Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

jabber
3. zář 2008

playboy - zkusila bych se s ní dohodnout - udělají se testy DNA a já ti budu na dítě něco platit v případě, že bude moje, i když nebudu nikde uveden jako otec. Pokud na to nepřistoupí, tak máš dvě možnosti - buď jít tou soudní cestou anebo budeš muset skousnout, že někde žije možná tvoje dítě (i když je to podle data nepravděpodobné) a ty ses o něj nijak nepostaral. Pokud pro ní nejsou peníze dostatečná motivace, tak nemáš, kromě soudu, jinou možnost, jak ji přinutit 😖
Nechci přítelkyni nějak očerňovat, nebo tak něco, ale možná měla tou dobou těch chlapů víc a sama neví, čí dítě je. A možná je ve stejné situaci jako ty mužů víc 😖 🤐

lenuska74
3. zář 2008

https://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xchg/zc/xsl/... skús si to nahodiť tu mne tu vyšiel predpokladaný pôrod na 7.3.2008 a a prenášať 1-2tyž. sa môže moje deti na narodili všetky po termíne. Ale ja by som to riešila na tvojom mieste súdom

plasta
3. zář 2008

playboy21
tak to je od Teba skutocne pekne, ze si na to isiel s rozumom... ja som bola v podobnej situacii a mozem ti aspon trosku priblizit ako sa moze ona citit a preco nechce ist na DNA testy...
ja som sa zo zaciatku citila strasne dotknuta a moja hrdost mi nedovolila nieco take pripustit, aby sme na tie DNA testy isli... ale nemala som co stratit, lebo som vedela na 100%, kto je otcom dietata... preto som nechcela idt na testy, ale potom som privolila.. a nakoniec to aj tak dal moj ex na sud... a poviem Ti, ze ked nechce ist na testy dobrovolne, vobec sa jej nebude pacit, co sa bude diat na sude... aspon mne sa velmi nepacilo, aby som pred cudzimi ludmi rozoberala moj intimny zivot....
takze asi takto, bud je v tom dotknuta hrdost, ze si ju krivo obvinil, alebo, skutocne nie si otcom dietata...

lukin
3. zář 2008

lenuska: Nemůžu najít na té stránce ten výpočet. Ale i tak jsi to asi zadala špatně. Termín porodu se nepočítá od otěhotnění 🙂

mirica
3. zář 2008

plasti - ja si ale osobne myslím , že ty si úplne iný prípad- u teba išlo o manžela(partnera) a dieťatko splodené počas vzťahu nie?

neviem , ale aj ja by som ťažko verila , a chcela dôkaz , ak by išlo o takýto prípad - nevidíš sa s niekým niekoľko mesiacov , potom ho stretneš opiješ sa a hneď sa s ním vyspíš - no akú máš istotu , že sa podobne nespráva častejšie , a že napr o dva dni nestretla nejakého iného svojho bývalého a neopila sa sním a......ináč nechcem ju tým nejako odsudzovať , to určite nie ...len si myslím, že ak spravila takéto niečo , musela rátať s tým , že dôveru moc požadovať nemôže 😕
termín pôrodu sa vyrátavá od prvého dňa poslednej mršky - úplne čisto teoreticky by mohla mať dieťatko s ním , ak by mala plodné dni až úplne tesne pred mrškou ( čiže nie 14 , ale až napr 28 deň cyklu ) - niekedy upravujú TP aj počas tehu - podľa toho ako sa vyvýja embrijko ....čiže otehotnela na konci cyklu , počas tehu jej zmenili TP o dva týždne neskôr , a potom ju ešte nechali prenášať 2 tt tak by to s odretými ušami vyšlo ...ale tých náhod je tam nejako priveľa

lenuska74
3. zář 2008

mne to tam píše výpočet termínu pôrodu alebo si to skús nájsť a tam sa dá zadať aj deň počatia 😉

emamamamu
3. zář 2008

opovaz se platit, dokud nebudes mit jistotu!

