Jsme ve finanční krizi

novanny
4. čer 2015

Já už fakt nevím, třeba mi někdo poradí.

Popisovat celý příběh by bylo asi až do rána ale co mě fakt trápí je,že v této zemi je snad každý zaměstnavatel,který poskytuje nejen pracovní místo ale i bydlení pro rodinu či jedince je buď vydřiduch nebo případ pro sociálku!
Stalo se to,že jsem upadli do finanční krize díky zdravotnímu stavu muže, rodinám, dluhům jiných a nejsme schopni se z ní vykopat, když pominu nějaké dluhy, pořád jsme bez šance sehnat bydlení a zároveň práci. Je to snad už nepřekonatelná překážka mít rodinu? Mít alespoň trochu lidské požadavky na bydlení jako je např. teplá voda, topení, byt bez plísně a bandy myší?
Když nepomůžou úřady nebo vás automaticky pošlou do azylových domů? Jen pro matky a muži ať si třeba lehnou na ulici?Všude se chrání děti ale co jejich rodiče?
Třeba nějaká cesta je ale já jí furt nevidím. A vyhrát finanční injekci? Kolotoč naivity. Půjčky? Hrob.

Když člověk dělá maximum, aby to fungovalo, přesto to dopadá zle na úkor celé rodiny?
Pak jediné co mě napadá a to s omluvou, začít kráct!

Kritiku neberu, protože o mém životě a boji nevíte nic, jako já nevím o vašem.
Jen třeba někdo zná cestu nebo alespoň směr a může mi pomoci otevřít jiné možnosti.

elvira
5. čer 2015

@novanny - a opravdu není šance jít ani k jedněm rodičům, na přechodnou dobu, aby si muž našel práci, něco málo jste našetřili a více v klidu hledali byt?
Mj. zkus se obrátit na obec, kde jste hlášení - většinou mívají nějaký byt pro případ nouze - většinou když rodina s dětma zůstane prakticky na ulici. Možná to nevyjde, alezeptat se můžeš, možná ti poradí.

holubice.petra
5. čer 2015

Promin ja vubec nechapu s cim chces vlastne pomoct!? Je pravda ze jsi nenapsala jaky mate zasadni problem ale pusobi to na me tak to : Pokud bych byla v tak velke krizove situaci tak bych urcite sla na nejaky cas s detmi do azylaku a chlapa vyslala klidne i na druhou stranu republiky vydelat nejake penize kdyz u nas by nebyla prace ktera by nas zabezpecila...davat si podminky co bych si asi tak predstavovala a co by se mi libilo a nelibilo kdyz jsem ve velke nouzi je ponekud "smesne"...a to ze se o nas stat nepostara!? Preci za vas nebude platit dluhy!?

novanny
autor
5. čer 2015

@gremlin_ka
@veronicka89
Maminy, myslíte to dobře ale úřady opravdu nepomůžou jak by jsme potřebovali. Hmotka je o pár korunách 1000Kč, a není to ani hned na ruku,řeší se tam,kde máte trvalé bydliště, což já mám přes celou republiku. Rodiny nepomůžou, kdyby ano, nejsem tu. Příspěvky na bydlení se mě netýkají, jsme tu jen přechodně díky situaci, která vyvstala před mým porodem.
Veroniko zvládla jsem takové věci, že by Ti rozum zůstal stát a pořád stojím na nohou a starám se o rodinu.
Azylové domy se platí, již jsem to tu zmiňovala a na to nám chybí i ta rezerva momentálně, platila bych tam víc než tady v garzonce. Můj syn teď není ani ve stavu, kdyby ho měl jeden z nás opustit na delší čas, jeho citlivost vše nasála a nehojí se. Díky němu jsme přišli i o možnost mít práci s pěkným bydlením, paní majitelka ač prý chápavá nepobrala brečící dítě. Muž jezdil po celé republice a snažil se využít všechny možné nabídky, které by nás z toho dostaly.Tady má teď problém sehnat brigádu s penězi na ruku.
Přistoupila jsem na hodně nepříjemné zázemí,abych rodinu udržela pokupě.

majkoz to pochopila, že je to o pomoci jiné. Fórum jsem založila, protože jsem opravdu už nešťastná a asi neschopná, když už nevím kudy kam, aby jsme nastartovali bez většího zásahu do naší rodiny.
Nikomu nepřeji tuto situaci a žádnou jinou, kterou jsme si prošli, nejsme bez chyby ale děláme max. co je v našich silách.

maagda
5. čer 2015

@novanny je to těžké ale proč jsme si teda pořizovali další dítě, když jste v tak špatné situaci?

