Manžel je pořád pryč

liska1812
15. zář 2017

Asi jsem jedna z mnoha, co má tenhle problém..Máme 14 měsíčního chlapečka, který je hodně hodně aktivní dítě, nemůžu z něj chvíli spustit oči aniž by nezpůsobil nějakou katastrofu (to asi znáte). Manžel je workoholik a jelikož stavíme, vše dělá svépomocí. Víkendy (někdy včetně pátku) tráví celé na stavbě, doma nespí jelikož přespává u táty na vesnici, kde si může připravovat věci na stavbu. Když mu řeknu, že se nám stýská tak mi vynadá, že ušetříme a že to dělá pro nás.V týdnu když přijde z práce se synovi sice chvíli věnuje, ale mě nepomůže vůbec s ničím a ještě prohlásí, že když to tu uklidí, že to stejně zase hned (já??!!) rozbordelím.Takže v domácnosti neudělá nic.Jsem asi sobec, ale ty víkendy kdy je muž na stavbě, jsem někdy na zhroucení fyzicky i psychicky.Je to hrozný pocit být na všechno sama...Někdy bych si třeba připlatila jakoukoliv částku za práci na stavbě, jen aby byl s námi ☹ Jsem asi sobec co?

marcinek
16. zář 2017

@liska1812 chápu te, taky jsem prozila takhle 4 roky života, kdy jsem byla na vse sama, manzel na stavbe nebo v praci, ja sama na 2 deti. Ale zas na druhou stranu to opravdu jednou za cas chce udelat nejaky vylet nebo navstevu příbuzných, on se ten stereotyp taky roztrhne a je hned lepe. Navíc ja teda chodila s detma i pomáhat manzelovi na stavbu, pak při tehotenstvi aspon donest buchtu, kafe, popovídat si. Manzel se muze citit taky sam, zkus se na to podivat i z druhé strany. Najdi si nejake zajmy, co ti pomohou toto narocne obdobi překonat- cviceni s dětmi, plavani atd. a dostanou te mezi lidi, at se necitis tak sama. S manželem si promluvte a najdete kompromis který den se bude věnovat vam. S dalším tehotenstvim bych u tebe počkala az do baracku nebo aspoň az to bude skoro u konce. Bude to ještě horsi - jak se říká jedno dite, zadne dite a pokud uz tohle je tak narocne, co potom budes delat se 2 a sama. Je to opravdu velky rozdil mit 1 a 2.

journals
16. zář 2017

Ač chápu, že musí být strašně těžké, když jste doma samy s dětmi, tak přidám druhý pohled na věc. Plánujeme stavět, manžel dělá na vyšší pozici, domů se nedostane dřív jak v půl sedmé večer (s normální pracovní dobou, bez přesčasů). Proto je jasné, že určitě nemůžeme stavět svépomocí, budeme za to muset zaplatit. Takže si připlatíme pár set tisíc za "cizí" práci. Co tím chci říct. Všechny tu píšete, jak je pro muže nejdůležitější ušetřit. No ještě aby ne, když to dělá. Ono to totiž může stát jinak pár let nervů z hypotéky navíc. Je potřeba si uvědomit, že kdyby nemusel, tak to asi sám nedělá a každý se může rozhodnout, jestli je ochotný a má možnost těch set tisíc zaplatit někomu jinému, ale s tím, že bude splácet déle.
Mám kamarádku, která strašně toužila po domě. Když se její přání začalo po pár letech plnit a manžel začal stavět dům hlavně svépomocí, měla neskutečný problém s tím, že doma nebyl. Buď byl v práci, nebo na baráku. Jenže co měl chudák dělat? Z mého pohledu jí plnil sen, opravdu to dělal pro rodinu, na vyšší hypotéku nebylo, tak neměl moc jinou možnost než to dělat sám a bylo to těch pár let celé vše špatně. Kamarádka to pořád brala tak, že jí vůbec nepomůže. Nechápala jsem, jak může být tak nevděčná a ještě mu zazlívat, že ani ty děti nepohlídá. Bude to znít blbě, já vím, ale nechápu, co pořád od těch chlapů proboha chcete. Vím, že je to náročná doba, ale ti chlapi se fakt neflákají, mají toho plné zuby, manželka je většinou na mateřské, její příjem je omezený, ale pořád je něco špatně. Neznám rodinu, která by se kvůli stavbě domu nehádala, ale je potřeba si se startem stavby urovnat priority, myslet na to, že je to pouze časově omezené a pak bude zase líp...

