Lžu svému příteli. Musím mu říct pravdu, ale jak?

katrin2222
11. srp 2014

Ahoj, dostala jsem se vlastni vinou do velmi neprijemne situace a rada bych vedela Vas nazor.

S pritelem uz jsme spolu rok a pul, nedovno jsme si koupili statek a chteli bychom miminko.
Ac nas vztah neni vzdy 100% zality sluncem, jsem si jista ze je to chlap se kterym chci zalozit rodinu .
Nicmene nase seznameni nebylo uplne typicke. Seznamili jsme se na internetove eroticke seznamce . Ja byla po rozchodu a chybel mi jen sex, zaroven jsem nechtela ulet na jednu noc a tak jsen zkousela inzeraty. Vazne me na zacatku ani nenapadlo, ze by z toho mohlo byt neco vazneho ....A tak jsem k nemu nebyla upl e uprimna.. nerrkla jsem mu svuj pravy vek, vymyslela jsem si o sve rodine.. prakticky o vsem... Bylo vzrusujici byt na chvili nekdo uplne jiny...Kdybych vedela, ze se z toho casem stanr vazny vztah nikdy bych to neudelala...

Sve rodine jsem ho zatim nepredstavila, ale samozrejme jsou vsichni zvedavi jak na pritele tak na statek.

A ja nevim . Musim mu to rict- ale jak ? Jak mu mam vysvetli ze celou dobu zije s uplne jinym clovek nez si vlastne mysli ?
Nechci ten vztah znicit, ale jsem si jista ze tohle neustojime.
Prosim nesudte me, berte to jako fakt na kterem uz nejde nic zmenit..

lenkaef
11. srp 2014

po roce a půl je asi pozdě něco napravovat.....To jsi měla udělat hned!!
Hlavně nechápu,proč jsi lhala o své rodině?
Věk no dobrá.....virtuální svět,ale ....

Rok a půl a on tvou rodinu ještě nezná?!

daskagal
11. srp 2014

@katrin2222 Tak tuhle situaci ti nezávidím. Říct to musíš a ono je jedno jak, stejně bude mít pocit, že žil ve lži s osobou, kterou vlastně nezná. Asi mu budeš muset dát chvilku čas, aby to prodýchal a doufat, že to, co mezi sebou máte, budde silnější než těch pár lží. V tom nejdůležitějším jsi mu přeci nelhala, ne?! Myslím v tom, že ho miluješ. To mu řekni a pak už jen doufej.

curdibilka
11. srp 2014

A proč jsi mu to neřekla dřív? Vždyť už jste spolu rok a půl... To jako když slavíte tvoje narozky, tak on si myslí, že tobě je příklad 29 a přitom ti je 21? To je šilené žít tak dlouho ve lži...nezbývá ti, než jít s pravdou ven... Sednout si a říct si, co jsi udělala a proč a buď to hodíte za hlavu, nebo ne...

zvirka
11. srp 2014

@katrin2222 Já myslím, že "nežije s úplně jiným člověkem, než si myslí". Přece Tě zná, už jste si spolu něco zažili. Já bych to viděla na večer u vínka a prostě udělat hodinku upřímnosti. Já tohle udělala po pár měsících vztahu, ne že bych lhala, ale o spoustě věcí jsem prostě s manželem nemluvila, nechtěla se k nim vyjadřovat. no a světe div se, všechno vzal, taky měl pár "tajemství" a už jsme spolu 12 let.

Prostě bych mu to vysvětlila, tak jak to píšeš tu. Pokud Tě má rád, vezme to. Ale pozor: už nelhat! Říct opravdu vše tak, jak to je. Držím palce!

katrin2222
autor
11. srp 2014

Ano samozrejme, ze je to silene .. nerikam , ze ne.
A jasne chtela jsem mu to rict ale nikdy jsem nesebrala odvahu , nikdy nebyl ten spravny cas a nasli se vzdy dalsi vymluvy...

A proc ? Nevim, nechtela jsem se v te dobe vazat a uz vubec jsem.nechtela vztah s nekym ze seznamky a ty lzi ze me proste litali ani jsem nevedela jak ...

katrin2222
autor
11. srp 2014

@zvirka Diky !!

zvirka
11. srp 2014

@katrin2222 Mimochodem taky jsme se seznámili na seznamce, teda ne naerotické. To zvládneš.

vernalis
11. srp 2014

Taky jsem pro to rozlousknout.. Vysypat všechno i s důvody proč si to udělala, i mu říct, že tě to mrzí, že ti trvalo tak dlouho se přiznat, a děj se vůle Matějova. Jak psaly holky, jestli to, co mezi sebou máte je "to ono" tak to nějak časem rozdýchá. Možná bude zklamaný a důvěra také může být narušená, ale ty pak třeba budeš mít celý život po jeho boku na to vše napravit. Určitě to za to stojí.

