Krach manželství - máte podobné zkušenosti? Co mám dělat?

monna13
5. črc 2018

Ahojte holky,ani nevím kde začít aby to mělo hlavu a patu,ale potřebovala bych se tak trochu vypovídat.Žiji s chlapem 9let z toho jsme manželé rok.Máme dvě děti (6 a 4).
Od prvního dítěte se vlastně nijak moc nezapojoval do chodu domácnosti ani do péče o děti(přebalování,koupání,na procházce nebyl nikdy s holkamam sám,nikdy,nevysál,neuvařil,neuklidl,prostě na vše jsem byla sama,on chodil do práce a na pivo.Pití alkoholu mě v oblibě.Ano byly i krásné chvilky...výlety apod.holky ho zbožňují,doma s nima řádí,mazlí se s nima.Ale mě nikdy nepomohl.Před 2 lety jsem si řekla,že takhle žít nebudu.Odešla jsem od něj a 14 dní byla s holkama u našich.Po 14 dnech co mě přemlouval jsem se k němu vrátila.Chvíli fungoval né nijak razantně,ale byla jsem ráda,alespoň za ten malý pokrok.Takže jsem žila v nadějíi že se trochu změnil.Začal pracovat v zahraničí,takže se vidíme jen o víkendech.Pak přišla žádost o ruku.Já dostala nový smysl do života,vždy jsem se chtěla vdávat,byla jsem na chvíli opravdu šťastná.Pak nastal zlom už při svatbě mě zklamal u obřadu se složil,protože den před tím se šíleně opil.Po obřadu mu nebylo o nic lépe,při hostině pořád fňukal jak mu není dobře,tak se po obědě omluvil,že si jde domu na chvilku lehnout.Přišel asi po 3 hodinách.V tu chvíli jsem nějak nepociťovala zklamání.Prostě jsem se snažila si to užít.Vlastně po celou tu dobu jsme si sebe nějak moc nevšímali,měl tam kamarády.Po svatbě to začalo být ještě horší.Dostavily se u něj deprese,takže bere prášky,děláme byt.Snažila jsem se ho vždy podporovat.Ale... vše je pořád stejné a některé věci ještě horší.Poslední rok tak moc pil,že místo toho aby po 4dnech přijel nejdřív domů,tak šel na ,,dvě´´ a přišel opilý.Stokrát jsem ho žádala aby to nedělal,že mi to ubližuje.Dospělo to do takové fáze,že se za něj stydím,když je opilý.Když jdeme ven vždy to skončí v hospodě,kde se nakulí a takhle jdeme domu s dětma.Doma nepomáhá... s výchovou taky ne,jeho nejčastější věta je ( nezlob nebo se mamka naštvě a naseká ti na prdel) ale sám nic neudělá!!!Sex tak jednou za 4-5 měsíců to trvá už asi 4 roky.Je strašně sobecký...vždy když něco chci,tak se musím doprošovat,řidičák mám po 5letech škemrání jeho názor je takový,že bych pak měla moc volnosti,jezdila bych často za rodičema,nejsou na to peníze apod...Prostě bych na něm nebyla už závislá.Když potřebuju něco koupit ať už jsou to boty třeba pro holky nebo colikv jiného,tak se mě ptá jestli je to teď tak důležité,že nejsou peníze apod.Ale on během 4 let stačil vystřídat 4 motorky.Nikdy nebyla žádná dovolená jeho názor proč je zbytečné teď jezdit k moři je že by si to stejně holky nepamatovaly,že jsou ještě malé.Ani nebyl žádné stanování,dovča třeba v kempu.NIC.Když se chci jít jednou za čas pobavit s kamarádkou,začne takový ten psychická nátlak,že si myslel,že budu s ním doma a že se podíváme na film atd...Nemůžu se sama rozhodnout,že třeba teď pojedu o víkednu za rodiči.Vždy je problém...jestli už to není přehnaný,takhle často tam jezdit (1-2x za měsíc) apod...Taky je dost žárlivý.Jednou a promiňte mi za ty výrazy,ale jinak to popsat nejde.Ležela jsem ve vaně a on zrovna přišel domu z práce přišel ke mě a kecali jsme a na jednou mi z pipiny uniklo trochu výtoku on najednou začal vychylovat co to je a začal to lovit,myslel si,že je to sperma,že jsem měla chlapa.Nevěřila jsem vlastním očím ani uším.Cítila jsem se tak ponížená.Tohle se nedá prostě nikdy zapomenout,jsou to tak 4 roky nazpátek,ale pořád to vě mě zůstalo.

