Mám jít s nevlastní dcerou do školy?

fayvare
29. srp 2014

Ahoj, ráda bych slyšela Vaše názory na to, zda jít s nevlastní dcerou první den do školy přesto, že její matka si to nepřeje. Máme se navzájem obě rády a bude mě mrzet pokud tam nebudu, ale nechci dělat problémy jejímu tatínkovi, mému příteli.

jamia
30. srp 2014

Nešla bych, budete výprava alá Hujerovi... první žena, druhá žena, prarodiče... zkus si vymyslet nějakou jinou alternativu, jak s malou prožít její den, třeba ji odpoledne vezmi na zmrzku.

evulina77
30. srp 2014

taky bych nešla, je to den pro ni, její mámu a jejího tátu. To ty prostě nejsi. Může ti to pak povykládat, můžete zajít pak do cukrárny apod. Prostě si to můžete užít i tak. Představ si sebe jako matku a přítelkyně tvého bývalého by tam byla taky. Mě by se to moc nelíbilo

fayvare
autor
30. srp 2014

Být mámou asi by se mi to taky nelíbilo, ale je fakt, že to všichni vidí z jejího pohledu a ne z pohledu malé, je to její den, ne matky. Mámu ji nahrazovat nechci když se o ní stará, jen, aby věděla, že jsem tam taky ptotože mi na ní záleží a vnímá mě téměř od narození.

habeta
30. srp 2014

Co by se vam nelibilo na tom, ze jdou partneri vasich byvalych? Nelibilo by se vam, ze maji radi vase dite a maji o nej zajem? Nebo jak to bude vypadat pred okolim?

Navic jestli jsou spolu 5,5roku a mala jde do prvni tridy, tak ji zna fakt odmalicka a proste chcanechca pro ni i pritelkyne otce muze byt dost blizka osoba.
Mala na to mozna zapomene, ale kdyby se k nekterym vecem ted takhle staveli vsichni moji rodice, tak jim to fakt neodpustim.

Mozna bych krome toho, zda jit do skoly resila, aby ty vztahy byly nejak urovanane a komunikace a dobre vztahy v zajmu ditete.

fayvare
autor
30. srp 2014

@evulina77 Nelíbilo, ale pokud nadále zůstaneme spolu bude vyrůstat jak s náma tak s mámou, také se s ní budu učit a vypravovat ji, vychováváme ji všichni i matky nový manžel a tím, že jsem s ní od mala tak malá ani nepřemýšlí, že bych u táty byla navíc nebo odvedla od matky a užít, to se lehko řekne, když se musíš přizpůsobovat matce jak ji dovolí být u nás, třeba minule chtěla být semnou i když tatínek byl celé dny v práci a jak matka řekla, aby věděla kde má domov mám ji přivést, aby ji hned večer šoupla ke své matce.

fayvare
autor
30. srp 2014

@habeta Souhlasím a když ji za 10 let řeknu, že to nechtěla maminka, nebude mi to věřit a ted to nikdo neudělá, aby nebyla špatná. Původně jsem nechtěla jít, aby jsme tam nebyli jak Hujerovi, když se přihlásili prarodiče, ale z okolí jen slyším, že je tam spousta lidí, že se tam ztratím.

tarra27
30. srp 2014

@fayvare já bych taky nešla...v závěru i když tě má ráda, jdou rodiče...já bych ji to i vysvětlila, že chodí poouze maminka a tatínek a mamince by to bylo určitě líto, že si pak uděláme spolu pěkné odpoledne...

tarra27
30. srp 2014

@fayvare já bych neříkala nic proti matce, ale že tobě kdybys měla holčičku, že by to líto bylo....že na ni budeš myslet a že si pak uděláte pěkný odpoledne,...a dala bych ji dárek, že jde do 1.třídy....nebo ji i dala něco na sebe ode mě...

lenkaef
30. srp 2014

@fayvare zlato tvoje věc to není.Respektovala bych přání matky.Mám pocit,že to chceš udělat z trucu a provokovat.🙂

habeta
30. srp 2014

Ja bych o matce take zadne negativni informace nepodavala, ale to dalsi...ze kdybych mela holcicku, tak by me to bylo lito....ze si tatínek nasel jinou pani a ta te ma rada 😀
Ja nevim asi ziju v jinem svete 🙂 S muzem tedy doufam, ze spolu zustaneme, ale kdyby ne ( protoze v zivote se muze stat vsechno) tak doufam, ze by si nasel takovou pani s kterou by se dalo komunikovat a vytvorit hezke rodinne vztahy i kdyz takove sirsi🙂
Tady mi prijde, ze je proste vetsi problem nez prvni den ve skole.