novanny
autor
5. čer 2015

@elvira ahojky, to jsme taky zkusili a nevyšlo to.

rozalia11
5. čer 2015

@novanny no vis nekdera z na ma tak ity problem a musime sa stim zmierit no a ja co mam povedat som vyskolena a sedim si na riti doma co by som mohla ukazat svetu co len ja dokazem...ale nemam pristuo sanci aj keby som chcela no aj sam na socialny .a este len coooo zabudla som sa ist hlasit nie som teras momentalne evidovana....som takmer bez penazi...no ked si takejto situacii tak si treba vediet dat rady s nasim zivotom ...lebo ked si bez penazi tak len bojujes o zivot...a mi si musime spravit tak ako sa len da.prepac ze tak pisem .ale mi si len musime dat stim rady nikto iny v tom ani mne nevedia dat pomoci..no ktomu dodasm ze som syrota a nemam matktku a ani som nemala...ano je to taske pokial si zvikne clovek co je na mizine s finacnimi ...ale co uz nic neda sa robit len i pravit ami ten tazky zivot ...nechcem to tu vela pisat..

novanny
autor
5. čer 2015

Omlouvám se ale ruším toto fórum, protože sleduji, že je málo lidí, co dokáže vstřebat, že se něco takového může stát.

rozalia11
5. čer 2015

@novanny prosimmmmmm neomluvajte sa ved kazda zena musi mat pomoc ved mame na to pravo...a ja viem co je bez financnej .....sama to prizivam ved viem ako to je...a prosimmmmmmmm netreba sa k tomu omluvat dakujem 🙂

nonnni
5. čer 2015

@novanny ja vstrebam, ze se muze neco takoveho stat. O tom to neni, to neni nijak slozite. Ale neni mi uplne jasne, o co ti tu vlastne jde.

Pokud je toto pokus o vyvolani sbirky, tak by to chtelo nejak legitimne, ne na soukromy ucet, ale pres prostrednika, treba by ti poradil admin, jak na to. Na zalohu na azylak by se treba vybralo.

lenka5731
5. čer 2015

@novanny jakou reakci jsi čekala? Že ti někdo napíše, přijeď sem, máme tu práci pro tvého muže a hezké bydlení pro celou rodinu, abyste byli spolu? Nemyslím, že ti tu někdo napsal něco ošklivého nebo ti nechtěl "pomoct". Jinak všimla sis toho, že za prací dojíždí mnoho mužů? Že se rodina vidí jen o víkendu, každý druhý víkend nebo úplně nepravidelně? Že ta rodina prostě v podstatě nebydlí společně?

lenka5731
5. čer 2015

Vím, že máš měsíční dítě, ale pokud je to jen trochu možné, zvaž tu noční brigádu v baru. Kamarádka dělala noční v baru, měla malé maminko, hodně to její rodině pomohlo. Když jste si pořídili dítě do takové situace, taky by to asi chtělo postavit se k tomu čelem ....

rozalia11
5. čer 2015

@lenka5731 do baru sa neoplati...to veru nie aj iny sposob existuje aby vedela financne .....dasa aj inak .....preco prave bar?

lenka5731
5. čer 2015

@rozalia11 proč by se to nemělo vyplatit? 🙂 Nějaká hospoda, diskotéka, bar, herna ... Kvalifikace není potřeba. Není to nic, co by chtěl člověk dělat, ale lepší než mlátit prázdnou slámu na internetové diskusi. Co navrhuješ ty?

rozalia11
5. čer 2015

@lenka5731 no ja nacrhujem to ze aj ina cesta vedie k tomu financne ved ja tak isto stojim na tom zle a ine veci robim nooo chodim na fuski v dedine pracovat aby som vedela vyzivit moju rodinu ci chlapsku robotu ci zensku robotu prepac ale mne sa nepaci ten nazor barrrrrr...moja dcera na to dopadla zle v bare a preto som proti tomu prepac.... 🙂

novanny
autor
5. čer 2015

Dámy nemusíte mě už řešit, opravdu.....mám opět zas jasno.Požádala jsem o zrušení fóra a vám všem přeji pěkný den.

rozalia11
5. čer 2015

@novanny nerob si za zle aj vtom sa da poradit napriklad mna ta tema zaujala tak preco to chcete rusit?

