Jak často se stýkají Vaši rodiče?

kepu
18. srp 2019

Jsme spolu s mužem už 5 let a máme syna 10mesicu ale nemám potřebu aby se naši rodiče stýkali.... Moji rodiče jsou rozvedení a nesnesou se... S mojí matkou se u nás náhodou jednou potkali krátce po mém porodu ale to se jen představili a s otcem se ještě neviděli... Osobně ani nemám potřebu to měnit a nepřijde mi to hloupé... Nicméně pár lidí v mém okolí to hodnotí negativně proto bych se chtěla zeptat jak to máte v rodině vy...?
Navíc momentálně řeším že syn bude slavit první narozeniny a zatím to vypadá že na 3x...

3mama
18. srp 2019

Jsme spolu 9 let a rodiče se vůbec neznají ,nikdy se neviděli. Manželovi už zbyla jen mamka a mě taťka. Ani když mamka zila,neměla jsem potřebu aby se poznali. Navíc s manželovou mámou se nestykame ani my pořádně . Můj táta bydlí pod námi ale taky se nestykame

lstuchlova
18. srp 2019

Rodiče se nestýkají, viděli se párkrát, protože se tchyně vnutila.

luckylee
18. srp 2019

Nasi rodice se za tech 7 let videli jednou a to na svatbe.
Tatove se pak potkali jeste jednou na chvilku kvuli nasemu autu.
Nikdo z nas nema potrebu se stykat.😄

alcar
18. srp 2019

Trosku se v tom ztracim. Rodice tveho muze a tvi rodice se nestykaji? Plus se jeste nestyka tva matka s tvym otcem? Chapu to spravne?
Pokud se nestykaji tvi rozvedeni rodice, tak to je celkem pochopitelne... takovych rodicu je hodne a ja osobne bych je do toho nenutila... A rodice partneru se take stykat nemusi. Rodice meho muze a moji rodice se vidaji vzdy jednou rocne na narozeninach deti (vsechny tri slavi spolecne) a podle toho, jak to vyjde tak pak na narozeninach mych a mehomuze (take slavime spolecne) a to je vse.
Byt tebou, tak slavim narozeniny nadvakrat: bud rodice partnera a tva matka nebo rodice partnera a tvuj otec. A pak bud s otcem nebo s matkou zvlast. A kdyz se jim to nebude libit, tak smula, ale to uz neni tvoje starost. Pristi rok to muzete zase prostridat. Nedelala bych z toho vedu.

leymea
18. srp 2019

Moji rodice se poznali s tchyni pred svatbou (nereknu presne po jaky dobe vztahu, protoze netusim), tchana poznali az na svatbe. Mezi sebou jsou v pohode, tykaji si. Kazdopadne narozeniny slavime tez na 3x. 1.v den narozenin doma, prijdou jen nasi. 2.jedna oslava kde je moje rodina a tchan s pritelkyni. 3. dalsi oslava s manzelovo stranou, kde je i tchyne. 🙂

leymea
18. srp 2019

Jo a jinak se nestykaji 🙂 fakt se jen bud nekde potkaji a nebo na ty narozeniny 🙂

klea81
18. srp 2019

Viděli se na mé promoci a svatbě. Běžně máme oslavu narozenin a vánoc 3x, neprijde mi to divné 😉Naopak je to lepší 3 dorty a tak 😇

hezz17
18. srp 2019

Znali se už před svatbou. Sami si dohodli posezení ve čtyřech aby se lip poznali. Potykali si. Narozeniny dcery slavíme všichni společně. Rodiče se setkávají i sami od sebe. Kolikrát po nich něco pošleme, nebo oni po nás.... přijde mi to tak v pořádku. Rodina.

pratensis
18. srp 2019

Viděli se jednou před svatbou, jednou na svatbě a pak párkrát u nás, když to náhodou vyšlo. Tykají si a jsou spolu v pohodě, ale potřebu scházet se z vlastní iniciativy a bez nás nemají. Zas tak dobře se neznají. Pravidelně si posílají přání k Vánocům nebo si vzájemně posílají mailem fotky našich synů (vnoučat). My bydlíme s manželovými rodiči v jednom městě a moji rodiče od nás asi 130 km daleko, takže to nějaké scházení se i dost komplikuje. Možná kdybychom bydleli všichni v jednom městě, dali by se rodiče dohromady víc.

