Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

lukin
4. zář 2008

siduska: Termín porodu mohl být ještě o měsíc později, než porodila? To je nějak divné, ne?

siduska
4. zář 2008

ano je to dost divne, preotze to nijak raz nevychadza...
slecna asi len neco skusa, skusa jeho dobrotu....

lenuska74
4. zář 2008

tak ma napadlo, že čo keby si si pohovoril s jej rodičmi možno oni majú prístup k malému a mohli by ti pomôcť, kľudne im povedz že ak je naozaj tvoje tak jej chceš s ním pomáhať to by mohlo zabrať.Pre pokoj svojej duše, alebo nepoznáš nejakú jej kámošku alebo niekoho z jej okolia 😉

jabber
4. zář 2008

lukin - datum porodu nevypovídá o tom, kdy bylo dítě počato, protože se mohlo narodit klidně o něco dřív anebo později, než by bývalo mělo. Kdyby byl termín porodu třeba až v dubnu a prcek se tedy narodil o 14 dní dřív, tak by určitě nemohlo být playboye 😉

lukin
4. zář 2008

jabber: To všechno vím, ale v této konkrétní situaci to nejde.

jabber
4. zář 2008

lukin - proč?

zalda
4. zář 2008

Ahojky, tak ten těhotenský test jde udělat i potaji, stačí výtěr z dutiny ústní dítěte, a poslat nebo donést do firmy, která to provádí, vše je ikognito. Koukni na tuto stránku http://www.genscan.com/czgs/produkty/papagen?sklik

zalda
4. zář 2008

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak jsi to už možná napsal, ale můžeš vidět aspoň dítě? Pokud ano, tak se za ni stav a měj v kapsy nachystanou tyčinku na ten výtěr, pak když si odskočí, vymysli si třeba, že chceš kávu s mlékem, to je na delší dobu a jak půjde do kuchyně, tak rychle miminku vytři tyčinkou pusinku a zase to schovej. Jako je to sice dost hrrr, ale je to jediná možnost. O testu sní vůbec nemluv, ten test je možný dělat inkognito, bez potvrzení matky. Pak budeš vědět, jestli je dítě tvoje nebo ne.

lukin
4. zář 2008

jabber: No protože od 2.6. je 9 měsíců přelom února a března a jí se to děcko narodilo až koncem března, tudíž nemohla mít termín někdy až koncem dubna.

No každopádně si myslím, že jeho dítě to není, ale může udělat zaldův návrh.

mari2
4. zář 2008

Lukim, tak to prave jabber myslela - dite se mozna dokonce narodilo drive - samozrejme by to znamenalo, ze nebylo palyboye a nebylo pocato 2.6....

krasulka
4. zář 2008

playboy, na internete sa daju kupit za par korun testy otcovstva, ktore mozes spravit soma, iba zoberies vzorku slin svoju a dietatku a sam si test doma urobis a matka tvojho dietata o tom ani nemusi vediet, Tak skus trosku pogooglovat smerom domace testy otcovstva a urcite nieco najdes 🙂

lukin
4. zář 2008

mari: Aha 😀 Mluvily jsme asi o tomtéž, ale nepochopily se 😀

jabber
4. zář 2008

lukin 😀 😉

playboy21
autor
4. zář 2008

Ahoj, taaakze. Ja jsem test DNA koupil hnedka po porodu s tim, ze az bude po 6 nedeli, tak ho udelame, byli jsme tak domluveni pred porodem. Bohuzel me s nim pak poslala do haje, takze mi doma lezi za nemale penize DNA test. Ja se s ditetem nestykam a nemam moznost ho videt, takze o nejakem tajnem odberu nemuze byt ani rec. Co se terminu porodu tyce. Ten nevim, ale dite se narodilo 21.3. a rikala mi, ze 12 dni prenasela, takze sla nakonec cisarem. Myslim, ze kdyz mi rikala ze je tehotna, tak mluvila neco kolem 28.2. o terminu porodu. Nekdo tu uvadi ze vychazi termin kolem 9.3. + 12 dni prenaseni je presne na toho 21.3.. Myslel jsem ale, ze 40tydnu se pocita od pocatku posledni menstruace a ne od data oplodneni.