Poslední asi 3 měsíce si promítám svůj život s ním.
-alkohol (sliboval,že přestane)
-neochota pomáhat mi
-sex ( už se mi tak zhnusil,že nechci aby na mě sahal)
-sobecký,žárlivý
-netěším se na něj až přijede domu
-nemiluju ho
-když je pryč cítím se být v pohodě
-když má přijet sevře se mi žaludek a jsem nepříjemná,jsem nepříjemná i na děti
-nechci s ním už chodit do společnosti...No je toho hodně

Minulý týden jsem se rozhodla,že končím.Nebudu s ním už žít.Napsala jsem všechny tyto body na papír a dala mu to přečíst,vše bez ohledu na to jestli ho to raní on taky nebral ohledy na to že mi tím vším ubližuje.Když dočetl,tak jen nevěřícně koukal.Mluvili jsme o tom spolu asi hodinu,brečel,že si nedokáže představit život beze mne a že nebude mít důvod dál žít na to jsem mu odpověděla,že jestli nezapomněl na to že má děti a že může začít žít konečně pořádně pro ně.Že já už o něj nestojím.Nestojím o to aby se už nějak změnil.Nemiluju ho takového jaký je,vadí mi na něm už i to jak si čistí zuby,jak chrápe,jak dýchá.Vše ve mě totálně zabil.Hodinu škemral,že teď dostal pořádně na hubu a že se od základu úplně změní a definitivně.Řekla jsem mu,že co když se on bude snažit,ale moje city se už nikdy nezmění.Na to mi on odpověděl,že pokud se moje city nezmění,tak alespoň bude vědět že do toho dal vše a nechá mě jít.Ač sem nechtěla,tak jsem mu dala 3 šanci.CHYBA!!! Po minulém vékendu co jsem byla u mamky na mě doma čekala od něj kytka(nic to se mnou neudělalo spíš naopak jsem chytla ještě větší nervy.Dřív byla kytka stěží jednou za rok.Ano teď se snaží až moc.Včera mi napsal,jestli bych s ním a s dětma nejela jako kamarádka do Chorvatska,že se vysereme na byt ten počká a nepojedem honem rychle k moři...To jsem chytla ještě větší nervy.Najednou to vše jde,najednou nejsou holky malý na to aby si to nepamatovaly,najednou jsou peníze a já se z toho všeho co teď dělá mám posrat???!!!! Když tohle vše dělá jen víc mě utvrzuje v tom,že s ním nemůžu být ani minutu.Teď má v pátek přijet a mě je špatně.Naštěstí jedu na víkend za kamarádkou.Navrhla jsem mu,že si může udělat s holčičkama výlet.Že se může začít trochu o ně konečně starat.Holky já už mám vůči němu takovou averzi...Už netoužím po tom,aby se snažil už o to nestojím!Stála jsem o to před rokem,teď už ne.
Máte některá podobnou zkušenost?

obla
5. črc 2018

A proč jsi kývla na šanci, když je Ti to protivné ? Jasně, že se teď bude maximálně snažit, to je přirozený ! Pokud s ním nechceš být, tak to neprodlužuj a odejdi.