monikabie
11. srp 2014

Jako nechápu jen jednu věc . Máš 1.5 roku chlapa a on neví kolik Ti opravdu je? Jako sorry ale to mi hlava nebere, samo když pominu to ostatní jako je že ho nezná rodina atd. Koupili jste spolu statek a on o Tobě vlastně nic neví? No tak hodně štěstí při vysvětlování:(

martaveg
11. srp 2014

@katrin2222 Ja bych rekla, ze kazdy si na zacatku vztahu trochu vymysli, aby se udelal zajimavejsim a obzvlaste pokud se do toho jde s tim, ze je to jen jednorazovka, pak clovek ani nechce moc rikat o sobe nejake osobni pravdive detaily.. nektere lzi casem vysumi a zapomenou se, nekterym se zasmejem, ale bohuzel nektere dokazou i ublizit..
ten vek moc nechapu, ze jsi neurovnala na pravou miru, ale pokud to nebylo lhani vzhledek zakonu, napr. udelat ze sebe plnouletou, tak myslim ze to neni zadna tragedie..
co se rodiny tyka to muze byt samozrejme horsi, asi zalezi o jake konkretni lzi slo, obcas clovek pribarvuje rodinu, aby vypadala lepe protoze se za skutecnost stydi, pokud slo o lzi, ktere spis rodinu ocernovali, tak je to smutne a nefer hlavne vuci rodine.. urcite to urovnej a rekni pravdu, zamysli se nad tvou puvodni motivaci a vysvetli to partnerovi vsechno cele...
cim vic to budes protahovat, tim hur to vyzni a kazdou dalsi lzi je vic a vic pravdepodobnejsi, ze to nekde praskne a zpetne se to bude vysvetlovat vsechno mnohem hure

katrin2222
autor
11. srp 2014

@monikabie
Opakovala bych jen to co uz jsem psala. Ano nevi ,a ano vim , ze to neni dobre ...

suzief
11. srp 2014

pokud chcete založit rodinu, měla bys s pravdou ven, třeba bude reagovat překvapivě v pohodě, to nevíš...já myslím, že ho to zamrzí ale pokud se milujete, překonáte to. Nedokážu si představit, že by mi tak lhal manžel, hlavně bych nechápala proč...🙂

lenkaef
11. srp 2014

mě to tedy hlava taky nebere.Kor tedy,když jste spolu koupili nemovitost....spolu to jste museli sepisovat nějaké smlouvy....sorry,ale věřím tomu,že příležitostí vylést s pravdou ven jsi určitě měla víc než dost!!
No být ve tvé kůži bych být nechtěla.

katrin2222
autor
11. srp 2014

@martaveg
Ne neni to tak, ze bych se chtela udelat plnoletou ..To uz je davno pase.
Ale presne tak jak pises,a jak jsem psala ja . Nechtela jsem aby o me neco vedel, vazne jsem to brala jen jako sexualni vztah a v tomhle pripade mi neprislo asi uplnr dulezite aby presne vedel kolik mi je..
A s tou rodinou , nemame uplne idealni vztahy , nemam uplne idealni rodinu , detstvi bylo peklo , nemela jsem chut se mu sverovat a bylo pro me lehci vymyslet si dokonalou rodinu ...
Ted to nechapu ani ja .. proc jsem tohle delala

katrin2222
autor
11. srp 2014

@lenkaef
Nemovitost kupoval jen pritel na sebe ...
A promin ale tvoje prispevky mi moc "nepomahaji" vsechno co pises vim sama.

tkanicka
11. srp 2014

@katrin2222 asi neporadím, ale máte můj neskonalý obdiv, že zvládáte tak dlouho mlžit 😕 Když si vezmu, kolikrát jsem před manželem během prvního roku manipulovala s občankou, kartičkou pojišťovny a vůbec s papíry, kde bylo RČ, tak nechápu, že to neprasklo už dřív jste dobrá!
Jinak bych to přesně tak podala, jako jste to podala tady, neměla jste v plánu trvalý vztah a jste mile překvapená, že to vyšlo a blablabla, no a že teda jste si tenkrát něco vymyslela a holt z toho nějak nebylo cesty ven

adinka_k
11. srp 2014

@katrin2222 mno, párkrát se mi něco podobného stalo taky, protože ve virtuální realitě se prostě děje to, že ze sebe člověk dělá něco, co úplně není. Z jednoho člověka se stal známý a když jsme byli na kafi, tak mi říká, že jaké to je být z tolika sourozenců.. já už jsem si samozřejmě nepamatovala, co jsem mu kdy nakecala online. ;) Takže jsem to uvedla na pravou míru a jeli jsme dál.

S přítelem budeš muset jít s pravdou ven. Osobně bych to podala tak že "ti něco musím říct a je to dost vážná věc". Aby se vyděsil, že teda končíte. A pak bych vybalila toto, že ses do toho prostě zamotala, že ti na něm začalo záležet a bála ses, že to nepřekousne. A teď že to s ním myslíš vážně a že prostě musíš s pravdou ven, protože už nemůžeš žít ve lži. No a on si sice oddychne, že se nerozcházíte, ale bude vyjukanej z toho, žes z něho dělala blbce. (Je dobré vysvětlit, že to bylo prostě kvůli okolnostem, atd.)

