Kdo z Vás má ideální rodinu?

1kacaba1
25. únor 2016

Zajímalo by mě, kdo z Vás by vlastní rodinu objektivně posoudil jako ideálně fungující? To znamená: nechtěly byste nic měnit, nebo jen provést lehké "kosmetické" úpravy? Já ji tedy ideální rozhodně nemám. Je to boj...🙂 Ptám se proto, že si myslím, že nás zahlcují televizní reklamy plné šťastných rodin, dobře zaoptařených, partneři se v nich nikdy nehádají, jsou vždy kultivovaní, děti chytré, hodné, veselé, usměvavé, krásné, krásné domovy, dobrá auta, když to vezmu kolem a kolem, život na růžovém obláčku..u nás to jako z reklamy vůbec nevypadá. Nechci si teď stěžovat,, jen by mě zajímaly Vaše pocity.

lu777
14. bře 2016

studuju rodinné konstelace a mám pocit, že ideální rodina není - někteří jsme velmi šťastní ve své nové rodině (partner, děti) 🙂 ale málokdo má v naprosté pohodě i svoji rodinu původní a celé příbuzenstvo 😉
za život se toho uděje tolik a to už od velmi raného dětství, navíc mnoho odkoukáme a předáváme si určité postoje a názory a máme je doslova "v kostech".... není to jednoduché změnit sebe 😉 ale jde to, trpělivou prací a naprostou otevřeností 🙂

jinak otázka je co je "ideální" - pro mě třeba moje zdaleka ne ideální rodinné podmínky byly nakonec velmi dobré a velmi mi to pomáhá při mojí práci s lidmi....
někdy to nebylo vůbec lehké (rodinně, zdravotně apod.)......ale opravdu když se podívám zpět, tak mi to dalo hodně... zrovna včera večer jsem si říkala, že mnoho těch věcí je otázka ega a nepochopení toho druhého a tak se to táhne v rodině i po generace....

mně to dalo jednak vděčnost za mnoho věcí...
a taky je pro mě díky tomu lehčí vcítit se do věcí, které trápí druhé...

ono všechno zlé je k něčemu dobré a to doslova... jen to je třeba vidět z jiného úhlu a vzít si z toho co nejvíc 😉