Mám jít s nevlastní dcerou do školy?

fayvare
29. srp 2014

Ahoj, ráda bych slyšela Vaše názory na to, zda jít s nevlastní dcerou první den do školy přesto, že její matka si to nepřeje. Máme se navzájem obě rády a bude mě mrzet pokud tam nebudu, ale nechci dělat problémy jejímu tatínkovi, mému příteli.

zuzana_ka
29. srp 2014

@fayvare Její máma tam bude?

fayvare
autor
29. srp 2014

Ano, ale nechce mně tam vidět, prý si mám počkat na své, ale já ji za vlastní beru.

suzanna123
29. srp 2014

@fayvare Já bych to respektovala. Holčičce řekni, že ti to všechno bude vyprávět a prohlídnete si spolu fotky. Prarodičům to taky většinou musí stačit...

fayvare
autor
29. srp 2014

Prarodiče jdou také

zuzana_ka
29. srp 2014

@fayvare At se rozhodne přítel, pokud uzná že tam máš být, tak si před bejvalkou dupne 🙂

fayvare
autor
29. srp 2014

Navíc chce být často semnou než, aby šla k mámě i když ji vidí.

lenkaef
29. srp 2014

Já nešla a ani by mě nenapadlo tam jít.Je to záležitost jejich ne tvoje.

fayvare
autor
29. srp 2014

To jsem taky chtěla, ale na to konto mu hned začla ohledně toho volat jak bejvalka tak jeho matka a on to hrozně těžce nese.

fayvare
autor
29. srp 2014

@lenkaef Ale já ji mám moc rád tak budu ještě hodně přemýšlet, myslím, že moje věc to je, když jsem její nevlastní máma

suzanna123
29. srp 2014

@fayvare tak já bych rozhodně v případě rozchodu nebrala přítelkyni mého muže jako nevlastní mámu mých dětí (mimochodem, jak dlouho s ním jsi?). A jakkoliv bych se snažila udržovat už kvůli dětem dobré vztahy, tak prostě jsou věci, které jsou "privilegiem" pro rodiče. Ano, jsou tací, kteří jsou benevolentnější, ale to evidentně není případ ex tvého přítele a ty bys to měla respektovat. Ale mně připadá, že tam prostě chceš jít a tady chceš slyšet, že na to máš právo... 😒

fayvare
autor
29. srp 2014

@suzanna123 Ne ne, ted jsem rozhodnutá , že nejdu, ale momentálně jsem na jeho straně a nebaví mě pořád ustupovat, ona se na nás taky neohlíží , jsme spolu 5 a půl roku

suzanna123
29. srp 2014

@fayvare tak to už se mohla smířit s tím, že patříš do života její dcery... Tipovala jsem kratší dobu, s ohledem na to, že malá jde teprve do školy.

mollyweasley
29. srp 2014

Já bych taky nešla. Zkus si představit sebe na místě matky. Je to její chvíle, chce být se svou dcerou a chce tam pro ni být jediná. A i pro holku by to mohlo být nepříjemné, nevěděla by, ke které z vás přijít, jak se bavit, aby to ani jedné z vás nebylo líto...

hojda
29. srp 2014

Tohle je téma rodičovské, ne partnerské, takže bych respektovala, jak si to budou přát rodiče, ti se musí domluvit mezi s sebou.

fayvare
autor
29. srp 2014

@suzanna123 Právě, že ona to bere si myslím lépe než bych to asi brala já na jejím místě a ani jsem nečekala, že s tímhle ted bude problém proto nevím co dělat, malá je ráda když jsme tam všichni, její manžel nejde proto, že maj dvě malé dítě a musí hlídat. Budu doma, ale jen kvůli tomu mému at má klid 🙂

fayvare
autor
29. srp 2014

@hojda Jenže ti se nedomluví

fayvare
autor
29. srp 2014

Jsem ráda za všechny reakce, ale zatím píší jen vlastní maminky, zajímalo by mě jestli to už někdo absolvoval ne u svých dětí.

