Jsem vážně tak problémová a jsem sobec?

radova23
28. pro 2013

Ahojky,potřebuju si vylejt srdíčko . Muj manžel už mi prostě ubližuje s tím jak se ke mě chová . Nepodporuje mě,dělá podrazy a nevnima mě ☹ Když chci něco já,trva to dlouho, když ho prosim o něco musim čekat . . .zavola tchyně a ihned letí za ní . Neuvěřitelně mě vadí že tchyně děla obrovske rozdíly mezi ním a jeho sestrou ( dcerou tchyně) když jeho sestra přijede s malou ke tchyni. Litaji spolu po mestě,chodi do zoo, jezdi na vylety a na kafe . tchyně si bere malou na prochazky,obedy,traví s ní moc času a na meho mazela ma odpovedi,že zrovna tento tyden na kafe cas nema ( rika to 2 roky a bydli od nas °10 minut pešky .) manžela zavola jen když něco potřebuje,ma doma přítele,ale prostě zavola memu manželoj at ji odveze tam a tam,at ji postaví vanoční stromeček,potřebuje tohle a tamhleto.nehledě že vnučky mezi sebou děsně rozděluje. malou holku od sestry manžela dela vsechno jak jsem už psala ale tu nasi berušku si vezme tak 1 za 2 měsíce a to ji tam dame vecer ale ráno si pro ni musime jet ☹ Hrozně mě to mrzí že to manžel nevidi že ho vlastni máma takhle zneuživa ale dcerušku si uživa. štve mě že děla rodíly mezi vnučkama. Manžel vždy zklame akorad mě. posledni případ byl,že jsem byla o vikendu v nemocnci s dcerkou protože měla silny astmat. zachvat . hrozil nam napojeni kysliku. bylo nam řečeno že se radsi vyhybat těm psum a kockám ( vždy mela zachvat u zvirat) . Domluvila jsem se s manželem že nebudeme brat dcerku ke tchyni ani k mym rodicum ani k nikomu jinemu ale když mu vollala o vanocich tchyně,že chce videt anetku a ja řekla že přece ne,že nebudeme riskovat dalsi zachvat tak zavesily. V tu chvily volal telefon znovu a tentokrát sestra manžela ( zase je s malou u tchyne) že máma je v ložnicic a brečí a tak aby to vedel. Od te doby me to daval dost s prominutím sežrat. nemluvil se mnou,porád pry přemyšlel nad mámou. Nabízela jsem at mama příjde k nám,že to je k nam 10 minut pesky ale nic ! Druhy den se sebral a jel s malou za tchyni a za jejim psem v baraku ☹ Už to že porusil dohodu mě zklamalo. Cely roky a generace mame to,že darky si davame předem a rozbalujeme si jej až na stedry večer . všichni se u nas sešly a daly darky a my jim-chapou že jsem nechtela brat a pokoušet zdraví anetky. Když manžel s anetkou odjel a byl už dlouho pryč začala jsem mu volat . No asi 7x a nezvedal me mobil. Byla jsem nastvana a zlobila se,aby anetka nedostala ten zachvat. Cely rok byla dohoda,že darky dostaneme i od tchyne před vanocemi a i v ten den jsme se s manželem otom bavili. Když večer přijel s malou,bylo na chodbě kupa darku a hraček . Opět me nerespektoval. Prostě dohody porušuje mezi nama aby jeho maminka byla stastna . Je važně chyba na mé straně ? nevim jak to řešit ☹ bojuju s tim 7 let ☹

pisisvori
12. led 2014

@radova23 souhlaísm s tím co píše o kousek víš @laurital , pokud to trochu teď jde poslední měsíc těhu tak si s manželem zkus promluvit a říct to v klidu a na rovinu, že když se mu nelíbí co navrhuješ má to říct a když to půjde uděláte kompromis, že vy jste jeho rodina a nechceš, aby to dělal za tvýma zádama ...jasně , stručně , srozumitelně, ale rázně. Mysli hlavně na sebe a své děti..na ostatní se zkus vykašlat. Moc dobře vím jak je to těžké, jak tě mrzí, že si "tě neváží, nerespektuje" (= poslechne co řekne maminka, ale když to řekneš ty 3x to přezkoumá...kašle na tvou prosbu), je mi jasné, že tě to mrzí a i trápí, ale zkus se na to vykašlat a mluvit a řešit jen o té dané konkrétní věci jako návštěva babičky a pes, předělání něčeho....jen svůj názor a jeho názor a možná řešení.(Viz potřebovala bych to a to, může to udělat do tehdy a do tehdy, kdybys to nestíhal tak mi řekni ,kdy jindy to bude...) a vůbec do toho nijak nezatahovat emoce a křivdy (znova říkám, že vím jak je to těžké, když už toho bylo hodně, hormony pracují....). Nevím, jestli umít správně napsat jak to myslím.