pintule01
5. črc 2018

Ahoj,já to měla stejně,až na to,že nepil a naštěstí jsem si ho nevzala.
Čím víc se snažil,tím větší averzi jsem vůči němu měla.
Třetí šance od tebe už byla chyba,protože on se snaží,ty stejně odejdeš a on ti to omele o hubu s prominutím,jak jsi nevděčná,že ti není nic dobrý,že on se může přetrhnout...A těch 9 let,co nehnul ani prstem a nesnažil se neuvidí,je to chlap a uvidí jen to,jak on se snaží a ty nemáš zájem a všechno sabotuješ.
Nemá cenu v tom pokračovat,věř mi,ani kvůli dětem!!!!!

monna13
autor
5. črc 2018

Kývla jsem na další šanci jen kvůli nátlaku 🙄

monna13
autor
5. črc 2018

Jsem hloupá vím

nazka
5. črc 2018

@monna13 hloupa nejsi, je to tezke. Ale kdyz uz je ti protivny az tolik,asi to jen tak neco nezmeni. Mozna jen odstup od nej. Tak mu to rekni narovinu,ze je uz bohuzel pozde a ze cas ukaze. Je proste spatne,kdyz je ti spatne, ze se ma vratit na vikend. Kdyby byla mala nadeje, z Chorvatska bys byla rada a ne tohle. Neprodluzuj to. Je to i pro nej horsi. Drz se.

lv
5. črc 2018

Zkuste poradnu, jsou zadarmo, a opravdu to pomáhá, vlastní zkušenost! Kdybychom před 3 lety nechodili, už spolu nejsme - a láska znovu přišla, i když jsem tu averzi měla taky, jen hsem uslyšela klíče v zámku. A on vyřešit pití, nemusí někde do léčebny, jde to i ambulantně.

garalela
5. črc 2018

@pintule01 byl by ochoten resit ten alkohol? Brachovi se rozpadla 2 manzelstvi, nahnala jsem ho do poradny a uz 5 let nepije. Hned je to jiny clovek.

monna13
autor
5. črc 2018

Z mé strany je poradna zbytečná,dala jsem do toho vzathu tolik úsilí,tolik jsem se snažila to vždy překousnout,zavírat oči,doufat,že to bude lepší.Tolikrát jem ho varovala a teď už nemám ani sílu nic řešit.Když jsem bez něj jsem mnohem klidnější.
S alkoholem prý sekl nadobro už to prý nenechá zajít takhle daleko,ale pak se přiznal,že měl v práci za celý týden dvě pivka(takže jich bylo určitě víc) a i kdyby se snažil už mu nikdy nebudu věřit.Díky alkoholu se mi tolik zhnusil.Né teda jen alkoholem!Nedokážu si ho vážit,nevěřím mu.

nazka
5. črc 2018

@monna13 jsi plne rozhodnuta, tak to uzavri. Drzim peste

penelope87
5. črc 2018

Co na to říct? Měla jsi to udělat už dávno a hlavně, když se jednou rozhodneš odejít, tak skutečně odejít. Po tom, co píšeš, není na místě dávat další šance. Promiň, ale kdyby mi po 9 letech a dvou dětech přišel na svou vlastní svatbu opilý, tak ho kopnu do prdele a v životě mě už neuvidí.
Děláš chybu, že všechnu vinu za nastalou situaci svaluješ na něj. Měla sis s ním promluvit dřív, možná už úplně na začátku. Každopádně jsi to dlouho trpěla a přehlížela - ale bylo to tvé rozhodnutí.

pasiba
5. črc 2018

@monna13 Je to naprd. Za tolik si toho můžeme my ženy. Snažíme se aby se měli chlapci dobře a pak si stěžujeme když se nám to nevrací. Měla jsem prvního manžela. Vzala jsem si ho hlavně kvůli dětem. Už v te době to bylo špatný, ale ja byla přesvědčena, že ho změním. No nezměnila 🙂 teď mám přítele který někdy zajde jen kousíček pro sprosté slovo na moji adresu. A teď co s tim .... Už spolu máme syna. Tak jsem si to v hlavě nastavila po svém. Budu mu ukazovat jak se to da i jinak a zabírá to. My ženy určujeme jaky to doma bude. Jak říka muj přítel. Když ty jsi šťastna jsme doma všichni šťastný! Takže je to všechno jen na nás ženách. Pokud on ti nedá nic co by tě udělalo šťastnou tak je konec. Mám teď syna a chci aby viděl jak se správně chovat k ženám aby jednou nějakou mohl udělat šťastnou jako se teď přítel snaží se mnou 🙂 ty ho ještě můžeš milovat .... Jde to, zamilovala jsi se jednou, šlo by to i podruhy. Záleží co chceš

