Manžel má kamarádku. Je to normální?

16. dub 2024

Jsem ztracená. Přijde vám normální, když se chlap na kroužku svého dítěte seznámí s maminkou jiného dítěte, vymění si telefony a začnou si psát. Nejdřív o dětech ale pak i o sobě až se z toho stane přátelství, které trvá rok a je na emocionální úrovni. S tím, že žena víc “balí” chlapa. Tenhle chlap je můj muž, o přátelství jsem se dozvěděla když byl nonstop aktivní na mobilu. Něco mi o tom řekl, ale působilo to neškodně. Pak se spolu chtěli sejít, na to jsem řekla, že se s ní rada potkám, vezmeme děti a pojďme se tedy zkamaradit všichni ( děti se už znali). Uskutečnili jsme to. Žena je super milá, klidně by to doopravdy mohla být moje kamarádka. Ale manžel po schůzce trochu žárlil, prý se bavila víc semnou a přitom šlo původně o jejich přátelství. Druhy den si psali cely den a manžel se tvářil zvláštně. Tak jsem se ho přímo zeptala o čem si písou. Bylo to cukrovaní ve smyslu vzpomínání jak se poznali, jak se jako kamarádi mají rádi, manžel se ji tam svěřoval s něčím co neřekl ani mě, i když to nebylo nijak podstatné, mrzelo mě to. Najednou jakoby se mi rozbilo zrcadlo, přijdu si pitomá, ze jsem to jejich přátelství nebrala vážně. Ze mi nedošlo že manžel se někde s jinou emocionálně angažuje. Ona se mezitím stihla rozejít s partnerem. Je to normální? Chtěla bych aby to buď úplně utnuli a nebo aby to byla normální známá, kterou si nepouští tolik k tělu…co teď? Jsme spolu 8let manžele, dvě děti, zažili jsme si spolu složité věci ale nás vztah to jen upevňovalo. Miluju ho a on tvrdí že mě taky…

adelisss
17. dub 2024

Jinak neříkám, že můj muž nesmí mít kamarádky. Ale někdy se slovem kamarádka maskuje něco jiného. Můj muž má kamarádky, které mi nevadí, většinou znají i mě, jsme schopné si i pokecat. A navíc nepotřebují každou chvilku vypisovat, volat, atd. A pak jsou "kamarádky".

petrasipkova1
17. dub 2024

Tohle si myslím, že pro tebe dopadne špatně .... Myslím, že se manžel do té ženy zakoukal a ona do něho.

denny27
17. dub 2024

Jj, klasická věta: ,,Je to jen kamarádka''
A pak vzniká většina nevěr právě takhle.

kackabis
17. dub 2024

Hele, prostě mu to řekni na rovinu. U nás doma jedeme pravidlo "nedělám druhému to, co bych nechtěl aby dělal on mně".
Takže si to sesumírujme: manžel potká cizí ženskou, se kterou si padnou do oka, vymění si čísla a začnou si psát - tak z tohodle bych moc klidná nebyla.
Řekla bych mu, že se ti to nelíbí, a ať se do tebe vžije on. Jak by se mu líbilo, kdybys někde potkala fajn chlapa, se kterým by sis rozuměla, vyměnila si s ním číslo a začali jste si spolu intenzivně vypisovat, on by ti psal, že se chce sejít atd 😏

zanett
17. dub 2024

@kackabis Debilni je, ze kdyby se ho zeptala, jak by se to libilo jemu, kdyby si nasla nejakeho kamarada, tak manzel by ji zrejme odpovedel, ze by to bylo uplne v pohode. Proc? Protoze A) chtel by si tim jakoze obhajit, ze on vlastne nedela nic spatneho a mit kamarady/ky je uplne OK a B) on stejne vi, ze ona zadneho kamarada nema, tak proc se strestovat. Mluvim z vlastni zkusenosti, muj byvalej mel taky kamaradky a presne tohle mi rikal.

Pak je tu jeste moznost, ze i kdyby si zakladatelka jakoze nasla kamarada, aby manzel videl, jake to je, mohlo by mu to byt uplne jedno - protoze jestl je zamilovany do kamaradky, tak ma manzelku na haku. Dalsim krokem bude, az zacne chlap na zakladatelce hledat chyby. Je uplne poblazneny a z kamaradky je paf, kdezto manzelka je okoukana a nezajimava.

