Je vhodná doba oznámit rodičům přírůstek do rodiny?

lucieveci
16. říj 2016

Dobrý den maminky ,jdu si k vám pro radu 🙂 jsem v 9tt těhotenství.Máme s přítelem obrovskou radost 🙂 Už jsem byla rozhodnutá že to řeknu svým rodičum(je to jejich první vnouče,už dlouho očekávané) měla jsem už naplánované jak jim to vtipně oznámím ale plány mi překazila smrt mého dědečka ☹ . Je mi jasné že ted na to není vubec vhodná doba jim to oznámit,ale chtěla bych radu kdy si myslíte že bude ta vhodná doba,říkala jsem si že bych to zkusila po pohřbu.Nevydržím už to tak dlouho tajit,strašně mamce kvuli tomu lžu a vymýšlím si a to mi je už proti srsti.Děkuji moc

luciezza
16. říj 2016

Urcite bych uz oznamila. Smrt to neprebije, ale rozhodne to vsem zvedne naladu. Kord kdyz je to dlouho ocekavane. Pockala bych na pohreb a pak bych to treba za tyden oznamila;) gratuluji k tehotenstvi a uprimnou soustrast za dedecka.

prostejina
16. říj 2016

Nejlepší je to oznámit po prvním screeningu. Az si budete jistý, ze je opravdu vše OK... 🙂

ladyhacek
16. říj 2016

@lucieveci hned po pohřbu? V první řadě je mi to líto (myslím dědu) - do 12 týdne to spousta maminek i říci nechtějí aby se něco nezakřiklo. Pár dní po pohřbu bych počkala a pak to oznámila 🙂 > ono to asi bdue muset rodina vstřebat i když na druhou stranu by to mohlo udělat radost a odpoutat od události.

katharinka4222
16. říj 2016

Přesně jak píšou holky. Mě taky zemřel děda, když jsem čekala malýho a všem to aspoň trochu ulehčilo jeho odchod, byli rádi, že se mají na koho těšit. I když je dědův odchod bolel. Ale určitě bych počkala až do toho 12.týdne. Já taky nechtěla nic riskovat, i když jsem jim to chtěla říct co nejdřív 🙂 Upřímnou soustrast a gratuluji k miminku🙂

yerry
17. říj 2016

@lucieveci ja bych to rekla aspon to zmirni ten smutek. Prirustek do rodiny je krasna vec a rozzari to pochmurno kzere u vas v rodine ted vladne a zdelas mamincd velikou radost

shine2015
17. říj 2016

Pockala bych par dnu po pohrbu..oni to ted vnimat sice budou ale porad bude zarizovani a i ten akt rozlouceni atd....nechala bych to par dni po...

petradova
17. říj 2016

Já bych ještě pár týdnů (tři) počkala. Opravdu do toho screeningu. Jednak proto, že i tobě samotné se uleví, že (snad a držím u toho palce!!!) bude vše co se týče miminka v pořádku a jednak proto, že tuto radostnou novinu určitě přijmou s velkou radostí nikoliv napůl, ale z uuuuplně čisté radosti, nepokažené úmrtím v rodině. Nech teď rodiče, ať se se s úmrtím v rodině jakž takž smíří a raději jim to oznam, až to nejhorší přebolí. 😉

jirikova
17. říj 2016

Můj děda zemřel dva dny před transferem (nikdo nevěděl, že na transfer jdu), oznamovala jsem týden po pohřbu, hned s pozitivním testem. Jsou to moji rodiče, nevydržela bych jim to tajit až do 12tt - i proto, že nám to nějakou dobu nešlo a po IVF se zadařilo. Měli jsme s mužem takovou radost, že nám děda tu duši dolů poslal, že jsme jim to řekli. A největší radost měla babička, vlilo ji to novou sílu do těla, najednou měla zase pro koho žít (dle jejích slov). 🙂

lucieveci
autor
17. říj 2016

Holky děkuji vám moc všem za rady ale dnešním dnem už mi jsou k ničemu ☹ ☹ ☹ dnes na kontrole mi doktorka oznámila zamlklé těhotenství,zítra nastupuji na zákrok ☹ ☹ děkuji vám všem

konik_mischel
17. říj 2016

@lucieveci oznamovala bych po prvním screeningu. My to oznámili dřív ale to jen proto, že mi bylo hodně zle a nešlo to utajit vzhledem ke společnému víkendu, kde jaksi nebylo pochyb... ale kdybych nemusela, nechala bych si to pro sebe mnohem déle. Neříkala bych tomu lhaní. Každopádně je to jen o tvém nastavení, někdo to hrdě říká hned po potvrzení, někdo je opatrný a opravdu počká do toho 12- 13 tt... záleží jen na tobě.