marcicek84
5. čer 2015

@novanny - osobně bych asi chtěla znát ten příběh, nicméně dneska to jde jednoduše dostat se do problémů, hrozí to snad každé druhé rodině z dvěmi dětmi a stát ten nepomůže, hlavně, že předtím daně směle vybírá...s manželem jsme to řešili taky, že když je ženská na mateřské a chlap nemůže pracovat nebo přijde o práci a nemůže ji najít, že to je to do půl roku a roku likvidační, že se lidi tak akorát zadluží a pak jsou v průseru na dalších pár někdy i desítek let... Navic se dvěma dětma, i když člověk vydělává nadprůměrný plat, tak pokud spácí a živí ty děti, tak prostě nenašetří nic vůbce nic, nedá se to, protože sice se dá odkládat, ale pak dítě potřebuje to a ono a tamto a to jsou léky atd. prostě se to stejně utratí za takové věci...
Teď k té radě, bohužel si myslím, že jsi ve fázi, kdy tu rodinu pohromadě udržíš jen těžko, jedna varianta je jít na tu smradlavou ubytovnu s krysami a přežít tam, než něco našetříte a druhá varianta je opravdu jít jen s dětmi pryč a chlap ať odjede za prací a bydlí v horších podmíkách a posílá peníze a šetříte...Možžná by chtělo aspon napsat, jaké ubytování by vám vyhovovalo, kolik za měsíc jste chopni platit, takhle se to radí těžko...

rozalia11
5. čer 2015

@marcicek84 no vsetko dobre myslis ano je to pravda no ale moj muz nevie ist robit lebo ma asmu a ma svoj vek a po 50 uz neberu do prac...ano po 40 u nas neberu na slovensku....aj ked by sme chceli.... 🙂

elllenka
5. čer 2015

Není řešením zrušit forum, ani se na nás zlobit. Každá z nás se snažila dát radu, ale bez informací je to jen plácání do vody. Nevím kde přesně bydlíte, jaké máte možnosti, ale když chceš peníze na ruku tak u nás funguje něco jako sousedská výpomoc- sečení trávy, výpomoc v domácnosti, vymalovat, natřít, .... každá rodina něco potřebuje, stačí se zeptat, nechat na sebe kontakt. Pro ženský je zase práce hlídání dětí, seniorům nakoupit, umýt jim okna, uklid domácnosti ... Práce se dá přizpůsobit, dá se dělat kdykoliv a peníze jsou hned ... Je to jen tip.

rozalia11
5. čer 2015

@elllenka ano ved to ze si na vyajom chceme pomahat a radit som za tvoje...

elllenka
5. čer 2015

@rozalia11 : promiň nějak si nedokáži tvoji větu přeložit, abych í rozuměla. co je vyajom?

novanny
autor
5. čer 2015

@elllenka já se nezlobím. Nemám důvod, jen jsem napsala mnohé a stále nepochopeno. Takže to vzdávám, muž má inzerát, nikoho tu neznáme a ptám se i maminek a jejich mužů, špatná lokalita jinak něco málo už proběhlo ale jen za pár korun, dělal terasu a dřevo. Bylo mi řečeno že tato oblast je na brigády tohoto druhu nejhorší, lidé jsou rádi že jsou rádi......

somalicats
5. čer 2015

@novanny Těžko radit, když nikdo nezná Tvoji reálnou situaci.
Takže: co se dluhů týče, po celé republice dnes fungují bezplatné poradny, kde poradí, pomůžou s oddlužením, navrhnou možnosti úspor, které třeba ani vy doma nevidíte. Chce to ale nestydět se někam zajít.
Co se práce týče, když není, je potřeba opustit tu lokalitu, kde jste, a jít za ní jinam, aktivně ji hledat (inzeráty a spol jsou celkem na nic, pokud neděláš v oboru, kde je nedostatek lidí), práce za vámi sama nepřijde. Pokud nemám práci, a je problém ji sehnat, tak si nevybírám, co by se mi líbilo, a vezmu to, co je - za čas se může objevit místo lepší a do té doby člověk aspoň něco dělá. I kdyby to znamenalo, že na čas rodina nebude bydlet pohromadě. Co se Tebe týče, chce to poptat se - nabídnout to, co umíš, kolikrát se dá přivydělat si třeba žehlením, hlídáním dětí - stejně jsi doma, tohle jsou práce, které se dají i na MD/RD zvládnout.
A co se bydlení týče, podstatné je mít střechu nad hlavou. Jestli si ustelu na matraci nebo v posteli, je v tu chvíli celkem fuk. Nikde není psáno, že to za čas nebude lepší. Pokud se Ti zdá nabízené bydlení špinavé - máš zdravé ruce, uklidit zvládneš.

