Jsem ve 36. týdnu těhotenství a manžel mě opustil

ssiimaa
25. led 2015

Ahoj holky, jdu se s Váma podělit o své starosti a třeba se tady najde človíček, který je na tom stejně. Dlouho jsme se s manželem snažili o dítě a po roce a půl se nám to povedlo. Byli jsme oba šťastní, ale samozřejmě nám těhotenství vztah trochu změnilo. Teď jsem ve 36. týdnu a manžel mě opustil. Jako důvod uvedl, že si nerozumí s mým synem z prvního manželství, kterému je 8 let. Nechce o ničem mluvit, nic řešit, jen mi oznámil, že až se miminko narodí, požádá o rozvod. Chtěla jsem mít manžela u porodu, chtěla jsem tam mít nějakou oporu a místo toho jsem zůstala sama jako kůl v plotě. Jsem úplně psychicky vyčerpaná. Bojím se porodu, bojím se toho co bude v šestinedělí, když budu na všechno sama. Manžel mi sice řekl, že až budu rodit, že mu můžu zavolat, ale pokládám si otázku, zda to udělat, když nás vlastně nechce. Vůbec nevím, jak dál. ☹

slaneckova
25. led 2015

To me moc mrzí :( ale asi bych mu zavolala..třeba ma najednou jen strach a když u toho bude také, tak mu dojde, ze jste to co chce...přeci jen není hezčí pocit, než držet to maličké...a třeba to Vase manželství zzachrání a upevní! Miminko jste taky dělali oba...

ambera
25. led 2015

a jina v tom byt nemuze?

gwen84
25. led 2015

Ahoj, je mi to moc líto :'( Tvůj manžel se zachoval jako zbabělec, ne jako chlap a už vůbec ne táta. Osobně si myslím, že to, že si nerozumí s tvým synem, je jen zástupný důvod. Každopádně, s jeho podporou nemůžeš počítat ☹ Co tvoje rodina, stojí při tobě? Na tvému místě bych se svěřila někomu blízkému, mamce, ségře, dobré kamarádce. Nebuď na všechno sama. Jen dej pozor, aby sis neudělala hlavního spojence v synovi, je to pořád dítě a nemůže situaci pořádně pochopit, navíc by z toho mohl vinit sebe a to by všechno ještě zhoršilo. Ani k porodu nechoď sama, vem s sebou buď nějakou blízkou duši nebo dulu (pokud si ji můžeš dovolit), budeš ráda za oporu. A těš se na miminko, vnese ti do života novou radost a jak se budeš věnovat hlavně jemu, nebudeš mít tolik času trápit se kvůli manželovi. Vím, že je to těžké, ale zkus zmobilizovat síly kvůli svým dětem. Držím palce, věř, bude líp! 🙂

sedakaterina
25. led 2015

Co ti chlapi v te hlave maji, je to zbabelost a ubohost. Ale presne jak pise gwen84, mas zdraveho syna a ted te ceka dalsi radost. Az se mi miminko narodi, vnese ti do zivota novou energii a spoustu stesti. Zamer se na deti 🙂 ja osobne, pokud je to jeho prvni dite, tak bych ho k porodu vzala. Uvidis, treba to vas vztah upevni. Preji hodne stesti a vse bez nervu 🙂

ssiimaa
autor
25. led 2015

@gwen84 Rodina naštěstí drží při mě. Věřím, že se mi všichni budou snažit pomoct. Akorát v noci nemůžu spát, během dne funguju s vypětím všech sil a nevím, jak dlouho to ještě zvládnu ☹ . Dnes si manžel příjde pro zbytek svých věcí a ani nevím, jak se mám na to připravit.

kamhajek
25. led 2015

Když čtu takové příspěvky, úplně se mi vaří krev v těle. Sakra na co ty chlapy myslí!!!! Rok a půl se snaží o miminko a pak opustí ženu v 36. týdnu??? To mi hlava nikde nepobere. I kdyby měl se synem spory sebevětší, tak to se přeci nedělá. A kurňa jaké může mít neshody s osmiletým klukem, že to je důvod odejít??? Vždyť je to dítě, sama mám doma osmileťáka a vím, že se s ním dá na všem dohodnout. V tomhle věku jsou rádi, když se s nimi něco podniká, hraje. Ano jsou dny kdy mu vše opakuji, na všechno upozorňuji, ale je to dítě, tak se to tak přeci musí brát. Přijde mi to od něj jako velmi chabá výmluva. Jako tohle udělat nějaký kamarád mé kamarádce nebo v budoucnu někdo mé dceři, tak by viděl to tóčo. I kdyby na krásně s ní nechtěl být, tak měl počkat aspoň do konce šestinedělí, až bude relativně v pohodě.

