Jak zvládnout rozvod?

hanoy
8. kvě 2022

Po 15 letech vztahu se budu rozvádět. Nebudu vypisovat podrobnosti. Prostě od narození druhého dítěte před třemi roky, to začalo jít z kopce. Mateřství mě velmi změnilo, věcí, které jsem prechazela už jsem si dal nenechává líbit atp.
Není to jeden závažný problém, ale tisíc menších věci, ale já už tak žít nechci.
Zatím spolu stále bydlíme v našem domě, než manzel sežene peníze, aby mě vyplatil. A já nevím, jestli to zvládnu. Vím, že má nějakou jinou, v noci za ní jezdí, teď o víkendu je taky pryč. Netajil to, řekl mi to hned, co jsme se rozhodli to ukončit. Ale mě strašně szira myšlenka, že je u ní. Nechci v našem vztahu už pokračovat, ale to, že on má tu vizi nové budoucnosti s někým jiným a já ne, mě nenechává v klidu. Já xhci aby byl šťastný. Po sexuální stránce nebyl spokojený dlouho. Já ten sex prostě už nepotrebuju a nejednou mi predhazoval, že si najde milenku a že to udělá tak, abych to nezjistila...
Taky mě mrzí, že budu muset odejít z domu, který jsme společně postavili, ale já nikdy nebudu mít tolik peněz na jeho vyplacení. Dělám zatím na částečný úvazek. A to je další věc, práce mě baví, ale plný úvazek nedostanu, takže si musím hledat jinou. Abych mohla třeba zaplatit nájem. Jenže to je další děsivá představa, bydlet v bytě se dvěma dětmi, namáčení, bez zahrady... . Nevím, jak to vše zvládnu, bojím se rozvodu, že se budem hádat. Já se neumím bránit, neumím argumentovat.
Syn má nastupovat do první třídy a já nevím, kde budeme bydlet za rok, takže chudáka budu tahat zase do jiné školy..
Omlouvám se za zmateně psaní, ale je toho tolik. Vím, že to nějak zvladnout budu muset, ale je to hrozná představa.

properjoey
8. kvě 2022

Vím, že je to těžké, ale ideální je všecko sepsat co nejdřív, dokud máte vůli k laskavému jednání a hodit to má soud...takhle jsme to udělali my, všecko co nejdřív, aby vše šlo dohodou, pak byl velmi náročný rok, kdy jsme se nemohli vystát, ale dohody už byly na soudě a rozváděli jsme se potom v klidu a i spolu vždycky jednáme v klidu a hlavně ve prospěch dětí.dohodli jsme se včas, než přišel ten šílený vztek. Ono to časem opadne, ale v tom období bychom se určitě na ničem nedohodli.
Chápu, že to bolí, byt bych hledala v okolí školy, aby dítě pak nemuselo přecházet jinam a ten půl úvazek, nedalo by se najít třeba něco k tomu? Druhej půl úvazek? Třeba z domova? Nepíšeš, jak chcete mít děti, to je taky důležité, pro další rozhodování o práci...ale neboj, zvládnete to, ty to zvládneš! Je to nepříjemná část života, ale pokud se zvládnete dohodnout, tak i děti to ponesou dobře, hlavně na sebe nehazejte špínu, mluvte o sobě hezky a bude to dobrý...

eloana
8. kvě 2022

@hanoy neni to jednoduche….. zustala jsem sama se 3 detmi- nastesti nee uz uplne malymi… deti to nenesly uplne dobre… ted po 2 letech trosku lepsi- ale chodi k nemu jen jedno dite - starsi deti k nemu nechodi-bydli u nove partnerky…
Ja s ex vychazim pokud je sam, ale bohuzel moc sam neni a s ni to nejde… telefonaty pouze nahlasite odposlechy, aby ona vse slysela… takze tak nejak valcime. Finance vychazime- bydlim v dome rodicu, takze najem minimalni. Zahul to je nee, ze nee. Do prace z prace -deti ukoly vecere atd…pred tim jsmena to byli dva- ted to musim zvladat sama

hanoy
autor
8. kvě 2022

@properjoey děkuji. Co se týče bydlení, dokud se nějak nevyřeší majetky, nemám z čeho platit nájem. Chodí mi 15 tisíc a z toho mi zůstane celkem prd. Dnes jsem 2 hod cucela na pracovní portály a nenasla jedinou nabídku, kterou bych zvládla. Směny mám teď nepravidelne, takže těžko budu shánět, abych stihala vyzvedávat děti ze skolky. Auto nemám. Klidně bych dělala nocni, ale prostě prd☹
Mám domluvenou schůzku s právnickou, ale bojím se, že si manzel bude myslet, že ho chci nějak odrbat. Což bych nikdy neudělala.

hadruska
8. kvě 2022

Vsechno zvladnes.Vsechno!I deti to pochopi.Mam nastesti praci ve skole,takze zvladam deti vypravit i vyzvednout,mam i volne prazdniny (cehoz ex zneuziva a s detmi je minimalne a muj zivot tak nak moc neexistuje,zatim)

mourovatakocka
9. kvě 2022

@hanoy Máš kam jinam jít, myslím třeba k rodičům? Představa, že chlap vyhodí ženu s dětma ze společného baráku, je hrozná. Byty někdy bývají s předzahrádkou nebo třeba jen balkonem, když už nebude zahrádka. Školu hledej podle nového bydliště a to hledej podle dobré dostupnosti do práce. Šlo by pracovat ve dvou pracích, pokud nechceš přijít o stávající úvazek? Ohledně toho, že neumíš argumentovat, sežeň si dobreho právníka, ať na to nejsi sama. Hádat se nemusíš, jen hájit zájmy sebe a dětí. Dobře rozumím tvým pocitům ohledně toho, že on má nový života ty nic. Ale ber to takhle, nic není konečné 🙂
Rozvod nezávidím, moc přeju, abys to zvládla bez ztráty květinky ❤️