Manžel hraje na PC, mám vůči němu blok. Přejde to?

kamisek2000
20. srp 2012

Ahoj, je to asi blbý sem psát.. ale potřebovala bych názor, zkušennosti někoho nestranného...
S manželem jsme spolu 5.5roku z toho 2 manžele... Mame 1,5rocniho chlapecka... manža hraje na pc vlastne od dob co jsme se poznali, ale predtim mi to ne jak neprislo, skola, pak prace takze domu jsem jezdila az vecer.. Ale uz v ty dobe jsme meli obcas neshody.. Za to co jsem ted na matersky, jde to od 10 k 5.. Vice mi to zacalo vadit a kolikrat jsme se pohadali.. sedel tam od ty doby co prisel z prace d+o doby nez sel spat.. vylety a akce jsem vymyslela jen ja a kdyz jel s nama, tvaril se jak kakabus a bylo videt ze ho to nebavi.. Minule uz mi nejak prdly nervy, bylo toho moc a uz to preteklo.. vse jsem mu rekla i s tim ze ma posledni sanci, jinak sbalim maleho a odchazim.. Je tomu tyden a hodne se zlepsil, vsima si me, malyho, pomaha, vse ok.. jen u me se vytvoril blok.. vadi mi kdyz na me sahne, dotkne se me, promluvi.. atd... jsem radsi bez nej nez s nim... Bydlime s tchanovcema pres dvorek takze ty tomu memu pocitu taky moc nepridaji, moc s nimi nevychazim.. Vim ze je chyba ve me ted.. on se snazi.. ale co delat... prejde to? neprejde? nestolo se nekomu neco podobneho?? dekuji...

slundo
21. srp 2012

verila bych tomu, ze to prejde.... udelala si dobre, ze jsi to rekla. Muj manzel obcas taky hraje a ja nekdy taky, beru to jako relax, ale jen chvilku, zadny dlouhy vysedavani. Je fajn, ze se manzel snazi a byt tebou , reknu mu co ted citis....ze uz to zkratka asi trvalo dlouho a ikdyz se on ted snazi, tak mas tyhle poity, ale ze opustit ho nechces a snad se to spravi..... urcite to prejde, hlavne to nejak nereste s tchanovcema, to by se to rozhadalo uplne, nejlepe, aby o tom nevedeli

kamisek2000
autor
21. srp 2012

@slundo Manzel to vi,a nejak nevim neresi to, furt se snazi dotirat.. atd.. rika ze to chce cas.. ale kazdej mame asi jinej pojem nevim.. ... a tchanovci urco ne, tem by se to ani nereklo.. 🙂

kamisek2000
autor
21. srp 2012

to by pak bylo peklo uz tuplem..

slundo
21. srp 2012

Tak pokud má manžel pochopení a nepřestane se dál snažit být pozornější, tak se to brzy spraví 🙂 Nemůžete třeba někam odjed ? Nějaká společná dovča by mohla pomoci .... ono se to asi nevericne poslouchá, když ti někdo řekne, že to chce čas, ale pokud s manželem nemáte vážnější problémy, tak jde jen o nějakou krátkodobou krizi.... chce to snahu od obou, ale najednou se to zase vrátí zpátky 🙂

kamisek2000
autor
22. srp 2012

děkuju🙂

slundo
22. srp 2012

přeju hodně štěstí 🙂

sarkar
22. srp 2012

Ahoj, taky přeju hodně štěstí. Tchánovcům ani muk, a dej tomu čas, jak radí holky. Asi by to chtělo trávit víc času s manželem, zkuste si spolu vyrazit jen sami dva. Jinak taky držím palce, aby manžel k tomu PC zase nesklouzl...můj ex byl na PC jak blbej, byl tam pořád. Už spolu nejsme, ale jsme v kontaktu a já jsem ráda, že jsme se rozešli - do PC cpe strašný prachy, hraje hodně různý hry s autama, koupil si to drahý křeslo k PC, nějaký pedály, volant a nevím co ještě. Dokáže hrát třeba celou noc a k tomu chlastá colu s rumem...Rozhodně to není moje představa ideálního partnera ☹