luccy.luccy
29. srp 2014

@fayvare Naštěstí tohle řešit nemusím, ale já být na tvém místě, respektovala bych přání maminky. Je moc hezký, že holčičku bereš jako svoji, ale ona má vlastní rodiče, i když spolu nežijí, bude tam mít prarodiče.. nevím,jak s těma vycházíš, ale je to opravdu spíš den pro "pravé" rodiče a dítě, než pro partnerky tatínka. 🙂 Myslím, že by se skutečná maminka tam asi necítila moc dobře, a to by si tento den měla užít. 🙂 ale samozřejmě záleží na domluvě, jako vždycky. 😉

luccy.luccy
29. srp 2014

@fayvare tak v podstatě ti mohu napsat teda řešení takové situace u švagrové. Ona žije s partnerem v domácnosti s jeho dvěma dětmi z předchozího manželství. na dovolené a tak jezdí spolu, ale zásadní životní okamžiky přenechává pravé mamince a děti ji to potom povykládají, ukáží fotky... narozeniny slaví s maminkou a potom zvlášť s tatínkem a švagrovou.... takže si myslím, že do první třídy určitě nejít, ale jak píši výše, je to na domluvě a na vlastním uvážení.... 😉

hojda
29. srp 2014

@fayvare To by měli, když jde o jejich společné dítě 😔 .

marton
29. srp 2014

@fayvare je to den prvňáčka a pokud si to maminka nepřeje ,nemuselo by to dopadnout dobře.Pak by asi malá neměla pěkné vzpomínky ☹ .

ivonapop
29. srp 2014

Také bych nešla a pokud by to tu malou mělo nějak ranit, tak prostě jednoduše, - marodím a mohla bych nakazit tvé spoluprvňáčky....

laska.nezna.hranic
29. srp 2014

matku chápu, ale na tvém místě bych v případě takových vztahů s holčičkou šla. to tam zrovna tak může jít s dítětem sokyně z dětství a tu taky bude nutit, aby odešla? na tohle bych se jí neptala. tatínek by si měl udělat pořádky. pokud bych dítě brala jen jako nutné zlo coby důsledek partnerovi minulosti, naschvály matce bych nedělala. ale pokud už takovou dobu fungujete jako rodina, tak se může na hlavu stavět, nepotřebuješ její svolení. je to těžké, nicméně zařídila bych se podle přání holčičky, protože o vás dospělé v tomhle případě vůbec nejde

fayvare
autor
29. srp 2014

@laska.nezna.hranic Tak ti pěkně děkuji 😀 a já už byla rozhodnutá ted jsi mě zase nahlodala, když nepůjdu bude to mrzet mě a malou, když půjdu schytá to přítel ze všech stran

duvi21
29. srp 2014

No, pritel ma syna, ktery pujde poprve do skoly za rok. A ja to teda necham na nich, na rodicich. Je to jeste rok, ale myslim, ze nepujdu a kdyby si to jeho matka vyslovene neprala, tak nepujdu urcite. Ani se necitim jako jeho nevlastni matka, to si myslim, ze bych mohla byt, kdyby jeho matka nefungovala. Ta funguje dobre, za coz jsem kvuli malemu rada. Ja se citim spis jako jeho teta a on mi tak taky rika. A kdyz si predstavim, ze by me za ten rok treba premlouval 🙂 (maly), rekla bych mu, jako tu psala nektera maminka, ze se tesim, az mi to povyklada, ale v tu velkou chvili s nim bude mamka s tatkou a ze tak to ma byt. Myslim, ze bych respektovala, ze ona si to nepreje, at uz ma k tomu duvody jakekoliv. Ale to jsem ja 🙂

