Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

consti
27. črc 2007

valeo já věřím, že dospělý a vyspělý chlap, který svou ženu miluje a mají vyrovnaný vztah a věří si, sice pop pomluvě od kamaráda zaváhá, ale buď na něj nedá, nebo si se svou milou promluví a ne, že to hned ukončí 😲 😒 😠

valeo
27. črc 2007

To je pravda, bylo by to to nej řešení ,ale který chlap je normální? Ale měl aspoň zvážit to že je mimi na cestě a i kdyby jí nevěřil tak se jí na to aspoň zeptat, ale chlapy jsou jiní☹

ivana98
27. črc 2007

valeo, vobec nie je spravne mysliet si ze vsetci chlapi su ... a nenormalni.. chapem, ze prezivas tazke obdobie, ale ver mi, ze normalni chlapi existuju, s manzelkami komunikuju, veria im a spravaju sa dospelo, nie ako pubertaci. Tak sup sup, nech aj ty co najskor takeho najdes, tvoj manzel taky bohuzial nie je a nikdy nebude 😔

valeo
27. črc 2007

já vím dost posuzuju podle něj.....ale bohužel i co znám jiné tak to tak občas řeší..ale hledat nebudu na to teď mít nebudu pokud se odhodlám tak budu ráda že seberu sílu na to ho opustit.což už vím že je jediné co si zaslouží a těžko říct jestli ho to vůbec bude mrzet..bylo by to donekonečna a nezměnil by se, ale raději sama s mimiškem než takové peklo dokola kjdyby jsme mu za to stáli nic z toho by nedělal...

sloniiicek
27. črc 2007

ahoj valeo. prepac, ze sa vam pridavam do debaty, ale uz dlhsie som si to citala. a plne suhlasim s tym,co si teraz napisala. radsej byt sama, ako aby ti robil peklo. usetris si niekolko rokov nezmyselnych. a aj tak by si ho bola raz nutena opustit. podla mna sa zrejme nezmeni. 😒 prepac, ze ti to tak pisem. ale urobis najlepsie riesenie.

silente
27. črc 2007

Valeo - jsem ráda, že jsi dospěla ke svému poslednímu příspěvku. To je přesně to správné. Mnohokrát nad tím budeš ještě pochybovat, asi to ještě i párkrát odvoláš, ale nakonec zjistíš, že je to jediná možnost. Přeji Ti hodně síly dotáhnout to do tohoto konce co nejdříve.
A věř - nic z toho není Tvá chyba a hlavně - nejsi zodpovědná za činy a rozhodnutí jiných lidí!!!! Jen za svá a na ta máš plný nárok! Komu se to nelíbí, je to jeho boj!

mirka414
27. črc 2007

consti ja my sme si na zaciatku zvolili pravidla odkial-pokial.udriet ma-to si netrufa on nieje ten typ,no keby aj tak vie cim vsetkym som presla a ze ja som schopna pri hadke hadzat po nom taniere a pri fyz.utoku aj pichnut trebarz nozom!ja sa otlkat nedam!a podvod s inou zenou=rozchod!!ale nepochopim co si to ona vzala za chlapa!to snim predtym vobec nezila?ale ohladom babetka kazda zena chce vytvorit svojmu dietatu rodinu a ja citim ze jej je smutno ze jej to nevyslo...viem ze jej-im bude lepsie samym no aj tak ju to trapy. 😒

consti
27. črc 2007

mirka souhlas.Ono je potřeba si v každém manželství/partnerství říct pravidla a znát navzájem svoje postoje a hodnoty. Také si myslím, že by mě manžel neuhodil a on ví, že kdyby náhodou, tak je to konec. Nejen, že bych to ukončila já, ale on by se na sebe taky nemohl podívat. 😔
valeo věř, že takoví hodní a dospělí chlapi existují, jednoho mám doma 😀 😉 . Ale uznávám, že jich asi není většina 😒 . S manželem se bavíme o všema vím, že kdyby mu kamarád řekl, že ho třeba podvádím, ta manžel s tím přijde domů jako s vtipem dne a normálně to probereme. Důvěra a tolerance by měly hrát v každém vztahu velkou roli. 😉
Moc ti držím pěsti, abys dokázala odejít, ulevila tím sobě i miminku a abyste časem našly milujícího muže a tátu 😉 😵