Z toho vseho co tu pisete mam pocit, ze pokud to nechci brat pres soud, tak se na to mam proste vykaslat, nejak to v sobe zlomit a myslet si, ze to dite opravdu neni moje a zit si svuj zivot.

playboy21
autor
4. zář 2008

Z jakeho vypoctu vychazim, moooc pekny kalendar:

http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale...

luciar79
4. zář 2008

40 týždnov sa počítam od prvého dňa poslednej menštruácie. Mne ten tvoj kalendárik sedí. Zadala som počatie 9.6 a trafilo mi to aj menštruáciu a termín že 1.3. ale my sme 3.3. Keby prenášala 12 dní tak by mala rodiť 13 až 14. marca.Nejako to nesedí. Neni tvoje. Neplať nič. a keď to vlastne ani nechce.... šak budeš mať vlastné o ktorých to budeš vedieť už naisto. A nabudúce si dáš určite už pozor na úlety a ak aj tak bezpečne 🙂

kacamar
4. zář 2008

z toho tvyho kalendare jasne vyplyva, ue termin mela 23.2. Mesic nikoho prenaset nenechaj. To dite fakt neni tvoje... jestli nekdy zjistis, jaka je pravda, tak nam dej vedet 😉

daphnei
5. zář 2008

Chlape co jsi te zenske provedl, ze te tak tresta? 😉 Sorry, ale me to prijde jak citove vydirani. Bud doufa, ze se k ni vratis kvuli diteti nebo je pravym otcem nekdo jiny, ktery bude plnit otcovske povinosti. Pripada mi divne, ze odmita financni pomoc. Asi uz ma jinou kasicku nebo slecne vsichni moc krivdime.
Pokud by od tebe nic nechtela, tak proc ti vubec rikala, ze jsi otcem?

Duveruj, ale proveruj. Zkusit muzes jeste neco. Zkus zajit za jeji gynekolozkou a bud se na rovinu zeptat nebo aspon poprosit sestru o info, pochybuji ze by ti rekly nejake osobni udaje, ale mohly by alespon rict jestli prenasela nebo ne. Pro zacatek.

Dale bych zkusila matriku. Slecna ti muze tvrdit, ze nejsi uvedeny v rodnem liste, ale kdo vi. Bud tam budes uvedeny, coz by znamenalo, ze muzes platit i zpetne vyzivne. Nebo je tam uvedeny jiny otec, coz by znamenalo pro tebe ulevu - myslim financni - otcovstvi to nevyvraci.

Pokud by jsi byl otcem, tak mas svoje prava i povinnosti. Odpovednosti se nezrikas, coz te chvali,i v ocich mnoha zdejsich matek, ale proc se zrikas sveho prava dite videt nebo byt uveden jako jeho otec? Co udelas az ti tvuj potomek jednou zaklepe na dvere a rekne "Ahoj tati, vysvetli mi proc jsi me nikdy nechtel videt". Nebo co kdyz tvoje dite, nedej boze, bude potrebovat zdravotni pomoc? Myslim, ze dite by melo vedet kdo je jeho biologicky otec. A ne nekdy v 18 zjistit, ze tata, ktery ho cely zivot vychovaval neni jeho tata. Dokazes si predstavit co to s clovekem muze udelat? Zjistit, ze jeho dosavadni zivot byl zalozen na lzi?
Urcite to jeste nevzdavej. Uz za ten vnitrni klid to stoji.
Drzim ti palce, at uz to dopadne jakkoliv. Hodne stesti...

jituska
5. zář 2008

Tak jsem to tady celé prostudovala a jak tu bylo psáno, zkusit si promluvit s jejími rodiči, říct jim, že ona odmítá jakoukoliv pomoc, ale Vy že jí chcete pomoci finančně, protože Vám sdělila, že jste otec. A pak už by to mělo jít rychle, udělat ten test DNA. Ze zkušenosti vím, neříkám z čí, jestli z kamarádčiny, nebo z mý, nebo ze zkušenosti někoho jiného, bylo to podobně, slečna řekla, že on je otcem, ale celé to těhotenství to propočítávala a pak po porodu už si byla spíše jistá, že on otcem není, proto po něm ani nic nechtěla a řekla to samé, že ho chce vymazat ze života atd. Jenže on po tom nepátral, on ji od začátku posílal na potrat a sám se všeho zřekl. Já si právě myslím, že ona moc dobře ví, že nejste otcem, proto ten test nechce nechat udělat, bylo jí hanba, že to na Vás vůbec kdy svedla. Kdybste otcem byl, jednoduše by řekla, tak si ten test uděláme a je to. Ale jak už tu bylo psáno, může se cítit dotčená, že jí jako nevěříte, že jste otcem a proto ten test nechce udělat. A myslím, že v dnešní době se finanční pomoc neodmítá.

lukin
5. zář 2008

Ano, kacamar má pravdu. Termín vychází na 23.2. a opravdu se nikde měsíc nenechá přenášet, takže otcem nejsi 🙂

svoma
5. zář 2008

Ahojky,taky si myslím,že nejsi otcem,jen ti chce ubližovat. Kdybys byl,tak by přece svolila k testům DNA. A kromě toho,proč by ti říkala,že spolu máte dítě a pak nic nechtěla?Mě to vážně přijde jen jako "ubohá" pomsta.

