Jak přežít její PMS?

gabrriel
12. zář 2017

Ahoj všem,
ani nevím, jestli se dá poradit, nebo se prostě potřebuju někdě "vykřičet" a přečíst si nějaké zkušenosti jiných...
Náš vztah není ideální ani v ideální době, ale tak nějak nám vše podstatné klape. I když mám pocit... no to teď nebudu řešit. Teď jde o to, že vždy když mají přijít její dny, tak minimálně týden je vyloženě agresivní, hledá všechno aby se pohádala, nebo mě urážela. A občas i prkotinu vyšteluje tak, že vyhrožuje rozchodem.
Třeba teď posledně - malovali jsme malému pokoj a protahovalo se to kvůli různým výspravám a nečekaným zdržením. to že se to vše má udělat mluví asi půl roku, jenže nikdy nebyl čas. Buď jsme byly pryč, nebo jsme neměli hlídání pro děti, nebo prostě potřebovala klid. O víkendu se to sešlo i když zase, že opět nemá klid. (celou sobotu sama, jen já přijel na 2 hodiny od svých rodíčů, kde jsem byl s dětma, abych to tam vyklidil a napenetroval). Druhej den jsem doufal, že od 8:30 do nějakejch 12 stihnu ten pokoj vymalovat, jenže nestihl právě kvůli sádrování a odstraňování starých trubek... tak jsem to měl furt na talíři, že jsem ten čas slíbil a nedodržel. Pak teda odpoledne s dětma... podvečer jsem odvezl kluka k našim, aby nemusel spát v čerstvě vymalovaném pokoji a jinde to moc nešlo, protože všude binec jak jsme museli všude možně dát vše z toho pokoje. Nehledě na to, že nebylo uklizeno po malování. A koberci. Ten nechal na zemi černé fleky, které jsem musel seškrabovat. Nejprve jsem řekl, že bych mohl jet spát za klukem, protože se v noci budivá a je zvyklí, že k němu vstávám já. Skončil jsem ale až v 11 večer. A furt bylo co uklízet, tak jsem nadhodil, že jsem už unavenej, že bych se doma vyspal, a ráno se vzbudil o něco dřív a ještě udělal co můžu (umít podlahy, dveře, takové tiché práce, co se dají dělat v 5 ráno). A vyjela po mě, že jsem strašnej, že neumím dodržet sliby, že jsem řekl jak pojedu spát pryč a že ona se kvůli mě zase nevyspí, že by mohla vstávat až v 7 aby šla s dcerou do školy...
Pondělí - píše mi jak je unavená, že furt jen maká, tak jsem navrhnul že bych hned po práci dojel a mohl doma hodinu uklízet, pokud by ona šla pro dceru do školy. Upozorňuji: Navrhnul. A už jsem byl zase nedůvěryhodnej, že to takhle dál nejde, nemůže se na mě spolehnout, že ona je spocená, neupravená a takhle prostě z baráku nevyleze a že moje půlhodina pomoci ji obere o 2 hodiny času... a když jsem argumentoval, že jsem to jen navrhnul a chtěl ji pomoct, stejně mě to nezachránilo od "slovního průjmu" ze kterého mě bylo špatně doslova...

a takhle to bývá měsíc co měsíc.. a co hůř když konečně se krámy spustí, je najednou v pohodě a už nic neřeší, jako by se nikdy nic nestalo. Ať už že by se aspoň cítila ublíženě dál, nebo se mi omluvila, prostě nic. Jednu dobu kdy to bylo hodně špatný i v práci a tak, tak jsem uvažoval i o sebevraždě...

verusky
19. zář 2017

@gabrriel
ja myslim, ze ma obycejny syndrom vyhoreni... nebavi ji porad dokola, den co den, rok co rok, stejna prace doma, s detma... myslim, ze s nastupem do prace se mnohe zlepsi 🙂

hlasimse
20. zář 2017

Chtělo by to ještě slyšet její stranu. Ono je těžké soudit takhle jen na základě perspektivy jednoho z partnerů. Nevadí jí třeba něco úplně jiného? Mně třeba přijde, že pořád zmiňuješ své rodiče, třeba tam jezdíš moc často? Nevím... Zkoušeli jste si o tom promluvit v době kdy je v pohodě?

dendasubaristka
20. zář 2017

@gabrriel ahoj,no celkově mi přijde vás vztah zvláštní. Spite odděleně? :o to my přijde divné. Vždyť právě to krásné je spát vedle sebe. Tulit se,usínat a probouzet se vedle sebe. Vím že mě baby tady možná ukamenujou,ale jak.si to s ní mohl vydržet. Já třeba žádný pms nemám a když už mám nějakou depku,tak si to nevylivam na partnerovi. Nevím no. Jako taky jsem pořád upravená,snažím se vypadat dobře abych se partnerovi libila,ale jak to popisujes je extrem. Přijde mi že nejake to.ze si te vazi a chape te,miluje te,tam moc nevidim.