lukin
3. zář 2008

Nebylo tady toho napsané trochu víc? 😨

jabber
3. zář 2008

lukin - co myslíš? 😕

lukin
3. zář 2008

jabber: Spletla jsem se 😀

jabber
3. zář 2008

lukin 😀

kacamar
3. zář 2008

playboy, podle me to dite neni tvoje.
Hele: já mela posl. MS 1.6. - sex byl 9.6. a pak dalsi a dalsi (nevim pri kterem jsme počali, ale nejdriv to bylo toho 9.6., i kdyz to asi ne, pac tak brzo asi ovulace nebyla) a termin jsem mela 9.3. Dite se narodilo 7.3.08.
Takze ta slecna by byla nejak mooooc dlouho tehotna 😉 ja bych se na ni vyprdla a pokud nesouhlasi s DNA testem, tak by ode me nevidela ani korunu. Jestli nesouhlasi, tak je jasny, ze dite neni tvoje, tudiz bych mela cisty svedomi a dal se tim nezaobirala. Tot muj nazor 🙂

kristi
3. zář 2008

vytrhni ji vlas a posli na expertyzu

bibula
3. zář 2008

aj podla mna je otcom niekto iny.
skus este niekoho znameho v nemocnoci poprosit ,nech ti zisti aspon krvnu skupinu babatka. nemas to sice ani 50% na potvrdenie,ale vylucit sa to da na 100%, 😉

kacamar
3. zář 2008

bibulo, v nemocnici vedi krevni skupinu novorozencu? 😕 ja zjistila svoji krevni skupinu az ve svych 27 letech a to diky tehu krevnim testum 😅

lenkabu
3. zář 2008

Mně se taky zdá že slečna porodila příliš dlouho...u mně byla poslední menses 29.5., oplodnění kolem 8.6. a dítě narozené 4.3. přesně v termínu...to děcko nebude tvoje 😉

siduska
3. zář 2008

keby mala ciste svedomie, tak tu skuzku DNA postupi hned,,,,ale kedze vie slecna sama, ze otcom neni, tak preto nechce...
nedaj sa ... a neplat, nemas podstate ziadnu vyzivovaciu povinnost....

ked ma taktyto pristup... tak inak ako cez sud sa asi nedohodnete...

playboy21
autor
3. zář 2008

Tak jsem se konecne dostal taky na net a prohlizim a procitam Vase nazory holky. Nekdo rika ze to teoreticky pri hodne nahodnych okolnostech mozne je, aby to dite bylo moje. Jine to vulucujete uplne hnedka. Ja nevim jak se k tomu postavit, prave proto chci DNA testy. Bohuzel ona o tom nechce ani slyset, rika mi ze je o tom presvedcena, ze ma dite modry oci jako ja, ze ji kazdy rika jak mi je podobne atd.. Videl jsem ho jen jednou a podobne mi vubec neprislo, ale to asi musi posuzovat jini lide a ne ja.

Dalsi veci je ta, ze ona po me nic nechce, nechce zadne penize, pozornost, nechce nic, chce me vymazat ze sveho zivota a zit si po svem. Kdyz me ale oznacila za otce, tak me tim vlastne tresta, protoze me necha cely zivot v nevedomosti, jestli to dite moje je nebo neni.

Jsem clovek ktery chce mit svuj zivot v poradku a nezrikam se sve odpovednosti. Na sex jsme byli dva a oba neseme svou zodpovednost. Pokud me oznacila za otce, ale zaroven ode mne chce mit pokoj, tak se toto vylucuje. Protoze ja nedokazu jen tak mavnout rukou ze nekde je dite a mozna bude moje. Chci to vedet, chci mit jistotu ze moje je nebo neni. Nechci zit po zbytek zivota v nevedomosti. Je to od ni krutej trest. Pokud je tak presvedcena, ze dite je moje, nerozumim proc se tomu testu tak brani.

Argumenty jsou ze to je trapny, ze ji to urazi atd.. Ja to nechi opravdu resit pres soudy, ale v klidu se dohodnout. Pokud to dite bude moje, budu platit nez si najde partnera a zalozi rodinu a dite si osvoji a zabezpeci. Do te doby jsem pripraven ji pomahat financne ikdyz to nepozaduje.

