Komunikace. Jít se usmířit?

fouskovi
19. dub 2021

Hezký den, potřebuji poradit s mojí mamkou se už nějaký čas ne vídáme a ani nebavime, bylo mezi námi hodně zlého a moc výčitek a i částečně mamky pití. Jenže dnes mi volala moje ségra, že mamka má rakovinu na plici a moje otázka zni mám vše špatné zahodit a jít se usmirit?? Nebudete bráttreba jakože se jdu rozloučit??? Já nevímco dělatdekuji

zelenaesmolda
19. dub 2021

@fouskovi
ja bych za ni jela,jednou by sis mohla vycitat,zes to neudelala.

mourovatakocka
19. dub 2021

@fouskovi Jak to bude brát je jen a jen její věc, ale ty bys měla zkusit odpustit a urovnat vztahy. S rakovinou tu může být ještě spoustu let, ale pokud by to šlo rychle a tys nic neudělala, do konce života budeš litovat, že ses nezkusila usmířit. Jak to vezme tvoje máma, to už bude její business, ale zkusit přes ségru obnovit kontakt bys měla ❤️

fouskovi
autor
19. dub 2021

@zelenaesmolda
@mourovatakocka já vím ona ani nechtěla abych to věděla ale moje ségra mi to zavolala že i já mám právo to vědět. Máte pravdu hned jak ji pustí domů tak tam zajedu nechci si nic pak vyčítat

zelenaesmolda
19. dub 2021

@fouskovi
jestli se uz nekolik let nebavite tak ji nejdriv asi zavolej nebo prijed spolecne se segrou

mourovatakocka
19. dub 2021

@fouskovi radila bych použít sestru jako prostředníka, ať ti trošku pomůže překonat propast 🙂

amazonkajanik
19. dub 2021

@fouskovi mamka se se svým bratrem nebavila x let. Byla tam z jeho strany křivda, lítaly tam nemalé peníze, plus má mamka v paměti, jak se na ní s druhým bratrem vykašlali když zemřela babička a mamka ji sama chystala do rakve(14dní po těžkém rozvodu). Pak dostal mrtvici a bylo to s ním zlé. Mamka jela za ním do nemocnice a jak byl rád, že ji vidí. Co bylo,bylo, relativně se uzdravil, dokonce ho s tátou vezli do lázní. Kdyby mamka nešla a on zemřel, vím,že by toho litovala a to jí jen tak něco nezlomí ...

levandule_k
19. dub 2021

@fouskovi Myslím, že je lepší jít, nic nečekat, můžete se usmířit, také se můžete pohádat, protože může přijít spoustu výčitek, že jsi se přišla podívat na "mrtovolu". Pokud se zvládnete bavit "civilizovaně", můžeš uvidět důvod jejího jednání a uvidíš, jestli u ní nastal mentální posun.
Smíření, odpuštění je fajn, protože si to netáhneš sebou dál po zbytek života, ale to člověk musí být připraven odpustit, nemůže to být z donucení, nebo očekávání, protože se to sluší a patří na smrtelné posteli.
Je lepší jít, než pak litovat, že jsi nešla. Přinejhorším tě pošle k šípku a ty ji buď vysvětlíš, že nechceš být na kordy po zbytek života, nebo ji také pošleš k šípku.

fouskovi
autor
20. dub 2021

@zelenaesmolda
@mourovatakocka
@amazonkajanik
@levandule_k hezky den, nevím jestli k nějakému usmíření dojde, v noci ji letecky transportovali do Hradce, kde ji museli tu plici vzít a teď je v umělém spánku a nikdo neví co bude dál 😪😪😪

levandule_k
20. dub 2021

@fouskovi Tak tomu nech volný průběh, co bylo, to bylo a nemá cenu, řešit, co bude, to je vždy otevřené. Vztahy jsou náročné vždycky, pokud na tebe byla zlá, měla jsi plné právo přerušit kontakt a nenechat se ničit.

amazonkajanik
20. dub 2021

@fouskovi a sakra. Tak i tak,pokud bude možnost návštěvy,byť na minutku,jela bych. I když je v umělém spánku, zkusila bych na ni mluvit. Říká se, že je člověk schopen vnímat v kómatu, tak proč by nemohla být šance i v tomto případě. Držím pěsti, ať máte ještě čas na to se usmířit, nebo dojít odpuštění, ono i to,je důležité. A nejtěžší v životě je,dokázat odpustit sám sobě!