Pamatuj si, že čekáním, co Ti kdo dá a natahováním rukou svoji situaci nevyřešíš.

gepe
5. čer 2015

@novanny me naopak prijde, ze Ty nechapes ci nechces pochopit, co Ti tady vsechny pisou.

januzza80
5. čer 2015

@novanny drzim palecky a verim,ze se to vyresi.Ja mam tri deti a manzel mi umrel a vim,ze od zari si budu hledat praci.Chci hlavne kvuli sobe a detem.V lete aspon na chvilku budu s rodinou,abych ze sebe dala pryc stres a vse kolem toho co se stalo.Ja ani bohuzel nemam cas myslet na to co se stalo,protoze musim myslet na deti,jak je vychovat a uzivit je.Chce to jen silnou vuli.Drz se.Hodne stesti

diamanta
5. čer 2015

a v jaké lokalitě tedy vlastně sháníš pomoc? A já radila v počátku krizové centrum, možná nejsou všude stejně kvalitní, ale já mám za to, že tam by se mnohé mohlo začít rozuzlovat. Jinak koukám, že ti byl změněn nadpis, já pamatuju ten původní, takže i tak chápu, oč ti tu jde. Prostě už je toho na tebe moc a tak jsi chtěla popustit páru, nevím, co na tom někdo nechápe. Ne nadarmo se říká, že zdraví je to nejdůležitější. Pochopila jsem, že vaše problémy začaly právě tam.

akankeo
5. čer 2015

@novanny Kde bydlite a co muz umi krome manualni prace? Pak se da neco vymyslet 🙂. A co Vy, neumite take neco co by dalo delat brigadne z domu po chvilkach s detmi? Treba psani clanku, preklady, sprava FB stranek pro nejakou firmu... My sme byly nedavno v podobne situaci, akorat sme se nepropadli az tak. Vratila sem se do prace driv a po vecerech sem jeste prodavala sekac, kdyz byl muz bez prace a na neschopence, protoze mame nastavene vydaje na jeho prijmy a kdyz chybi tisice a clovek v domacnosti muze usetrit par stovek, tak to proste jinak neslo... Az to pujde a budete moct pracovat, muz taky, tak se z te slamastiky vylizete za par mesicu jako my. Jinak pokud mate sanci praci ziskat vy, tak se vymente dokad chlap praci nesezene, je to tezke od malych deti, ale udrzi to rodinu pohromade, v teple a s plnymi zaludky... Jinak je z Vas citit deprese a horkost, ale zivot jde prece dal, poucili jste se dost tezce, rodina drzi pohromade, deti mate zdrave, to ostatni uz se nejak vyresi, hlavu vzhuru a drzim palce

hojda
5. čer 2015

Třeba roznášení letáku se dá skoubit I s miminem, je to taky pravidelný příjem, I když menší, ale není k němu potřeba hlídání pro děti a většinou na roznášení pořád někoho hledají.

holubice.petra
5. čer 2015

Nezlob te se ale me prijde ze o zadnou radu nestojite...zatim jste vsechny "smetla ze stolu" a doplnila proc to nejde...prijde mi to ze jen zkousite jestli by Vam nahodou nekdo nepomohl financne nebo materialne... 😒

karlajasmine
5. čer 2015

@novanny pokud se potrebujete postavit na nohy, chce to systematicky se k tomu postavit a zacit krok po kroku -

1) zajit si do bezplatne poradny ohledne dluhu a nastavit splatky na minimum co to pujde
2) na jobs.cz je v cele ceske republice 16946 nabidek prace a 1960 brigad, chce to posilat zivotopisy, posilat, posilat a posilat, myslet pozitivne, nenechat se odbyt. Ty prace tam jsou, chce to akorat trpelivost, nevzdavat to, zkouset to neustale dokud se nezadari
3) zajdete si na socialku a zjistete, na jake prispevky mate narok, a na co vsechno mate narok o to si zazadejte
4) Pokud tvuj manzel ma problem najit praci, udelejte to tak, ze na rodicovskou dovolenou pujde on a ty budes hledat po materske praci
5) uz ted hledej nejakou brigadu - roznaseni letaku s miminkem, nebo napr. manzel aby si nasel praci na odpoledne ci vecer a ty na rano.. videla jsem dost nabidek napr. vypomoc v pekarne od 4 rano do 12ti atd.. potom byste se vystridali v hlidani a sel by do prace muz.. na prechodnou dobu, abyste se postavili na nohy

Bohuzel ti nikdo jiny nic jineho neporadi.. zazrakem vam penize do klina nespadnou a chce to proste systematicky si tohle vsechno sepsat, obehat, obstarat, zkouset, nevzdavat, myslet pozitivne.

Vsichni ti zde prejeme jen to nejlepsi a snazime se ti poradit.. tohle jsou jedine mozne rady.