Jak z toho ven?

apmk158
11. říj 2023

Ahoj holky, potřebuju se vypovídat a nějak nemám kde jinde. S manželem jsme spolu 11 let, z toho 10 let bydlíme spolu a máme 2 děti (4 a 7let). Jde o to, že poslední dobou se to všechno sype. Manžel je opravdu líný, doma nehne prstem, hlavní je pro něj jeho klid a pohodlíčko. Nechci mu nechávat ani děti samotné, protože jim pustí TV a víc neřeší (hraje si na pc nebo na mobilu). Když něco namítnu, otočí to proti mně, že já raději vařím, uklízím atd., než abych si s nimi hrála (no ono se to bohužel samo neudělá). Trávím s nimi většinu času sama, když je vezme náhodou na procházku, tak jedině s mezizastávkou na pivu. Pak jsou samozřejmě na řadě jeho koníčky, já žádné nemám, můj problém, protože nemám kdy... Všechno musím zařizovat já, od nákupů po servis auta, pohotovost s dětmi atd. Největší problém je u nás ale tráva. Kouří ji každý den (i když tvrdí, že to tak není), nejlíp hned, jak přijede z práce, než vyzvedává děti, pak ještě většinou večer. Když máme třeba někam jet a on si dát nemůže, dostanu nadáno, proč jako nemůžu řídit já, a celou dobu je podrážděný a utrhuje se na mě i na děti, a jen čeká, až budeme doma a bude si moct dát. Na to, že s tím má problém, nechce vůbec slyšet. Cokoli namítnu, vždy obrátí proti mně. Partnerský život taky nefunguje, ani když máme náhodou hlídání pro děti. Co ale s tím, máme dům s hypotékou, společné známé, ale mě už to vážně vyčerpává... Omlouvám se za román, ale muselo to ven 🙂

kuttu
11. říj 2023

@apmk158 Jako asi neporadím,ale spíš mě udivují a zaráží,že máš s někým takovým děti🤷🏻‍♀️on se nezmění a pochybuju,ze byl jiný, než jste si udělali děti…máš 2 možnosti, buď to trpět, nebo odejít…nejsi jediná,kdo řeší rozvod s malými dětmi a hypotékou na krku…

aspie83
11. říj 2023

@apmk158 pokud on nevidí problém a nechce nic měnit, bylo by nejlepší to s ním ukončit. Naprosto ti rozumím, já před šesti týdny vyhodila manžela, se kterým jsem byla devět let... máme dvě děti (3 a 4,5 roku), také jsem byla na všechno byla sama a on pil alkohol, což se za poslední měsíce, kdy byl na neschopence, hodně vyhrotilo a on samozřejmě také problém nemá a řešit nic nebude. Předtím to bylo jako u vás, když nepil, byl nevrlý, s dětmi si šel maximálně koupit pivo, vše jsem zařizovala , plánovala, odridila atd., on problém nikdy neměl 🙄 teď je to pro mě sice v mnoha věcech náročné, ale zároveň se mi strašně ulevilo a vím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí 😉 zpětné vím, že jsem ho měla udělat dávno, ale bála jsem se a tak trochu doufala nějaký čas v zázrak. Ale už kvůli dětem to bylo nevyhnutelné, protože vychovávat děti s alkoholikem a ve lžích jsem nechtěla 😉

zlataberta
11. říj 2023

Nikdy se nezmění, ba naopak může být hůř, až mu přestane "tráva" stačit......děti jsou malé, život máš před sebou, víš určitě, že ho chceš strávit s někým takovým?

mamora
11. říj 2023

Myslím, že nejlepší řešení pro tebe i děti je rozvod. Zeptej se třeba rodičů jestli můžeš být s dětmi u nich než se vyřídí rozvod. Chtěj barák prodat a z toho budeš mít základ na hypotéku na byt. Už teď jsi na všechno sama, tak v čem bude rozdíl. Mysli na to, co je ten chlap za vzor pro tvé děti. Jistě i po rozvodu je bude vídat, ale pravděpodobně nijak často, když o ně nestojí. Určitě se dá majetek vyřešit a ty budeš mít od manžela klid. Přeju pevné nervy a hodně štěstí

bara88
11. říj 2023

Víš co mě udivuje nejvíc? Že si ženská udělá s takovým chlapem dvě děti

ai30
11. říj 2023

@bara88 Mohly bychom se alespon tady vys*at na ten patriarchalni bullshit, ze vinu nenese chlap, ktery je nymand, ale zena, ktera s nim zije? A deti se delaji ve dvou, zadna zenska si je sama neudela. Dekuju.

podaji
11. říj 2023

@bara88 a vus co udivuje me? Ze maji lidi porad tyhle kecy a predsudky. Ja mela partnera co byl milionovy. Ale od doby co se narodily deti, delam ohledne nich vse spatne. A mas prsa ok, ze nemuzes kojit, radsi si je nech vysetrit, delal zceny pred laktacni, pred pediatrou ze delam tohle a tohle. Dodneska pinda kdyz to neni podle nej, absolutne nerespektuje muj nazor. Stavba domu se snarozenim deti uplne zastavila, protoze to preci nejde zejo deti...a bla bla Takze uz je ex, tohle se x let vydrzet nedá.