Ve filmech to funguje tak, že se ten člověk nejdřív naštve, někam se stáhne a pak za nějaký čas přijde, protože zjistí, že bez té osoby, co mu lhala, žít nechce a nemůže. Život není film..

A je tam riziko, že to nepřekousne. Ale pořád lepší teď než s třema dětma, si myslím.

Tak to hezky zvládni, buď upřímná a pravdivá. A uvidíš.. ;) Budu na Tebe myslet.. ;)

katrin2222
autor
11. srp 2014

@adinka_k Diky za povzbuzeni !
A ano bohuzel, zivot neni film

katrin2222
autor
11. srp 2014

@tkanicka
Je to neustaly stres ...

martaveg
11. srp 2014

@katrin2222 Myslim ze s temi rodinnymi vztahy to nakonec dokaze pochopit, taky mam par spatnych zazitku (ne sice tykajicich ses rodiny) o kterych jsem pred kazdym (nejen partnerem) vzdy mlzila nebo je tajila, i manzelovi jsem o nich rekla az po letech, kazdy mame nejake kostlivce ve skrini :-/
s tim vekem to asi nepochopim proc, ale pokud to bylo jen placnuti nejakeho veku, tak z toho snad nebude delat nejakou tragedii... muzu se zeptat jaky vek jsi rekla a kolik ti opravdu bylo? jen ciste zvedavost, zatim mne nikdy nenapadlo o svem veku lhat, v puberte jsem vypadala stari a omlazovat jsem se zatim nepotrebovala, ale to treba jednou prijde 😀

adinka_k
11. srp 2014

@katrin2222 mi přidje, že ses stejně už rozhodla mu to říct.. vlastně jsi se už do toho "závodu" přihlásila, už zaklekáš do bloku, soustředěně dýcháš, díváš se před sebe a za chvíli vyrazíš. Bude to jízda. Ale bude to očistné a tobě se neskonale uleví. Takže mám pocit, že už jsi vlastně vyhrála. ;) Za sebe samotnou.

katrin2222
autor
11. srp 2014

@martaveg
Jasne , udajne je mi 28 . Oficialne je mi 25 .
Neptejte se na to proc... ani ja to nechapu . Priteli je 41 - mozna jsem mela strach, ze pro nej budu moc mlada...nevim

evaevaa
11. srp 2014

Divej, co se ma stat, to se stane.
Duvody, kteres uvedla, proc jsi lhala, fakt chapu. Na druhou stranu sis s pravdou dala na cas. Ted zalezi na dvou vecech 1) jak mu to podas a 2) jak on to vezme. U te druhe uz je to jen na nem a tvem osudu. Muzou se stat jen dve veci, bud spolu budete anebo ne. Takze to naplanuj, jdi do toho a drz se.

lucisekkk1
11. srp 2014

No upřímně, se musím smát a nejspíš se tomu budete za pár let smát taky 😀 . Řekni mu to úplně normálně. Přesně tak, jak si to tady napsala nám. Otevřete si k tomu flašku, zapalte svíčku, filozofujte o životě a pak mu to vyklop. Pokud sis příbuzenstvo přikrášlila, ale vlastně se za něj stydíš-pravděpodobně tě spíš polituje, než že by tě hnal a s tím věkem...to moc nechápu, ale asi víš, jaké důvody tě k tomu vedly, tak mu to taky tak vysvětli. A jestli takováhle prkotina neustojí vztah, tak je ten vztah teda hodně slabej 😒 .

katrin2222
autor
11. srp 2014

Zrejme mu poslu odkaz na tohle forum 🙂

Ano jsem smirena s tim ze jsou jen dve varianty1) hodi to za hlavu a pokracujem 2) nevezme to a je konec

Diky za podporu vsem co ji vyslovily...

martaveg
11. srp 2014

@katrin2222 Tak to nakonec bude jeste rad, ze ma mladsi 😉 a opet je to lez, ktera se da v podstate vysvetlit, nechtela jsi, aby mel predsudky, ze jsi moc mlada.. jedine co je na tech lzich spatne je, ze jsi nevysla s pravdou ven driv :-/ ale presne jak skvele napsala @adinka_k , uz jsi napul cesty to vse napravit, cim dele to v sobe budes dusit, tim hur to poneses ty a nasledne i pritel.. preji pevne nervy a at te to odhodlani uz nepusti!

adinka_k
11. srp 2014

@martaveg si ani nemusí pořizovat mladší model.. ženská mu mládne! ;) Já si myslím, že vlastně bude rád.. ;))

katrin2222
autor
11. srp 2014

@lucisekkk1
Trochu me tesi , ze to nekdo bere jako prkotinu . Zatim to vidim jen cerne

katrin2222
autor
11. srp 2014

Nejvic se bojim toho , ze se do toho pri" hodine pravdy" zase nejak zamotam az uvidim jeho vyraz...

marecekavendulka
12. srp 2014

ty vole 😀 jsi asi první ženská,co si léta přidala,pokud nepočítám,když sme si přidávaly roky,aby nás pustili na diskotéku či zábavu. 🙂.na druhou stranu ten tvuj asi bude valit oči,až to vyklopíš.. no snad něco nenalhal i tobě. 🙂