Máma alkoholička. Jak postupovat?

fouskovi
14. lis 2019

Dobrý den, vím diskuzi je tu mnoho, ale já už to nějak potrebuju že sebe dostat. Moje máma je prostě alkoholicka a když si dá tu svojí dávku tak je strašně zlá vše vyčítá a uráží. S otcem jsou rozvedení a furt poslouchám, že k němu chodím a k ní ne, ale on mi nic nevycita vztah se mezi námi zlepšil po narození mých děti a ona kolem sebe jen kope a všechny odhadní. Tak moc bych potřebovala svoji mámu ale za jakou.cenuRaději se s ní nevidam ale léčit se nechce prý není nemocná já už nevím jak dál postupovat

sudylichozrout
14. lis 2019

@fouskovi Nijak. Pokud se nechce léčit, nic s tím neuděláš. Je dospělá, má svůj život a ty za něj zodpovědnost neneseš. Nenech se trápit, týrat, vydírat. Vykašli se na to, sic to bolí. Už jsi udělala dost, evidentně prostě o pomoc nestojí a chce se v alkoholu utápět. Tak ať se utápí sama a nestáhne tě s sebou do sraček.

fouskovi
autor
14. lis 2019

@sudylichozrout ona si aninechce přiznat že je nemocná. Už přišla o své dlouholeté známé a ted i o rodinu a tak moc bych si přála mít mámu která mě obejme a podrží když jsem na dně 😭 jenže já ani nemám kam jít když potrebuju pomoc

jituli84
14. lis 2019

@fouskovi Moje máma propila celé moje dětství, ted je přes 10 let čistá, pokud nechce, nepřestane, ale řeknu vám narovinu, do dnes nevim jestli jsem jí to někdy odpustila, všechny ty excesy, hysterie, urážky apod

sudylichozrout
14. lis 2019

@fouskovi Ona na to jednou prijde, ale musi si k tomu dospet sama. Jak zacne lecbu, muzes s ni postupne zacit navazovat kontakt. Ale ted to nema cenu, ma zatemnenou mysl a akorat by otravila i tu tvou vycitkami, urazkami a vydiranim. Je to fakt drsne, ale je to nejlepsi reseni. Pomoc jsi nabizela nescetnekrat. Psala jsem neco podobneho vcera u jednoho dotazu. Dokud nechce lecbu, kontakt nema smysl.

sistersss
14. lis 2019

Moje máma začala pít v mých 5ti letech a pila do mých 26 let, kdy na to i zemřela. Během té doby byla na x léčeních, brala antabus (lék, na který když se napiješ, tak ti je neuvěřitelně zle) a stejně tomu vždy podlehla znovu. Čistá byla tuším jednom i rok...pak podlehla při větším stresu a jelo to znovu. Pokud se nechce sama léčit, nepřizná si problém, nikdy ale opravdu nikdy se z toho nedostane.

evawest
14. lis 2019

Moje mama je alkoholicka a byla na leceni uz nekolikrat. Prosvihla kvuli tomu i svatbu myho brachy... Pokud s tim sama nechce neco udelat, nic s tim nenadelas. Musi si sama priznat, ze ma problem a ze s tim chce neco udelat. Ale i potom je to tezky, koupit alkohol jde vsude, je to spolecensky akceptovana droga. Moje mama s tim valci uz pres 20 let a i kdyz snaha z jeji strany je, stejne vsichni vime, ze do toho zase spadne, zase se dostane do dluhu, zase prijde o praci a zase znici vsechny vztahy, ktery se snazila spravit. Zavislost je hrozna vec, ne jen pro ty nemocne, ale i pro rodinu a nejblizsi. Vsechny ty lzi a plane sliby, sceny a ostuda.

irena1111
14. lis 2019

Dokud si to tvá matka sama nepřizná a nebude se chtít sama léčit, tak s tím nikdo nic neudělá. Můžeš s ním zkusit promluvit, opakovat jí, že budeš stát při ní, že jí budeš podporovat atd. ale rozhodnout se musí ona sama.

klea81
14. lis 2019

@fouskovi taky nemám mámu, co by mě objala a to ani není alkoholicka, to nejde vynutit, buď tam ten cit je nebo není a neuděláš nic

klea81
14. lis 2019

@sudylichozrout a nebo dřív umře, než na to přijde, ale tak to je bohužel

zelenaesmolda
14. lis 2019

@fouskovi
Nijak.Kdyz se nechce lecit tak ty to nevyresis.Prerusit kontakt.

shakira007
14. lis 2019

No a co třeba podat žalobu k soudu pokud jím dáš důkazy a nějaký svědky soud jí nařídí léčbu

evawest
14. lis 2019

@shakira007 Lecba zavislosti z donuceni nema v podstate zadny efekt. Detox jo, ta prvni faze, protoze to je fyzickyho razu. Ale zbytek je o hlave a chteni a vuli pacienta. Pripadali by si ve vezeni a za trest.

