Jak vysvětlit manželovi, že nechci jezdit k jeho rodičům?

tomikjoejoe
23. kvě 2016

Jak rozumě vysvětlit manželovi, že nechci jezdit k jeho rodičům? S tchánovci vycházím, ale když jsem u nich na návštěvě, tak tam najednou všem (bohužel i manželovi) trochu překážím.

Prakticky mám jedinou funkci a to je starat se o dítě, které zrovna nikdo nechce chovat nebo to dítě brečí a případně se jinak vzteká. Dám dva příklady za vše: Při předposlední návštěvě jsem v létě v poledně v 35 stupních tlačila po návsi (kde není kousek stínu) kočár, abych uspala dceru. V té době jsem byla v šestém měsíci těhotenství, takže mi to dávalo pořádně zabrat a nidko se jaksi neměl k tomu, aby to za mě vzal. Tatínek šel uspávat nejstaršího (nechtělo se mu tlačit kočár) a další čtyři přítomní dospělí (vč. manželových sourozenců) si šli také najednou po obědě zdřímnout. Když jsem se po hodině vrátila, všichni seděli u stolu a hráli karty. Na můj dotaz, zda se mohu připojit, mi bylo řečeno, že znova začínat nebudou a celou další hodinu jsem se na ně mohla jenom koukat.

Poslední návštěva (to už jsem měla po porodu) se konala o Vánocích a dopadla tak, že jsem hlídala svoje utahané děti a dívala se jak, zbytek rodiny jí štědrovečerní večeři. K tomu jsem musela vysvětlovat, dětem, že už jedly. Následně jsem se rozhodla, že tam prostě jezdit nebudu a tak budou všichni spokojení. Jenže manžel najednou požaduje, abych s ním jezdila (i když mě u rodičů pak vždycky nechce). Vysvětlit si to nenechá a bohužel to dopracoval tak daleko, že když nejedu k jeho rodičům s ním, tak on se mnou a s dětmi nebude chodit nikam.

Nechci ničit rodinné vztahy, ale abych jezdila tam, kde mě vlastně nikdo nechce a ještě poslouchala v závěru dne, jak jsem to všem zkazila. Tento příspěvek vznikl na základě toho, že je neděle a opět jsem dostala večer přednášku, že nechci jezdit k manželovým rodičům a potřebovala jsem si ulevit.

tomikjoejoe
autor
23. kvě 2016

@jamia Manzel trva na navstevach kazdy tyden, cekali jsme az budd nejmladsi syn starsi a nebude tolik zvracet. Nekolikrat uz skoncil ze zastavou dechu v nemocnici, tak jsme neriskovali vylet nekam, kde je dojezd k nejblizsimu lekari pred hodinu. Navic u tchanovcu ho neni ani kam polozit ...

andelka
23. kvě 2016

@aemmi to máš pravdu. Přijde mi jakoby ji fakt nepřijali,ze jim je to jedno,jak hloupé to je,zajima je hlavně syn. Ale to je holt o vztazích v širší rodině.

andelka
23. kvě 2016

@tomikjoejoe my jsme jezdili 2x měsíčně. Každý týden bych tam ten náš spektákl netahala,balila jsem jak na týden,jinak to nešlo. Ještě že jsem kojila,aspon půl roku jsem nemusela tahat i jídlo a pití pro mladšího,pak už jo. Co kdyby tam víc jezdil on,a ty s miminkem méně často?

panickatlamicka
23. kvě 2016

@tomikjoejoe tchanovci nemaji v dome zadnou postel? Ptam se na zaklade tve zminky,ze nemas kam polozit dite.

magdalenax
23. kvě 2016

Souhlasím s tazatelkou. Pokud si rodina jejího muže neuvědomuje ani základní společenské záležitosti, že tam nepřijeli na půl hodiny..., a že se chovají, jako by tam nebyla, - no nezlobte s na mne, já bych tak už vícekrát nejela, ani náhodou. Nehledě nota bene na to, že on tam nepřijel sám, ale se svou rodinou! ... Když už nemá rozum ten chlap, tak by ho měli mít ti rodiče, kteří ho takhle vychovali