laska.nezna.hranic
29. srp 2014

@fayvare - promiň 🙂 já nechci nikoho navádět, chápu, že to není snadné pro nikoho z vás. ale fakt je, že je to významný den pro dítě a ty tam můžeš být a přitom vlastní mamince nikterak překážet. dospělých tam bude spoustu, ztratíš se v davu. pokud si pak půjdou někam sednout ve třech, dala bych jim prostor, ale nevidím důvod, proč by ses nemohla jít podívat do školy. každopádně ať už se rozhodneš jakkoli, rozhodně bych malé nelhala, že jsem marod apod., jak tady zaznělo. stejně jako ty by i maminka měla respektovat přání dítěte a pokud máte vztahy v pořádku, nevím, proč by ses měla nechat vmanipulovat do role té zlé, která malou zklame, jen aby její mamča měla navrch. ptali jste se holčičky, řekl jí někdo, že tě tam její mamka nechce? předpokládám, že ne, aby se vztahy s maminou nenarušily... ale to je přesně to, o co její mamka usiluje... promluvila bych s dcerkou, je to její den, takže jediné, na co bych brala ohled, je její přání. pokud je maminka rozumná, udělá cokoli, aby malá měla radost a ne aby jí to kazila, pokud si tě tam dcerka přeje mít.

agne
29. srp 2014

Asi bych se rozhodla podle toho zda si to přeje t v o j e 🙂 n e v l a s t n í dcerka, zeptala ses jí?
Pokud by tě tam chtěla tak bych šla, však si nemusíš stoupat k její matce...
Jde o tu přítomnost, dáváš tím najevo, že ti na ní záleží, že je pro tebe důležitá (do budoucna ti může víc důvěřovat nebo se ti svěřovat...), ale po skončení nastávající prvňačce pogratuluj, rozluč se a doma jí třeba připrav jako pozornost sáček na přezůvky s pamlsky (předpokládám, že do cukrárny nebo na zmrzku si zajde...) nebo oblíbený časopis, film, talismana... Tam bych nic nenosila, aby to nevypadalo, že chceš trumfnout mámu a koupit si ji... Snažila bych se zůstat nad věcí... Otci řekni, že nebudeš dělat problémy a po skončení se vytratíš... a zbytek je na něm 😉
Mimochodem, tak mě napadá, a na třídní schůzky bude chodit kdo, táta?

lenicka07
29. srp 2014

@fayvare Já taky nesouhlasím se zdejším většinovým názorem 🙂 Já si myslím že hlavně by se měl účastnit na prvním školním dnu ten, kdo se bude s dítětem do školy připravovat, učit se, kdo mu bude chystat věci atd. Pokud jsi ta, která holčičce pořídila šatečky a sehnala školní potřeby, zařídila to či ono, tak prostě jdi. Přece to nebude tak, že povinnosti budou na tobě, a "smetanu slízne" pravá matka. A až půjde třeba slečna do tanečních, nebo bude mít promoci atd. tak ty budeš sedět doma a vše co jsi dítěti dala, naučila atd. jako by nebylo a významné životní okamžiky si s dítětem vychutná ten, kdo se o to vlastně ani nezasloužil. A první školní den je hlavně významný pro dítě, takže by dospělí měli zapomenout na vzájemné antipatie a prostě udělat dítěti ten první školní den hezký, protože dítě vás má rádo všechny, tak alespoń v takových případech by se měli dospělí snažit to nekazit. To je můj názor a třeba mě za to ukamenujte 😝 Zakladatelko, nedej se !

takarazestinusakur
30. srp 2014

@lenicka07 (já souhlasím)

myslím si, že by nebylo od věci se zeptat malé, koho tam chce mít, je už dost velká, aby o takových věcech mohla rozhodovat a pokud se rozhodne, že tam druhou maminku chce mít, tak s tím biologická maminka nic neudělá (je to přání dítěte), protože věc se má tak, že holčička má prostě pečovatelky/maminky prostě dvě. Jste součást rodiny, takže pokud vás tam malá chce (a vyjádří se slovně před vaším partnerem), pak by váš partner měl jako dobrý otec přání dcery respektovat a biologická matka rovněž...Vždycky je těžké mít dítě z předchozího vztahu, biologická matka je součást rodiny, ale to jste i vy, jinak nelze nadřazovat své vlastní pocity nad zájmy dítěte...to je můj názor...Rozluka rodičů bývá hodně těžká a o to těžší, když je zjevné, že druhému partnerovi se daří dobře a má fungující vztah...