karlajasmine
16. zář 2017

Ja bych si hlavne nedelala iluze, ze az skonci prace na baraku, tak ze to bude jiny. Protoze pokud je nekdo takovyhle typ cloveka - workoholik a vseumel, tak se ze dne na den s dokoncenim baraku nezmeni. Po baraku bude zase jina prace, vylepsovani baraku, zahrady, pripadne nabidka od sefa, ze dostane super placeny prescas, muze neco vylepsovat na aute ''prece pro vas, pro vase bezpeci'' atd... Jedna pani z nasi rodiny ma takoveho manzela a musi to byt peklo, chlap chodi rano z domu v 6 a vraci se o pulnoci, vikendy totez, uz 30 let. Ona tvrdi, ze ji to nevadi, ale prijde mi teda znacne uzkostliva a nesebevedoma a podle me manzelova vecna nepritomnost na tom ma nemaly podil. A zajmy si zakladatelka najit muze, ale pokud si ona pojede ve svym a on ve svym a doma se budou maximalne tak mijet, tak to fakt neni zaklad pro stastny vztah az do smrti ale spis pro to, ze se za par let sejdou u kafe a zjisti, ze uz si nemaji co rict.
Prece chlap muze barak stavet, ale pokud to jde i s tim, ze bude celou nedeli doma s rodinou a zaplati na ten den nekoho jinyho, tak je to snad lepsi varianta. Deti taky vecne maly nebudou a kdyz vidim ty spolecny chvile, co travi syn s tatou, nase rodinne vylety a podobne, tak tohle ma vyssi hodnotu nez jakykoli penize.

karlajasmine
16. zář 2017

A jinak znam chlapa, ktery aktualne stavi barak pro svoji rodinu, ma manzelku a miminko, a rozhodne si dela cas i na ne.. potkavam je spolu na prochazkach, pani dava obcas na Facebook fotky z rodinnych vyletu nebo akci, proste chlap maka a nadre se, doma s uklidem urcite nepomaha, proc taky, kdyz dela na baraku, ale cas na rodinu si vyhrazuje a to si myslim, ze je naprosta nutnost.

fire85
16. zář 2017

@verinka88hb vydrž bude líp.píšeš že se malá narodila v červenci, to je před chvílí, to si ještě sedne.pořid si šátek,malou do něj dej, možná jí to uklidní.a časem bude líp, začne víc vnímat...ale zase přijou jiné věci

eviicka
16. zář 2017

@journals to je jen jeden pohled, určitě jsou i nevděčné ženy, ale nemusí to tak být vždycky. Jak tu zaznělo pro spoustu chlapů je dům jejich způsob realizace, která jde zbytečně na úkor jiného (např. rodiny). Muži bývají více materialisté. Znám rodinu, co se kvůli domu rozvádí, spousta lidí lituje toho sedreneho chudáka, ale už nevidí, že on si vlastně plnil svůj sen a paní po několika letech se dvěma dětmi došla trpělivost.
No každopádně tvůj i můj příklad jsou asi extrémy, a většina takových rodin je někde mezi.

journals
16. zář 2017

No jo, materialista co se musí realizovat... ale paní asi zase tak úplně proti srsti nebylo, že bude bydlet v novém baráku, ne? Chápeš co tím chci říct? Barák by dneska chtěl každý, ale že je za tím hromada práce, dříny a peněz, to už se někdy vidět moc nechce... A nepřijde mi to jako extrém, soudě podle této diskuze.
Ale samozřejmě, chlap si musí udělat čas i na rodinu, to je samozřejmost 😉

karlajasmine
16. zář 2017

@journals Ono hodne zalezi, jak to kdo ma 🙂 ja treba o barak nestojim, muj chlap ano, ale pokud si barak do budoucna poridime, tak urcite ne s tim, ze ja budu mezitim sedet roky o vikendu na zadku nebo jezdit na vylety sama s detma... to by fakt bylo na rozchod, obzvlast, kdyz ja barak ke stesti nepotrebuju, me bohate staci nase zlata ''kralikarna'' a la panelak.

