Litovaly jste někdy, že jste uvedly otce do RL?

hromka35
1. srp 2015
Nesezdané maminky, řešili jste někdy tento problém, a proč? v jakých konkrétních situacích vám nebo dětem to komplikovalo život? stále to řeším a nevím jak se rozhodnout. tatínka máme, zájem má, máme se rádi. svatbu ale neplánujem, aspon zatím to nejde. díky za názory.
shine2015
1. srp 2015
Pokud už teď si nejsi jistá, zda ho uvést, tak bych ho tam zatím napsat nedala. Nevím konkrétně důvody, proč pochybujes, ale většinou kdyz jsou pochyby, jsou reálné obavy.
Známá má dítě s chlapem,kterého uvedla a to je teda síla. Já jsem kdysi pronesla,že bych si to hodně rozmyslela, ale v závěru mě po tom nic není...a teď? Sli od sebe, platí min částku, podle mě směšnou a nechal sotva 2lete dítě v rozpáleném autě na parkovišti že měl horečky a by malátný,dehydratovany...zlomil si klíční kost ve 2letech, tahá ho večer po hospodách, vyžaduje ho na víkendy, na dovolenou s pofidernima lidma, má na něho právo....dnes mu je sedm,jako otec rozhoduje o všem, o škole, kam půjde, nepůjde, mluví před ním že ženská má pěkný kozy atd atd. Jezdí s ním opilý v autě.....fakt vzor.no má na něho dle RL právo....a známá se jen děsí, kdy vytasi se střídavou péči. Ona malého polovinu měsíce neuvidí...a kdo ví kdo ho bude vychovávat.....takže já bych zvazila důvody proč pochybují a dobře si to rozmyslela.....
A kdo by tu chtěl uvádět že známá to má nahlasit na sociálku,že to pomůže,tak hlási všechno , má to v zápisu na sociálce,ale stále ji domlouvá ať se s ním domluví po dobrém v rámci jejímu zájmu i zájmu jejího syna, neb až to začnou řešit vše přes úřady a striktně a přes soudy, tak začne peklo pro dítě.
poupe
1. srp 2015
čeho se bojíš? nějak nechápu v čem by to mělo být komplikované =-) 😉
katka_mel
1. srp 2015
Já teda nevím, jaké důvody máš pro to, aby jsi otce neuvedla. Já vdaná nejsem ale žijeme spolu, holky mají v RL otce uvedéno, ale příjmení mají po mě, protože všechno řeším já. Ani mě nenapadlo, ho jako otce neuvést, akorát byl boj s příjmením. Tatínek to těžce nesl, ale kdyby si mě jednou vzal, děti se přejmenují automaticky se mnou, když je v RL uvedený. No na svatbu nedošlo a na příjmení si zvykl. Kdyby náhodou něco, tak jako otec ,,musí" platit výživné a samozřejmě pokud soud neurčí jinak i nárok vídat se s dětmi. Takže pro mě jsou to spíš výhody a zadní vrátka kdyby náhodou něco, nedej bože, kdyby se mi něco stalo a nemohla se o holky postarat.
hromka35
autor
1. srp 2015
Abych pravdu řekla, nepochybovala jsem celou dobu o tom že ho tam uvést chci. Jednak, že těhotenství bylo neplánované, na začátku jsem byla v rozpacích jestli si dítě vůbec nechat, ale rozumíme si, máme se moc rádi a chceme být spolu, a partner mě neskutečně podpořil, podržel a přesvědčil, že to zvládneme (podrobnosti není nutné uvádět). trvá to do teď a doufám že ještě dlouho trvat bude, a nyní se velmi na mimčo těším a jsem ráda že jsem se takto rozhodla.. Máme podepsané otcovství na matrice a já jsem zvolila i jeho příjmení, důvody také na to mám. Ale teď před porodem mě začala neskutečně masírovat moje rodina, ať si to dobře rozmyslím, že kdyby došlo v budoucnu k rozchodu, že otec může komplikovat život mě i dítěti, protože bez jeho souhlasu se nemůžu odstěhovat, můžeme se tahat o dítě, může mě přes něj vydírat, atd. ..tak jsem chtěla jen přesondovat, jestli to někdo řešil, ale stejně myslím že první rozhodnutí podle intuice je to správné a není třeba ho měnit..
veruska007
1. srp 2015
@hromka35 Myslím, že když už partner stvrdil otcovství na Matrice, tak tohle vůbec neřeš a do RL ho uveď.
zabickaaa
1. srp 2015
Není co řešit. I kdyby jsi ho neuvedla a on v budoucnu požádal u soudu o určení otcovství, uspěje.
lauranosi
1. srp 2015
Pokud uz stvrdil otcovstvi na matrice, tak to myslim pravne ani nelze vzit zpet... Pokud jste již oba podepsali prohlášení o otcovství, podepsali jste zárovň, že údaje jsou pravdivé a úmyslné uvedení nepravdivých údajů je přestupek (!). Nehlede na to, ze si neumim predstavit, pokud se na dite tesi a podporuje te, jak by se tvaril na to, ze ho nechces uvest v rodnem liste. Neumim si predstavit, ze by to proslo bez zasadniho partnerskeho konfliktu...
lauranosi
1. srp 2015
hromka35
autor
1. srp 2015
@lauranosi přesně to napadlo i mě a nevím jak bych mu to jako vysvětlila.. a a ni vlastně nechci. a díky za ten paragraf, zákony jsem nějak prolítla ale toto jsem tam nějak nenašla, to tím pádem řeší vše, díky 🙂
barulina
1. srp 2015
Tvoje rodina sice ma v něčem pravdu, ale on je stejně řidič jako ty. Pokud je normální, tak i v případě rozchodu lze vse řešit. Ro by ses nesměla ani vdát ano nic. Jiné je když je otec nespolehlivý, alkohholik ci neco podobného. Nicméně teď ut s tím nic neudělám, pokavad se nechceš dopustit přestupku.
jamia
1. srp 2015
@hromka35 Po pravdě tomu asi moc nerozumím. Úvahu, zda otce (ne)uvést bych chápala v případě partnera, který tě opustil, případně alkoholika nebo jinak problémového, ale jestli máte fungující vztah a na dítě se oba těšíte, tak přeci není co řešit. To dítě bude tvého přítele stejně jako tvoje, představ si to v opačném gardu, ač je to absurdní, že by přítel přemýšlel, zda tě uvést v rodném listu jako matku. Šílené, že? Mimochodem, v případě rozchodu by ti bez zápisu otce v RL nemohly být přiznány a vyměřeny alimenty. Nenech se nahlodávat okolím a jednej podle svého srdce 😉
handous
1. srp 2015
Tak jestli říkáš, že se máte rádi, přítel má o mimčo zájem a tak, tak bych se vůbec nerozhodovala a napsala ho do RL. Naopak je podle mě divný, že o tom přemýšlíš. :-| Nám se první syn narodil taky jako nesezdaným, ale ani na minutu jsem neváhala, v RL tátu napsaného má a má i jeho příjmení. Myslím, že by to tehdy ještě přítele mrzelo, že tomu vztahu nevěřím. Když bylo malému 15 měsíců, tak jsme se vzali 🙂
hromka35
autor
1. srp 2015
@jamia já vím že to zní divně, a ve skutečnosti nehodlám na svém rozhodnutí nic měnit..jen mě zajímalo, jestli některá maminka řešila tyto věci..končím debatu, díky za názory

Sem začni psát odpověď...

Odešli