Jak to zvládnout sama?

10. bře 2024

Ahojky,
máme s manželem krizi a už nevím, zda to půjde nějak urovnat. Bydlíme v bytě u rodičů, kde nemáme žádnou smlouvu, ale platíme 8000,- nájem s inkasem. Máme spolu 2leteho syna a já jsem na rodičovské. Bojím se, že to nemám šanci finančně zvládnout. Chci aby syn vyrůstal v klidu a když to nejde s tatínkem a šlo by to bez tatínka, budiž. Jen se bojím, jak to finančně dám, na bydlení mi nikdo nic nedá když žiju u rodičů, rodičák je 9200,-. Bohužel s psychických důvodu jsem i kuřačka a to též leze do peněz. Teď otázka,co když mi ho nevezmou do školky.? Hlídání nemám. Podotknu že syn má tátu rád ale více je upnutý na mě. Bojím se že manžel bude chtít střídačku což se bojím aby malý v tom neměl guláš, režim co máme teď nám vyhovuje a manžel je schopen mu to celé rozházet protože samy spolu jsou max hodinu 1-2 týdně kdy já jedu nakoupit. Takže nemá sebemenší tušení co a jak

adelisss
10. bře 2024

Manžel musí platit alimenty, pokud syn nebude ve střídavé péči. A nechápu úplně to bydlení u rodičů - rodiče nemůžou dát slevu na nájmu vzhledem ke složité životní situaci? Čí jsou to rodiče?

autor
10. bře 2024

@adelisss mojí, mohli by dát, ale i podle výpisu jen 6000,- odchází jako inkaso a ty 2000,- jsou do fondu kdy se bude zateplovat dům zezadu + fasáda, na podzim nový kotel apod

martina1317
10. bře 2024

Alimenty jsou cca 12% z cisteho prijmu manzela, zadat muzes take o vyzivne na manzelku. Otazka je jaky ma tvuj muz priznany daneny prijem…. Dale muzes pozadat o prispevek na dite a na bydleni - ale to vys musela mit najemni smlouvu …

journals
10. bře 2024

Tak hlavně přestat kouřit… to je první co můžeš udělat pro sebe i pro dítě 😣 a pokud peníze nebudou, tak už teprv není o čem diskutovat. Motivaci máš…

gruyerre
10. bře 2024

Přestaň kouřit, tvoje dítě tě potřebuje živou a zdravou a navíc si zaslouží mít zdravé plíce a taky snad nechceš, aby se ho děti ve školce štítily, že smrdí jak popelník. Dokud budeš na rodičovské dovolené, nemohlo by ti rodiče tisícovku dvě odpustit? Zkus malého zapsat do vícero školek, snad ho aspoň v některé vezmou...tři roky mu budou kdy? Budeš dostávat alimenty na dítě, pokud bude ve tvé péči. Pokud by malého nevzali do té školky, zkus si sehnat nějakou brigádu aspoň na dny, kdy ho bude hlídat otec. Je to těžká situace, pokud víš, že to finančně nezvládneš, radši s rozchodem počkej, dokud nebudeš v práci...pokud tedy nejsou s partnerem nějaké hodně vážné problémy, kdy by bylo nutné vyhodit ho hned.

autor
10. bře 2024

@gruyerre jako popelník nesmrdím ani já ani dítě.Kouřim iqos,ale psychicky teď nezvládnu přestat., já se rozcházet nechci, to on neboť není sex kdy on chce ale třeba jen 2x 3xtýdně neboť on ho ''potřebuje " ráno než jde do práce. Večer už je prý unavený. Odpustit by mi rodiče asi aji odpustili tisícovku dvě. I tak si ale myslím, že by to bylo náročné. Budu doufat, že to nějak zvládnem, aspoň než malý nastoupí do nějaké školky . Měl by nastupovat v lednu.

autor
10. bře 2024

@martina1317 to vím, proto vím, že na příspěvek nárok mít nebudu, muž má cca 25000cisteho plus úlevu na dani na dítě.

zmrzlinka
10. bře 2024

Začala bych tím,že si k rodičaku najdi brigádu.A začni šetrit peníze.Nemusite se rozcházet hned teď.Dite bude víc s tatínkem ,když Ty budeš na brigádě a připravíš je oba na střídavou péči....Ale to je jenom moje rada.Drz se

adelisss
10. bře 2024

Možná bych zapracovala na tom sexu. To je jediný problém ve vztahu a důvod? Není škoda kvůli tomu rozbít rodinu? Poslední dobou taky kvůli únavě nedávám moc sex večer, ale spíš ráno. Chlap má naštěstí umělou vagínu, když hned zalomím :D takový dáreček by nepomohl?

autor
10. bře 2024

@adelisss sex, finance. Nic víc. Což o to, já bych vstala, ale spím v jedné posteli se synem a jak se vzdálím, vzbudí se, pláče, občas se zadari vypařit, ale většinou ne a pak je zle z manželovi strany

rosalindamelinda
11. bře 2024

Je tady určitě více faktorů dohromady. Pokud jste manželé, měli byste pracovat na kvalitním manželském vztahu. Už se nemáte rádi, nezbyla vám žádná láska? Ani už k sobě nemáte žádnou úctu, respekt? Od kdy se končí manželství, jen kvůli tomu, že mu ráno nedopřeješ sex? Navíc, to je takový problém, tak můžete mít sex třeba odpoledne, jak přijde z práce ne, dítě dáš pohlídat prarodičům a s manželem si užijete pěkné odpoledne hm 👍 Co potom, tak jako opravdu, matka, která kouří, to není hezké, s kouřením přestat, koupit si nikotinové žvýkačky a šetřit B-)

hankali9
12. bře 2024

Určitě bych přestala kouřit, to uděláte něco pro své zdraví + i ušetříte nějaké peníze. Za mě se dá dost věcí vyřešit (sex, finance taky - brigáda, přestat kouřit - ušetřené peníze/jiná práce)