petrakol
30. srp 2014

Proboha... 🙄 Samozřejmě, že bych tam nešla, ani kdyby se k tomu maminka dítěte nijak nevyjádřila. A samozřejmostí je v tvém případě i přizpůsobení se mamince dítěte. Nechápu, co na tom nechápeš. Proč jsou většinou ty další partnerky bývalých manželů tak nesoudné.

berynka
30. srp 2014

Osobní zkušenost nemám, ale v okolí bylo několik hodně podobných případu - staří vs. noví partneři a dítě do první třídy. A vždycky to byla výjimečná situace matky a otce dítěte, které mělo první školní den. Vztahy už jsou i bez toho složitější, tak proč to ještě víc komplikovat? 😅

berynka
30. srp 2014

@fayvare Jestli ti na ní záleží a je to mezi váma tak, jak popisuješ, tak to určitě nestojí a nepadá na prvním školním dni 😉

lenkaef
30. srp 2014

@petrakol přesně!🙂 Myslím,že pisatelka se chce ukázat,jako lepší matka než je biologická.🙂

Trocha respektu by jí neškodila.

nonnni
30. srp 2014

@fayvare ne, nesla...ani za boha. 5 a pul roku neni zadna prevratne dlouha doba, kdo vi, kde za par let budes, respektive v jeho a jejim zivote nebudes a na prvni den skoly maji prijit lide, kteri jsou stabilni slozkou v zivote ditete. Matka, otec, prarodice, sourozenci atd....ne pritelkyne otce, ktera sice nakrasne s ditetem vychazi, ale to je tak asi vsechno. Vyjimku bych chapala, kdyby vsichni zucastneni te svorne pozvali, ale tady vsichni zucastneni svorne jsou proti tomu.

Nevim, zda chces stat za davem, u plotu, oddelena od rodiny a jen prihlizet, aby te nidko nevidel...protoze jinak male prvni den zkazis tim, ze vyvolas napeti mezi jejimi rodici, pridaji se prarodice...porad se tu ohanis tou malou, ale ve sve podstate nedomyslis, ze tva pritomnost ublizi prave ji. Hezky den se snad da uzit i jinak, nez se vnutit tam, kam me nikdo nezve a kde nemam misto.

bledulka84
30. srp 2014

@lenkaef
@petrakol vůbec s váma nesouhlasím, kdyby to dělala z trucu nebo z potřeby si něco dokazovat, tak sem ani nepíše a jde tam.

@fayvare jak už tu někdo psal, pokud bych byla ta, co kupovala malé aktovku a pastelky a bude se s ní do školy připravovat, tak bych šla. Pokud toto bude na její mámě, tak ne.

fayvare
autor
30. srp 2014

@nonnni Jenže všichni mě tam chtějí krom jí a předpokládám, že ani ty neuvažuješ o tom, kdovíkde za pár let budeš a doufáš, že budeš u stávajícího partnera, převratná doba to není, ale malé je 6 takže u ní to převratná doba je, taky čekáme miminko tak doufám, že nebudu stejná matka jako ty , která vidí jen sebe, chtěla bych tě vidět jak nerozděluješ vlastní a nevlastní děti kdyby jsi si náhodou našla jiného s dětmi.

fayvare
autor
30. srp 2014

bledulka84 moc děkuji, nepotřebuji se tam vystavovat, ostatní maminky a její kamarádky, které tam budou mě znají už ze školky a naopak byly nadšené jak jsme v pohodě.

tinkalinka
30. srp 2014

@nonnni 5apůl roku v životě šestileté dívenky je dlouha doba🙂

nonnni
30. srp 2014

@fayvare pises, ze ti na to konto, aby ses tam neobjevovala volala byvalka i jeho matka...takze prepdokladam, ze tak velky zajem o tebe neni.

A jiste, ze uvazuji o tom, kde budu za par let...a to jsem zplodila vsechny tri deti s jednim manzelem, se kterym jsme spolu 15 let. A v pripade, ze bych se ocitla v situaci, kdy jsem se objevila v zivote ditete, se kterym mam sice vrely vztah, ale dohromady nas dal jejich otec, tak bych si take byla vedoma toho, ze mam urcite misto. A to misto neni nikde na urovni matky toho ditete, pokud by neslo o nejak patologicky se chovajici osobu. Coz z tveho psani nevyplyva.