kamisek2000
autor
22. srp 2012

@sarkar JJ tak nejak to je nebo bylo u nas... jen misto koly s rumem jen kola... prachy do toho necppe, jen ten cas.. :/

lucifereeek
22. srp 2012

@kamisek2000 no já nevím, mě to můj přítel slíbil taky, říkal, že až bude miminko, tak už hrát nebude, a myslíš že toho nechal? vůbec ne ☹ nechal toho jen na chvíli, když jsme o první miminko přišli, ale pak se stejně za pár týdnů k tomu vrátil a hraje doteď 😠

kamisek2000
autor
23. srp 2012

@lucifereeek mne to sliboval 5 let... tak y neprestal, az ted co jsem mu rekla ze jestli to nezmeni odchazime... zmenil to. zatim se drzi.. ale ja mam ten blok:(

lucifereeek
23. srp 2012

@kamisek2000 tak to bych řekla, že tě časem přejde, pokud se bude k tobě chovat hezky a opravdu svůj slib dodrží. 🙂

petanevesta
23. srp 2012

@kamisek2000 ahojky, my jsme se před pár lety s přítelem (teď už manželem) taky málem rozešli kvůli jeho hraní - sestěhovali jsem se do podnájmu a najednou jsem viděla kolik času u toho tráví, navíc to byli ty on-line hry, kde má na uších sluchátka a mluví s klukama, takže mě vůbec nevnímal a to mě strašně štvalo... navíc manžel je IT technik, takže ačkoliv má PC v práci, tak doma na to taky civí, protože je to i jeho koníček a bez internetu nedá ani ránu....ale hodně se to zlepšilo, na hraní her máme domluvu, že může jednou týdně každý čtvrtek večer pařit klidně do jedný do rána a jinak se snaží u toho tolik nevysedávat - je to těžký někoho uzpůsobit podle svého, ale dá se to, vše je na domluvě a vstřícnosti 😉
myslím, že je naprosto normální, že na něj teď máš pořád trošku averzi, já v době krizí taky neměla nějak chuť na nějaké doteky atd...ale pokud manžel vydrží s tou změnou chování, tak věřím, že se to pak samo zlepší a zase ti nebude vadit - držím palce 😉

kamisek2000
autor
23. srp 2012

@lucifereeek
@petanevesta Holky moc vam dekuju!!! Uvidfime jak to dopadne.. misto aby se to lepsilo prijde mi to horsi a horsi... uz je t9o 14dni.. :/

kiwicek69
21. dub 2013

Ahoj holky, jak to tak čtu, vydím že nejsem sama...s přítelem jsme spolu 7 let, máme 13-ti měsíčního klučíka, strááášně mi sliboval jak přestane hrát po narození malého a prd 😒 . Pohádali jsme se kvůli tomu nespočetněkrát, prý co jsem si vybrala, to mám 😠 😠 . V práci tráví hodně času, jak se vrátí domů už zapíná noťas, a jde hrát :( to samé když má volno, pokud na něj nehouknu , že by bylo dobré kdyby jsme šli s malým ven, tak se od toho neodlepí :(. Jsem z toho nešťastná, mám pocit, že ty on-line hry jsou pro něj přednější než já s malým, mám na něj už averzi, vadí mí jeho dotyky atd 😒 😒

nunik11
21. dub 2013

Ahojky holky tak koukám,že je nás více....jsme spolu s manželem už 8 rok a máme dvě děti.,,kvůli pc jsme se hádali ještě než jsme se vzali a bohužel mu to vydrželo doted.Taky jakmile přijde domů už pouští pc a hraje každý den a spát chodí klidně až v 1.hodinu ráno,pije u toho coca colu je to normální?Averzi na něj mám taky a dotyky už taky zlepší se to? 😝