tarja1987
18. srp 2019

@kepu jsme spolu 9 let a naši a tchýně se viděli párkrát.nějak nemají potřebu se vidět víckrát, moc si nepadli do oka...
Všechny narozky, svatky deti slavime u mých rodičů a pak u tchyně zvlášť.

nikolavod
18. srp 2019

My jsme rodice predstavili asi po rocnim vztahu... A tak si sedli, ze se stykali a jezdivali i na dovolene🤣 ale manzelova rodina hodne drzi pri sobe a maji jednou za rok dovolenou, kde jedou i vsichni tchynini sourozenci😁 a aby toho nebylo malo, tak moje mamka zije se strejdou meho muze😆😆😆😆 nejak si k sobe nasli cestu a jsou spolu uz 4roky😁 ale moje mamka si s tchanovcama fakt sedla, maji stejny smysl pro humor, maji radi podobne veci a tak🤷🏼‍♀️ jsou jak kamaradi uz od zacatku. A tim, ze mamka zije s bratrem od tchyne, tak uz je to propletene uplne🤣😆

katerina20
18. srp 2019

Manžel se se svou mámou leta neviděl, s jeho tátou se vídáme často. Moji rodiče a jeho otec se spolu poznali asi 3 měsíce před svatbou, pak se viděli den před protože svatební party byla u našich na zahradě takže přesun stolů a židlí z místního sálu, převoz sudu, lednice atd to dělali chlapi. Svatba byla 22.6.2019 a od té doby jsme už dvakrát i s tchánem byli u našich na grilování.. Jednou mamka slavila narozeniny a podruhé jsme přijeli jen tak.. Dokonce dvakrát byl u našich tchán sám bez nás, protože chtěl půjčit vlek k autu.. Týkají si a rozumí si. Podotýkám že nemáme zatím děti, ale všichni si mezi sebou rozumíme takže věřím že i v budoucnu třeba narozeniny našeho dítěte budeme slavit všichni spolu. Horší je to teda s tchanovo přítelkyní.. Ta mě z nějakého pro mě neznámého důvodu nemá úplně v lásce a na svatbu jít odmítla takže ta se s našima nezná a nemám v plánu ji s nima ani seznamovat..

lachtanice86
18. srp 2019

S chlapem jsem celkem 18let, rodiče se viděli 2x. Můj tchán a moji rodiče ok, ale tchýně začala do mého taťky ryt a ten si to líbit nenechal, hádka jak hrom, tak ať se raději nevidaji.

sudylichozrout
18. srp 2019

Rodice se navzajem vidaji a stykaji. Tykaji si, predavaji si navzajem holky, domlouvaji se spolu, kdyz je oslava deti ci nase, sejdeme se vsichni spolecne. Obcas se i oni mimo nas navzajem pozvou na obed. Jsme rodina a jako rodina fungujeme.

ah1234
18. srp 2019

Ja mam tiez rozvedenych rodicov, ale rodicia sa stykaju, no je to komplikovane, lebo zase sa mamka nestyka s nevlastnou mamou.. na uvod. Moji rodicia ziju v Bratislave, svokrovci vo Frydku a my v Prahe.
Svokrovci sa s mojimi rodicmi videli prvykrat 2 roky dozadu na bakalarskej promocii mojho priatela, na mojej sa nevideli, lebo som na nej nebola. Potom sa mamka so svokrou videli v porodnici, ked sa maly narodil. Teraz sa uvidia pravdepodobne na priatelovej promocii v novembri, potom na nasej svadbe a potom v septembri 2020 na mojej promocii. Narodeniny oslavujeme s rodinami zvlast, ci uz s priatelovou, alebo potom s mamkou a spol a potom s mojim tatkom a spol. Mame to tak zauzivame a nevadi nam to 🙂
Zamerne sa nestretavaju teda. Ale to preto, ze byvame vsetci 400km od seba a volat ich do Prahy vsetkych naraz je nezmysel - chodia najma kvoli vnukovi a tolko ludi v byte by bol chaos a nikto by si ho neuzil.
Keby byvame v jednom meste, asi sa stretavaju u nas viac, asi by sme aj spolu oslavovali narodeniny. Nevidim dovod preco nie a to svokrovcov moc nemusim.