@ssiimaa a víc ti k tomu neřekl? Jak se choval předtím než odešel? Vím, že těhu je záhul, já třeba u svého druhého těhu byla na zabití, pořád mi bylo špatně, křeče, manžel se mnou měl svatou trpělivost, ale tak se to přeci musí brát. Však když chlapům není dobře, taky to s nimi není žádný med, ale tak to prostě je. Těch i kdyby celých 9 měsíců se dá vydržet, ta odměna v podobě miminka pak stojí za to.
Drž se, snaž se myslet na sebe, syna a miminko v bříšku!!!! Jak psaly holky, vezmi si k porodu někoho blízkého, maminku, kamarádku. Já osobně bych manželovi nevolala, až bych šla rodit. Za to, co udělat si zaslouží, jen platit a platit alimenty a tobě výživné. A kdyby se chtěl vrátit, musel by se pořádně snažit, abych zase uvěřila.

Omlouvám se, za některé slova, ale takovéhle jednání si to zaslouží.

aneriska
25. led 2015

Uff, tady každá rada drahá, manžel se ukázal bohužel jako velmi nevyzrálá osobnost, když nejdřív o mimi stál a těsně před narozením si jaksi uteče. Přesto se můžeš těšit na miminko, nemyslet na nepříjemné. Mám známou, která čekala dítě s cizincem a zhruba také v tomto týdnu těhu se ukázalo, že má rodinu a děti (vůbec netušila) a navíc utekl z vězení a najednou byl pryč.. Ona sama taky cizinka, bez zázemí, s ostudou... Ale po narození krásného chlapečka byla zabraná do něj, i když jako prvorodička bez zkušeností.. Naštěstí měla kamarády, co jí pomáhali, po skypu maminku. Nakonec odjela na Ukrajinu (bývalý partner nebyl z Ukrajiny). Neboj se, vše se v dobré obrátí... Jen k porodu bych uvažovala o nějaké jiné blízké osobě, abys nebyla sama. Nebo si zaplatit porodní asistentku - a ať to manžel zaplatí... Nebývá to levné. Řekla bych mu, že mě tak zklamal, že ho u porodu nechci, ale podporu potřebuju.. Pokud to tedy tak cítíš. Já momentálně manžela občas nesnáším, hrozně mi leze na nervy a přijde mi obzvlášť sobecký, bez empatie, že taky váhám s jeho přítomností u porodu. Abych mu nezačala nadávat a on to vzal osobně, urazil se a ještě bych ho při bolestech odprošovala... Držím palce a posílám srdíčko..

micha.bello
25. led 2015

@ssiimaa: Je mi lito, ze Te jen tak opustil. Je smutne, ze jeste k tomu tesne pred porodem. ☹ K porodu bych ho zavolala. Bude to pro nej silny zazitek a treba mu otevre oci, aby si uvedomil, o co prichazi. Vis, kam odesel, u koho spi?

sunshine125
25. led 2015

@ssiimaa ahojky,moc me mrzi,ale tohle neni chlap to je vul. A vubec si nezaslouzi ani tebe a ani to mimi. A kdyz nebere tve dite za svoje,neni to muz hoden ani jedine tve slzicky. Zachovej si svou hrdost,ukaz mi ze vse zvladas i bez nej,ze udelal sakra chybu,ze vas opustil. Dnes si oblec hezke obleceni,namaluj se a otevri mu jako sebevedoma zena,kterou jeho odchod nezlomi. Ba naopak. Mas obrovskou podporu v rodine vse to zvladnes i bez idiota co nema rad osmilete dite. Soustred se na deti. Prosla jsem si neco podobneho. Kdyz byl dceri rok,zacal me pritel podvadet a myslel si,ze s nim budu protoze to sama nedam. Oooo jak ten se prepocital 😀 ted jsem rok vdana a manzel dceru ma rad. A to si i ty zaslouzis. Chlapu po zemi behaji miliardy 😀 drzim pesti

ssiimaa
autor
25. led 2015

@micha.bello Odešel ke svým rodičům. Vždycky tam tak nějak hledal útočiště.