chechta
28. črc 2007

Ahojda valeo
nečetla jsem celou diskuzi, ale z toho co jsem přečetla mi šel mráz po zádech.
Jen ti chci říct co si myslím - tvůj muž nikdy táta nebude i kdyby ste spolu zůstali a pochybuju, že se změní. Budeš trpět ty i dítě a nejhorší na tom je to, že se to ve většině případů horší a né lepší. Takže pokud sebereš dostatek síly tak ho opusti co nejdřív, pokud na to sílu nemáš a je vidět podle tvých příspěvků, že asi moc síly nemáš najdi si nějakou odbornou pomoc, která tě pomůže vymanit se z jeho vlivu. Chápu, že ti je zatěžko svěřit se třeba rodině a máš pocit, že jim tím budeš přidělávat starosti, ale pokud jsou ti ochotni pomoct tak jejich pomoc příjmi - na koho jiného se už spolehnout než na svou rodinu?
Dřív jsem nechápala ženy které se nechali emocionálně vydírat, týrat jak fyzicky tak psychicky, ale už jsem vyrostla a dokážu pochopit, že né všechny ženy jsou silné. Pravděpodobně si sama sebe moc nevážíš, když jsi vstoupila do svazku s takovým člověkem,a le to se dá všechno změnit 😉 Ted mysli hlavně na TVÉHO mimíska a jednej jen tak aby on netrpěl tím, že má za otce takového debila ( omlouvám se za ten výraz,a le jiný mě nenapadá). Uvědom si, že by dítě trpělo mnohem víc kdyby jsi s ním zůstala.

evaje
30. črc 2007

Jen taková myšlenka: Když se podívám do přírody, tak každá samice chrání své mládě. Čistí hnízdo od všeho špatného a shnilého. Nepustí tam žádné škůdce a hlídá a chrání je svým tělem.
Vy které jste se dostaly jakoukoli vinou do problémů, nezapomínejte na to. V těhotenství i jako matky tento hlas slyšíte mnohem spolehlivěji. Poslechněte ho, proto nám byl nadělen. Chápu, že je to mnohdy těžké udělat, protože otupělý rozum poslouchat nechce. Ale buďte silné a statečné, protože kdy jindy máme prokazovat svou bojovnost, než v boji o bezpečí svých dětí. Jejich štěstí je naše štěstí. Šťastné budou jen pokud se budou cítit v bezpečí. Muži o kterých tu píšete vám bezpečný domov určitě vytvořit nepomůžou. Jsou "shnilí", tak pryč s nimi.

krejcirice
15. srp 2007

Ahoj již jsem sem několikrát psala kvůli problémům s přítelem.
Mam prosbu co si myslíte mam podezdření že mě bud přítel podvádí nebo podváděl.Mam k tomu pár důvodů a to takových.
1)nevzal nikoho na maturitní ples hlavně mě řekl doslova že by se tam nemohl bavit tak jak by chtěl kdybych šla s ním.
2)Na fotkách z matur.plesu je s jednou ženskou tvrdil že je to nějaká Martina spolužačka co neměla doprovod,nakonec vylezlo že je to ta Jitka co s ní sedí v lavici.
3)Jezdil se učit ke kamarádovi,no nakonec sem sama zjistila že celou tu dobu jezdil k Jitce domů.
4)Mají ted spolu sáhodlouhé hovory hlavně když je v práci.
5)Četla jsem od ní sms---Bylo tam hlavně toto myslim stale a často na tebe,ty můj broučku a nakonec posílám pusu.

A když k ní jezdil tak se mnou nespal choval se ke mně jako k cizí.
Tvrdil mi že je jenom kamarádka ale moc tomu nevěřim,již se stalo když synovi byl 1 rok tak mě podvedl.
Mam na mysli taky jestli jí nemam napsat sms a zeptat se jí přímo co je mezi nima.
Jestli by snad ona mi aspon řekla pravdu když né on.
Chci se sním taky rozejít ale nechci kvuli třeba mé doměnce rozbít rodinu.
Poradtě prosím.

slonik
15. srp 2007

ahoj krejči,
rozhodnutí je na Tobě, ale jestli Ti to už někdy udělal, asi se nezmění. Zkus se jí zeptat, ale to asi vyžaduje dost odvahy a klidu. Když Ti to potvrdí, tak mu dej vybrat, nebo ho zrovna vykopni, protože to je děs, co dělá. Když ho ona tak strašně chce, tak ať ho má, myslím, že v jeho případě není o co stát, vím, že ho máš ráda, bohužel to ta pitomá příroda zařídila, že člověk nejvíc miluje to, co ztrácí, ale zvaž, jestli Ti bez něj náhodou nebude líp. Pokud má kluky rád, nic mu nebrání se s nima scházet (záleží na Tobě), ale obávám se, že i kdyby teď sekal latinu, stejně to zase udělá 😖 a ty se budeš pořád jen trápit. Určitě běhá po světě chlap, kterej by pro rodinu udělal všechno a nějakou rodinku potřebuje. Držím pěsti.