shakira007
14. lis 2019

@evawest no nezlob se ale s tím nesouhlasím kolik je na světě vylečenich alkoholiku a myslíš že se všichni chtěli léčit podle mně ne. Podle mne je to ten nejlepší způsob a jestli úž ani to nezabere tak se s tím už nic neuděla

evawest
14. lis 2019

@shakira007 A ja zase nesouhlasim s tebou. 🤷‍♀️ A svet se toci stale dal. Na ruzne lidi muzou platit ruzne zpusoby. 👍

odula
14. lis 2019

Všimli jste si ze shakira007 dává lajky sama sobě ? That's the spirit 👍😁 off topic 🙊 ale musela jsem

evawest
14. lis 2019

@odula Zrovna jsem jeji nick zahlidla i v jiny diskuzi a dela to i tam. 🤦‍♀️😂

urtica
14. lis 2019

@shakira007 Na světě není žádný vyléčený alkoholik - maximálně alkoholik abstinující. To tvrdí jeden terapeut z kliniky závislostí v Bohnicích a zároveň 30 let abstinující alkoholik v jedné osobě...a já s ním vřele souhlasím.
Léčbu nelze někomu jen tak nařídit, takhle to nefunguje.

odula
14. lis 2019

@evawest joooo přesně :D

sinicka
14. lis 2019

Pokud se alkoholik napije i nevědomky, jeho mozek to hned vyhodnotí jako podmět, aktivuji se "receptory závislosti " a je v pr*eli. Vyléčit nejde nikoho. Ani alkoholika ani feťáky ani sexualni devianty. Jsou to nemoci, které lze terapii případně leky potlačit. ALE musí chtít oni sami.

floruska
15. lis 2019

@fouskovi ano s tím nejde nic udělat
moje mamina když začla pít se to stupnovalo nejhorší bylo když se opila tak že nebyla schopná chodit a usnula třeba přímo před barákem na lavičce a my jsme ji pak museli odnášet domuu když jsme přišli zvenku bylo by to víc v pohodě kdybychom nebydleli v paneláku v 15-tém patře,to si pamatuju jaká to pro mě byla ostuda před všema sousedama
ale co chci říct pila pla pila až postupně přišla o práci i rodinu v podstatě přišla o všechno
a naposledy jsem ji viděla když jsem čekala mé druhé dítě které má nyní 6let

floruska
15. lis 2019

myslím ýe ji z toho pití pak už přeskočilo jakoby nevnímala pořádně realitu ale byla pořád v té své ulbížené bublině a každému vyčítala jak jsouk ní včichni zlí a každý ji ubližuje.....
alkohol je svinstvo
vždycky říkám když někdo pije je to hnus kolik takových lidí je ale když pije ženská tak to je
horší

nazka
15. lis 2019

@fouskovi moje máma propila celý můj teenagerovsky věk. Šla jsem do školy a už měla v sobě 4 piva, pak šla do tvrdšího. Jediné, co pomohlo bylo, že začala čůrat krev a sama se lekla, co se děje. Teď nepije už dlouho. Sama ale musela chtít, do té doby s ní nebyla řeč. V tu dobu jsem ji nenáviděla 😐

shakira007
15. lis 2019

@evawest a co je ty do toho! To je moje věc že si dávám lajky!

fouskovi
autor
15. lis 2019

Holky všem moc dekuju už to že jsem to mohla že sebe vypsat mi pomohlo vím když nebude chtít ona nehneme s ním tak doufám že to brzy pochopí

evawest
15. lis 2019

@shakira007 Nechci byt hnidopich ani praskac, ale ja jsem na to prvni nepoukazala. 😂 Jen mi to prijde vtipny a trochu smutny, ze se citis tak nejista i takhle anonymne na internetu, ze mas potrebu vypadat lip v ocich ostatnich uzivatelek. Nebo proste jen potrebujes ten boost, ze nekdo s tvymi komentari souhlasi, ale zase jestli ten nekdo jsi ty sama, tak to smysl moc nema, ne?

fouskovi
autor
15. lis 2019

@evawest tuhle paní už neřeším v jedné diskusi paní vyčetla že dítě v 15 měsících má plínky a že prodělalo salmonelu

nazka
15. lis 2019

@evawest 😂😂😂

evawest
15. lis 2019

@fouskovi Aha. 😂 Tak to me ale mrzi, ze jsem vubec reagovala. Ja jsem ale musela. 🙈😅 Omlouvam se za odvedeni tematu od tveho puvodniho prispevku.

fouskovi
autor
15. lis 2019

@evawest v pohodě paní má potřebu do všeho rypat a urážet. 😉

sinicka
15. lis 2019

@fouskovi podle me je to troll 🙂 i dle zpusobu vyjadrovani atd..