eviicka
16. zář 2017

@journals no já třeba taky žiju v baráku jen kvůli manželovi a spokojená bych dokázala být i v té králíkárně. Proto se tu tak zastávám té druhé strany. 😉

marion2017
16. zář 2017

@journals no, to není si někoho zaplatit, ale nemít vše hned. Klidne to o pul roku prodloužit. Já mám takovou matku, celý život muselo byt vše hned a ted. Tata sedreny, nikdy si nic neužil a stavba baráku byl jen začátek. Ted takhle drezuruje ségry rodinu, vše musí byť hned a ja bych se z toho picla. Minule muselo byt uděláno dřevo hned, za 3 dny, co Jini mají praci na 2 měsíce. .. a plus, pokud tvůj manžel vydělává, muže si stavbu zaplatit, tak to budeme mít my. Jestli nevydělává a stavi sám, tak ušetří a muže se na tom realizovat sám a proto by mi nevadilo to o pul roku odsunout.

marion2017
16. zář 2017

@liska1812 ještě jsem chtěla napsat, ať si to druhe rozmyslis. Prodloužení rodicaku není duvod proto mít mimi a ve Tvé situaci to bude ještě horší. Budeš sama, se 2 detma, více prace a méně peněz. Co zkusit jít třeba na rok do prace, "odpocinula"by sis od ditete, více by ses na něj těšila a měli bystě více peněz. Mohli byste lecos nechat udělat nebo tak..Takhle si tu RD neužijes. .. a druhe bys pak mela už do nového a hotového. .Pak byste byli i více spolu a tak, a když by něco dělal na domě, tak pořád můžete byt na zahradě a více v kontaktu.

journals
16. zář 2017

Jasně, pohledů je určitě víc. Já se častěji setkávám s tím, že dům je přáním obou. Vše je otázkou kompromisu. Pokud se po baráku netouží, tak proč se do něj hnát. Pokud po něm touží jen on, je to o nějaké vzájemné domluvě a hledání zlaté střední cesty. Nepřijde mi ale fér rozčilovat se tu nad tím, že muž staví barák a CHCE UŠETŘIT, tak staví sám a tráví tam svůj čas. Ale už se nevidí, že to ušetření stojí fakt hodně peněz a třeba i pár let hypotéky navíc. A někdo třeba fakt nemá na výběr. Někdy mi opravdu přijde, že ty vzájemné nároky na druhého jsou dost velké. Nic víc jsem svým příspěvkem říct nechtěla 🙂

sisstin
16. zář 2017

@journals ja treba barak taky nechci, ale holt jsme se poznali, kdyz uz ho koupil a on kvuli mne sve plany menit nebude. Mne by vyhovoval byt, za tu hypo a uver na reko mohl mit krasny velky byt ve meste. Je to proste odlisnosti povah, u nas jsem se prizpusobila ja, jako nejsem z toho nadsena, ale preziju to no...

sisstin
16. zář 2017

Jinak muj si taky dela vse sam s pomoci tchana, nezaplati si nikoho prave v ramci usetreni nakladu a pry by to jen cizaci zkonili :p

sisstin
16. zář 2017

@karlajasmine jinak muj chlap je presne to, co pises, on nevydrzi doma ani vterinu. I kdyby barak uz byl, tak on musi neco kutit v dilne, na zahrade apod.

