Hlídání u babičky

janina29k
3. dub 2018

S manželem máme letého syna, který je minimálně hyperaktivní, pokud se nakonec nedostaneme k ADHD nebo ještě něčemu dalšímu. Kvůli jeho neřízenosti máme i problémy se školkou a čekáme na další vyjádření od dr jestli dostane asistenta, aby tam mohl být dýl než jen na dvě dopoledne v týdnu. Jenže tento rok, tam kvůli neustálému kašli byl asi všehovšudy desetkrát a já už padám na hubu. Manžel měl odjet na tři dny na školení a já jsem si zajednala hlídání od mojí mamky. Jenže školení se nekoná. Mamka si pro něj zítra má přijet, ale manžel nechce aby odjel na jeho narozeniny. OK beru. Tak mu říkám fajn odvezu ho tam ve čtvrtek a v pátek si pro něj přijedu. A co on mi na to neřekne? Když tam s ním zůstaneš, tak ušetříš dvě cesty. Co je k nepochopení na tom, že si chci odpočinout od dítěte? Nebo jsem opravdu tak děsná matka, která chce nechat živý dítě u babičky, která je sama, má schody ( bez zábrany ), barák ( syn si umí odemknout dveře) a nestojí mu furt za prdelí. Mamka vychovala 3 děti a má 6 vnoučat? Manžel se o syna děsně bojí, ale kdo se o ně pak bude starat až já to už fakt nevydržím a někde to se mnou sekne? Že by hlídali jeho rodiče nepřichází v úvahu, protože ty mají dost už po 6 hodinách, kdy jsme tam všichni

wivisek
3. dub 2018

@janina29k no tak ať hlídá o víkend manžel, ať si ho vezme ráno na výlet a ať ho má celý den 🙂, připravila bych jim sváču a trádá....jeď...ať si taky trochu užije 😀

guinea
3. dub 2018

@janina29k Z tvého příspěvku vypadlo, kolik let je synkovi, ale o to asi primárně nejde. Já tě naprosto chápu, můj chlapeček zdaleka není tak hyperaktivní, ale zase skoro nespí, a nemít hlídací babičku tak už dávno skáču z okna. Už byl někdy tůj manžel na synka sám, třeba celý den? I když ono je něco jiného pohlídat dítě půl dne, a něco jiného mít ho na krku x let v kuse.
Já mám třeba problém s úklidem, synek skoro nespí, když je doma tak ho mám pořád za zadkem samozřejmě, a když je na hlídání tak musím pracovat, nemůžu to prouklízet. Muž ten nepořádek taky nevidí, a nechápe v čem mám problém. Já to řeším paní na úklid "na tajňačku, když je muž v práci. Musela jsem to udělat, jinak bych se zhroutila.
Takže rada pro tebe - nepochybuj o sobě, ani o tom jak se cítíš. Ale snaž se si sama pro sebe najít nějaké řešení, které by ti trochu ulevilo. A bez výčitek svědomí!!!

eldrag
3. dub 2018

Každá matka i uplně zdravého a hodného dítěte by měla mít právo na to si "odpočinou" rozhodně bych strčila ditko tatikovi a odjela pryc aspon na dva dny. Ale u nas je to obdobne, kdyz chci nekam vypadnout hned je problem.

janina29k
autor
3. dub 2018

když strčím dítko tatínkovi na celý den nebo víkend, tak vyrazí k rodičům a tam bude mít úplný servis od maminky

janina29k
autor
3. dub 2018

@guinea je mu 3,5 roku, prostě velký kluk, který se přes den nezastaví a když náhodou usne tak je vzhůru do půlnoci ( to už pak je opravdu na palici), kamarádka to nemůže pochopit jak mi dítě přes den nespí, že kdybych mu udělala režim, tak že prostě po obědě usne a večer taky. Jenže ty její děti spí, když je strčí do postýlky a je jedno kolik je hodin

janina29k
autor
3. dub 2018

a když náhodou zůstanou doma a já jdu roznést letáky (abych aspoň nějak přispěla k rodinnému rozpočtu a nezbláznila se) tak mi zas chce dokazovat co všechno stihne i když má mladýho u sebe

