• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Má syna o kterém nevěděl. Co s tím?

19. dubna 2010 
ale to je situacii, ze o dietati naozaj nevie...

ale tu bolo do zaciatku zrejme, ze ak nejde o omyl, musi o dietati vedeit.

a suhlas s jabber - hanbil sa pred manzelkou...
14. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pokud to je takhle, tak by u mě dost klesnul. A každopádně bych chtěla mluvit s matkou toho kluka. Pokud by mi řekla "nic jsem po něm nechtěla," asi bych se na to začala dívat trochu smířlivějc, ale jak znám Honzu už skoro 9 let a jeho zodpovědnost a vztah k dětem obecně, tak by mu to určitě nedalo a o kluka by se i tak aspoň rámcově zajímal.

Schválně se ho na tenhle příběh zeptám, co by dělal on v situaci manžela smam.
14. dub 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kveta, alechim to mysli vseobecne - ze co ak by otec o dietati naozaj nevedel (nebol by v RL)
14. dub 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poznám muža, ktorý čaká dieťatko po dohode s kamarátkou ako "darca spermií bez záväzkov" s tým, že bude mať všetky otcovské práva, ktoré bude prípadne chcieť. Jednoducho sa s kamarátkou dohodli, že ona chce dieťa, on dieťa neplánuje, ale jej k nemu "pomohol". Teoreticky nemá žiadne morálne záväzky sa o to dieťa zaujímať, ale ako sa vyjadril "nie je hovado, aby sa nehlásil k vlastnému dieťaťu", takže s ňou chodí do poradne, zaujíma sa o tehotenstvo, bude pri pôrode, bude v rodnom liste a v prípade, že sa matke dieťaťa niečo stane, rozhodol sa, že sa o dieťa postará on...
14. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kveta, ale to si myslím, že je trochu jiný případ. Já znám zase jiný případ. Mám známého, který chodí se slečnou 5 let, chtěli se brát. On děti nechtěl, protože má nějakou nemoc a nechce, aby ji dítě sdědilo. Ona vysadila antikoncepci a řekla mu, že je těhotná až když byla na konci 3tího měsíce a sama přiznala, že mu to říká až tak pozdě, protože věděla, že by chtěl, aby šla na potrat. O dítě se postará, ale s ní nechce mít nic společného, zrušil svatbu, podvedla ho. Nemyslím si, že je teď šťastná.