zelenaesmolda
20. dub 2021

@fouskovi
tak drzim palce at to dobre dopadne

amazonkajanik
20. dub 2021

@fouskovi tak vidíš, včera jsem psala,jak se u nás usmířili a dnes mamka volala,že strejdu odvezli s covidem, je v umělém spánku,na ventilátoru, do toho slabší mrtvice,nadváha a zřejmě mu kolabuji ledviny 😟

mimi1004
20. dub 2021

@amazonkajanik
@fouskovi Holky, je mi to líto. Doufám, že vaši blízcí to zvládnou a že se ty, fousku, s mamkou stihneš usmířit... Držte se ❤🍀

fouskovi
autor
20. dub 2021

@levandule_k
@zelenaesmolda
@amazonkajanik holky děkuji uvidíme jak to vše bude

fouskovi
autor
20. dub 2021

@mimi1004 holky děkuji uvidíme jakto vše bude

fouskovi
autor
20. dub 2021

@amazonkajanik tak to mě taky mrzí 😪

fouskovi
autor
22. dub 2021

Holky tak mamka se začíná zotavovat už to sice nebude nikdy dobrý ale má naději, jinak prý podle doktora nádorbyl zhoubný, takže jakmile to její zdravotnístav dovolí podstoupí ct aby se vědělo co dál 😪

fouskovi
autor
22. dub 2021

@amazonkajanik chtěla jsem se zeptat jak to uvas vypadá

amazonkajanik
22. dub 2021

@fouskovi nevíme, resp stav neměnný 😟 přítel zkoušel zjistit více, ale i když je zdravotník,není blízký příbuzný, takže máme info to,co řeknou tetě ...

amazonkajanik
28. dub 2021

@fouskovi tak strejda včera večer umřel ...😫

mimi1004
28. dub 2021

@amazonkajanik Upřímnou soustrast 😔

amazonkajanik
28. dub 2021

@mimi1004 děkuji 😟

fouskovi
autor
28. dub 2021

@amazonkajanik upřímnou soustrast to mě strašně moc mrzí 😪

amazonkajanik
28. dub 2021

@fouskovi člověk to tak nějak předpokládá, že to přijde a když to přijde, tak je z toho stejně v prdeli. Na tohle se nedá nijak připravit. Snažím se ho nějak vybavit,díky covidu jsme se dlouho neviděli. Jeho idolem byl Gott a hodně převzal jeho pohyby i měl podobný hlas,když mluvil. Mamka je v háji, rodiče zemřeli dávno a teď poslední bratr. Nejstarší sestra zemřela ve 2letech na záškrt ...
A mě zítra čeká utz prsu,mám bulku, tak doufám, že jsme si to špatné už v rodině vybrali ...

levandule_k
28. dub 2021

@amazonkajanik upřímnou soustrast a držím palce

amazonkajanik
28. dub 2021

@levandule_k děkuji, ale nechci tuto diskuzi plevelit, hlavní je, aby zakladatelka měla šanci se s maminkou usmířit a nejlépe spolu strávit ještě nějaký ten čas. Já to tak nějak tušila,že to přijde, strejda neměl před tím stav, který by dovolil jakýkoliv náhlý výkyv,obzvlášť covid. Ale ať to předpokládáme jak chceme, stejně nás to překvapí. Nemít syna, tak je mi asi jedno, jakou diagnózu řeknou, ale teď nejsem sama! Být ve věku strýce,neřeším. Dcery odrostle,samy mají své rodiny, to nejlepší ze mě jim bylo dáno ...

fouskovi
autor
28. dub 2021

@amazonkajanik klidně můžete tady psát vůbec mi to nevadí, mrzí mě že to u Vas takhle dopadlo. U nás zatím postupujeme zlehka už si i zavoláme, mamka je z nemocnice doma ale co bude dál se zatím neví a zítra nebo o víkendu mám v plánu jí navštívit, nám asi pomáhá se mezi sebou bavit i díky mým synům že chce je vidět a užít si ten čas uvidíme nechci to hlavně nijak uspechat