mpbk
3. dub 2018

Popravde ja bez hlidani nedavam ani “normalni” dite. Dcera je od roka pravidelne u babicky na celý vikend. Na spaní byla poprvé na 3mesicich.
I dite pro dite je fajn kdyz zmeni prostředí. A navíc je to babička🙂

pabka
3. dub 2018

@janina29k v klidu bych syna poslala na výlet k babičce, bez vycitek. Následně bych tatínkovi dopřála víkend se synem a vyrazila s kamarádkou na wellness. Každý má právo na odpočinek.

jitka0a
3. dub 2018

@janina29k Upřímně? Já bych ho k té mamce odvezla, taky si potřebuješ odpočinout. I kdyby jsi měla uklízet a lítat, tak si odpočineš od toho, že pořád musíš jedním okem hlídat malého. Neboj tvoje mamka to zvládne, když přežily její tři děti, zvládne to i vaše 🙂. dej ji instrukce co a jak a zvládne to 🙂. Tatínek se musí otrkat, jednoho dne malý vyrazí do světa ať chce nebo ne a vy si můžete udělat pěkný večer, když bude mít ty narozeniny 🙂

zelenaesmolda
3. dub 2018

ja bych odvezla syna k babicce a uzila si volny vikend s manzelem.To manzela nenapadlo,ze byste mohli mit neruseny cas sami pro sebe?

veronicka89
3. dub 2018

Vypravila bych je spolu na den do zoo...

Jinak argument kdo vychoval deti mi neprijde adekvatni ...ptz kdyz na nej neni zvykla a hlidala by ho poprve je hodne nastrah 😉 ktere lidi co jsou s detmi castejc dokazou vychytat ... Od skripnutych prstu po opareni apod 😉

Jinak asi bych s manzelem promluvila....

Jo a to ze nespi si myslim ze zas tak neobvykle neni 😉 syn ma 2 a pul a taky nespi akdyz prijedebabi je schopny cely den nespat a vydrzet i do 10 ...11 😉 ale je to parkrat do roka 😉

swetlusska
4. dub 2018

Já tě chápu a je to náročný. Mám 1,5 letého a pomalu a jistě si myslíme, že nás ta diagnoza čeká taky, nespí vůbec, šílí a skáče uplně nezřízeně a někdy je agresivní. Vypozorovala jsem že to může být i stravou, takže na to se zaměřím. Jinak taky se přikláním k tomu abyste dali dítě k babičce a byli taky chvíli spolu jen vy dva. Potřebuješ si nutně odpočinout.

z_kopretinka
4. dub 2018

Pokud babicka chce hlidat, dala bych ho tam uplne bez vycitek. Neni to jen o tom, ze mas pak odpocinek, ale on si fela vztah s prarodici. Ja mam na detstvi krasne vzpominky z navstev a prazdnin u babicky. Moje holcicka ma 3,5 a od cca 2,5 si ji berou moji rodice jednou za cas na cely vikend a delaji ji zabavu. Vylet, divadlo, kolo, hriste atd. Mala je miluje. Kdyz je vidi skace jim kolem krku. Pred porodem ji ted meli deset dni a pak jak jsem byla v porodnici. Vim, ze je tam o ni dobre postarano a jsem v klidu. Druha babicka si bere obcas taky, al tam si mala zvyka porad. Neni tam casto. A co si udelat hezky vikend s manzelem kdyz nebude dite doma. Zajit do kina, na veceri...

linbrno
4. dub 2018

Klidne dej k babicce. Ale je fakt, že jsem se pobavila tím, jak muži, když hlídají, tak jdou ke své mamince. Protože u nás teď už 3 sobotní odpoledne po sobě, kdy jsem byla na nákupu/dělala s kamoškou vajíčka atd. tak muž sebral obě děti- taky aktivní tříleťák a roční a tradá k babičce. Tam je navíc jeho švica, která děti miluje. Jestli oni se pánové nebojí;).