Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak sladit děti a manžela, co potřebuje spát přes den?

millyh
14. únor 2015

Tak by mě zajímalo jestli je tu někdo kdo má více dětí a manžela co dělá dvanáctky a bydlí v bytě. Absolutně nevím jak klukům vysvětlit že táta potřebuje spát přes den. Manžel je nešťastný že se nevyspí. Já nešťastná že to klukům nedokážu vysvětlit tak aby to akceptovali a podle toho se chovali.

kacca11
14. únor 2015

Asi nerozumím otázce. Můj táta dělal na směny většinu mého dětství a mamka mi nic speciálně nevysvětlovala. Táta prostě chodil do práce na noc, takže já jsem přes den musela být v klidu a potichu. Když jsem ujela, upozornila mě, když víc, tak mi to důrazně připomenula.

Fakt nechápu, co je na tom k vysvětlování, to je celkově nevedeš ke slušnosti a ohleduplnosti? Předpokládám, že ano, takže nechápu.

sisstin
14. únor 2015

no děti v tomhle věku ještě mají egocentrické myšlení, je to naprosto normální... 😉 jako 18m dítěti fakt nevysvětlíte, že tatínek potřebuje spát....a i tomu 3,5letákovi špatně....ve výchově bych to fakt neviděla 😉

smardik
14. únor 2015

nevím no, já řekla že tatínek spí protože je unavený z práce at jsou potichu a děcka to nějak vzali a jsou v pohodě, když se víc rozdivočí řeknu pšššššt a zklidní se a taky manžel si trošku zvyknul, že prostě při 2 dětech nebude skoro absolutní ticho

sisstin
14. únor 2015

no asi jak píše Jana, prostě těžko bude při dvou malých dětech naprostý klid 😉 to má manžel asi smůlu, já dělala na směny taky a nikdo fakt nebyl jako myška v domácnosti kvůli tomu, že spím.... neumím si představit, že 18m dítě by mělo být zticha celý den a pobralo to...u toho 3,5letáka dejme tomu, ale i ten může ujet...jsou to děti ... 😕

sisstin
14. únor 2015

navíc teda já, pokud jsem unavená, tak spím, i kdyby vedle mě bouchaly bomby....neumím si teda představit ten brajgl, co by děti musely dělat, aby mě to nějak budilo 😕

bobulinka74
14. únor 2015

Taťkovi bych doporučila špunty do uší 😉 🙂

elielizabeth
14. únor 2015

Tak manžel má takovou práci, že jede autem 100km (i více), dělá 15 a více hodin a jede zpátky opět 100km. Když dorazí domů, nají se a jde spát pár hodin a opět jede... Tak to má pár měsíců v roce pořád dokola.
Když je toto období a manžel spí, tak si obě děti hrají potichu. Navíc se dají zavřít dveře, takže manžel neslyší už vůbec nic. Ono ječení jak u paviánů pro mě není hraní, takže i když nikdo nespí, tak jim řeknu, že nejsou doma v jeskyni, ať se chovají slušně 😀 Od malička jsem na ně dělala jen pšššt. Ale vím, že záleží na dětech. Kamarádka může syna "pštít" jak chce a on ji má na háku 😀

zuzik24
14. únor 2015

Záleží na tom, jak velký máte byt, pokud to není garsonka, tak ať si tatínek zaleze někam daleko od veškerého dění a spí 🙂 Dobrý nápad jsou ty špunty do uší, jak píše @bobulinka74 😉 My máme výhodu, že ačkoliv tatínek taky spí hlavně přes den, tak ho neprobudí ani kdyby mu u hlavy bušili pokličkama 😀 😉 Děti asi nevydrží být celý den potichu (naše tedy rozhodně ne 😀 ) a být v klidu. 😉

hanulii
14. únor 2015

Vysvětlit takto malým dětem to asi nejde, ale u nás pomáhají špunty do uší 🙂

sisstin
14. únor 2015

já si pamatuju příhodu, že mi byly asi tři roky a hrozně jsem se těšila na kolotoče a mámě bylo blbě....tak jako jsem řvala, neměla jsem strach o maminku, ale hrozně jsem chtěla na ty kolotoče...prostě děti takový myšlení maj cca do 6 let, až v mladším skolním věku jsou schopný být takhle empatický 😉

sisstin
14. únor 2015

ono je to daný i geneticky, prostě mládě se musí starat hlavně o sebe, aby nějak přežilo a ne o druhý 😉

lv
14. únor 2015

Jediné kompromisem - děti trochu tlumit, dělat s nimi aktivity u kterych se nejeci a nelita, třeba malovat vodovkami, lepit, vařit.. Nebo je vzít chvíli ven, pokud možno i k babičce atd..a muž ty spunty, zavřeny dveře..ideální to neudelas nikdy.

luciebx
14. únor 2015

ze dne na den to takhle ditku nevvysvetlis.. malej chodi na nocni o vikendech a proste prez den spi.. kdyz malej je hlucnejsi proste od malicka od narozeni rikam ze tata spinka ze musi byt potichu.. tkze od mala vi ze nesmi delat bordel ... tos mozna zacala pozde detem vysvetlovat...

yildiz
14. únor 2015

Mam 3 deti a manzela co dela 12h a 24h....akorat mame barak...holky umeji byt i hodne hlucny...🙂 ale je fakt...ze tatka kolikrat zabere i kdyz nekdy hluci...tak ma klid kdyz jdou v poledne spat..nebo je beru ven na odpolko...a nebo si hrajeme..je fakt ze ty starsi vedi ze tatka spi..takze docela pohoda..a jsme v pohode..nejlip nejak zamestnat kde se nedelaji lumparny a co je bavi nebo ven...je fakt ze tatka spi na jednom konci baraku a my jsme na druhe strane..

mandala
14. únor 2015

Nejlepší je, když to jde, s nimi někam vypadnout, třeba aspon obstarat nákupy. Ve výchově bych to neviděla, vím, jak kluci dokážou zlobit - výchova nevýchova, zvlášt takhle malí. A vím, jak je vysilující je zabavit tak, aby aspon na chvíli zavřeli ty svoje pusiny. 😉

julietta111
14. únor 2015

@millyh Máme podobný problém u nás. Snažíme se, když muž doma spí po letu mezi dvěma letama (je pilot) nebýt celou dobu doma nebo hrát nějaké hry v obýváku ( je to nejdál od ložnice) Někdy je to fakt néročný, nejde o to že by děti neposlechly, ale prostě zapomenou že táta spí a 5měsíčnímu miminku to fakt nevysvětlím vůbec.-) Za rok bysme se měli stěhovat, tak to sna nějak přežijeme. Nechci pořád děti okřikovat aby byly potichu, ale chápu že se muž musí vyspat...

elvira
15. únor 2015

Manžel ať jde spát se špuntama v uších a s dětma, pokud se dá, vypadnout ven aspoň na hodinu, na dvě.
Jinak nevím...

pavlapl
16. únor 2015

Když je teplo tak jsem s dětmi venku a v zimě jedu k babičce.

millyh
autor
5. bře 2015

No tak manžel je po noční vyspaný ale vadí mu že jsou kluci hluční když už je vzhůru. Takže to nebylo tím že by ho rušili když spí ale tím že nejsou úplně potichu když už nespí.
Což ani sebelepší výchovou nedocílim toho aby nebyli hluční.
Děkuji všem za příspěvky a hezký den přeji. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli