Když je dcera u bývalého, vždy onemocní. Vysazuje jí léky

lenluc
24. dub 2014

Dobrý den maminky, mám "menší" problém s bývalým... Teď žiju s dcerou (v červnu jí bude 6let) a přítelem a máme spolu ještě mladší dceru-7M. Problém je v tom, že bývalý si našel partnerku a od té doby začal o dceru najednou jevit zájem a následně si požádal o svěření do péče. Soud rozhodl na základě psychologického posudku, že dcera zůstává v mé péči a návštěvy u otce máme dohodou sepsanou na sociálce... (má mu však umožněn široký styk). problém je však v tom, že dcera poslední dobou dost marodí, respektive, kdykoli ji vrátí je nemocná.. Já ji dám trochu do pořádku, ale když si ji vezmou na víkend, vysadí ji léky i ATB a dcera do toho opět spadne, většinou mi ji předává už s horečkou. Pokud nemá horečku, několik dní zvrací, v noci se budí s pláčem.. Před necelým měsícem, ji u nich pokousal pes, když ji nechali bez dozoru na zahradě, i přes to, že dcera plakala, že chce s nimi do domu... Teď mě nařkl z toho, že to nezvládám a dcera je nemocná jen kvůli mě, doktorka ji podle nich rve jen ATB a oni jí je budou nadále vysazovat a brát ji jen k léčiteli.. Prostě celkově dělám vše špatně a jsem špatná matka...Poraďte mi, jak mám postupovat, aby to někdo začal řešit dřív, než dcerce odrovnají zdraví i psychiku.... Děkuji za každou radu

elllenka
24. dub 2014

Když je dítě nemocné tak ho nemusíš otci dávat, jen bych doporučila nechat si od lékařky napsat papír, že je nemocná, kdyby si pak stěžoval na sociálce tak se ti ten papír bude hodit. A když jí vysazuje antibiotika jen tak ze své vůle tak bych to začala řešit se sociálkou sama předem a zrušit mu víkendy. Hold bych mu dítě dávala jen na den na noc ne a jen zdravé.
Je to blbý, ale on za ni zodpovědný není, ty ano!!!

tarra27
24. dub 2014

@lenluc to je dost tezka otazka. Ze diteti vysadi antibiotika to je blbec...holka, asi bych zasla na socialku, kde mate tu dohodu a poradila bych se s nima. Urcite bych nemocne dite nedavala otci...a ze chodi nemocna od nej, to je na houby, ale co s tim...blby je ze hned onemocni i druhe dite,asi teda...beru to podle svych, jak je nemocny jedno do tri dnu i druhe...

zkus socialku...pokud tam je nejaka schopna pani,urcite poradi jak dal...dcery mi je lito, chudinek,takhle rozhozena...

kazdopadne snaz se na vse ohledne ex jit po dobrem...a tvrdsi boje bych nechala na dobu, kdyby byl neustupny...

drz se. Neni to snadny, ale snad ti pani poradi a snad se s nim domluvis.

lenkaef
24. dub 2014

z vlastí zkušenosti vím,že sociálka nic moc dělat nedude.
Manžel si také prošel něčím takovým,ale na sociálce vyslechli jeho i jí a nic se stejně nedělo.
Ty jsi matka on otec,který na ní má právo a vaše tvrzení je jeden proti druhému.
Na sociálce ti řeknou,že se musíte mezi sebou dohodnout a tím to hasne.Oni mají záznam,že to s vámi probrali a konec.

elllenka
24. dub 2014

Na sociálku se musí už s doklady od lékaře a přímo s návrhem na omezení návštěv.
Určitě záleží na každé sociální pracovnici. Moje sestra si dost užila, ale sociálka jí dost pomohla a nebyl problém, když byl kluk nemocnej tak stačilo potvrzení od lékaře a můj synovec k otci nemusel. Teď třeba na velikonoce měl jet s otcem na několik dní k jeho rodičům a jelikož onemocněl, dostal antibiotika tak nikam neodjel. A sociálka, kam se dřív otec obracel ( dělal velké problémy) tak odsouhlasí matce že dítě nikam dávat nemusí. Teda tak to aspoň funguje u nás, ale předpokládám, že nikdo nenařídí dávat nemocné dítě někomu na víkend.
Aktuálně se moje sestra snaží omezit návštěvy otce a to jen přes den bez spaní. Je to v zájmu dítěte, protože otec se o něj nestará, když ho má u sebe ... je to komplikované. Tak to teď řeší dětský psychiatr a podle toho co řekne tak pak s papírem od něj půjde na sociálku a ta už omezí návštěvy- je-li to v zájmu dítěte ...

Jinak sociálka bez lékařských zpráv neudělá nic, když moc tak poradí, vyslechnou ...

zamilovanadonej
24. dub 2014

@lenluc Houby sociálka, všechno špatně. Přes soud na to musíš, protože vím přímo od pracovnice sociálky co byla u našeho soudu, že dohoda na sociálce není přávně vymahatelná, tudíž se v podstatě dodržovat nemusí. Ty si co nejdřív sepiš "Návrh matky na úpravu styku nezletilého dítěte s otcem"- je to zdarma, a tam popiš situaci, i to, že dřív o dceru nejevil zájem a je to až kvůli nové přítelkyni. Napiš tam, jak si představuješ styk otce s dítětem vzhledem k tomu, že on není schopen dodržovat podávání léků. Sociálka nemá jedinou páku, ta je bezzubá, musí se přes soud. Místně příslušné sociálce stejně přijde obsílka ze soudu žes to podala, a v podstatě až do nabytí právní moci rozsudku (cca 3 měsíce) od podání návrhu, mu dceru vůbec nemusíš dávat. Kdybys chtěla poradit, klidně do IP. 😉

lenluc
autor
25. dub 2014

@zamilovanadonej Moc děkuji za radu, tvá mi asi pomohla nejvíce... Na sociálce mi sdělili, že to není ohrožování na životě, tudíž se tím zabývat nebudou a on jakožto otec má právo dceru vídat... Takže jdu vážně do soudu, jelikož předchozí domluvy opravdu nepomohly... Jinak všem moc děkuji za rady ;)

zamilovanadonej
25. dub 2014

@lenluc Jasně, je to tak, sociálka dělá bubáky především na slušné rodiny, ale když jde do tuhého nemůžou nic. Ten návrh na úpravu styku je asi jediné rozumné řešení- a pokud soud rozhodne tak, že by hrozila stejná situace- můžeš se odvolat. A do nabytí moci rozsudku máš v podstatě "vyhráno". Hodně štěstí 😉

ivonapop
25. dub 2014

@zamilovanadonej souhlasím s Tebou a to tak, že bych se pod to podepsala

jancip
25. dub 2014

@zamilovanadonej
@lenluc Tak tohle bych rozhodně nedělala, že nebudu otci dítě dávat, protože dohoda na sociálce není vymahatelná. Rodič, který brání styku druhému rodiči, se vždy dostává před soudem do špatného světla. Pokud je dítě ale na ATB, tak bych dítě k otci neposlala (zajistila bych si ale potvrzení od lékaře a snažila se to otci po dobrém vysvětlit, což je někdy dost obtížné)....Může to ale taky být psychosomatického rázu. Buď to může být tak, že dítě k druhému rodiči nechce a nebo se naopak tak těší, že z toho onemocní. Nedávno o tom mluvila i jedna psycholožka v Sama doma.

zamilovanadonej
25. dub 2014

@jancip Psycholožka v sama doma není máma dítěte, který je psychicky vydeptané z toho, co s ním otec dělá (nedělá). Nehledě na podávání léků. Pisatelka neřeší jen že dítě k otci nechce (což bude psychikou, že), ale i to, že otec je evidentně nezodpovědný, pokud své dceři nepodává léky. Pokud máma dítěte ví, že nejlepší je to vyřešit oficiálně, bude to tak nejlepší. A z toho co popisuje je zřejmé, že dcera je pro otce pravděpodobně "pomůckou" v novém vztahu. Dál to rozebírat nechci a je mi srdečně jedno, jak to vidí někdo jiný. 😔

jancip
25. dub 2014

@zamilovanadonej To my neposoudíme, zda je nebo není dítě vydeptané, o to mi ani nešlo. Jen jsem chtěla upozornit na to, že na rodiče, který brání jinému rodiči ve styku, se u soudu nepohlíží zrovna moc dobře a může ho to poškodit. Proto bych se Tvou radou neřídila. Samozřejmě jsou situace, kdy to vhodné není jako např ty ATB, jak jsem sama i psala. Návrh na soud o upravení styku maminka samozřejmě podat může. Tou psychosomatikou jsem myslela to (netvrdím, že je to tento případ), že se stává, že dítě se vrací od otce nemocné a maminka si myslí, že o něho nebylo dobře pečováno, při tom to ale může být z důvodu psychického (těší se na maminku, je smutné, že zase dlouho neuvidí tatínka, apod.)

lenluc
autor
27. dub 2014

Takže na doporučení dětské lékařky, nemám dceru předávat otci v době nemoci a rekonvalescence, jelikož obě víme, jak by to opět dopadlo. Paní doktorka je už též zoufalá, jelikož několikrát měla co dočinění s bývalým i jeho novou partnerkou. Dcera je určitě hlavně v psychickém vypětí, ale nemocná je téměř pokaždé.... řešili jsme to dohodami, domluvou na sociálce, ale nic nepomohlo, takže už mi zbývá jen radikální řešení...

jancip
27. dub 2014

@lenluc Nech si ale od doktorky vždy napsat, že je nemocná...může se to hodit.

elllenka
28. dub 2014

@lenluc : držím palce, bude to nadlouho, ale jak bude nemocná tak mu ji nedávej. Jestli můžu ještě doporučit tak s ní i s tvým ex a jeho přítelkyní zajdi k psychologovi. Třeba se jim to nebude líbit, ale v zájmu dítěte to udělej, to co psycholog napíše se ti může hodit u soudu. Nebo jim domluví a něco jim vysvětlí a třeba by se jejich postup změnil. Drž se.

angelaaa
29. dub 2014

navštívila bych s ní kineziologa, který zjistí co tam je za problém... u tatínka...

elllenka
29. dub 2014

@angelaaa : můžu se zeptat co řeší nebo co to vlastně je kineziolog?

angelaaa
30. dub 2014

kineziolog je podobný psychologovi... laicky řečeno, je to terapie, kde se člověk vypovídá - vysvětlí co řeší za problém... potom kineziolog udělá svalový test - jen se dotýká rukou "pacienta" a podle toho zjistí kde a kdy - v jakém věku vznikla příčina... pak si má člověk rozpomenout na dobu kdy to vzniklo... a kineziolog poradí jak situaci řešit - zlepšit a nejlépe i úplně vyléčit...
já byla s dcerou a dost nám to pomohlo se posunout....

elllenka
30. dub 2014

@angelaaa : To zní dobře. Je fajn, že takové obory jsou 🙂 Jen je škoda, že u takových věcí by podle mě měli spolupracovat všichni což může být problém.
Držím palce, aby byla tvoje dcerka v pořádku a i ty a miminko, dívám se že už to máš za pár, tak přeji hlavně hodně zdraví

lenluc
autor
6. čer 2014

Ahoj děvčata, tak se nám celá situace zkomplikovala, dcera začala plakat, že k otci nechce, že ji ubližuje, že ji sahá na zadek... Když si pro ni přijel schovávala se - za dveře, pod stůl. Kdykoli se řekne slovo tatínek začíná říkat, že ji bolí hlavička, bříško, často jde zvracet... Po tomto jsem mu ji odmítla dávat... Včera jsme navštívily psychologa, kterému řekla dosti znepokojující věci :( Příští týden má psychologa navštívit dcera společně s otcem, aby viděl, jaký mají vztah... Dnes mi přišlo předvolání k soudu podané otcem ohledně soudního určení styku:/ je mi zle, nemůžu jíst, nevím co si mám myslet :/ Pán ze sociálky se mi v podstatě vysmál a pouze mi sdělil, že je má neschopnost, že nedokážu dceru psychicky připravit na předání otci a také mi řekl, ať si laskavě rozmyslím nějakou hru na osahávání, že s tím budu mít problémy. S dcerou mluvit nechtěl, jen mi neustále opakovat, že otec má právo ji vídat a když mu v tom bráním, že musím počítat s následky...

pajaaaa
15. čer 2014

@lenluc pročítala jsem tvůj příběh.....to je šílené ☹ posunulo se to někam? Hodně síly přeji. Chápu, pokud není řeč s druhým partnerem, nedá se to řešit v rukavičkách. Kdyby tak všichni jednali v zájmu dětí, když se rozejdou, bylo by to jednodušší.......

lenluc
autor
16. čer 2014

@pajaaaa : ANo, je to šílené, dochází mi síly... OSPOD mi byl k ničemu a ž na jejich psycholožku... perfektní přístup, milá paní, která poradí... na její popud a po informacích od učitelek z MŠ, kterým se dcera též svěřila jedu ve St podat TO....

teeerez
16. čer 2014

@lenluc pan ze socialky byl s prominutim kreten. A jeho nazor nic neznamena. Neni ani lekar, ani psycholog, ani soudce. Nedej se a neboj se, to ze ti prislo predvolani na soud neni nic strasneho, jen to vyvolava prirozenou obavu (ktera je nekdy i cilem podani na soud...). Bud statecna, dobre to dopadne. Mas doporuceni od lekarky, ktera oduvodnuji tve rozhodnuti, budes mit posudek (pravdepodobne) psychologa. Je to o nervy, ale dobre to dopadne a ty vyhrajes. Pravnika asi k ruce nejakeho mas, vid? Jen bud statecna a drz se...