monna13
autor
5. črc 2018

@penelope87 Já s ním o tom mluvila už asi stokrát za tu dobu co jsme spolu,ale nikdy to nebral vážně,vždy jen řekl,že se změní,že už nebude pít,že mi bude víc pomáhat,ale vždy zůstalo jen u slibů.

alkuska
5. črc 2018

Hele mě přijde, že vlastně ani poradit nepotřebuješ, jen se vykecat. Víš co se ti nelíbí, vlastně jsi už rozhodnutá, jen potřebuješ trochu podpořit. A jo, já bych s takovým chlapem být taky nechtěla. Jestli se ti to nelíbí, řekni mu to na rovinu, že vidíš snahu, ale už je bohužel pozdě. Tečka. Ač se mi dnešní trend rozvodů a "svobodných" vztahů nelíbí a jsem v tomhle kapku staromódní, tak odtud potud, onuci ze sebe nikdo nechat dělat nemá. Už kvůli dětem, co v tom vyrůstají.

mates133
5. črc 2018

Ahoj,no ja bych poradnu doporucila stejne,i kdybyste meli jit od sebe,pokud je dobra,nebudou vas nikam tlacit,pomuzou abyste si rekli veci tak jak jsou a jeden druheho poslouchali,bude snazsi se domluvit na rozchodu.Pokud si o tom uz presvedcena,rekla bych mu to,nebo navrhla tu poradnu,kde si to vyrikate.Pokud uz vis,asi neni na co cekat..

monna13
autor
5. črc 2018

Moc vám děkuji za názory,jen čas ukážě.Všechno špatné je pro něco dobré.

guinea
5. črc 2018

@monna13 Myslím že bys měla jít do poradny hlavně kvůli sobě. Abys zjistila, PROČ jsi to ty sama nechala zajít takhle daleko. V tom je ten hlavní problém. Když ho nevyřešíš, tak se na tebe příště nalepí někdo podobný...

xkalisto
5. črc 2018

@monna13 dokud jsem četla ještě ten alkohol tak jsem si říkala že by to snad i nějak šlo kdyby šel na léčení. Ale všechno to od té autoškoly dolů zní jako toxický manipulátor a chlap od kterého pryč. Tedka se tě snaží lákat na zlatou vějičku, ale pak by byl zas stejný to je klasická prupovidka, možná to nedělá vědomě ale zní že se tě snaží ovládat a kontrolovat. Správně si to popsala tím jak chce abys na něm byla závislá. A to není pro tebe zdravý.

normalnimatka
5. črc 2018

když už jsi mu tu šanci dala, tak bych se zkusial přemoc. vyhledala bych terapeuta - buď jen pro mě - zpracovat ho a nechat se ho teda snažit. chápej, on asi až teď pochopil, jak vážně to myslíš, a předtím si to prostě nechtěl připustit, tedy nenutilo ho to snažit se (čímž ho neomlouvám). a nebo ideálně párová poradna. myslim, že i odtud se to dá vrátit zpět, myslim, že i pro něj je to větší motivace se i před někým třetím, nezaujatým víc snažit. (i když byl měl hlavně kvůli vám a dětem, žejo..vim, ale mysim, že je to prostě trošku něco jinýho.) a taky by ho ten terapeut moh trochu víc srovnat, uvědomit si, že není pan král a doma nemá služku, ale ženská, co má svoje potřeby a touhy, a že je fajn je z lásky naplňovat...no a tak. a taky samozřejmě by potřeboval řešit alkohol, pokud je to už nějaká patologie.
pokud to nedáš, tak ho opusť hned. ale já bych to zkusila. víš proč hlavně? kvůli dětem. nechci tě naštvat, ale určitě máš na tom taky svůj podíl - hlavně v tom, že jsi to neřešila už dávno. sice ses s ním snažila mluvit a on sliboval, ale viděla jsi, že je to k ničemu. ta poradna (nebo terapeut pro tebe aspoň) byla na místě už dávno, dokud to nezašlo tak daleko, k tomu zhnusení z něj. ale fakt prosím mysli na ty děti a zkuste to spravit. myslim, že se dá leccos, když OBA chtěj! držim palce!

