Jak chránit majetek před manželem?

minima2
27. čer 2016

Ahoj holky, snad někdo poradíte. Nejde o můj problém, ale problém dcery mé známé. Má cvoka manžela. Doslova ji psychicky týrá. Nadává jí, hlídá ji, nesmí se stýkat ani se sourozenci, kontroluje mobil. Žijí v rodinném domě její matky, který však napsala na svou dceru (asi po svatbě). Manžel chce tu tchyni vyhodit na ulici, nadává i jí. Hlavní problém ale teď nastal, když přišel s novou výhrůžkou, a to že se schválně začne zadlužovat, dluhy neplatit, ať na manželku přijde exekutor a barák ji vezme. Odejde, až ho manželka vyplatí. Mají děti, ale tohle je mu jedno. Poradíte, jak se před takovým cvokem chránit? Všichni víme, že by se měla rozvést, snad se rozhoupe, ale jde teď hlavně o ten majetek. Nevydělává moc a tohle by ji zničilo.

michaela_2
27. čer 2016

@minima2 odkud jste? mohu nabídnout právní konzultaci - zdarma. Rozhodně bych neotálela. Kdoví, možná toho dotyčného pána dostatečně odradí už jenom to, pokud uvidí, že se manželka obrátila pro pomoc. Ta snaha o izolaci bývá právě proto, aby se tomu zabránilo, povětšinou...

elu
27. čer 2016

zeptám se jí, jak přesně postupovala, dělala v exekuční kancelaři a na vlastní oči viděla denodenně neštěstí druhých, tak rychle jednala....zitra se jí zeptám na podrobnosti, samotnou mě to zajímá

nonnni
27. čer 2016

@elu tak pak dej vedet.

kika_21
27. čer 2016

@minima2 Napsala jsem, že jen vyhrožuje proto, že mi připadá, že s e tím brání-že nechce, aby se jeho vztah rozpadl. A že je paní hysterka, to by mě nenapadlo. Je to nešťastná žena, obklopená nešťastnými, a proto zlými lidmi.Dovedu si představit, že bych se z takového života skutečně zbláznila i já.A to jsem myslím odolná dost. 😉Tím ale myslím nejen pána, ale i paní.Musí to být velmi těžké.

elu
28. čer 2016

tak dávám info: kamoška si u notáře zažádala o částečné zúžení...jednalo se o to, že z toho vyhodila svuj učet, na který jí chodí výplata, jeho podpis nepotřebovala, ani o tom neví

nonnni
28. čer 2016

@elu jenze u notare se nezada o zuzeni. Notar sepisuje a overuje vzajemnou dohodu manzelu o zuzeni SJM (notar je urednik a nema zakonnou moc nekomu povolit, nebo zakazat zuzeni SJM), nebo je toto narizeno soudem. Nechci se hadat, ale vysvetleni tve zname nedava smysl. Napada me jeste, ze si ona neco sepsala a nechala i notarsky overit, ale v ramci mozneho soudniho sporu by to neobstalo. Pripadne pouziva terminologii, ktera neodpovida jejim krokum. Jako, kdyz nekdo napise, ze uz je tri roky na materske, ale je na rodicovske dovolene.

nonnni
28. čer 2016

@elu treba tady mas notarsky zapis o zuzeni SJM...nejak si nedovedu predstavit, ze by notar napsal..."manzelka se bez vedomi manzela rozhodla ze SJM vyloucit svuj bankovni ucet".

http://www.balustrada.chrudim.cz/bin/notarsky-z...

kaja2016
28. čer 2016

@minima2 Majetek, ktery vznikl dedictvim nespada do SJM. Takze at si "manzel" polibi 🙂 Jinak, co se deje vyhruzek - at poda zadost o rozvod a uvede tam tento duvod. A at to udela tak, aby mela na ty jeho vyhruzky svedky. Idealne at ji to napise smskou, nebo si ho nahraje. Pak holt se budou muset spolu financne vyporadat, ale soud urcite prihlidne k tomu, ze zacal delat dluhy na truc. To zuzeni jde, pokud vim, jen se souhlasem obou manzelu.

elu
28. čer 2016

@nonnni tak se ji jeste zitra zeptam podrobněji 🙂, jeji nový přítel je advokát, tak jí to v podstatě zařídil on, ona šla jen k té notářce, ale maš pravdu, zřejmě to nazvala jinak než to zužení...o tom mi říkala, že je to přes soud, ona má jen ten účet pro případ exekuce

nonnni
28. čer 2016

@elu tak ono je to vuci ex? Tak to vyzjisti a dej vedet, samotnou me to zajima🙂))