teeerez
16. čer 2014

@lenluc jeste jsem si to precetla jednou a pan ze socialky me fakt namichava. Otec ma dceru pravo vidat.... a pan ze socialky ma povinnost radne prosetrit situaci a dbat nejlepsich zajmu ditete a kdyz tak cinit nebude, musi pocitat s nasledky on!
To, ze si s dcerou ani nepromluvil a posudky lekarky ignoruje bych povazovala za docela slusne zanedbani jeho povinnosti. To jen kdyby ses s nim jeste potkala....

pajaaaa
16. čer 2014

@lenluc nejhorší je asi ta bezmoc na místech a institucích, kde člověk očekává pomoc a radu a mnohdy se setká se strašným jednáním. A dcerka - chudina, vím, že tě moc trápí co asi prožívá, ale děláš dobře. Pokud je v tom nějaké osahávání a obtěžování, je to vrchol hnusu.

melodygirl
16. čer 2014

@lenluc Drž se, ani nevíš, jak s tebou soucítím 😔 běhá mi mráz po zádech. Bohužel vím od psycholožky, že je nyní trend a to posledních dvou let velmi stranit otcům. Téměř mají takový pokyn. Tudíž, když otec projeví zájem např. o střídavou péči velmi rádi mu ji přiklepnou. Což bylo před pár lety vyjímkou. Bojuj jako lvice, drž se! Jednej s psycholožkou i třeba psychiatričkou. Řeči od pána ze sociálky, jako, hra na osahávání, co je to za vydírání??? Mmch nemyslela dcera, že ji plácá přes zadek? Oni na té sociálce za to mají snad nějaké příplatky, když se jim zadaří zahnat matku do kouta. Kam to ten náš stát spěje??? Dítě patří především matce, která ho vypiplala, obzvláště v situaci, jak se otec projevoval u Vás. Pevně věřím, že toto paušální stranění otcům je přechodný stav a neosvědčí se a vrátí se do starších kolejí. Dobrou právničku a ještě lepší dětskou psycholožku, která zájmy tvojí dcery uhájí!!!!

pajaaaa
16. čer 2014

A jak se zná, tak s mnoha nemilými zkušenostmi s úředníky bych se s něma nepárala a docela klidně si na ně stěžovala. Kolikrát ty děti, díky jejich přístupu k práci dopadají katastrofálně.

lenluc
autor
17. čer 2014

@teeerez , pán z OSPODu mě překvapuje neustále, to mi věř... i přes doporučení jeho nadřízené a zároveň psycholožky, u které dcera byla, že má otec vidět dceru jen pod mým dozorem a v případě, že bude dcera opravdu chtít..., trvá tento pán na tom, že je důležité, aby se stýkali beze mě a klidně kdykoli na 3-4 hodiny. Slušně jsem ho poslala někam, protože poslouchat, ať teda dělám jak myslím, ale že on žádný důvod ji otci nedat nevidí mě opravdu zaráží... O stížnosti na něho opravdu vážně uvažuji, protože jeho přístup je opravdu neprofesionální a řekla bych i nelidský!!! Jinak právníka ještě nemám, ale te´d musíme zvážit naše možnosti, protože si myslím, že bude opravdu potřeba :/

lenluc
autor
17. čer 2014

@pajaaaa , máš naprostou pravdu, člověk si jde pro radu a pomoc a setká se jen s urážkami a absolutní nechutí cokoli řešit. bohužel jsem to musela vzít do vlastních rukou, protože jinak by se to nikdy nikam nepohnulo :/ A kvůli dceři mi je opravdu úzko, bylo mi řečeno, že si "to" nemohla vymyslet...

lenluc
autor
17. čer 2014

@melodygirl , děkuji 🙂 no, ještě to by mi scházelo... on, žádal o svěření do jeho péče cca před třemi lety, ale na základě psychologických posudků to bylo zamítnuto a mám v nich zaznamenáni, že ani do budoucna se nejeví střídavá péče pro dceru jako dobrá... Byly jsme u dvou psychologů a příští Po nás čeká ještě návštěva jedné psycholožky, pán ze sociálky chce nezávislý názor... Řeči pána ze socky bych už asi ani neřešila, myslím, že to je ztracený případ a on mi rozhodně pomocnou ruku nepodá, spíš jen vyzvídá mé další kroky, aby mohl informovat otce!!! Dcera jasně, řekla, že ji pořád sahá na zadek, že se ji to nelíbí, že ji to trápí a že to otec dělá pořád a pořád. Po dotazu jak na ni sahá, řekla, že ji strká prsty do zadečku a moc ji to bolí. řekla to tak stejně několika lidem, takže se obávám, že se opravdu neplete :/

lamarika
17. čer 2014

@lenluc tohle je hrozné!!! Schvaluji tvůj přístup. Dceru bych mu už nikdy samotnou nedala, nejspíš bych se i snažila docílit zákazu styku. Chuděra malá!