normalnimatka
5. črc 2018

a víšjak...opustit ho můžeš vždycky;)

monna13
autor
5. črc 2018

@xkalisto Ano přesně tak,nechce,abych byla samostatná,nedokáže si představit,že bych se bez něj obešla.Nemáme ani společné zájmy,jediný společný koníček co jsme měli teď prodal (motorka) a koupil si motorku pro sebe.Na které stejně nemůže jezdit protože nejde přihlásit,vždy jsem ho pouštěla s kamarády na výlety,nikdy jsem mu nic nezakázala co se týká koníčků,ale kdybych měla jet já třeba na týden s kamarádkama,tak by byl problém.Nechtěl ani aby hlídala moje mamka děti,vždy měl problém když jsem k nim chtěla jet.Tak moc chtěl abych byla jen s ním až mě tím úplně zabil.Dusí mě být s takovým chlapem.A popravdě kdyby nebylo dětí už dávno s ním nejsem.

evakaspar
5. črc 2018

Poradim jedine, zbalit mu igelitku a vyrazit!!!!!!!! S takovym idiotem ožralym bych nebyla, ani kdybych se mela chodit pást. Vy nezijete, ale prezivate a to já bych opravdu nedala. Cestovala bych i bez nej at se treba po..... Just bych letela s holkama ba 14 dni k mori. A chodila bych kam chci, kdy chci s kym chci a zakym chci.... !!!!!!! By dostal lekci by koukal na drat. Kazdy si k vam dovoli to co mu dovolite vy. Tak se seberte a začnete konečně žít!!!!! Co s takovym ubozakem.

normalnimatka
5. črc 2018

jo a až ho pustíš, ať už je to definitivní.
jinak jednoduchý to není a nebude. je tam dost problémů. ber v potaz, že jeho chování není úplně standardní (má deprese a sklony k závislostem), bude tam asi taky trochu chorobná žárlivost, což je ale věc, s kterou se podle mě dá žít u portnera jen hodně hodně těžce.
bylas asi moc hodná.... on tě uzurpuje, že si nemůžeš dělat, co chceš, ale jeho jsi nechala. prostě se to naučil na tebe srát.
takže bych hnedka začala dělat to, že budu normální hrdá ženská, co si dělá, co chce. jezdi za rodičema a kamarádkama tak často a na tak dlouho, jak jen chceš. uvidíš jeho reakce. tohle přeci nemůže. a ty nemůžeš se takhle nechat dusit.

normalnimatka
5. črc 2018

jináč, abys mě nepochopila špatně. dala bych do toho všecko, do tý záchrany vztahu, kvůli dětem. na druhou stranu, pokud by u něj nenastal obrat o 180°, opustila bych ho. protože ani kvůli těm dětem by to nebylo dobrý. nasávaj do sebe vzor toho, jak vypadá rodina - chlap na ženskou kašle, uzurpuje ji, chlastá, a jelikož máš holčičky - okoukaj vzor tebe - nechat na sebe srát, nemít svou vůlil a svůj život bejt podřízená atd atd...
a taky je dost důležitý naučit děti jednu věc - aby žili život tak, aby byli šťastný. já vim, že to chce odvahu, ale pokud by se změnil jen trochu, šťastná stejně nebudeš a je to fakt škoda promrhanýho času. teď si vem, že stejně, až by holky odrostly, asi bys to pravděpodobně neustála a odešla od něj. ale to zas budeš o nějakejch 15 let starší...? to už bys mohla dávno žít spokojeně s někým jiným, žejo.