teate
18. srp 2019

Naši se stýkají často, i se zvou vzájemně na chatu a tak, byli jsme všichni společně na dovče, letos jedeme zas. Každý to má jinak a ať si to každý udělá podle svého nejlepšího vědomí. 🙂

mrav
18. srp 2019

Naši rodiče se nestýkají vůbec a nebýt dcery, nestýkala by se matka mojí ženy ani se mnou. Bohužel, neunesla, že se jí dcera zabila při autonehodě...

asojakova
18. srp 2019

Parkrát do roka se setkají, tykají si, posílají si přání... bezva vztahy.

eviicka
18. srp 2019

Cíleně se nestýkají, kromě svatby a pohřbu se ještě párkrát potkali u nás. Narozeniny i vánoce slavíme na dvakrát, ne kvůli špatným vztahům, ale aby si to v klidu užily obě strany. I já když jsem byla dítě, tak jsme na oslavy jezdili k prarodičům zvlášť (a to spolu obě strany vycházely také dobře a pomáhaly si). Nevidím na tom nic špatného.

handous
18. srp 2019

Naši rodiče se viděli párkrát a naposled na naší svatbě (2013). Nikdo nemá potřebu se nějak stýkat.

miguelita88
19. srp 2019

Jsem s přítelem přes 10 let, naši jsou rozvedení, táta byl u nich na chvilku jednou na zahradě, mamka je neviděla vůbec. Čekáme teď první dítě, tak se možná potkají v porodnici. Tchýně a máma jsou naprosto odlišné osoby, vůbec nevím, o čem by se bavily. Tchýně nemá žádné zájmy, kromě synů, moje máma naopak. Neřešíme to.

priefi
19. srp 2019

@kepu potkavaji se na oslavach narozenin

urtica
19. srp 2019

Nevídají se, moc si nesedli...

ange_de_la_morte
19. srp 2019

Slavíme taky na vícekrát - manžel má obrovskou rodinu ( rodiče, babičky, ségry se svými manžely a dětmi - už tak se nás sejde hodně dospělých i dětí) , k tomu máme kamarády s dětmi se kterými syn tráví hodně času. Moji rodiče jsou rozvedení a oba už mají nové manželství - snesou se ale vím že mamce to není moc příjemné. Takže oslavy jsou na 2-3x. Naši rodiče se moc nestýkají - můj taťka s tchánovcemi se potkali max 5x ( za 11 let našeho vztahu), moje mamka s tchánem a tchýní se občas potkají u nás a jednou byli tchánovci u mamky .Nicméně nevidím důvod to nijak dramatizovat

konidana
19. srp 2019

moji a manželovi rodiče se viděli asi 3x. Na svatbě, pak za rok, po narození naší 1.dcery a pak jsme dokonce jednou byli na společné dovolené u nás na chalupě, když bylo holce asi 3 a klukovi necelý rok (to už jenom babičky, dědečkové už postupně odešli). Od té doby, už skoro 10 let, se neviděli a nikomu to nechybí 😉

jannym
19. srp 2019

Jsme s manzelem uz 15 let, moji rodice videli manzelovu maminku dvakrat a otce jednou na svatbe, taky nemam potrebu aby se setkavali a je mi uprimne fuk co si o tomkdo mysli, to ze se rizenim osudu staly pribuznymi jeste neznamena ze se musi kamaradit

veruuu_kubesovic
19. srp 2019

Seznámila jsem tchánovce (rozvedení nesnesli se mezi sebou, tchán loni zemřel) s mojí mamkou na oslavě mých narozenin zhruba měsíc před porodem naší prvorozené, pak se viděli v porodnici, na oslavě narozenin dcery, na naší svatbě, opět v porodnici po porodu mladšího syna, pak již jen tchyně a moje mamka na oslavách narozenin našich dětí 2x ročně (manžela vychovával tchán, s maminkou-tedy mojí tchyni nemá příliš dobré vztahy, takže se s ní baví sporadicky, navštěvujeme jí minimálně, nijak o vnoučata nejeví zájem)

barulina
19. srp 2019

S byvalyma tchanovcema si moje mamka nerozumela. S novou tvhyni v pohode. I mimo nas pokecaji