dendasubaristka
20. zář 2017

@gabrriel a ještě jak si psal nemusi varit,uklizet nic a je unavena? Asi sis ji tak naučil a ona si na to zvykla. Kde jsou ty ženské které mají doma navareno,uklizeno atd. Některé ty baby jsou v dnešní době úplně mimo. Že si potřebuje odpočinout dobrý no :D

gabrriel
autor
20. zář 2017

@hlasimse tak máme rodinnou firmu, takže "k rodičům" jezdím každý den. Ale jinak i ty víkendy - když chce jít s holkama v pátek večer, tak my musíme pryč z domu. Protože se prostě chce dospat a ne, že bude muset vstávat v 7 ráno, jak se vzbudí děti. (i když všechny kamarádky děti mají a chodí domů k nim) a výmluva že tam nemusí být do 2-3 do rána, ale třeba jen do půlnoci a furt má dost času, nefungují, protože to prý pak nemá cenu tam chodit a nechce vypadat, že se neumí bavit a je usedlá mamina, co musí předčasně dom...

hlasimse
20. zář 2017

@gabrriel Tak se s ní prostě pohádej, ne? Pokud jste rodina a bydlíte v jednom bytě, tak vás nemůže úplně takhle vyhánět z domu.

dominikaromanova
20. zář 2017

@gabrriel,

nestačím se divit, jak se některé ženy dnes chovají. Je úplně jedno, zda má nebo nemá PMS, promiň, ale Tvá žena je padlá na hlavu a celkem dost mimo realitu normálního soužití. Nejraději bych Ti napsala ať ji kopneš do háje, ale zase by se zde na mě sesypalo, že někoho k něčemu nabádám.
Poradit Ti mohu jen jedno, až bude některý den v celkem dobré náladě, promluv si s ní (jestli to vůbec tedy jde) o tom jak se chová, a co Ti vadí. A jestli Tě nebude chtít poslouchat tak si dupni, jsi sakra chlap, nenech ze sebe dělat neustále idiota.
A rozhodně bych jí připomněla, že máma je, tak ať se tak také chová, vyhánět vlastní děti z domu jen kvůli tomu, že se chce po večeru s kamarádkami prospat, to není normální.

ircza007
20. zář 2017

No celkem bych přála Vaší ženě, aby bydlela v domu, který se zároveň rekonstruuje, jak to máme my.
Co dělala ona, když jste vy maloval? U nás maluje muž a já uklízím, nebo maluji rohy štětce, o práci se prostě dělíme...
Nikdy by mě nenapadlo takhle muže tyranizovat, ano taky občas štěkám, ale ve většině případů si to uvědomím a omluvím se. Úplně nevím, co bych vám poradila. Zkusila bych si se ženou promluvit a vysvětlit jí, jak se cítíte po jejích útocích (je mi jasné, že se musíte cítit jako hadr, s kterým ona vytřela) a zeptat se jí, co by jí pomohlo, aby ty nálady nebyly takto vyhrocené.
Je to sice tvrdé, ale pokud by se s ní nedalo mluvit, pak bych se při jednom z jejích slovních průjmů prostě sbalila, otočila a odešla (např. jen na pár hodin k rodičům).
Na PMS bych partnerce doporučila kontryhelový čaj , zázvorový čaj a B komplex.

vafle
20. zář 2017

Jako bys mluvil o me 🙂 taky to u nas tak vypada 🙂 tyden pred ms mi vadi uplne vsecho i to ze muj muz dýchá (moc nahlas) trva to vetsinou dva dny... Je moc fajn ze vis ze je to pms. Nam se velmi osvědčil postup mrknout do kalendáře (jestli nadavam ze je problem nebo ze mam pms) a pak staci kdyz me obejme a da mi pusu a rekne ze to je pms....ze me ma rad....pripadne kdyz moc rvu haze po me cokoladou a k vane mi da nutelu 🙂 pak se tomu zasmejem. Nejhorsi je kdyz ma treba nocni a ja jsem sama mam pocit ze me nema rad a citim se tak zoufale.....dokazu si prestavit jak to u vas je....urcite to tak nemysli

misa357
20. zář 2017

@gabrriel Kolik jí je? A tobě?

dokument
20. zář 2017

@gabrriel to neni syndromem, to je tim, jaka je. Pryc od ni.

hejnecko
23. zář 2017

@gabrriel Stýskalo se jí,ale nechce,abyste přijeli dřív? A dětem se po mamince nestýská? Nebo ji to nezajímá,protože si potřebuje odpočinout? Je mi z toho hrozně smutno. Jo a když jsem teda tak moc unavená,tak jdu spát a rozhodně nerazím na tah do 3 do rána. Podle mě na tebe hraje veliké divadlo.

Vašemu vztahu moc nerozumím,proč jsi k ní tak benevolentní? Z lásky? Můžu se tě zeptat,jak spolu vycházíte jako pár,trávíte i nějaký ten čas spolu?

pajula123
23. zář 2017

@gabrriel nema depresi? Myslim fakt jako depresi,ne jen jak se rika,ze ma nekdo depku.