sahrazad1
5. črc 2018

@monna13 holka, ty uz jsi se rozhodla. Pro rozvod. A nutno rict, ze delas dobre, protoze kdyz zacina zenska citit tak silnou averzi k partnerovi / manzelovi, tak je vzdycky konec. Ty zavany pokusu o zabránění konci manželství jsou takova predsmrtna krec. Zivot nekonci, ber rozvod jako novy zacatek pro tebe a tve dcery. Drzim pesti!

marcicek84
5. črc 2018

Tak ja teda nevim,vidim jedinou sanci zkusit poradnu,ale mozna uz jste tak daleko od sebe ze to nepomuze,on bude muset prestat pit a fakt se od zakladu zmenit a zase tolik asi cloveka nezmanis...no a teda pokud se rozhodnes odejit tak uzto udelej se vsim vsudy bez sanci a fakt mu rekni,ze vis,ze se snazi,ale na tebe to proste uz nezabira,ze uz o to opravdu nestojis,ze uz to nejde,ze ti to je lito,ale chces,at odejde...kazdopadne mit posledni 4 roky sex 2-3x rocne a jeste si toho chlapa vzit i kdyz vis,ze pije,to je hodno uzasu...ja bych resila asi i to,ze je sex jenom jednou tydne a ozralu bych nesnesla...

monna13
autor
5. črc 2018

Holky děkuji za vaše názory,moc mi to pomáhá

rencinka87
5. črc 2018

Uz jen z toho seznamu, kdy jsi napsala jen negativa, je jasny, ze jsi rozhodnuta. Prijde mi, ze jen nechces brat detem tatu, protoze jak pises, zboznuji ho. Ale to, co je mezi vami, uz se neda nazvat vztahem. Navic kombinace alkoholu, zarlivosti, omezovani svobody, nulovy prinos do vztahu, domacnosti i vychovy, a nulovy intimni zivot, spolu s tim, ze ti je spatne jen ma prijet, to se opravdu jinak nez rozchodem vyresit neda.
Takze pokud potrebujes jen postrcit, za sebe rikam rozhodne uz se nepokouset cokoliv slibovat, udelat cisty rez a spis se obrnit a pripravit na to, co prijde, az tvuj muz pochopi, ze uz svoje rozhodnuti nezmenis. Je dost pravdepodobny, ze po pokusech o smireni a citovym vydirani prijdou urazky, naschvaly, manipulace pres deti. Na to bych se pripravila a snazila se jen vyporadat se s tim co nejdriv a zachovat vztahy aspon na takovy urovni, aby mohl byt tvuj muz tatou detem.
Drzim palce, at to jde co nejlepe a jsi zase volna. Verim tomu, ze se ti neskutecne ulevi a konecne zacnes v klidu a svobodne zit.

monna13
autor
5. črc 2018

@rencinka87 Děkuji 😔

monna13
autor
5. črc 2018

Poslední měsíce jsem si i přála,aby si našel milenku.

anazuzzuzana
5. črc 2018

Hele, jestli se fakt snaží, tak teď bych to neukončovala. Chápu, že je to pozdě, že už máš averzi, ale to jsi ho neměla nechávat se snažit. Tak mu to řekni, popiš mu pocity, tu svojí averzi. Dej si od něj distanc, snažte se nyní fungovat jako dva rodiče jedněch dětí. Prostě ve stylu, moje srdce nyní už nedokáže ocenit to, že se snažíš. Už se to ve mě zlomilo. Ale rozum ti dává šanci, tak začni péčí o holky a abstinencí a třeba mě získáš zpět. Jak píše někdo výš, pokud to zase pokazí, tak odejít můžeš vždycky a se 100% čistým svědomím. Do třetice všeho dobrého a zlého bych to ještě zkusila....já jsem si prošla něčím podobným, taky tam už nakonec byla úplná averze, která přešla do lhostejnosti...ale ten můj se nesnažil nikdy déle než dva dny, takže se to ukončovalo snadno ☹