kiwicek69
22. dub 2013

@nunik11 my se tak včera pohádali kvůli tomu, jsem myslela že se i poperem 😀 . Ty počítače to je zkáza, hodně to ničí vztahy, pár kamarádkám díky tomuhle vztah ztroskotal a u nás to vydím podobně, pokud se to nezačne řešit...příští rok bylo v plánu, že se vezmem, ale dospělo to do takové fáze, že mám hrůzu kdy příjde s žádostí, absolutně nevím co bych mu řekla 😕 😕

nunik11
24. dub 2013

kiwicek: tak to je mi moc líto,ale mám to doms podobně,ale s tím,že jsem vdaná už 5 let a před svatbou to bylo stejné myslela jsem si,že se to zlepší,ale prd je to pořád stejné ne-li horší.Už nevím jak když se o tom bavíme tak mi řekne,že tam nechodí přitom přijde domů a už hraje to je síííla ☹

duracell79
24. dub 2013

Ahoja, přijde mi, že jak na Vás neměl čas, tak sis vytvořila svůj prostor, jak na čas, tak osobní a teď, když se snaží, tak Ti ho narušuje... Myslím, že se to časem zlepší až si na něj zase zvykneš. Navíc, jestli Tě to uklidní, tak málo která mamina stojí o nějaké tulení, povídání apod. Celý den posloucháš a mluvíš s malým, staráš se, lítáš, mazlíš....ten výdej energie a citů je obrovský a na chlapa prostě moc nezbude :D

jarunkaxyz1
1. kvě 2013

Holky, mám to samé, dvě děti, manžel propadl hraní....docela se snaží v létě, výlety a tak....ale podzim, zima - to je šílenost. Přijde z práce, hodinu se nám věnuje a už ho do noci téměř nevidím. Máme krize, to je jasný. Když je ta doba výletů, je to lepší, jsem vděčná za každou volnou chvilku společnou. Kdyby se to vyřešilo kompromisem - hrát 2 hodinky denně...ale to prostě nikdy není schopen dodržet. Navíc hraje propojené hry po síti a nejvíc ze všeho mi vadí ty jejich keci nahlas.....když něco chci, nevnímá, pak bouchá do stolu, že jsem ho vyrušila atd. Je mi z toho smutno. Někdy přijde, že by byl se mnou "milostivě" u televize, jenže to fakt nemám už kolikrát náladu. Takže v tomto směru tak nějak pořád bojuju a není radno......jak to řešíte vy ostatní?

monasek84
1. kvě 2013

My se kvuli hrani (jeden z hlavnich duvodu) i rozesli... dosli jsme z prace, najedl se, sel hrat az do noci... se mnou nikam nechtel chodit, nic delat, ze je unavenej z prace, ze to ma jako relax atd.... porad jsem rikala ze mi to vadi a i pres sliby se nic nezmenilo, tak jsem se jeden den sbalila a odesla... pomohlo to, ted uz jsme zpatky spolu, hraje jen nekdy a to se me vzdy zepta jestli muze a tesime se na miminko....
je to neprijemna zkusenost... preju vsem at se to vyresi co nejlepsi cestou a k vasi spokojenosti 🙂

kacenka115
4. led 2020

@kamisek2000 držím palce. Snad to přejde zatím to je relativně krátká doba a je hezké, že se snaží. Zkusila bych pomalé krůčky. Trávit čas spolu, třeba jen blbý kafe ve dvou bez malého, chytit se jen za ruku, jak ti bude příjemné. ;)

kacenka115
4. led 2020

Takhle diskuse mne zaujala. Takže ne nechci rýpat než něco vyzní blbě, jsem fakt zvědavá. My jsme s chlapem oba hráči, takže nám to manželství nenarušuje. Vadí vám obecně hraní nebo to že to časově přehání? Pro představu, chlap hraje večer až jde syn spát. Jinak se věnuje nám. Já většinou hraju taky nebo čtu ve vaně. Jsem spíš ráda, že hraje, protože můžu být chvíli sama a odfrknout si od všeho.