kecalka2
16. zář 2017

Mě můj manžel taky ukecal do baráku.Jsem tedy ráda,že tu žijeme,ale občas je mi taky líto,že se prostě musí makat a výlety jdou stranou.Příští rok chci do práce kvůli tomuhle.Odpočinu si,našetřim,nebudu pořád doma.Druhé dítko jsem odložila.Neumím si to představit být s 2 dětmi stále sama.Spíš mi vadí,že nejsem pojizdna a řídit se bojim.Jestli se nerozjezdim příští rok,tak jsem v prcicich.Jinak v paneláku se mi taky moc líbilo.Ale léto s malým mimcem nic moc.V zimě mi to vadilo i v paneláku.Hold asi ponorka.Ale líbilo se mi,mít vše při ruce

sisstin
16. zář 2017

U nas je to hlavne otazka jeste spousty, ne-li desitky let...

tinaprofi
16. zář 2017

víte jak to je dámy...🙂) koho jste si vzaly, toho máte a na toho nenadávejte 🙂)))) né dělám si prču, ale je to prostě život a ten si z drtivý části vybíráme samy...někdo chce panelák, jinej barák, někdo je kutil, druhej se doma drží za koule s ovladačem a nehne doma prstem, nevím, kterej scénář je horší - asi ty koule 🙂)) tyhle ženský litujte...autorku příspěvku povzbuďte 🙂

kecalka2
16. zář 2017

@tinaprofi Souhlasím s tebou.Zase můžeme být rádi,že jsou ty naše chlapi šikovní.Znám některý experty,co neumí absolutně nic.My hodně ušetříme,chlap si dokáže poradit se vším,a když ne,tak se to sám od někoho naučí.Kolik peněz bysme dali za firmu...Takhle platíme jen materiál,který je už dost drahý.Nejhorší kombinace je neumětel,co je socka,nic neudělá ale plánuje jak chce barák😀 Takovýho borce známe.Neumí absolutně nic,peníze taky nemá,ale plánuje barák :D Tak mu manžel narovinu řekl,jestli se nezbláznil,že dům většinou spolkne plno peněz a práce,kde musí být člověk šikovný ,nebo při penězích aby si veškeré práce zaplatil.Asi si myslel,že mu tam muž půjde pomáhat z kamarádství.Pokud by vůbec nějaký dům mohl mít.Mužem být rádi za ty naše šikovný chlapy.Věřím,že jim je taky líto,že nemůžou být hned po šichtě s rodinou,ale jsou místo toho na stavbě.Alespoň můj to tak má

marion2017
17. zář 2017

@kecalka2 no, já bych zase z toho nedělala takové drama, jakože, mam manuálne zručného manžela a kdo je vic? Můj manžel je zase dobry v jeho profesi a vydělá tolik, že si ty lidi muže zaplatit a nemusí se roky kutat v baráku, muže se věnovat rodině a ja nemusím prat špinavého montérky. Minule mi nějaký kachličkar valil šrouby do hlavy, že co je to dnes za chlapy, že nic neumí a musí si je volat. Tak jsem ho rychle vyvedla z omylu, pa chtila. Tohle je takova generální omluvenka pro ty, kteří v práci berou málo a na to prostě nemají a nemají jinou možnost. A když jsou manuálne zručni, tak většinou jsou vyučení a zase nejsou intelektuálne vybavení, což by nevyhovovalo mne.Několik v rodině i okolí jich znám, udělají si vše sami, neviděla jsem je v ničem jiném než v montérkách, deti neznají a na dovolenou nemají.

netopejr
17. zář 2017

A dělalas někdy na stavbě? A pri chození do práce?
Zaslouží si teplo, nechat chvili na odpocinek, vyprat a vyzehlit obleceni, teplou večeři a svačiny s sebou.

Ty si dej šlofíka se synkem po obede,pokud nestačí noci. S jedním ditkem můžeš skoro vse, navstiv kámošky,pozvi si kámošky,.nekam jed... Mam pocit, ze cast toho prameni z toho, ze ses hodne sama a čekáš spolecnost od manžela.

Jestli date přednost drivejsimu posunu na stavbě nebo vic společného casu, to se.musite domluvit mezi sebou. Třeba neděli, aspoň každou druhou...nebo aspon odpoledne.... Zalezi i, jak dlouho to ma trvat a jestli bude na stavbe delat ted i pres zimu, nebo bude pauza, a chce.toho do zimy stihnout co nejvíc.