kitty68
3. zář 2008

hele moje dite ma taky modry oci a otcem definitivne nejsi
😉

kdyz o tvoji pomoc nestoji tak ji nenabizej, vim ze se to tezko rika, mohlo by to byt tvoje miminko

jdu chrapat dneska tu nevysedavam 🙂

jabber
3. zář 2008

kitty 😀 i moje dcera má modrý oči 🙂

jabber
3. zář 2008

playboy - když nechceš soudy, tak jí asi budeš muset uvěřit, že je tvoje, jinak to nevidím 😒 . No musím říct, že kdybych byla v její situaci a na tuti věděla, že jsi otcem ty, protože jsem s nikým jiným nespala, tak by mě taky dost fest uráželo, že mi nevěříš a chceš testy, protože to znamená, že mě máš za nějakou 'poběhlici' 😖 . Otázka je, jestli je to ten opravdový důvod proč test nechce 🤐

petruna
3. zář 2008

necetla jsem celou diskuzi, ale je mi teda dost podezrely, ze ta dotycna nechce testy DNA. Vzdyt to neni nic hroznyho. A proc ona nechce mit jistotu , kdo je otec? Nechapu.
A k tomu terminu poceti a porodu...
My jsme pocali kolem 16.6. a rodila jsem 14.3. po 5 dnech prenaseni...
takze tak...nikoho nenechaj dite nosit 42 tydnu a vice.

petulka77
3. zář 2008

Playboy - moje poslední MS byla 29.5. a porodila jsem 27.3. a to navíc vyvolávaně,takže možné je všechno..
Být Tebou, vezmu šulku a sejmu slinu nebo vezmu vlásek miminka, třeba k nim zajdi na návštěvu, že si chceš promluvit a prostě si vezmi vzorek. Ať máš klid. Jinak se budeš furt trápit, pokud jsi jaký jsi - zodpovědný. Ona je ale fakt divná, přijde mi, že kecá, protože proč by jinak odmítala test? Asi abys jim nezasahoval do života. Je fakt, že během těhotenství se člověku dost mění nálady a tak se taky mohlo stát, že změnila své původní rozhodnutí. Ale zkus ten test, jak už jsem psala. 😉

makelka
3. zář 2008

Playboy a co se prostě poradit s nezávislým právníkem?? Je jich v republice spoustu zdarma, nebo se obrátit na nějakou sociální pracovnici, aby ti poradila, jak máš postupovat 😉 Abys věděl na čem jsi 😉 Každopádně držím palečky 🙂

lucianka
3. zář 2008

Jak tu dávala Lenuska odkaz... tak jsem si zadala datum početí 5.6. (jelikož spermie můžou přežít v těle až 3 dny) a vyšel mi TP 10.3. ☹ Takže hooodně teoreticky by otec být mohl... ačkoliv se mi tomu moc věřit nechce.

A to, že tě chce vymazat ze života? Tak to Ti neměla o svém těhotenství říkat.

Na jejím místě bych si zrovna ten test udělat nechala, aby viděl, že nejsem žádná poběhlice... takhle si to totiž myslet může... Takže to, že je tak tvrdě proti DNA jen nasvědčuje tomu, že otcem s největší pravděpodobností nejsi ☹

lucianka
3. zář 2008

Jo, a ještě jedna věc: Všechny děti se rodí s modrýma očima... ty se jim zbarvují až časem. Třeba až ve dvou letech ☹ Takže to, že má dítě modrý oči není argument 😀
Náš Lukášek má modré oči i přesto, že my oba s manželem je máme zelené 🙂

lenka1108
3. zář 2008

ahoj ja len ze svagrina s muzom splodili syna 1.6 a maly sa narodil 26 FEBRUARA den po termine.
a zase segra otehotnela v oktobri a maleho porodila az 8. augusta co je v 10 mesiaci no bola tehotna 41.6 tt.
takze ja neviem asi bude naj ten test ale urcite viem ze ak by si ho uobil proti jej suhlasu malo by to trestne nasledky.teda aspon ja by som tak reagovala byt nou....

jabber
4. zář 2008

playboy - a když ti to tehdy oznamovala, že je těhotná, neřekla ti náhodou termín porodu? Protože prcek se sice narodil 21.3., ale to mohlo být taky třeba o 14 dní nebo měsíc dřív 😅

luciar79
4. zář 2008

Alebo sa v nemocnici skúsiť opýtať v ktorom týždni rodila. Možno to nejaká ochotná sestrička za bonboniéru vyzvoní. 🙂

siduska
4. zář 2008

vera som s kamoskou pocitali tie terminy ona je doktorka a jak sme pocitali, tak sme pocitali,,, nam vyslo, ze teoreticky by si mohol byt otcem, ale velmi malou pravdepodobnostou...
jak pisu dievcata, terim porodu mohol byt rozny, bud o mesiac skor alebo neskor...

musis ju nejak prinutu aby postupila DNA testy aby si si bol isty... inak jej neplat nic,,,