Tohle je fakt strasna situace, mam to za sebou a uz bych tohle nikdy znovu nechtela zazit. Fakt hnus.

kackabis
17. dub 2024

Tak si to shrňme: manžel potká fajn ženskou, s tou si kápnou do noty, tak si vymění čísla a začnou si intenzivně vypisovat 😏
Jako, u nás doma jedeme pravidlo: ,, nedělej druhým to, co by se nelíbilo tobě, kdyby dělal on".
Postavila bych manžela před hotovou věc: hele Pavle, nezlob se, ale nelíbí se mi, že si vypisuješ s cizí ženskou. Zkus se do mě vžít, jak by ti bylo, kdybych někde potkala fajn chlápka, vyměnili bysme si čísla, začali bysme si psát a on by mi pořád psal, že se chce scházet. Ať se ti to líbí nebo ne, tahle ženská prostě rozbíjí naší rodinu už teď. Tak se nad tím prosím zamysli, a něco s tím udělej.

Já jsem taková povaha, že bych asi napsala nebo se osobně sešla i s tou ženskou a řekla jí taky, ať se nezlobí, ale že si nepřeješ aby tvého manžela vytahovala ven a vypisovala mu celé dny, ať si uvědomí, že je ženatý a má rodinu, tak ať se chytne za nos a neničí druhým štěstí. A taky ať nelže, že se jí manžel nelíbí. To by mu samozřejmě nevypisovala.
Neříkám, že nesmí mít chlap kámošku. Ale tohle by bylo i na mě moc 🙂 taky mám nejlepšího kámoše, ale rozhodně si nepíšeme každý den, a žádné vzpomínání, rozněžňování jak se máme rádi jako kamarádi, to by mi bylo na blití samotné ze sebe.
Můj ex měl taky "jenom kámošku" se kterou si psal. Než jsem našla v mobilu zprávu " radši bych abys tu se mnou spala ty než Katka"... No a hádej, už jsou manželé a mají děcka.
Hodně štěstí s tímto děsem 🍀

kackabis
17. dub 2024

@zanett jo a sorry, za dvě odpovědi, ta první se mi smazala, a teď vidím, že se to odeslalo.. já a technika 🙈😂

adelisss
17. dub 2024

@zanett Na mého chlapa třeba zabralo to, že jsem mu řekla, že jsem třeba kvůli němu nešla na kafe s kamarádem. Ale jestli bude furt odepisovat jisté otravné ženské, tak příště na to kafe půjdu. A on se naštěstí chytil za nos. Jako je to sázka do loterie. Ale pokud už je chlapovi jedno, jestli se vídám s jinými, tak už ten vztah je asi fakt v háji... Je to smutné, když člověk dostane víc pozornosti od kamarádů a cizích chlapů než od toho doma.

zanett
17. dub 2024

@adelisss No jo, kdyz spousta chlapu jsou jesitni egoisti a dela jim dobre, kdyz jim zajem cizi zenske lesti jejich nabubrely ego.

@kackabis Heled, ono to je to strasne osemetny chodit za tou zenskou, protoze ona vuci zakladatelce nema zadnou povinnost, kdezto chlap jako jeji manzel slibil, ze ji bude verny a mel by ji a jejich deti ochranovat pred vsim, co jejich rodinnou pohodu muze narusit, coz on nedela. On je ten, ktery selhal - cimz nerozporuji, ze nektere zenske jsou opravdu c.u.z.y, kdyz jedou po zenatym/zadanym chlapovi.

Navic, i kdyz utne kontakt, zablokuje jeji cislo, deti da do jineho krouzku atd, to jeste neznamena, ze na ni tech chlap prestane myslet. Muze ji kontaktovat jinak (v dnesni dobe je milion zpusobu), jenom si da pozor, aby na to manzelka neprisla.