ssiimaa
autor
25. led 2015

@kamhajek Prostě mi řekl, že je můj syn na něho drzý a že ho neposlouchá a on že tak žít nebude.Prý jsem si neuměla vychovat jedno dítě a druhé bude to samé. ale na druhou stranu se nedivím. Manžel mu vůbec nevěnuje čas a podle mě je syn jako každé jiné dítě. Občas zlobí, ale já s ním problém nemám

evcann
25. led 2015

@ssiimaa to je hrozna situace, bohuzel nejake rceni, ze miminko jste take delali dva u nich neplati a na drubou stranu kdyby s tebou zustal jen z povinnosti, trapila by ses, je lespi kdyz odejde nez kdyby jsi kazdy den citila, ze tebe nechce a je s tebou jen kvuli mimcu. Me se stalo neco podobneho a silene to boli, ale take za mnou stala rodina a zvladnout se to dalo, u porodu jsem take byla sama a na tom svet nestoji. Jasne, dneska uz to vidim jinak s odstupem, ale tenkrat mi taky bylo silene. Já osobne si myslim, ze je v tom jina zenska. Chlapi zase jen tak neodejdou a ze si nerozumi s tvym synem je jen vymluva. Neboj zvladnes to, az uvidis miminko mas pro koho zit a zamilujes se a bude to tak nejak snesitelnejsi. Hodne sil 🙂

ssiimaa
autor
25. led 2015

To máš asi pravdu. Ale vybalil to na mě ze dne na den nebo spíše z minuty na minutu. Já se chystala, že celé šestinedělí a porod zvládneme spolu. V pátek jsme měli rodinnou oslavu, bavili jsme se a vše bylo v pořádku. Pak jsme dorazili domů, začal dělat komedie, že není vynesený odpadkový koš, že syn nic nedělá a že tak žít nebude. Sebral si věci a odešel. Prostě mi to hlava nebere.

eliska_z
25. led 2015

@ssiimaa Osobně bych řekla, že se prostě po**** strachy. Došlo mu, že dítě je opravdu už na cestě, bude tu každým dnem, a on to nezvládl. Jenže tohle chlap nepřizná, takže si vymyslel jiný důvod. Kdybys druhého syna neměla, tak by vymyslel třeba, že jsi na něho zlá nedá se s tebou vydržet, či si nerozumíte...Prostě něco, aby on nebyl ten špatný/zbabělec.
Na argument, že sis synka špatně vychovala je jednoduchá pomoc. Řekla bych mu, že jste už přece nějakou dobu spolu, tak proč on se na výchově nepodílel a nevěnoval se mu... Že se nemůže divit, že ho syn nebere, když k němu přistupuje jen jako k tvému dítěti, které si máš vychovávat sama.

evcann
25. led 2015

@ssiimaa to naprosto chapu, tyhle komedie u nas byli taky, ani chlap neodejde jen tak ze dne na den bez vetsiho duvodu, maskuje neco jineho, ale to se dozvis az casem. Je srab, aby ti to rekl narovinu. Je to tesne pred porodem sileny, ja to mela tesne po porodu, nicemene to tak bylo i pred, jen ja to nevedela. Bud rada, ze mas rodinu co je pri tobe, ja to taky tak mela a moc mi pomohli. Po porodu se mnou byla mamka a bylo to taky fajn, ale je mi jasne, ze clovek by radeji chlapa. Ted je synovi 8 let a ja uz mam par let jineho pritele a cekame miminko a jsem tak stastna, vim, ze ti to ted nepomuze, protoze se trapis, ale jen tim chci rict, ze chlapu je hodne a najdes i takoveho co si s tvym synem bude rozumet a tebe milovat a vsechno bude zase jednou dobre.

