Interupce, neplánovane otěhotnění. Manžel dítě nechce a já...?

elishca85
16. říj 2021

Neplánovaně jsem otěhotněla be 36 letech. Už máme doma 3,5 letou holčičku a jsme opravdu šťastní, u když jsme s manželem měli hodně problémů.
Manžel je o 20 let starší a z předchozího manželství má 2 dospělé děti.
Když jsem otěhotněla a dcerou, nechtěl to, žádal mě ať jdu na potrat. Bylo to hrozné období, jakoby mu končil život. Mně bylo tenkrát 32 a děti jsem neměla, takže jsem se prostě rozhodla, že si dítě nechám za každou cenu. A dopadlo to skvěle, manžel jí miluje nadevše, je to nejlepší táta. I všichni v okolí vidí, že na ní visí.
Celou dobu jsme oba vedeli, že on už další dítě nechce, a že já bych ještě jedno chtěla. Ale nikdy bych ho nepodrazila. Každopádně já teď neplánovaně otěhotněla a manžel je z toho přesně v takovém stavu jako s první dcerou. Říká, že to zničí náš vztah, že na to už nemá, což teda chápu. Je starší a má už jiné priority.
Já jsem se teď už spokojila a tím, že mám jedno úžasné dítě, že jsem šťastná takhle a do toho jsem zjistila, že jsem těhotná. Ten mazec okolo mimina, noční vstávání, omezení nás všech, proste totální vidle do našeho fakt krásného života. Do toho manželovo odstup, věk a postoj k celé věci...a můj neracionalni strach, že dítě nebude v pořádku, vidím to všude okolo sebe... Autismus, obrna, různé další problémy. Kdyby se narodilo nezdravé dítě, to by nás zničilo všechny a já vím že na to nemám. Jsem v tomhle bohužel alibista.
Zároveň ale jsem si celou dobu to dítě přála, a opravdu není důvod, že by nebylo zdravé, ale nejsem taky už úplně mladice.

Teď jde o to, že můžu jít proti manželovi, a dítě si nechat a ohrozit rodinu. Nebo to zrušit, jsem 5tt. A vůbec nevím, co mám dělat a jestli to dokážu rozhodnout. Co vy na to?

verais
1. lis 2021

Aaa teď čtu, že jste se rozhodli miminko nechat tak to je super ať se vám vede a přeji hlavně zdraví 🍀

elishca85
autor
3. pro 2021

@verais Díky moc. Dneska už 11+5 a jsem šťastná, že budeme 4 a že jsme tuhle zkoušku snad zvládli 🙏🙏🙏