A zejmena bych ti doporucila si uvedomit, ze za 6 let muzes byt v uplne stejne situaci, jako matka te holcicky a budes na to mit uplne jiny pohled. Kdyz jsi s pritelem 5,5 roku a notabene tehotna, proc si te jeste nevzal?

majdlena
30. srp 2014

@fayvare A jak to vlastne mate s peci? Stridavou nebo jak? Pritel maminky jde taky? Ja jsem nevl mama a byla jsem jen ja a manzel-tatinek. "Nase maminka" rano z mavolala, ze neprijde, ze zaspala nebo co. Manzel ma dite v peci, tak u nas bylo logicke, ze jdu, pac jsem ho denne vodila a vyzvedavala. Kdyby k nam chodil na vikend jednou za 14 dnu, nesla bych.

lenkaef
30. srp 2014

@fayvare být tebou,tak sedím doma na zadku a dítě vezmu potom do cukrány.

Ve čtvrtek tady zemřela maminka,která měla vést SVÉHO syna do první třídy....minulý týden byla tak moc natěšená.....☹

Sorry,ale potom mi tato diskuse připadá úplně trapná a zbytečná!!!!!

Ať půjdeš nebo ne je tvoje věc.Tak si doma sedni a popřemýšlej o tom.
Zvaná nejsi!

fayvare
autor
30. srp 2014

@nonnni Třeba proto, že se vdávat nechci a máme jiné priority, nemyslím, že by to mělo nějakou souvslost s tematem. Jeho matka i ona volala, ale jemu ne mně, a ne proto, že by mě tam matka nechtěla, ale proto jak jsme se domluvili a tudíž ho trápí to řešit. On mi řekl, že mám jít, ale když to bejvalce řekne, bude celý den posloichat řeči dokola.

radka1986
30. srp 2014

Nečetla jsem příspěvky, nemám na to čas. Ale za mně ano, jdi. Pokud si to přítel přeje, tak proč ne ? Na bývalou se nedívej, ta Ti požehnání nikdy nedá ať už jde o cokoliv. Já jsem s přítelovou dcerou první den ve škole taky byla. A to jsme spolu nebyli zdaleka tak dlouho jak jste vy. Prostě mě tam přítel chtěl, tak jsem šla. Její maminka tam byla taky a ničemu to nevadilo. Přítel jasně řekl, staráš se o ni, dokonce líp jak vlastní máma, pomáháš mi s ní. Máš nárok tam jít a já Tě tam chci. Pokud v tomhle Tvůj přítel za Tebou stojí tak jako můj přítel vloni za mnou, tak jdi. Máte spolu pěkný vztah, staráš se o ni jako o vlastní, má Tě ráda. Nevidím důvod nejít. Já bych šla a bývalou vůbec neřešila.

fayvare
autor
30. srp 2014

@lenkaef Tak proč se do té trapné diskuze zapojuješ?

nonnni
30. srp 2014

@tinkalinka tady nejde o 5,5 roku v zivote ditete, ale v partnerske vztahu.

A stavet to dite doprostred toho mi prijde maximalne sobecke. Kdyz se ji zepta matka zda, ji (zakladatelku) tam chce, tak rekne ze ne...i kdyby to nebyla pravda. Kdyz se ji zepta zakladatelka, zda ji tam chce, tak rekne, ze ano...i kdyby to nebyla pravda...to dite ma rado obe, nechce ani jedne ublizit, to je prirozene. Proto je na zakladatelce pouzit zdravy rozum a stahnout se, tady prece jen ma matka vetsi narok, nez ona.

Porad je to o tom samem...ja, ja, ja...a to dite pak pujde do skoly a bude si z prvtniho dne pamatovat akorat frikci...fakt super den pro ni.

To opravdu neni zadny jiny zpusob, jak ukazat diteti naklonost a podporit ho, nez se natruc nasackovat na prvni den, proti vuli matky?

fayvare
autor
30. srp 2014

@majdlena V péči ji má ona, byl ji rok když se rozváděli a když jsme chtěli střídavou ona byla zásadně proti tak jsme chtěli malou ušetřit a počkáme až bude starší.

fayvare
autor
30. srp 2014

@radka1986 Děkuji, máme to tak stejně, ale to matkám nevysvětlíš, jsou tu jen ony

nonnni
30. srp 2014

@fayvare no souvislost s tematem to jiste ma, protoze snatek je zavazek, ktery by alespon poukazoval na to, ze s tebou pocita stabilne ve svem zivote a zivote dcery.

fayvare
autor
30. srp 2014

@nonnni přijde mi, že u vás je to jen ty ty ty a nemá smysl se s tebou bavit, mluvíš jak kdyby jsi se jí ptala, malá zatím díkybohu upřímná a říká vše všem