Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

codal
2. kvě 2013

@pajaaaa děkuju ti za tvou podporu, moc si toho vážím... je mi jasné, že to nemáš vůbec lehké, možná daleko horší než já a ještě tady povzbuzuješ mě... vážně moc díky!

pajaaaa
2. kvě 2013

@codal neděkuj. Nevím jestli to mám horší nebo ne, ale to naše neřešení problémů nikam nevede. A pokud někdy někdo udělá vážné rozhodnutí, tak to budu muset být já. Protože v tomto je můj chlap srab - aby nebyl v očích ostatních ten špatný

codal
2. kvě 2013

@pajaaaa muj manzel taky problemy neresil,utikal pred nimi lhanim,predstiranim,ze se nic nedeje,dusenim v sobe a takhle to dopadlo..spousta veci,ktery mu vadily, by se dala resit,kdyby mi to rekl,ale neudelal to a diky tomu se jeho laska ke me vytratila.. Bohuzel je to taky zbabelec,misto toho,aby problemy resil,tak pred nimi utika,vybira si vzdy to nejjednodussi reseni,aby ho to nestalo moc energie..

pajaaaa
3. kvě 2013

no a já mám zase pocit, že se vytrácí, ne-li vytratila láska k mému muži. Jsem ochotna to řešit, bavit se o tom, ale můj muž to neumí a snad ani nechce

codal
3. kvě 2013

@pajaaaa ono je hrozně těžký si to připustit a slyšet, že tě někdo, koho máš rád, už rád nemá...člověk radši dělá hluchého, slepého a tiše doufá, že se to vrátí... asi jsem to taky tak dělala:(...

pajaaaa
3. kvě 2013

@codal ale my se tak možná trápíme navzájem. A právě už mi to přerůstá přes hlavu a nechce se mi v tomto stavu být.

codal
3. kvě 2013

@pajaaaa já to chápu, je možný že to můj manžel měl stejně, přerostlo mu to přes hlavu, tak prostě praštil do stolu a odešel.. měl pocit, že už to takhle stejně nemá smysl..mě to hrozně bolí, ale v podstatě se na něj ani nemůžu zlobit, pokud cejtil, že mě nemiluje a nechce se mnou být, tak to ani nemohl jinak udělat, prostě pud sebezáchovy... možná to mohl udělat citlivěji nebo jinak, ale efekt by to mělo asi stejný..stejně bych byla na dně a ve finále by to asi bolelo stejně...je pryč tak jako tak..

pajaaaa
3. kvě 2013

@codal máš pravdu.

codal
5. kvě 2013

Manžel byl v té poradně, prý mu to něco dalo a rád by si se mnou promluvil o tom, jak to teď cítí... příjde dneska..nechám ho vypovídat a snad v sobě najdu tolik odvahy, abych ho nijak neprosila a nepřemlouvala...myslím si, že mi v podstatě jen zopakuje to samé, co dřív, že mě už nemiluje a že už takhle dál žít nemůže a nechce..bude těžký to znova poslouchat..snad to bude naposledy... moc se bojím... abych to nějak ustála, už teď držím jen na vlásku, nechci se zase úplně rozsypat... uvidíme...

laurital
5. kvě 2013

@codal Myslím si, že děláš chybu, velkou chybu.Přijde se vypovídat...nemyslím.Spíš na tebe přehodí všechny své obavy a ty se budeš opět trápit.
Nejsem proti si sednout a popovídat, ALE s chladnou hlavou až bude ta situace za vámi a to určitě nebude pár dní a dokonce ani týdnů.

codal
5. kvě 2013

@laurital víc už se ani trápit nemůžu... navíc jde o tom, že máme jít 13.5. společně do poradny a on si chce popovídat, jestli tam půjdemenebo ne.. já stojím o záchranu tohodle manžeství, takže holt to podstoupím, i když jsem možná hloupá...

kajalka
5. kvě 2013

@codal No a co? Sejděte se 13. v poradně. Buď tam dorazí a nebo ne. To je snad jasná odpověď, jakýpak domlouvání?!

codal
5. kvě 2013

@kajalka já už jsem to slíbila, nebudu to rušit, pokusím se zachovat co nejlépe, abych mu nedala moc najevo, jak moc jsem nešťastná... prostě si promluvíme, já teda budu spíš jen poslouchat a uvidíme, jak to dopadne.. já vím, že si všichni ťukáte na hlavu, ale já to asi jinak neumím..

zuza01
5. kvě 2013

@codal To já zas chápu, že ho chceš vidět dřív, než v poradně. Každopádně - vztah jste vybudovali oba a na jeho rozpadu se podílíte taky oba, nenech si nijak podsouvat, že je to tvá vina. Já to zažila, věř mi, bude zas líp, ať s ním nebo bez něj, ty jsi taky důležitá a máš právo na štěstí úplně stejně, jako on. Jinak podle mě - nezaslouží si tě a jednou mu to dojde, i když třeba pozdě.