tarra27
25. led 2015

@ssiimaa já nevím, když jsi tehotná, zda to mám psat tak otevřeně...heled nemuže ho navadet jeho rodina??? je divný, že najednou tak otočil....určitě bych před ním nebrečella a ješte ho vypakovala...chce prč at jde...nebudeš hod držet za nohu a prosit. sbal mu veci a nech je za dveřmi, Co si to k tobe dovoluje??? Hajzl.....že nemá náladu zrovna, tohle udelá ženě.....podle me je jediná cesta aby si uvedomil že se chová jak blbec je, chovat se jinak než předpokládá nebo si mslí.....sbal mu veci a dej mu je před dveře. žádny doprošování ani slza před ním....žádný řešení vás dvou a proč odesel atd....chce tak at ahne.....neboj se, ono se mu to rozleží v hlave a jeste přijde s prosíkem....

evulina77
25. led 2015

@ssiimaa podle mě to bylo připravené a na 100 % má někoho jinýho. Určitě byl poslední dobou nervóznější a naštvanější než normálně. Za mě je to slaboch a zbabělec. Nebyla bych pomstychtivá a nedělala bych naschvály, ale chtěla bych všechno na co mám nárok. Zajdi se poradit do nějaké manželské poradny, zjisti si, co a jak musí dle zákona být a na tom trvej už teď, ne až po případném rozvodu. Na vše, co ti dá, si dělej záznam. Panáček se bude muset hodně prohnout, bude platit na dítě i na tebe. Je to těžká situace, ale přepni na přežívací režim, už kvůli dětem. Rodina tě podrží, to on je chudák, který opustil své dítě!!!!!!!!!!!!!! Drž se...

ssiimaa
autor
25. led 2015

Jeho rodina se na miminko moc těší a myslím, že spolu vycházíme dobře. Myslím, že nebyli nadšeni, že od nás odešel. Ale kdo ví, co za tím vším je. Přestávám už těm chlapům rozumět.

ssiimaa
autor
25. led 2015

@evulina77 Možná je v tom opravdu jiná, jen si to nechci přiznat. S tím výživným to bude ještě zajímavé. Jako podnikatel "nemá v úvozovkách velké příjmy" takže jsem zvědavá, jak to bude.

mimi1004
25. led 2015

@ssiimaa Je mi líto, co se ti stalo, ale myslím si, že je to srab a zbabělec. Schovává se za tvého syna a hází vinu na něj. Měl by se stydět a na rovinu ti říct, co se stalo. Držím ti pěstičky, abys to zvládla i bez něj 🙂

ducky1990
25. led 2015

To je šílený. Někteří chlapi jsou prostě uplně nepochopitelný. Tohle se prostě nedělá. I kdyby měl počkat do konce šestinedělí taky by to bolelo, bylo by to špatné ale tohle je hnus všech hnusů odejít od ženy před porodem. Ten chlap nemá snad morálku ani svědomí??? :( I když můj bývalí taky nebyl nic extra ale tohle fíha. Držím ti palečky ať to všechno zvládneš a dopadne to co nejlépe.
Jinak asi bych mu taky nevolala. Někomu kdo udělá toto... 😢

sunshine125
25. led 2015

@ssiimaa a dalsi tve plus je,ze budes mit podporu i v jeho rodine. A on za chvilku zjisti ze mu ta milenka nestala za ztratu cele rodiny. Jeste prijde z prosikem...

ssiimaa
autor
25. led 2015

@sunshine125 Já jenom doufám, že platí to přísloví, na každou s.... se vaří voda

sunshine125
25. led 2015

@ssiimaa to si pis. Bohuzel u chlapa nikdy nevis kdy mu "rupne v bedne" . Jak uz jsem psala vise je hodne dulezita podpora rodiny,bez te by to neslo. A ty si musis rict: " ten č...k mi za to trapeni proste nestoji"

