu bude ublíženo, tak budeš mít jasno. Vím o čem mluvím, psala jsem ti jak to bylo u nás a že jsem tu sílu sebrala až když malýmu bylo devět měsíců. Neříkám že to bylo snadný, to víš že jsem to ze začátku kolikrát obrečela, ale čas mi ukázal že jsem udělala dobře. Kdybych s ním zůstala asi bych dál, oběhávala sociální úřady, to dítě by mi pravděpodobně asi vzali, a kdo ví jestli bych se nedostala tam co on. Takhle jsem zvládla sama vychovat dítě, odrazila jsem se ode dna, našla si po rodičáku práci která byla sice časově náročná ale postavila mě na nohy a v okamžiku kdy už jsem byla vyrovnaná a soběstačná, přišlo to další moje štěstí, ale to už je takový bonus navíc😉 Vím že to je těžký, ale věřím že tu odvahu v sobě najdeš. Protože si silná žena, tak po sobě nenechej nikoho dupat, ani doma, ani tady😉

romca13
5. led 2012

@kacenka1111 no výborně 🙂 mám radost, že se něco děje a snad i dobře dopadne 🙂na těch úřadech se nedej, na něco nárok mít musíš 🙂

paja1975
5. led 2012

@kacenka1111 ted o dávkách hmotné nouzi mluví zas na čt1 v sama doma!!! nekoukáš na to? pěkně to tam vysvětlují!!

ikarkulka
5. led 2012

téma zamykám na žádost zakladatelky