pisisvori
12. led 2014

a ještě bych připsala aby ses vykašlala na to přemýšlet, jetsli budeš zase ta špatná....dělej to co cítíš, ž eje správné (z tvých komentářů je vidět, že nad tím přemýšlíš, že nejsi žádná mrcha, nikomu neděláš nic naschvál a podobně...jen to cítíš a chceš jinak). Dceru ke tchýni dávat nechceš kvůli psovi, slušně a jasně a mile jí to jendou vysvětli s tím, že si ochotná se bavit o tom jak by bylo nejlepší to řešit. Když bude trvat na tom, že bude u nich a nebude respektovat její zdraví tak už si tím víc hlavu nelámej...nechce tak nechce, ale vyprdni se na to, že o tobě bude říkat, že jí vnučku nechceš půjčovat.... a netrap se tím zbytečně, protože víc dělat nemůžeš. Znám rodiny, kde se zvířat babičky zbavili kvůli alergií dětí. Nejde přece jen o to, že tam ten pes je zrovna s ní, ale jsou tam všude chlupi, kde ležel.....

radova23
autor
13. led 2014

@pisisvori dekuju za pochopeni ! 🙂

prapodivna
26. led 2014

@radova23 Mně trvalo 4 roky, než jsem se naučila si ve vztahu dupnout, nebýt toho, tak už spolu dávno nejsme.

Je nesmysl, co se tu již párkrát zmínilo, že si přes dceru řešíš vztahy s tchýní. Pokud k ní nemáš důvěru, nemáš povinnost nechávat jí dceru samotnou, kdyby tchýně chtěla, mohla by být s vnučkou i v tvojí přítomnosti.

Že manžel nedodržuje dohody, to je děs, v tomhle se budeš muset naučit být tvrdá a důsledná. On se sám od sebe nezmění, resp. nezmění se nikdy, ale bude dělat jen to, co mu dovolíš(nadneseně).
Zjednodušeně, musíš si umět dupnout. Ta zmínka o to, že si myslel že s tím vlastně počítáš-to ukazuje na nedostatečnou komunikaci(pokud se nevymlouvá). Proč si to myslel? Protože jsi mu nedala jasně najevo, že se ti to nelíbí a co si o tom skutečně myslíš. Pokud dceru odvezl bez toho, aniž by ti něco řekl(takže jsi neměla možnost zareagovat), klidně bych místo čekání doma vyrazila tam a hezky si to se všemi vyříkala. Vánoce nevánoce, některé věci se prostě nedělají(ale samozřejmě bez scén).

To jak švagrová volala, že chudák tchýně pláče v ložnici, to je obyčejné citové vydírání, tchýně měla spoustu možností jak vidět vnučku. Takže tohle by mě absolutně neobměkčilo. Manžel se tím ale nechal sežvýkat.

Které vnouče nebo dítě má radši se nauč ignorovat, to nezměníš a leda se strápíš sama.

prapodivna
26. led 2014

@radova23
Jinak nauč se asertivní chování. http://cs.wikipedia.org/wiki/Asertivita

Taky je dobré naučit se i ve vypjaté situaci reagovat pokud možno klidně, ale důrazně.

Až budeš doma někdy sama, stoupni si před zrcadlo, vybav si tu situaci z vánoc jen s tou úpravou, že manželovi tentokrát jasně říkáš, co jsi tehdy neřekla, nebo neřekla dost jasně. Mluv do zrcadla jako bys mluvila s manželem.

Představ si, že ses do té situace vrátila a mohla jsi to udělat znovu. Říct mu, že si nepřeješ aby tam dceru vozil, když jí hrozí vážné zdravotní rizika, že jste se na tom dohodli a že snad má jeho slovo nějakou váhu. Že nechceš bránit tchýni, aby dceru viděla a že jako alternativu může tchýni, švagrovou i neteř dovézt k vám, třeba po večeři i se všemi dárky. Celé si to zkus "prožít" znova a na tom se krásně naučíš věcné argumentace, asertivnosti a neoblomnosti. Opakuj to tak často, dokud tvůj projev nebude dokonalý. A nebudeš si sebou krásně jistá.

Pravděpodobně se u toho naštveš jako tehdy, ale tím se naučíš zvládat emoce. Až se dostaneš do podobné situace, zvládneš ji mnohem lépe.

Nauč se říkat NE a v duchu se nauč říct si A DOST!, to je takový ten stav, kdy jednání ostatních zajde za určitou mez a tobě dojde trpělivost nechat sebou cloumat.

salot
26. led 2014

Bohužel, řekla bych že v tomto případě snacha nikdy nebude dost dobrá (jako dcera), takže bych čekala, že alespoň manžel se mě zastane. Úplně nevím, co poradit, aby to tak bylo. Ale přijde mi hrozný, když chlap nestojí při svý ženský a takto se chová.

jancakrasna
19. únor 2014

STYDTE SE , takto pomlouvat svého manžela a zapírat tchýni dceru ! Vás bych tak chtěla v rodině . 😝 😝 😝