kvakuska
25. led 2015

@ssiimaa myslím že všechno už tu holky napsaly, jen se chci zeptat, tys chtěla manžela u porodu, on tam také chtěl být? nebojí se třeba porodu a toho že to nedá? necítí se být do toho tlačený? ... tím nechci říct, že to by měl být důvod k odchodu, ale když sama píšeš že těhotenství váš vztah změnilo ... + třeba strach z porodu ...
Mám známé, kterým přání aby muž byl u porodu také dost zkomplikovalo konec těhotenství ... chlap , ... známá ho na sále chtěla, on tam být nechtěl, od začátku upozorňooval manželku na to, že u porodu nebude, že to nedá, necítil se na to ... a ona si myslela, že ho časem zlomí ... ze všech stran slyšel, jak všichni jeho známí u porodů byli a jak je to úžasné ... jejich přípravy na miminko byly jen o tom jednom: budeš tam? nebudu! ... no začal i přemýšlet, jak si na dobu porodu zařídit něco neodkladného, aby nebyl tlačenej být přímo na sále ... dlouho se z toho všeho potom dostávali ...

mimi1004
25. led 2015

@ssiimaa Musí platit, protože i já mám pár takových, kterým bych tu vroucí vodu fakt přála... Naštěstí se to netýká mého chlapa 😀

guinea
25. led 2015

@ssiimaa Ahoj siimoo, moc mě mrzí, co si ti stalo, a taky tě chci podpořit. Souhlasím s ostatními, tvůj muž je asi nevyzrálý - opustit ženu pár týdnů před porodem a shazovat vinu na 8leté dítě 🙄 Teď se musíš postarat hlavně o sebe a o děti - abyste byly zabezpečené alespoň po materiální stránce. K porodu bych teď být tebou muže nechěla, ale objednala bych si dulu nebo soukromou PA a chtěla ji proplatit od muže. Jestli tvůj muž opravdu někoho má (a bohužel to na to vypadá), tak ti to teď paradoxně může hrát do karet. Jestli to není bezcharakterní hajzl (a to nemusí nutně být, třeba je to jen slaboch), tak se bude cítit provinile a nenechá vás bez prostředků.

Když si můj bývalý našel milenku, tak se cítil tak provinile, že mi vždycky na víkend navařil několik jídel do ledničky, než za ní na ten víkend odjel 😀 Teď už se tomu jen směju... (i když jsem byla v jiné situaci, děti jsme neměli).

Jak se dnes cítíš?

lu777
25. led 2015

@ssiimaa přesně jak tu padlo - chlap má strach z toho, že se to opravdu stane, došlo mu to konečně 😉
můj muž se hrozně na dítě těšil (po několika letech snažení kdy i on musel na operaci)... a když se narodil syn, tak byl tak nějak mimo, což se prohlubovalo a byla z toho pak pěkná krize.... po 9 měsících od narození syna na mě pak najednou vybalil, že si neuměl vlastně představit, že se to dítě OPRAVDU narodí... a jaké to bude... byl zaskočený 😉

vztah se synem se mi také zdá zástupný...

jinak k porodu doporučuju dulu!! měla jsem u druhého porodu a moc mi to psychicky pomohlo, díky tomu se i podařilo kojení atd... platila jsem 5 tisíc, v tom byly konzultace pár týdnů před porodem, pak pohotovost na telefonu, přítomnost u porodu, návštěva doma v šestinedělí a rady po telefonu... jedny z nejlépe investovaných peněz, můžu vřele doporučit 😵 😉
mimochodem dobrá dula Tě může dost podržet právě v téhle situaci... já s ní právě tehdy probírala co se stalo po prvním porodu... nakonec se sešla i s mužem a moc to pomohlo... u druhého porodu nebyl žádný problém, muž se hned k miminku měl, pomáhal, všechno bylo jak má... prostě věděl, že i on se na někoho může obrátit, kdo je profesionál a umí poradit - nejen s porodem nebo kojením ale i s tím přijetím dítěte do rodiny... a taky se vztahem se starším dítětem...

lu777
25. led 2015

@ssiimaa jinak to může být i strach z přítomnosti u porodu... zkusila bych s ním promluvit, v klidu pokud možno, ale předtím si zajít za dulou.. a fakt si vzít k porodu ji... někteří chlapi opravdu reagují divně a až iracionálně, ne jako dospělí... to dítě je pro ně pořád kdesi vzdálené a jsou o 9 měsíců reálně pozadu v tom vztahu s ním 😉

jamia
25. led 2015

Kopanec do pr*ele špičatou botou s pořádným rozeběhem by tvůj manžel zasloužil 😠