Potrebujete byt take spolu, ale o tom, kolik čeho kdy, se musite nějak domluvit. Kdyz bude víkendy trávit s vámi, stavba se neposune. Pokud to ma trvat dele, bývá vhldnjsi si tu neděli nebo aspon pul na odpocnek vyhradit, ale ono to vse závisí dost i od individualnich podmínek a okolnosti.

sisstin
17. zář 2017

@marion2017 chlap vyděla cistyho 50 mesicne a stejne by nikomu nedal ani korunu ;)

sisstin
17. zář 2017

@marion2017 a neni vyuceny, ma elektrotechnu a je programator CNC ;)

netopejr
17. zář 2017

@marion2017 To je zas generální omluva pro ty, co jsou levy/maj.levyho.manzela,ne? 😆😉
Oni ti řemeslníci mnohdy člověka hezky oserou, kdyz tomu nerozumi.
A kolikrát takovyho člověka natahnou na penězích nebo to odflaknou.
Znam dost sikovnych chlapu i s VS nebo několika, solidní a dobře placenou praci,
A jako mít doma chlapa, kterej neumí vyčistit sifon, zapojit pracku, pouzit vrtacku ap.je pro nektery zensky nesnesitelný a rovná se to nizsimu IQ, s kterým si nemají co rict. 😆
(s nadsazkou please, některým to neva a některým mužům taky neva, ze se na všecko vola hodinový manžel)

sonaxoxo
17. zář 2017

@marion2017 promiň,ale tvůj příspěvek mi přijde úsměvný😂ty v podstatě tvrdíš,že chlap,který umí dělat doma rukama,je chudák,který nemá peníze,a musí si to udělat sám!větší pitomost jsem nečetla.muj manžel je velice zručný,postavil nám barák a v podstatě vše si udělá sám,co je doma potřeba.k tomu má dobrou práci,ve ktery je dobrý a dobře placený,tudíž by si řemeslníky mohl dovolit zaplatit!to jsme mimochodem teď udělali,kvůli rychlejšímu dodělání domu jsme si zaplatili obkladace na koupelnu a WC (manžel umí obkládat) a jak to dopadlo?větší prasecinu jsme neviděli!takže manžel vše musí sundat a obložit si to sám!díky bohu za něj!a mě opravdu nedělá problém strčit montérky do pračky a zmáčknout tlačítko.😂a mimochodem,chlapy v monterkach jsou sexy.😅a nesmím zapomenout na syna,kterému se věnuje,koupe apod. A jak píšeš o kachlickari (mimochodem je to obkladac😂),tak má naprostou pravdu!tak nevím,proč jak píšeš,si ho musela hned vyvádět z omylu.no popravdě bych nemohla mít lempla doma,který neumí dělat rukama a vše si zaplatí.ale peníze nejsou pro nás všechno a po zkušenostech s obkladacem,si fakt radsi uděláme vše sami!

sisstin
17. zář 2017

@netopejr jo, to prave presne nechce chlap, ze by mu to akorat posrali....

sonaxoxo
17. zář 2017

@sisstin přesně u nás!!

marion2017
17. zář 2017

@netopejr tyhle věci umí Můj chlap a možná i Já. Přesněji jsem tyhle reakce čekala. Já mela na mysli stavbu domu a to je něco jiného.

marion2017
17. zář 2017

@sisstin taky jsem toto čekala. Psala jsem VĚTŠINOU a myslím to tak je. A nebavím se o vrtání obrázků či malování. ..

sisstin
17. zář 2017

@marion2017 no tady vetsina jeho kamaradu stavela svepomoci a VS az na jednoho maji vsichni. Myslim, ze je to zevseobecnovani akorat z druhe strany.

Myslim, ze manualni zrucnost s vzdelanim nebo nevzdelanim nic nema. Chlap po stredni treba na VS nesel, ac je teda 10x chytrejsi nez ja a radsi sel na mechanika jednostopovych vozidel, protoze ho to proste bavi.