Ze sve velmi kysele zkusenosti vim, ze jsou dve veci strasne tezky, ne-li nemozny; 1) primet nekoho, aby nas mel rad, kdyz on nechce a 2) primet nekoho, aby na nejakou prestal myslet, kdyz nechce. Proste zakladatelka se muze s manzelem prestehovat na druhou stranu republiky, ale to nevygumuje tu zenskou z hlavy jejiho chlapa, a kdyz on na ni bude porad myslet, tak bude hledat zpusoby, jak ji byt na blizku, to je na tom to nejhorsi. Proto je to strasne zapeklita situace. Fakt doufam, ze uz tohle nikdy nebudu muset resit, to je snad to nejhorsi, co se mi ve vztazich stalo, protoze to vlastne skoro nema zadne reseni. Jen ta bezmoc, kdy zenska ceka na to, az ji manzel podvede, protoze k tomu to smeruje.

elis1987
17. dub 2024

@zanett asi tak jednala bych stejně. Nůž na krk a hotovo buď já nebo ona. Ještě by si s ní psal a už by měl kufry venku ať se o něj stará nová slečna... V tomto by šli dečka stranou ať je mám nebo ne a kór když je mám tak tím spíš bych to utla.

kackabis
17. dub 2024

@elis1987 souhlasím. I kdyby ho zakladatelka slušně poprosila, jestli s ní může ukončit kontakt, že jí to není příjemné a moc to pro ní znamená.
...tady se ukáže charakter chlapa. Buď bude při své ženě a dětech a na cizí ženskou, co zná chvíli někde z kroužku se vybodne. No a nebo řekne, že pro něj kámoška znamená bla bla... No a v takovém případě už by měla zakladatelka pomalu balit spoďáry.
Jo a s mazáním diskuse bych si to rozmyslela. I kdyby si to ta ženská přečetla a poznala se v tom, tak snad se trochu chytí za nos. Já tyhle můry fakt nesnáším 😑

mentolka001
19. dub 2024

Ahoj.Najdi si taky kamaráda a začni si s ním psát.Uvidíš,jestli se to bude líbit tvému muži

autor
21. dub 2024

Diskuze zůstává tak doplním pokračování. Manžel si stále stojí za tím že má čisté svědomí a o nic víc než kamarádství nešlo. Dokonce ji něco podobného napsal ( kvůli mě) její odpověď byla tajemná což manžela překvapilo ale ne v pozitivním slova smyslu. Takže se vše snad v dobré obrací. A taky snad to ze jsem mu sama nic nezakázala ale jen ho upozornovala na 🚩 byl lepší přístup. A to jsem se chvílema chytala za hlavu 🤦‍♀️ no uvidim jak to celé jednou dopadne.

trdelnik234
21. dub 2024

Tak daj potom vediet,ze ako to skoncilo.
A hlavne,nech to teda skonci rychlo a dobre pre vase manzelstvo

kackabis
21. dub 2024

A pořád si píšou nebo se na to manžel pro klid v rodině vybodnul?

berusinka2
21. dub 2024

co myslis pod tajomnou odpovedou?dik

autor
21. dub 2024

@kackabis manžel psaní omezil.
@berusinka2 napíšu sz

mentolka001
22. dub 2024

Takže ona chce víc a manžel ne , jestli jsem to dobře pochopila Proto bych si určitě začla s někým psát,aby pochopil, že i u tobe může psát nějaký muž s nejasnou odpovědi.Domluv se s kamarádkou ať ti píše jako kamarád a je to.Dej mu lekcí a uvidíš jak rychle toho nechá 🙂Vím to

trdelnik234
22. dub 2024

Ahoj,ja som tiez zvedava,co napisala.
Ide po nom?

teryem
22. dub 2024

To by mě taky zajímalo🤔

autor
25. dub 2024

Další pokračování. Takže ta tajemna zprava byla: “ jednou ti povim jak to je”. Po ní se manžel na chvíli odmlčel a pak dostal dlouhou zprávu o tom jak ona vycouvá z krásného přátelství aby nenarušila naši rodinu ( bod pro ní) zároveň to vyznělo že je velmi smutná. Manžel mi pak napsal ze ji lituje a chtěl by, aby jsme se alespoň zdravili když se potkáme a děti nechali ať se kamarádí, ale jinak souhlasí s ukončení “ velkého přátelství “ což ji potvrdil do sms. Teď je teda už asi druhý den ticho a uvidíme jestli to oba vydrží. Mě nezbývá než čekat a věřit.

kackabis
25. dub 2024

To jsem ráda za tebe 🍀 držím palce, ať to vydrží. Zdá se, že je chlap na svém místě, když souhlasí s ukončením 🙏

trdelnik234
25. dub 2024

Ok.
Testuje ho a moze byt,ze sa ona tak za dva-tri dni ozve.
Ak to manzel mysli s tym ukoncenim vazne a ma ciste svedomie,tak ti to povie/ukaze a nebude reagovat.
Este nemate vyhrate,ale je to na dobrej ceste 👍