kitty68
5. zář 2008

me termin vysel na 24.2.
🙂

tictac
5. zář 2008

ale co kdyz opravdu po nem nic nechce? co kdyz se jen prorekla, treba nechtela, aby to kdy vedel a opravdu chtela vse vymazat z pameti a jit do budoucna s tim, ze jeji dite proste tatu nema. Jestli si je jeho otcostvim jista, treba ji urazi, ze ji neveri a navic, kdyz nic po nem nechce, proc to prokazovat? Ja bych ji neodsuzovala, nikdo prece neni dokonaly, fajn, mela teda mlcet, ale stalo se...

lukin
5. zář 2008

tictac: Však ji nikdo neodsuzuje 🙂 Pouze tu říkáme, že není možné, aby byl otcem 🙂

jabber
5. zář 2008

Ale tak to já zas chápu, že mu chtěla říct, že je s ním těhotná (předpokládame-li, že dítě je skutečně playboye), myslím, že on má právo to vědět, že bude otcem a je to fér. A že nic nechce, za tím může být i třeba uražená hrdost, nebo co já vím....Otázka ovšem je jak to vlastně je 😅 😖

playboy21
autor
5. zář 2008

No to bych sam rad vedel jak to cele je a kde je pravda. Ja nevim jakou ma gynekolozku, na matriku chodit ani nemusim, protoze tam potrebuji souhlas obou, cestne prohlaseni, to by tam taky jinak mohla uvest, ze otcem je kacer Donald nebo Vaclav Klaus a bylo by to zapsano. Co se rodicu tyce, to je dobra rada, ale jak ji znam a co mi rekla, tak rodice jsou presvedceni, ze dite je moje a na vsechno jsem se vyprdnul a jsou proti me zaujati, takze teto pomoci se urcite take nedockam.

Podle me je to tak, ze mi to rekla a cekala, ze se k ni vratim, ze budeme spolu, necekala ze s ni zit nechci a nemuze me vydirat pres dite, nedokazu si predstavit ze bych kvuli diteti mel zit s partnerem ktereho nemiluju a nerozumim si s nim tak, jak bych chtel. Mam ji rad, ale nemiluju ji a dite na tom nic nezmeni.

Kdyz jsem ji toto rekl, nastalo ono smazani ze zivota, ze to vsechno zvladne sama a ze bude mit jednou svoji rodinu az najdou tatinka a ze me nechce uz nikdy videt, dite bude mit uvedeno otec neznami a bude jednodussi osvojeni pro noveho partnera. Ode me nic nechce a neceka. Konec, smitec a nezajem.

Rozumim tomu, ze pro dite neni dobre, pokud bychom se o nej tahali a bylo u me jednou za 14dni, nehlede na to, ze u miminka bych toto asi tezko resil, kdyz musi byt porad s matkou a bral si ho na vikendy. Myslim ze pro dite je otcem vzdy ten, kdo ho vychoval a cely zivot se o nej staral, to je dulezitost a funkce otce v rodine. Pokud budu jen ten kdo ho splodil a nebudu se moct o nej starat kazdy den od jeho prvniho dne narozeni, ztraci pro me otcovstvi smysl. Jsem pripraven matce financne pomahat, kdyz se nemohu podilet jinak na jeho zivote a jednou snad budu mit svou normalni rodinu. Prijde mi to jako logicke a normalni reseni teto situace.

Jedina otazka zustava, zda jsem nebo nejsem otcem ditete. Jestli je vubec jen teoreticka moznost, ze bych jim byl z udaju, ktere jsem uvedl. Je to da se rict takova matematicka uloha, kterou nevim zda umi nekdo vyresit. Snad jen ty DNA testy, ktere mi jsou zatim k nicemu.

Rozumim tomu, ze muze byt urazena, ze ty testy chci, ale pokud mi rekla, ze jsem otcem, mel bych na ne mit pravo. Nevim proc se jim brani. Z jejiho chovani vidim, ze je na 100% presvedcena, ze otcem jsem ja, ale testy nechce. Rikam si proc by to dela a nerozumim tomu. Nic po me nechce, tak proc ja chci testy. Pro ni je to uzavrena vec. Jestli to je opravdu trest, nebo je za tim neco jineho, opravdu nevim.

luciar79
6. zář 2008

Aj keď sú jej rodičia proti tebe asi zaujatí asi by som tam zašla. Že sa chceš k tomu postaviť zodpovedne a že jediné čo chceš sú testy DNA.Vzhľadom k tomu že ste spolu nežili a že ti to matematicky nevychádza.že to je jedina vec korú chceš a že sa potom rád postaráš aby malo dieťa finančnú podporu.Neviem čo síce jej rodičia nato povedia ale ja by som asi do dcéry hučala nech to urobí veď peniaze bude potrebovať.