codal
5. kvě 2013

@zuza01 já prostě nechci dělat zlou krev, když se chce sejít, tak se s ním sejdu...nechci se hádat, nechci dělat problémy, pokud to definitivně skončí, tak chci, aby to bylo v klidu... pokusím se, aby to všechno proběhlo v co největším klidu...

codal
5. kvě 2013

@zuza01 před chvílí mi řekl, že jeho rozhodnutí je definitvní..že už se mnou dál žít nechce, že teď už si je jistý..řekl mi spoustu dalších věcí, ne že by mě chtěl ranit (i když ranil neuvěřitelně), ale proto, aby mi objasnil, co se vlastně stalo... je konec... i moje poslední šptka nadějej zhasla... prostě mám smůlu...

littlejane
5. kvě 2013

@codal - a já si zrovna myslím, že máš "štěstí" 😉 Promiň. Vážně, věci jsou jasně dané, jeho rozhodnutí definitivní, žádná naděje. Máš se od čeho odrazit. ´Vím, že jsi ted zdrcená, alevšechno to časem přebolí. Máš nárok na smutnění a brečení, ale můžeš to aspoň uzavřít a jít dál. Zvládneš to!!!! Nic jiného totiž nezbývá 😉 Držím palce

zuza01
5. kvě 2013

Přesně tak, teď se ti to zdá strašný, ale to přejde, bude zas dobře. A lepit něco, co slepit prostě nejde by se stejně nevyplatilo. Držím palce, ať to dlouho netrvá a potkáš někoho, kdo bude úúúžasnej, uvidíš. Já jsem živý důkaz, nakonec jsem ráda, že je všechno tak, jak je 😉

codal
5. kvě 2013

Kez by to tak bylo..ale ja ted asi nejsem schopna videt na tom vsem neco pozitivniho..naopak mam pocit,ze muj zivot ted nedava vubec zadny smysl..

belize
5. kvě 2013

@codal Asi to bude znít jako strašně otřepaná fráze, ale čas je nejlepší lék. Držím ti palce ať ta bolest odezní co nejrychleji.

codal
5. kvě 2013

@belize ale jak to vydrzet,cas sice leci,ale jak dlouho to bude trvat..zatim je mi den ode dne hur..

littlejane
5. kvě 2013

@codal - to víš, že to nebude hned, ale bude. on se totiž svět nezastavil, pořád budeš muset řešit všední každodenní záležitosti a postupně budeš míň a míň nešťastná, uvidíš 🙂

belize
5. kvě 2013

@codal Teď to bude hrozný, bude to trvat třeba měsíc než na něj přestaneš během dne myslet. Ale o to víc se ti pak uleví. Zjistíš, že to vůbec nestálo za to trápení ( i když je to taky zkušenost do života ). Uvidíš! 🙂 Copak by ti tolik holek psalo svoje osobni zkušenosti a nebyla to pravda? 😉 Musíš se s tím poprat. Dokážeš to!!!!!!! 🙂

codal
5. kvě 2013

@belize nevim jak mam po tom vsem verit na lasku a stastny konec...

pajaaaa
6. kvě 2013

@codal ono to příjde samo. a až na to bude ten správný čas, poznáš to. hlavně že máš jistotu_ že je to definitivní. Už si nebudeš dělat plané naděje, v něco doufat...........a budeš začínat znovu.

codal
6. kvě 2013

@pajaaaa ta naděje to bylo to jediný, co me nějak držela nad vodou..možná úplně hloupě, ale teď mám pocit, že už mi nezbylo vůbec nic...

andreeemac
6. kvě 2013

Ale zbylo, přestaň fňukat a kňourat za jedním chlapem, který za to vůbec nestojí. Sousta lidí je nemocných, uvázaných na lůžko, staly se jim různé nehody a změnil se jim celý svět a je jich i spousta, které o svého partnera na vždy přišli. Ty máš zdraví, mládí, práci, život před sebou, tak s tím něco dělej a nechtěj aby se na Tebe ještě osud rozhněval a ukázal Ti, kde jsou ty správné důležité věci v životě. ☹

littlejane
6. kvě 2013

@codal - ale věř mi, že není nic horšího než marná naděje, to já znám ☹ vím, že to ted tady nikomu z nás nevěříš, ale takhle to je lepší .... a určitě to není tak, že ti nic nezbylo, naopak máš možnost začít s čistým štítem a zkušeností .... jen si ted hezky posmutni a pak běž dál .... neboj, zvládneš to. Ted jsem četla moudro: Život není to, co chceme, ale co vydržíme .... a holky vydržej hodně 😉 😉 😉

codal
6. kvě 2013

Snad vám dám jednou za prradu a napíšu vám sem, že jsem zase šťastná..

belize
6. kvě 2013

@codal Do roka a do dne!!!! 😀