Nemá smysl se rozpytvávat v hypotetických případech, na mou otázku jsi mi odpověděla.
14. dub 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kveta...dobre pises.
smam - vela stastia v manzelstve.
suhlasim s holkami, kt. pisali na 4. strane, napr. kalu.
Bohuzial vas od zaciatku s manzelom popadla tuzba vyclenit zo svojho zivota "problem" - tym problemom je jeho syn. lenze niekedy tento "problem" moze byt zaciatkom objasnenia inych veci. a rodinne puto je velmi silne - mozno ten chlapec doteraz netusil, kto je jeho otec a mozno prave teraz ho najviac potrebuje.
zjavne manzel o synovi vedel.
14. dub 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
smam:asi máš pravdu, taky bych se snažila chránit svoji rodinu, pokud je ten kluk problémový, tak by asi nebylo moc vhodný ho zrovna k sobě nějakým způsobem poutat. To co jsem psala se týkalo jen představy normálního kluka, o kterého ani máma třeba už nemá zájem a prostě je sám. Ale pokud opravdu fetuje a sám vás nebude kontaktovat, taky bych to se samaritánstvím nepřeháněla. Ale někdy se lidi vybarví, až se člověk diví. Ty jsi přišla o kamarádku kvůli 10000, a já pro několik stovek. Poté, co jsem jí je půjčila už se neozvala. A když jsem ji kontaktovala já, (ne, aby mi ty peníze vrátila, už jsem se s nima rozloučila), ale abychom se sešly a pokecaly, tak "neměla čas". Je mi jasný, že proto, aby mi nemusela nic vracet, netušila, že bych si o ně neřekla. Ale přišlo mi ponižující jí říkat, prosím sejdi se se mnou, nemusíš mi nic vracet :stuck_out_tongue_closed_eyes: . To radši nic.
14. dub 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda, kluk je problémový, ale pokud o něm manžel smam od začátku věděl, podepsal otcovství a nezajímal se o něj (teda pokud mu v tom matka vyloženě nějak nebránila a nepodrážela mu nohy - což musí vědět jen on sám, jak to bylo), tak to že je problémový, může být taky tak trošku i jeho vina, ne?
14. dub 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jab. To určitě. Já si to i myslím, že o něm věděl, přeci když něco podepisuju, tak pokud nejsem analfabet, namol nebo zfetovaná, tak aspoň rámcově musím vědět o co se jedná. Prostě asi spoléhal na to, že se to neprovalí do jeho dalšího soukromého života.
14. dub 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
meandra - no právě... a navíc se tady došlo k závěru, že se to musí řešit osobně na matrice :sweat_smile:
14. dub 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tím spíš. Celou diskuzi jsem podrobně nečetla, ale určitě se to nemohlo vyřešit jedním podpisem někde v kasárnách. Proto je mi ale divný, že otcovství bylo pro matriku zřejmě vyřešené a že by nemusel platit ani alimenty, nebo je platil, ale rodina o tom nevěděla :confused: Prostě je tam moc zvláštních věcí, které by mi musel manžel vysvětlit. A jestli o něm věděl a mlčel, tak nevím jak bych se zachovala. To je trochu závažná věc na to, aby se v rodině neprobrala včas a čekalo se, až někde něco vyplave. Není to fér vůči manželce. Měla právo to vědět hned při seznámení.
14. dub 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
manzel zakladatelky to urcite vedel, to na matrice podepsal, zenskou roky nevidel a o ni neslysel, tak si myslel, ze je to vyrizene. ze to svym rodicum nerekl, nebot se stydel nebo bal, neni tak dulezite, ale manzelka to vedet mela.
14. dub 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blbá výmluva.. Ale čím víc nad ní přemýšlím, tím víc mi to přijde ĺogické a vymakané. Poslala ségru, protože na ní by bylo těhotenství vidět a stačilo podepsat papír z matriky.. U nás stačí zajít s papírem, kde je přiznání otcovství a dohoda o příjmení. Byla jsem s tímhle papírem taky sama na matrice (první dítě jsme měli za svobodna) a stejně tak švagrová ve vedlejším městě. Navíc jestli řekla, že nemá opušťák.. Nikam daleko jezdit nemusela, manža byl přes protekci na vojně v našem městě.. Ale možná zatlouká, aby se přede mnou neschodil, to je taky možný. Což by ale zase ukazovalo na to, že mu na mě a mém názoru na něm záleží :wink: . Jinak by neměl jediný důvod mi lhát, když už je to tolik let. Navíc má velmi dobrý vztah s rodiči, takže pochybuju, že by to nevěděli alespoň oni. Reakce tchyně byla jasná, nevěděli o tom... A jeho ségra taky ne
No a já taky nečtu vše, co podepisuju, naposledy MM potřeboval podepsat smouvu o spoření pro děti a nečetla jsem ani hlavičku..
Možná bych se mohla setkat s mámou nebo tím klukem, ale to by museli být k nalezení, že? No třeba se policajti ozvou..
14. dub 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Druhá domněnka otcovství
Druhá domněnka otcovství spočívá v souhlasném prohlášení ženy a muže, že onen muž je otcem dítěte. Nastupuje za podmínky, že se neuplatnila domněnka svědčící manželovi matky, tzn. je-li matkou neprovdaní žena nebo otcovství bylo pravomocně popřeno. Takto lze založit otcovství nejen vůči dítěti narozenému, ale i k ještě nenarozenému, avšak již počatému. Souhlasné prohlášení představují dva jednostranné právní úkony, nevztahují se tedy na ně zákonná ustanovení o smlouvách ani promlčecí lhůty. Rodiče proto mohou takto dobrovolně založit otcovství kdykoli během svého života. Prohlášení musí být učiněno ústně, srozumitelně a zcela konkrétně.

K určení otcovství musí dojít na matričním úřadu nebo na okresním (obvodním) soudu. U počatého dítěte lze zvolit jakýkoli matriční úřad či soud, k narozenému dítěti lze pak prohlášení učinit na matričním úřadu, kde je dítě zapsáno do knihy narození nebo na okresním soudu obvykle určeném podle trvalého bydliště dítěte. V žádném případě tedy nepostačí, jestliže matka uvede bez dalšího jméno otce v porodnici či určitý muž se neformálně považuje za otce, ačkoli se i podílí na povinnostech rodiče.
.
14. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
srozumitelne, konkretne a USTNE
14. dub 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
buffinko nevim proc nechces pochopit ze na matriku oba proste NEMUSI!!!
Ja sem taky donesla jen papir s cestnym prohlasenim a podpisem pritele... :sunglasses:

Joo a stacilo to.... pritel v rodnem liste je....
14. dub 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takze hned omluva...
neumim cist...... :wink:
14. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toto vyhlásenie rodičov o určení otcovstva pred matričným úradom nemožno urobiť písomne, ale podľa ustanovenia § 13 ods. 3 zákona č. 154/1994 Z. z. o matrikách v znení neskorších predpisov len osobne, a to ústnym vyhlásením urobeným pred matrikárom, ktorý vedie knihu narodení. K vyhláseniu však nemusí dôjsť súčasne obidvoma rodičmi.
14. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pardon, u nas je len ustne....na nasej matrike urcite. v sulade so zakonom.
14. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
smam je jedno, jestli to manzel vedel nebo ne, ale jde ji o to, aby jeji deti nekdy v budeoucnu nebyly osizeny. asi by bylo nejlepsi, kdyby jeji manzel mel oficialne holou prdel. a dobre mu tak!
14. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moravanka... hádam Smam dôjde aj to, že musí závet napísať aj ona... čo ak umrie bez závete dve minúty pred manželom? Potom je dedičom polky ich majetku manžel a tým pádom by syn dostal svoj podiel.