palvap
6. zář 2008

tak já přidám také svůj názor:
Nemá cenu řešit zda jsi nebo nejsi otcem, zda mohla nebo nemohla přenášet atd. protože to ti nedá žádnou jistotu a nikam se tím nepohneš.
Já bych vycházela z litery zákona, která hovoří:
Nedošlo-li k určení otcovství podle předchozích ustanovení, nastupuje domněnka třetí, pode níž může dítě, matka i muž, který o sobě tvrdí, že je otcem, navrhnout, aby otcovství určil soud. Za otce pak se považuje muž, který s matkou dítěte souložil v tzv. "kritické" době, od které neprošlo do narození dítěte méně než sto osmdesát a více než tři sta dnů, pokud jeho otcovství závažné okolnosti nevylučují (např. úplná impotence).

Tzn. můžeš podat žalobu na určení otcovství pokud tedy splňuješ uvedenou časovou lhůtu pro sloulož, žaloba bude pochopitelně vedena proti matce a místně příslušný bude soud podle místa bydliště matky.
Možná pokud přijdeš k matce dítě přímo s žalobním návrhem v ruce, ve kterém uvedeš přímo jako jeden z možných důkazu test DNA, tak bude sama souhlasit.
Myslím, že opravdu pokud nelze se s ní jinak domluvit, tohle by mohlo fungovat. Nemluvě o tom, že podle verdiktu soudu se můžeš dál zařídit. A budeš mít v ruce oficko papír, nikoliv test DNA, o kterém ti slečna může kdykoliv začít tvrdit, že byl jakýmkoliv způsobem zmanipulován.
A hlavně budeš mít i ty jasno.
Já třeba být na místě slečny, tak bych byla radši za test provedený námi, než za soudní jednání, které mi může totáně nabourat život, neboť poté v kladném rozsudku, můžeš požadovat návštěvy neřku-li střídavou péči a v opačném případě bych radši udělala ten test doma, než vypadat jako tak, která dá každýmu. Ovšem otázka je, zda-li by nepopřela váš styk, protože důkaz na to nebudete mít ani jeden.

Ovšem pokud nezabere ani to, tak bych prostě podala ten návrh k soudu. Nic tím neztratíš.
Rozhodně bych neposílala peníze, jak jsi uvedl, pokud bys nebyl uveden v RL jako otec, protože i když by jste si jakoukoliv dohodu sepsali, tak je otázka na kolik bude relevantní, když nebude fakticky právní důvod peněžního plnění. A podle mého se to tedy nebude moci brát jako alimenty, ale jako platby matce, nikoliv dítěti.
Je fakt, že pokud nejsi v RL, tak ona coby samoživitelka má určité sociální výhody počínaje delší mateřskou konče soc. dávkami.

Tak snad jsem ti nezamotala moc hlavu. Ale víš jak to je, co nejde po dobrém, musí jít po zlém.

ygreen
6. zář 2008

playboy: myslíš, že jednou budeš skvělý táta 😵 moc ti držim palce aby ti test povolila
nemáte třeba nějaké společné přátele z doby, kdy jste byli spolu - jakože by byla šance, že někdo sejme tu slinu za tebe? Někdo komu věříš - teoreticky - nějaký pár přátel - holka půjde kecat s tvojí ex do kuchyně a kluk bude u malýho a vytře mu pusinku? Nebo se opravdu sejdi s jejími rodiči, řekni jim to co tady nám, že se ničeho nezříkáš, jen chceš vědět pravdu. Možná tě vyhodí, že jejich dcera není žádná kurva. Ale když jim řekneš, že malej byl počatej, když jste se ožrali v baru, tak možná svolí a domluví tvojí ex.
Je hrozná, když tě nechá v takovéhle nejistotě. Je to nefér i vůči tomu malýmu. Kdyby byl vážně tvůj, tak bys mohl fungovat třeba jen jako maminky kamarád, kterej se jednou za rok ukáže na kafe, aby jsi viděl, jestli je malej v pořádku, má se dobře a nic mu nechybí.

apropo: břidlicově modré oči má většina evropských dětí a to někdy až do 2 let. Dřív se zbarví většinou jen rodičům s hodně tmavýma očima.

plasta
7. zář 2008

pozri sa, playboy..
ja viem, ze to nechces riesit cez sud, ale uz si vyhodil dost penazi za testy... tak jej to skus vysvetlit uplne prakticky... pre kazdu maminku, je kazda korunka dobra... lebo, ked to das na sud a vyhras to, ona bude musiet zaplatit vsetko, testy a sudne trovy... jednoducha taktika a uvidis...

ked nie, tak sa vyber na navstevu, zober nieco, co je babatka, na co je DNA a je to... 🙂