Navíc pokud budete malou ze školy vyzvedávat, tak by bylo super, kdyby se s vámi třídní paní učitelka taky seznámila...to říkám jako úča...

habeta
30. srp 2014

Jen tak mimichodem od jakeho okamziku se z pouhe pritelkyne ci manželky otce stava nevlastni matka? Docela by me to zajimalo jaka jsou pro tohle pravidla spolecnosti, protoze s tim nejit nesouhlasim. Pokud mas s holcickou dobře vztahy a ona te tam chce...mozna by se meli rodice nad sebou zamyslet. Muj nazor je tedy prave z pohledu ditete, ktere ma rodiče rozvedene a oba si nasli nove partnery. Moje mama se znovu vdala a s novym muzem mela dalsi dite. Tenhle pan nás teda od zacatku bral jako vlastni, nikdy v nas v sourozencich nedělal zadne rozdíly i kdyz dve jeho vlastni nejsme a s mamkou ma jen jednu dceru. Normalne nas i vychovávál, delal s nama veci do skoly, radil. A to me tedy bylo 15let kdyz ho mama privedla. Takze jsem byla dost velka na to ho poslat do haje a brat ho jen jako jejiho manzela, ale neberu. Pro me to je nevlastni tata, kteryho mam rada, respektuju ho a je to moje rodina, protoze me ma take rad a stara se o me jako opravdovy rodic. To same ma moje segra. Ta byla mladší nez ja kdyz prisel a taky je pro ni rodina.
Na druhou stranu muj pravy otec se o nas take zajima, coz je v poradku proste tata, ale jeho nova zena, ktera je s nim stejnou dobu jako mama s nevlastnim tatou si do dneska od nas nechava vykat, zajem nas videt je vicemene nulový a tu neberu nijak. Ze zacatku me docela mrzelo, ze takova ja, ale asi ji to vyhovuje. Pritom kdyby se projevila trochu vreleji člověk by s ji byl v pohode. Takze asi tak kdo je pro me pouze partner a kdo nevlastni rodic.
Myslim si, ze by se nad sebou rodice meli zamyslet. Pokud te holcicka nema rada jen z duvodu, ze ji davas vic sladkosti nez jeii mama nebo, ze ve vychove nejsi tak prisna a si rozmazlovaci ( coz by byl blby duvod) tak nechápu proc by se biologicka matka mela nejak certit navic pokud je to prani ditete. Ja osobne bych byla rada, ze ma moje dite nekdo rad, ze ho prijal, ze ma zajem a ze nase vztahy,ktere jsou podle me komplikovany uz jen rozchodem a existenci spolecneho ditete a mit rad cizi dite a venovat se mu podle me taky neni nic jednoduchyho. Spis si myslim, ze mate ohromne stesti, ze si to takhle sedlo. Myslim, ze i tohle by meli rodice a partneri respektovat. Navic vyjadreni matky, ze si mas pockat na vlastni mi zni fakt zahorkle a nedospele. Pokud se dva rozejdou nebo rozvedou musi pocitat s tim, ze se novy partneri objevi. A fakt uz jen kvuli diteti by meli jit tyhle pozy, ublizeny reci, urazenosti a omezeni stranou. Ukazat diteti, ze jsme dospely a vyjdeme spolu i kdyz uz spolu jako manzele zit nemuzeme a dokazeme respektovat nove partnery.