Inak mám tu šalamúnsku otázku pre detektíva Columba: Pre koho je výhodné, že je matka toho chlapca nezvestná? Kto mal motív pre jej nezvestnosť? Pri odpovedi začína hustnúť krv, že?
14. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kveta a nema manzel narok na nejaky podil ze zakona?
a ta otazka...normalne mnou projela zima.
14. dub 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, to je fakt...nejjistější by bylo všechno dát rovnou dětem :sweat_smile: ovšem znám ve svém okolí případ, kdy to rodiče udělali, syn se jim trošku nevyvedl a oba vyhazuje z JEHO baráku :zipper_mouth: :rolling_eyes:
14. dub 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky vy jste se rozjeli a zas jen rozvíjíte teorie :grinning: nejvíc souhlasim s alechim

jinak dobrý v týhle situaci by pro smam bylo zúžit společný jmění manželů tedy, že by od té doby co to podepíšou oba vše co si vydělá nebo nabyde do budoucna + co se uvede ve smlouvě bylo jen její, manžel by neměl nárok a tim pádem ani jeho znovunalezený syn :slight_smile:
14. dub 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moravanka, nepoznám české zákony, ale už tu niekoľkokrát odzneli podmienky pre vydedenie potomka na Slovensku /nezáujem o rodiča, trestná činnosť/, ktoré sa dajú použiť v tomto prípade, čo by znamenalo, že na Slovensku by mohol byť úplne vydedený a ani súdiť by mu nepomohlo. Na určitý podiel /konkrétne na polovicu z bežne dedeného podielu/ by mal zákonný nárok, ak by podmienky pre vydedenie nespĺňal. V takom prípade by dostal na dvanástinu z dedeného majetku a závet by bola v bode jeho vydedenia neplatná. Ak spĺňa české podmienky na vydedenie, nie je dôvod pripravovať manžela o majetok, stačí závet.
15. dub 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kveta, v Cechach su take iste dovody k vydedenie (cize len 4) :wink: Pre smam manzela je to najlepsia cesta, pretoze nepride o svoj majetok a zaroven syn nebude mat ziadny narok na majetok a ani sa nebude moct v pripade dedickeho konania odvolat na sude - stacia uplne tie zaznamy na policii.
Osobne by som si dobre premyslela, ci prepisem vsetok svoj majetok na manzelku a deti - nikde nie je zarucene, ze sa so zenou o 10rokov nerozvedu (nikoho si neberiete s predstavou, ze sa s nim budete rozvadzat, ale bohuzial casty jav...) alebo deti v dospelosti majetok neprepiju a neprefetuju....
15. dub 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud o synovi VĚDĚL a jenom na něj "zapomněl" pak je jeho POVINNOST ho nezanedbat aspoň tak, jak je to nyní možné a myslitelné. A může se to smam líbit nebo nemusí.

Jak říkal jeden známej, a už prý od raného mládí - "Lezu-li do postele s nějakou holkou, počítám s tím, že to může být matka mých dětí, ať se chráníme jakkoliv."
15. dub 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to jeho povinnost, ať je synáček jakýkoli, tak je v tom nevinně. V kůži smam bych být nechtěla, protože k tomu i s dětmi přišla jak slepý k houslím a všichni to zřejmě jednou pocítí.

smam: Jinak mě by to nepotěšilo, kdyby se mi manžel s něčím tak důležitým, jako že někde běhá jeho dítě, nesvěřil. A nezdůvodnil by to ani tím, že mě nechtěl ranit. Prostě by to ke mně bylo nefér, je to natolik závažná skutečnost, kterou mám právo vědět už v začátcích vztahu. Natož když si s takovým člověkem pořizuji rodinu. Čeho se bál? Že o tebe přijde ? Proč, když dnes mít dítě z předchozího vztahu není nic zvláštního ? Mě by to tedy nevadilo a na našem vztahu by to nic nezměnilo. Ale co by mi vadilo, a co by můj vztah k němu změnilo, je že mi takovou docela důležitou informaci prostě zamlčel. Pokud to tedy věděl, jako že si myslím, že jo.
15. dub 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meandra - přesně tak to vnímám taky....
15. dub 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky by mi to zamlceni vadilo. kdyz vstupuju do vztahu, tak chci vedet, je dotycny zenaty, rozvedeny, svobodny, deti ma, nema. zamlceni techto okolnosti s oduvodnenim, ze se bal, ze o me prijde by mi vadilo.
15. dub 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek