Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

melory
21. únor 2007

moze sa tesit ze ma krasnu dcerku 😉 niekdy boh nadeli cloveku vela krizov a je na nom ako ich ponesie. {popolcova streda}

liska
21. únor 2007

melory,ty aj rozmyslas pred tym,ako nieco hodis do plena? 😒 robis to tak vo viacerych temach,preto sa pytam...ja urcite nie som typ,ktory by sa rad hadal a uz vobec nie anonymne a s ludmi,ktorych nepoznam,ale toto ma uz naozaj nakoplo,uvedom si,ze tvoje nepremyslene slova mozu ublizit-je to este len tyzden,co ma benji problem a presne tolko funguje aj tato tema,zda sa ti to vela na riesenie tak vaznej veci,akou tato nepochybne je?ak by si sa ty v podobnej situacii otocila a zila dalej bez zavahania,je to tvoj problem,ale nie sme vsetci rovnaki...co ta nuti tuto temu otvarat,ak ta rozculuje resp.co ti brani pri citani ju jednoducho preskocit...

pepibubu
21. únor 2007

Chápu jak to Melory myslela.... Ale taky myslím, že je ještě čas na zavření tohoto tématu.... Přece jen po týdnu.... Vždyť nemusíme mazat Benji med kolem pusy jaká je chuděrka, to myslím ani ona sama nechce, ale můžeme se jí snažit fakticky poradit 🙂

Takže holky, nevyjíždějte ani po Melory, myslela to dobře, jen to možná neobratně vyjádřila. 😉

michelle
21. únor 2007

ahojte vsetky...
mam pocit, ze chcem "zasiahnut" aj ja... citam tuto temu od zaciatku... a velmi benji obdivujem, ako rozumne a bez prilisnych emocii dokaze pristupovat ci riesit svoj tazky problem... preto si, melory, myslim, ze to, co tu pise benji, by som rozhodne nenazvala vyplakavanim. to, ze sa nam sem pride "vykecat", poziadat o radu, je uplne normalne a v jej pripade vobec nie prehnane...
a moja mala rada pre teba znie - ak sa ti tato tema nepozdava, preco si "ublizovat" jej citanim.......? 😉

melory
21. únor 2007

peti bubu to sa mne tak vzdy zadari...liska ved citaj co pisem, tam som to vysvetlila. liska a ci rozmyslam? podla teba nie a mozno ani nie, som spontanna a uprimna, co tu vela ludi nieje, dokonca mam ine nazory...co sa v dnesne dobe ani tak moc neceni, skor sa ceni, ked clovek kyva hlavou ako iny cakaju a ked place jeden aby som aj ja a ked lutuje jeden nech lutujem aj ja, ale to teda, nie, ja rada ludom pomozem prave tym, ze ich lutovat donekonecna nebudem, beni ma lutosti viac nez dost...zobudte sa a postavte hu na nohy a nie na plece plakat dalej ved "LEN" tyzden place...dobre vyplakala sa teraz ju treba povzbudit do zivota.

melory
21. únor 2007

michelle ked budete beni pomahat a povzbudzoat a nie chlacholit budem rada ze sme sa pochopili.

benjamin
autor
21. únor 2007

holky, jsem ráda, že o problému můžu s někým mluvit. Je to hodně moc čerstvé a nedokážu jen tak během jednoho týdne za vším udělat tlustou čáru.
Nechci, abyste mě litovali to v žádném případě. Potřebuju jen poradit a trochu ukázat cestu jak jít dál.
Pro mě platí: sdělené štěstí = dvojnásobné štěstí a sdělená bolest= poloviční bolest
Díky za vše!!

melory
21. únor 2007

este raz chcem upozornit na to, ze nevybiehajte proti mne, lebo som jedna z vas co chce beni pomoct, a som rada, ze sa mi podarilo ozivit tuto temu a podelit sa o moj postoj k veci.

sue
21. únor 2007

Určite jej nepomôže, keď sa tu budeme dohadovať, čo je pre ňu lepšie 😉
Melory, ty ju môžeš stavať na nohy... ja ju budem utešovať... každá pomôže tak ako najlepšie vie... len sa zas nevaďme a nedohadujme, nemá to zmysel...

liska
21. únor 2007

tak si precitaj este raz celu temu a zhodnot,kolki ju lutuju a kolki prave povzbudzuju 😉
vybuchnut nespravne volene slova bez rozmyslania a potom ich komplikovane vysvetlovat,ze to bolo myslene inak,sa nevola uprimnost.

melory
21. únor 2007

sue to je aspon riesenie, vidim, ze mas filipa...tak som to dako myslela.
liska 🙂

mercy
21. únor 2007

Ja si tiež myslím, že takéto niečo človek nerozchodí za týždeň.Okrem toho, keď máš malé bábo a si k nemu "priviazaná", nemôžeš sa ísť vyžalovať kamoške,alebo to s niekým, kto ťa má rád ,v pokoji prebrať.V tom prípade je internet možno jediná možnosť, aby sa nezbláznila. Každý nech pomáha, ako vie. Ja ti napíšem len jedno moja, musíš toto obdobie vydržať.A prídu aj krajšie a lepšie dni. Ja si z prečítaného myslím, že tvoj muž ťa naozaj neľúbi. Možno neľúbi nikoho okrem seba.čítala som jednu peknú vetu-Muž, ktorý stojí za to, aby si kvôli nemu plakala, to nerozplače.Držím vám obom palčeky.

mercy
21. únor 2007

ťa nerozplače 😉

michelle
21. únor 2007

melory,
myslim, ze je tu malo vyhradne "lutujucich" odpovedi, vacsinou kazda z nas prejavila isty obdiv, ako tuto situaciu benji zvlada a taketo povzbudenie jej urcite dobre padne, najma ak je uprimne, o com ja nepochybujem...
a chapem aj ako to myslis ty, je pravda, ze nie je spravne donekonecna vyplakavat nad tym, co sa stalo... ale ako som uz pisala, nemyslim, ze toto je benjin problem.

benji,
pisem sem len velmi malo, ale casto si na teba spomeniem... a cakam, co kedy napises, ako sa situacia vyvija dalej... si silna a mudra zena a tak verim, ci verime, ze to zvladnes... ci uz sa rozhodnes prijat svojho muza spat (ak to bude on sam chciet), alebo nie....

mercy
21. únor 2007

A tým obom myslím tebe s dcérkou🙂

benjamin
autor
21. únor 2007

holky, manžel měl přijít dnes ráno, že si vezme Lucku na celý den a že mi ji bude vozit na kojení, tak jak jsem psala. Volal ale, že mu do toho něco vlezlo a že přijde až tak ve 3 nebo 4 hodiny. Tak jsem ráda, aspoň se tu nebudem dohadovat. Dám mu jí na 2 hodky do kočárku a bude to.
Jsem zvědavá s čím zase dnes přijde, jak se bude chovat, tvářit. Mám strach, že mě zase rozhodí. Když jsem tu sama, tak se pomaličku uklidnim a když přijde, vždycky mě svým chováním tak rozhodí, že se pak celá uvnitř třesu a nemůžu jíst a spát.

sue
21. únor 2007

Benji, to časom prejde... ani on nevie ako sa tváriť... A je dobre, že nepríde na celý deň... možno si sám uvedomil, že by to nebolo normálne a bol by to zbytočný konflikt...

grettka
21. únor 2007

prispela som sem tiez, este na zaciatku tejto temy, a sama som benji povedala, ze nech sa nelutuje, ze to jej nepomoze.. ale na druhej strane.. kazdy sme iny, a kazdy sklamanie znasa inak... ozaj, nie je tu nejaka dievcina, ktora ma vystudovanu psychologiu?
Ja nie, ale myslim si, ze pocity, ktore benji preziva a prejavuje, su v tejto jej situacii asi prirodzene, nakolko je to este len velmi kratka doba na to, aby bola "silna a hrdinska".. su jednoducho emocie, ktore si musi spracovat vo svojom vnutri a nie ich nasilu potlacat, alebo akosi preskocit, pretoze by to mohlo vyplavat na povrch neskor a ovela horsie... Ja ju urcite nemienim lutovat v tom zmysle, "vyplac sa tu na virtualnom ramene a bude ti lepsie", a ma teraz inu situaciu, lebo musi mysliet okrem seba este aj na svoju malu dcerku... ma malo financnych prostiedkov... takze iste jej situacia je zlozita, nie vsak neriesitelna... a co som citala, tak vacsina dievcat sa ju snazila povzbudit... a nie lutovat
a melory s odvolanim sa na tvoj prispevok o 10:32.. otom, ze "niekedy boh nadeli cloveku vela krizov"... mozno si si neuvedomila, ze existuju aj neveriaci ludia.... ktori neveria, ze boh by nadelil nieco take, alebo vobec neveria v jeho existenciu...takze radsej nedrazdi takymito poznamkami...

michelle
21. únor 2007

benjamin,
chapem, ako sa citis... je to este vsetko velmi cerstve. a je podla mna normalne, ze sa takto citis. pokial chces manzelovi umoznit stretavanie s dcerkou, tak sa nevyhnes ani vasmu vzajomnemu stretnutiu.
moja rada znie - vybav to zakazdym co najrychlejsie a najjednoduchsie ako sa da, aby si s nim nestravila viac casu ako je potrebne. a mysli na to, ze kazda bolest sa casom otupi. postupne ta jeho pritomnost bude rozladovat menej a menej (teda pokial sa z jeho strany zase nieco "rozhadzajuce" neudeje)... skus sa na to takto pozerat...

melory
21. únor 2007

vsetkym, ktore na mna zautocili 🙂

"som rada, ze aj z nepochopenia ludi dokazete vytazit proti nim svoje pravdy a ze sa to nakoniec aj tak k dobremu obrati"

gedren
21. únor 2007

sue no jo, vidis, to jsem mela nechat zamknout kakaci tema potom, co uz to Helenka zvladla 🙂)) (to jen tak na odlehceni 🙂)

Melory, vsak komu tohle tema vadi? My jsme tady vsechny zvedave, jak se to vyviji 🙂, a benjamin myslim stale potrebuje podporu, protoze ten jeji ji to nijak neulehcuje. Potrebuje slyset, ze v tom neni sama, pokud by ji ten jeji zacal citove vydirat a vysvetlovat, jakej je chudak, tak tady se vzdycky muze vratit na zem a vyslechnout si nazor z vnejsku. Ne, nemyslim, ze kdyz zena v takoveto situaci potrebuje podporu i vic nez jen par dni, tak to znamena, ze uz sama v zivote nic nezvladne. Navsteva psychologa je v poradku a navsteva babince ne? Neprijde mi, ze by si tady nekdo rozdmychaval bolest a primel ji topit se v slzach, spis naopak, baby, hlavne ty, co uz maji podobnou zkusenost, ji uklidnujou, ze to zvladne a ze je statecna (protoze to je pravda).

O tom rozhodne ona sama, kdy se tohle tema zrusi, a nebo kdyz uz tu nezustane nikdo jiny nez ona sama 🙂 (ale k tomu myslim nedojde).

bednaroi
21. únor 2007

benjamin jakmile se se za nim zaklapnou dvere a ty budes sama,klidne sedni na bobek a vybrec se,ja kdyz jsem se tenkrat rozesla s tim svym,tak jsme se jako pratele dost casto setkavali,nez jsem odjela do zahranici,protoze jsem se s nim citila dobre,a to i kdyz uz jsme nebyly spolu,proste toho mame hodne spolecneho,ale jakmile jsme se rozloucili a ja vyrazila ke svemu domovu,vsechno to na me padlo a ja brecela jak zelva.A vis co,plac pomaha.Kdyz potrebujes,vybrec se,ulevi se ti. A kdyz se vrati z procahzky,budes zas normalne fungovat.

zrzecka
21. únor 2007

Benjamin,nevim zda te to uklidni,Byla jsem se svam manzelem 10 let,a pak se nam stalo neco podobneho co vam,myslela jsem,ze zmena nastala kvuli jeho pracovni vytizenosti,ale bohuzel ne,mel novou kolegini,taka jsem si niceho nevsimla..9,5 roku bylo uzasnych,ale pak to bylo peklo..Narozdil od tebe jsem ale nemela mimco,nevim co je ale lepsi,mozna by mi mimco pomohlo to daleko lepe zvladnout a tolik nehystercit ☹ myslim tim,ze jsem se naprosto slozila-kdybych mela dite,tak si myslim,ze bych fungovala lepe kvuli nemu-,ale takhle jsem si prosla silenstvim,kdy jsem byvaleho proslila at me neopousti ,na kolenou a vyhrozovala sebevrazdou..Desny, ☹ 😒 ..Prispevek by musel byt dlouhy az moc,tak to zkratim..asi pul roku mi trvalo se nad vec trochu povznest..Nejhorsi bylo ,ze bejvaly byl muj prvni chlap na sex,takze v 29 jsem zacinala znova..Ale prvni sex mi pomihl alespon trosku pootocit stranku v me nove psane knize..Pak jsem tedy vystridala rychle za sebou nekolik vztahu,po pul roce jsem se rozvedla a zalsi pul rok jsme se zkouseli s bejvalym k sobe vratit,jenze ja uz mela nekoho jineho,a tomu jsem s byvalym zahybala,mela jsem v zivote peknej zmatek a od nervu zvracela,ja a zahejbat nekomu..Od te doby rikam,nesud druhe,nevis kdy budes v podobne sytuaci..nakonec jsme za vsim udelala tlustou caru a jsem stastne-to se jeste uvidi 🙂 az za desitky let.. 🙂 a mam holcicku..a bejvalej je sam..I tak si myslim,ze tech deset let s nim stalo za to,a ze je to fajn chlap,preji mu jen to nej..Tak Benji,uvidis,co se z tve sytuace vyklube,ale vim jiste,ze chlapy nechteji ubrecene skemrajici,ale chteji sebevedome..ted se venuj mimcu a sama sobe a nech veci plynout..To co nam v zivote patri ztratit nemuzeme a to ostatni si nemuzeme zadnym zpusobem udrzet,jen by nas to okradalo o energiji,ver,ze zivot toho ma pro tebe prichystano jeste hodne moc hezkeho,ikdyz to ted tak nevypada

vercaberca
21. únor 2007

benji, jestli na tebe takhle působí přítomnost manžela, tak s ním zkus komunikvat přes e-mail. když jsem se rozcházela s mým bývalým, tak jsem taky byla psych. vyčerpaná. řekla jsem mu, že mi to a to ubližuje a že nejsem schopná s ním teď klidně mluvit. i přes rozchod mě měl aspoň trochu rád a víc mě netrápil. nechal to tak, ať mu volám já, kdy se mi bude hodit. a po měsící jsem byla schopná s ním i opět vyrazit ven. nikdy jsme to dohromady nedali, ale nakonec jsme se rozešli v dobrém a jeho nijak nepohoršovalo moje ženské chování.
ps: moje dobrá kamarádka řešila podobnou situaci. mají 2 děti. nakonec zůstali spolu. takže opravdu vždycky záleží na těch dvou.....

magg
21. únor 2007

Benjamin, ja by som mu na tvojom mieste urcite dcerku nedala na cely den pokial kojis. A asi vobec, on sa rozhodol, ze od vas odide, je to jeho problem. Chapem, ze je jej otec, ale pre tak male babatko to nie je najlepsie riesenie. Ona teraz potrebuje najma teba, a asi by sa mi nepacilo, keby mi muz bral dcerku k nejakej svojej pichande (sorry za vyraz, ale sprostejsie sa tu vyjadrovat nesmie), nech si laskavo zaobstara svoje deti, co je to za zenu, co je toho schopna? Dobra urcite nie je, a k zlemu cloveku by som svoje dieta nepustila...

benjamin
autor
21. únor 2007

Holky, tak přišel asi v půl pátý. Vzal si Lucku na dvě hodiny ven.
Když se vrátil, ptala jsem se ho co bude dál a on na to, že neví. Že neví co má dělat, jestli tam zůstat nebo se vrátit, že má v hlavě zmatek. Jsem z něj hotová, prostě neřekne ani za nic, pořád opakuje, že neví co dělat...
Taky se mu prý hrozně stýská po všem.
Vůbec nevim jak se chovat, jestli tomu nechat volný průběh a vyčkávat nebo na něho tlačit. Nevim!
Přece nemůžu jen tak čekat, jestli ho to tam u ní za půl roku přestane bavit a pak ho přijmout zpět.

liska
21. únor 2007

benjamin,spytaj sa ho tak,ako to urobila popoluska(popelka)-pripomen mu,ci sa nezabudol spytat nevesty (teba),ci by ho spat este chcela 😉

lucisa
21. únor 2007

no, to asi fakt nemůžeš, zařiď si život bez něj, nečekej na to, jak se rozhodne. prostě jeď dál a plánuj si svůj život bez toho, aniž bys ho zahrnula do svých plánů....

protože kdyby jsi stále čekala a nechávala tam rezervu na to, co když zrovna přijde!!!, tak se taky může stát, že toho začne zneužívat.

neoznamuj mu, co máš v nejbližších dnech v plánu, tak jako bys to asi dělala normálně, kdyby se nic nestalo, ale dělej si vše podle sebe, výlety, návštěvy, doktora, zábavu a když se den předem ozve, že chce malou, tak mu klidně oznam, že už něco máš, že ti to musí oznámit aspoň 3 předem a pak mu malou kldině na 2 hoďky dáš, ale ne, že ti to řekne na poslední chvíli, protože ti bourá tvůj život a tvůj režim.

basta, ať se třeba postaví na hlavu.....

a co se týče otázek o jeho dalších krocích, zeptala ses ho třeba na rozvod, jak reagoval? nebo se o tom ani nezmiňuje, což znamená, že si nechává zadní vrátka na návrat....

magg
21. únor 2007

Tak mu ukaz, ze mu nebudes robit zadne dvierka. Predpokladam, ze si mlada rozumna, sebavedoma, zena a nepotrebujes sa niekomu podlizovat a vyckavat na jeho rozhodnutia. Je jasne, ze on je obycajny, slaboch, lebo ked sa rozhodol ozenit a splodit dieta, urobil velmi vazne rozhodnutie, dal slovo za ktorym by si mal stat a nie behat, kade ho vtak vedie (sorry). Prepac, ja viem, ze je to velmi tazke, a ktovie, mozem sa v takejto situacii ocitnut aj ja, ale vsetko zle je na nieco dobre a nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie. Mozno ta caka stastie s celkom inym clovekom, ktory si ta bude vazit a skutocne mu bude zalezat na tvojom stasti a stasti tvojej dcerky. Hlavne sa neuzatvaraj pred svetom, stretavaj sa s ludmi aspon pokial to malicka dovoli a ja verim , ze stretnes niekoho, kto ti vynahradi vsetky prebdene noci a ty na to zabudnes, ako na zly sen. Velmi ti drzim palce

sue
21. únor 2007

Benji, vy to musíte vyriešiť ako ďalej... najmä kvôli peniažkom pre teba a Lucku... takto by mu to vyhovovalo ktovieako dlho...lavírovať od jednej k druhej a neplatiť nikde nič...