Hospody, pití, hádky. Jak to máte nastaveno Vy?

dzalli
5. črc 2020

Mame s muzem 2letou dcerku. Bydlime na okraji Prahy, kolem nas nebydli nikdo, s kym bych se mohla pratelit, ostatni kamaradky jsou daleko. Takze uz dva roky sedim doma a ven se dostanu jen obcas. Nejdriv kvuli kojeni ditete, no a kamaradky take maji rodiny, takze je trochu slozitejsi se dostat vecer nekam ven...
No a ted ten nas problem...casto se hadame, kvuli jeho vyletum po hospodach. Ja bych cekala, ze kdyz vyrazi nekdy v podvecer do hospody, ze bude schopny kolem pulnoci dorazit domu. On ma teda predstavu uplne jinou (daleko pozdeji). Dalsi vec je, ze kolikrat slibi, ze dorazi treba do 1h, a pak napise kolem pulnoci, ze se dobre bavi a prijde pozdeji a dorazi treba az ve 4...
Mne to hrozne stve, beru to jako jeho nespolehlivost, neduveruju mu, protoze mi prijde, ze jakmile si da par piv, uplne se na nas doma vykasle, bavi se a vsechny dohody jdou stranou. Mluvili jsme o tom spolu a pry to prehanim a proste cas od casu (parkrat do roka) to pry prezene a nedorazi.
Kazdy to mame proste nejak jinak nastavene, on je z Prahy, ja z vesnice a muj tata treba do hospody nikdy vubec nechodil, takze na to ani nejsem moc zvykla.
Ja si uvedomuju, ze to mam asi nastaveno moc prisne, ale prece alespon domluvit se na case, kdy prijde a dodrzet to - to neni tak hrozne ne?
Nevim, jak to vyresit...hodne me to stve a duvera a ucta k partnerovi se ztraci, kdyz ho vidim namol. Jak to mate nastaveno vy? Nebo jak to vymyslet, aby to fungovalo, kdyz on slibuje slibuje a nic z toho?
Jinak je to ale fajn partner, ale jeho neschopnost stanovit si hranice pri piti je hrozna. A ja neminim cely zivot nekoho hlidat, aby se choval zodpovedne.

sarix24
18. črc 2020

@pabka on je normálně v pohodě, jen má párkrát do roka/měsíce prostě takovouhle akci. A já právě řeším jestli to přeháním já, že se mi těhle pár dní v roce zdá přes čáru, a vidím problém kde není, nebo je to opravdu problém. Jak čtu ty komenty předtím, polovina holek nechápe, co tazatelce na manželi vadí,že je v pohodě se párkrát do měsíce zlejt a ať se zleje taky. Mě to právě v pohodě nepřijde vůbec, hlavně ne v ty situace, kdy se domluvíme, že ať to nepřehání a on je jak to děcko a není schopný držet slovo. Těchto pár exesu ale brutálně narušuje můj vztah k němu. A to je to co řeším, že jinak jsme úplně v pohodě až na psycho s dětma.

martiina_k
19. črc 2020

@sarix24 Já bych teda takového chlapa nechtěla. Ale chápu, že máš dvě malé děti a těžko takovou situaci budeš nějak řešit ☹ radu nemám, ale přeji hodně sil. Obávám se, že věkem se to lepšit nebude.

hanih
19. črc 2020

@sarix24 Já bych řekla, že tvoje situace je trošku jiná. Za prvé se muž zruší, i když máte na druhý den něco domluveného. Za druhé zlít se tak, že zvrací do postele vedle miminka a čůrá do šuplíku, to by pro mě bylo přes čáru taky. Jinak občas si takhle vyrazit do hospody je podle mě v pořádku, ale žena by taky měla mít možnost si nějak povyrazit. Mělo by to být v rovnováze (alespoň v rámci možností, pokud třeba kojí). Pokud to v rovnováze není, je žena často podrážděná i tím, co by jí jinak ani moc nevadilo. Jinak souhlasím s tím, co už tu zaznělo - vykašlat se na večerku, ale spíš se zkusit s mužem domluvit, ať si dělá co chce, ale ať je druhý den použitelný (nebo alespoň většinou), a najít si něco i pro sebe, ať pořád není doma.

zuzineckah
19. črc 2020

@dzalli můj manžel jde tak 3-4x do roka, a nikdy se neptám, kdy přijde. Snad jen jednou se stalo, ze přišel později než ve dvě ráno, byl zapít synka kamaráda... 🙂 mě by ani tak nevadilo, ze nevím, kdy přijde (pokud by to vyloženě nenabouralo nějaký plán na ten den), ale 2x do měsíce mi přijde naprosto šílená frekvence🙄Ale uznávám, my to máme nastaveno jinak, nemáme ani jeden ve zvyku táhnout po hospodách

flowerkacrochet
21. črc 2020

@dzalli můj muž do hospody nechodí skoro vůbec. Respektive se zřídí sám třeba 2x do roka. Upustí páru. Když je doma musí pak ale od těch 10-11 hodin prostě fungovat. Hádali jsme se když chodil jen on a jś jsem byla těhotná nebo kojila. Pak jsme šli třeba každý sám tak 4x do roka a třeba 10x do roka spolu.
Ale kdyby chodil každý měsíc několikrát asi bych mu to netrpěla.
U nás je výhoda že často pozveme přátele k nám a děti doma spí a my jsme na terase. Pokecáme. Ale vyloženě na vysedávání v hospodě nejsme ani jeden.

flowerkacrochet
21. črc 2020

Jinak teď naposledy měli mít fotbalovou rozlučku, hraje 200 km od domova tak tam zůstává na bytě. Tak jsem byla v pohodě s tím že jde. A on šel ale v11 večer už byl na bytě aby mohl ráno v 6 vyrazit a stihl nás probudit snídaní.
Nějak jsme se k tomu dopracovali. Ještě loni by na rozlučku šel a zůstal tam do rána. Ale děti už jsou větší a hodně nepřítomnost taťky vnímají a dávají mu to za zlé.

1kacaba1
23. črc 2020

Můj přítel chodí do hospody pravidelně minimálně jednou týdně. Někdy 2x, výjimeččně 3x. Jednou toleruji, i když mi taky vadilo, když chodil domů až kolem 2 hodiny, někdy později. Dvakrát mi už trochu vadí, ale dá se to, pokud přijde rozumně. 3 x týdně hospoda je automatickým spouštěčem hádky. Před rokem jsem mu přišla na nevěru a zjistila, že ty jeho dlouhé noční "hospody" byly vlastně návštěvy milenky po hospodě. Podotýkám, že sexuální absencí doma netrpěl, jen jsem prostě nebyla doma z péče o domácnost a pět dětí tak bezstarostná a veselá jako milenka. S milenkou se po nějaké době údajně rozešel, návraty z hospody jsou do půlnoci, nebo i dřív. Někdy jdu s ním, někdy ne. Myslím, že když si chlap pořídí dítě a většina péče je na manželce/přítelkyni, měl by chápat, že když se musí omezovat matka, měl by i on. Chlap to vidí jinak. Aspoň ten můj. Takže se taky hádáme, dohadujeme, bojujeme o svá práva a o rozdělení povinností. Radit, ať mu dáš pokoj, a nesekýruješ ho, může jenom submisivní husa, co si myslí, že chlap je pán tvorstva.