claire90
24. kvě 2016

Myslim, ze ten kdo nezazil peklo s vyvdanou rodinou, tak nema sanci tohle pochopit :-/ at se na me nikdo nezlobi, ale pokud bych mela jezdit na navstevy, predem hlaseny, v dobe obeda/vecere, tak je snad samozrejmost, ze se navari i pro hosty, ne? A ne ze reknou "sorry nezbylo", si mas jako brat namazanej chleba z domova? A stedrovecerni vecere, to aspon klukovi nemohli dat? Nebo jsi ty nechtela, aby znovu jedl? Co se hlidani tyce, tak bych pomoc ani u nas moc neocekavala, i kdyz u nas nastesti funguje manzel na 1*, nicmene v lete jsi mu mela kocar vrazit a kdyz nechtel, tak zustat v baraku a uspat tam, jaky ze tchanovci chteli, aby sel uspat starsiho, nenech si kalet na hlavu, ty jsi se v tom vedru necitila, deti mate spolecny, tak se mel on chopit "horsiho" ukolu.
Osobne, pokud muz trva na navsteve kazdy tyden a neni to zrejme jen "na kafe", ale na cely den a ty se tam opravdu necitis, tak bych proste nejezdila, i za cenu toho, ze by s vama nechodil nikam, by jen ukazal, jakej je s prominutim v*l :-/
Zkus si s nim sednout, vysvetlit mu, jak se tam vzdy citis, jak se k tobe vsichni dle tebe chovaji, pak bych riskla jeste jednu navstevu a jestli manzel nezacne fungovat jako tvuj muz, tak bych proste prestala jezdit tez. Deti at si bere sebou (mimco jasne ze ne, ale starsi v klidu) a poprala jim hezky den.
Mimochodem, proc on nejezdi s tebou k vasim? To mu jako prijde ok a normalni, s tebou tam nejet a tebe nutit k navstevam jeho familie, kde te nemaj radi? Trochu padle na hlavu 🙂 takze pokud bude mit kecy dal, tak bych trvala na kazdotydenni navsteve svych rodicu vcetne manzela, urcite si to bude uzivat 😀

brokovich
24. kvě 2016

Úplne te chápu. Já bych tam nejezdil a. Tady mi ti přijde, jak kdyz na MK jsou samé tchyně, které ti vysvětlí, že chyba je v tobě a ze přehánís. Ale kdo nezazní nepochopí. Předpokládám, že kočár večeře byly jen příklady a ze obdobných situaci jsou mraky. Já už léta nejezdim k tchanovcum přes noc. My jsme z domova zvykli na čistě povlečené peřiny pro každého hosta a na ztišení společnosti, když jdou ostatní spat apod. Proste se tam nevyspím a jsem pak nevrla. Teď s malym už tuplem přespání nehrozi, i když tchyně nachystala malému extra pokojik. Drž se!

sabuse1
24. kvě 2016

u nás to funguje dost podobně, babička se s dětma chvilku pomazlí, ale jinak si jich skoro nevšimnou, manžel dostane hned mezi dveřma seznam věcí co je třeba udělat takže ho skoro nevidíme a já tak většinu času trávím někde sama s dětma...v létě mi to nevadí to je vypustím na zahradu a uděláme si pohodu, v zimě mě to dost štve. Když jsem dokojila Emu začala jsem ho často posílat s dětma samotného a jsme spokojen všichni, někdy jedu s nima a někdy prostě zůstanu doma, udělám si svůj program a oni si užijí na chalupě

terka33pol
24. kvě 2016

Normálně mu řekni že tam jezdit nebudeš a proč a je to. Jestli že tě miluje pochopí to 🙂

marton
24. kvě 2016

@tomikjoejoe Ježiš, každý týden? To nemá manžel jinou zábavu pro rodinu než jezdit k rodičům.? On si tam asi zjevně odpočině, když ty kmitáš a on se baví. Ono asi nemáš moc na výběr.Buď si zvykneš, což asi při této frekvenci nepůjde nebo si o tom s manželem musíte promluvit. Řeči typu, že rodiče nejsou na hlídání vnoučat jsou fakt super.Ono je to spíš člověku líto, že se nechopí kočáru a nedopřejí tobě chvíli klidu a sobě chvíle s vnoučaty.Bohužel to znám ☹ . Musíš to ale řešit, než se to stane samozřejmostí. Hodně sil.

magdalenax
24. kvě 2016

...si neumím představit, že by náš malej přišel domů se slečnou, - i když jen tak, na blint, že si vezme kupř. baterky do foťáku a půjdou, -
abych ji za prvé nepozvala dál, za druhé j nenabídla jídlo, nebo..., kdybych neměla zrovna vařeno, abych se nezeptala, zda nemá hlad a tak či tak bych před ní něco rozhodně dala, respektive oběma..., než půjdete ven, tak taky máte a klidně bych odešla vedle, aby se slečna necítila trapně, každopádně bych měla čisté svědomí, že neodešli o hladu a hotovo

challidona
25. kvě 2016

@magdalenax ja taky ne ale vim te treba moje svařová to tak ma uplne bezne kdyz manžel u nich pracuje celý den doma aby nemusel švagr jezdit nikam kdyz maji 3 měsíční mimino a sotva dostane čaj 🙂) je to asi o výchově...me to hlava nebere

mimco
25. kvě 2016

@challidona moje ségra to má bohužel taky tak, dětem nenabídne ani ovoce, natož návštěvě něco většího, nechápu, kdo ji vychoval, moje mamka byla pravý opak, u ní si musíš říkat i o vodu, dala bych ji za to pár facek....

challidona
25. kvě 2016

@mimco jo clovek ma pocut ze tam je výtany...i kdyz teda uplne neni asi ale i kdyby mi domu prisel sebevětší debil za manželem tak mu nabidnu alespoň kafe a zmizim

poupe
26. kvě 2016

@tomikjoejoe tohle je jen trápení, taky nejezdim, max na vánoce, já nerozumim jim, oni mě, manžel jezdí sám, ale já chodím do práce, takže mam odpolední když tam jedou, neřešim to,

tomikjoejoe
autor
27. kvě 2016

Děkuji všem za příspvěky, bohužel mi manžel na tuhle diskuzi nešťastnou náhodou přišel. Odbíhala jsem krmit malého a on potřeboval nutně k PC a bylo to ... Nakonec to dopadlo tak, že si diskuzi přečetl cetlou a bude se snažit něco s těmi návštěvami udělat. Tak doufám, že to dodrží. Na oplátku jsem musela slíbit, že do této diskuze již přispívat nebudu. Takže toto je můj poslední příspěvek ...

tomikjoejoe
autor
31. kvě 2016

Milé maminky, kdyby někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak se bohužel nic nezměnilo a po "podnětném" víkendu u manželových rodičů jsem dospěla k tomu, že budu jezdit na "povinné" návštěvy pouze o svátcích a ať se třeba postaví na hlavu. Nebudu si přece kazit víkendy, manžel si klidně může vzít obě starší děti a jet s nimi sám, já aspoň budu mít pořádně čas na svoje poslední miminko 🙂 To jsem zvědavá, jak na to v pátek zareaguje 🙂

claire90
1. čer 2016

@tomikjoejoe dobre delas, za nervovani ti to nestoji 😉 hlavne se nenech premluvit, treba se pak teprve opravdu zmeni

andelka
1. čer 2016

@tomikjoejoe je to dobré řešení. Doufám že ti projde.

lucie2512
1. čer 2016

@tomikjoejoe Tak já četla jen první necelou stránku, ale koukám že budu asi jediná kdo tě chápe...mám to samé a určitě to není žádné zlehčování...pro mě teda taky není pravidlo, že pokud se stanu matkou, tak budu dřít jak kůň a nikdo se ani neobtěžuje nabídnout pomoc...však děti chtěl i tvůj manžel ne? Tchyně vnoučátka...tak by je taky neubylo, kdyby ti nabídli pomocnou ruku a to s čímkoliv....no nemá cenu rozebírat...drž se a zkus to nějak přežít 😒

cacianka
7. čer 2016

tak toto neviem pochopiť - on a jeho rodina trvá na návštevách a ani ti nedajú najesť, alebo neumožnia trochu kľudu tehotnej ?!?!? vrr
ja ked viem že mi príde návšteva, ku mne domov, k mame alebo ked som chodila ku svokre - tak som sa snažila pripraviť všetko tak aby som mala čo ponúknuť a aby bolo dosť pre všetkých a aj 2-3 porcie navyše, moja mama tiež, a to raňajky, obed, večera a pre zahryznutie cez deň nejaké domáce slané pečivo a niečo sladké ku káve. KAŽDÁ tehotná v dome jedla medzi prvými a deti sme varovali, aj na striedačku, a pekne sme jedli spoločne ! len veľmi výnimočne sa niekto odtrhol (diéta, choroba). nikto nikoho neignoroval (aj keby švagor si to zaslúžil) nikoho sme nikdy neseparovali a aj ked sme boli rozlezení pri práci či oddychu po záhrade, dvore a dome, všetci sme sa zvolali a jedli naraz. ved aj o tom je rodina, aby aspoň pri jedle boli spolu. a sviatky - neexistuje aby sa niekto ignoroval. ked sme tam 10 tak sme spolu jedli 10, pomimo sa robili povinnosti a program podľa potreby, ale slávnostné jedlo je TOP spoločné.
preto sa ti ani nedivím, že ťa k nim neťahá, po niekoľkých nevhodných, ba až príliš urážlivých výstupoch moje švagrinky a trochu aj svokry, tam k nim nechodím.
môj k moje mame chodí veľmi rád, narobí sa tam viac ako doma, ale moja mam sa o neho a spoločné jedlo postará 5x viac ako jeho vlastná mama.
mužovi vysvetli svoje pocity a a rozhodnutie tam nechodiť, lebo to cítiš a vieš že nie si tam vítaná - k vítaným ľuďom sa správajú inak. a ani ti nemusia pod nohy ukladať červený koberec ...