naty
15. srp 2007

To je mi strašně líto.... ☹ ...zvlášť, když máte takový krásný caparty!! 🙂 ...mám z toho pocit, že tě docela tahá za nos...ty výmluvy a sms by tomu docela odpovídaly... 😒 ...je mi jasný, že chceš rodinu udržet, ale jde o to, za jakou cenu....být tebou bych se ho na to rovnou zeptala, řekla mu, co víš, úplně bez ostychu, máš na to právo, když se tak chová!! je to lepší než se takhle utápět v nejistotě, i když si myslím, že někde v duši prostě víš, že tě asi podvádí, jen je dost těžký ten pocit překonat a smířit se s realitou...jí bych se ptala až naposled...vím, že to k tomu dost svádí, říct jí, jestli jí není blbý, když tahá tátu od dvou dětí, že rozbíjí rodinu...asi by sis tím ulevila, ale nevím, zda by to něco vyřešilo....i když, jak nad tím tak přemýšlím....možná vyřešilo.... 😕 🤐

krejcirice
15. srp 2007

Díky za rady.
Ted mi psal prej co proti němu pořád mam,včera sem nechtěkla sex ani nic jiného ráno jsem odmítla pusu.Tak sem mu řekla že bude lepší rozchod měli jsme problémy a že to nebude mit budoucnost tak uvidim jestli na to přijde proč asi se chci rozejit.Tak uvidim té ženské zatím psát nebudu.

musko
15. srp 2007

krejcirice - je mi to ľúto, akurát som pred 2 dňami na Teba myslela, keď som si listovala na koníkovi - že čo máš nové, lebo si spomínam, že si o tých problémoch už písala..... Skús si s ním v pokoji sadnúť a porozprávať sa sním. Máte krásnych sYnov a on by o nich checl prísť a aj o Teba? V kľude mu povedz, čo si myslíš a aké by malo byť asi riešenie - daj mu na výber, buď Vy, alebo tá druhá.... Aj tak si veľkorysá, ak si mu už raz odpustila a on si to nevážil....

slonik
15. srp 2007

rozhovor s ní jsem nemyslela jí něco vyčítat - kdyby nechtěl, tak to neudělá, nevěra je věc DVOU lidí, jen si to nechat potvrdit. A že jí to není blbý, je snad evidentní, to by s ním nic neměla, ne (teda pokud to ví, ale když to trvá tak dlouho, tak to asi ví)- i když znám ženský, který Vám řeknou - že je ženatej není vada na kráse - takovým bych šlápla do xichtu 🙄

krejcirice
15. srp 2007

SLONIK-to se mi stalo s tou minulou na rovinu sem jí napsala že o nich vim a že chci pravdu co spolu zamýšlej a jak je to vážný napsala že jen flirt a že no a co že ona je rozvedená a že má děti.Tak co si chtěla užít.

krejcirice
15. srp 2007

No tak sem to ted řešila s ním přes meil přišel na to sám když sem mu řekla že bysme se jedině pohádali.
Tohle mi napsal:S Jitkou jsem nikdy nic neměl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tím si buď na 1000000% jistá, tři roky sme spolu chodily do školy, z toho dva roky sme seděly spolu v lavici a jediný co mezi námi bylo a je je kamarádský vztah, NIC VÍC!!!!
Stima klukama se ti omlouvám, jestli to vyznělo tak jak to vyznělo.
Jinak nevim co dál koumu říct, snad jedině, že mi dva si o věření jeden druhému nemáme co vyčítat a že se rozejít nechci.............

On mi nevěří že Vojtík byl počat přes prášky u Toma sem vynechala antikoncepci a tím sem mu zničila život(řekl)
Jinak s těma kluka nedávno sme se dohodli že já ho z ničeho nebudu podezírat lézt mu do mobilu atd..a on mě nebude vyčítat kluky.
Samozdřejmě že byl naštvanej měl blbou náladu a tak na mě uhodil s tím že měl keci o tom že jsou zas kluci že jsem je přivedla na svět.
Nevim co dál jestli mu to věřit nebo ne vim ale že ted mu na 100%nevěřim přímo se mi on hnusí budu i ted spát v synově posteli a on s tatkou.
UVIDIM CO ČAS ALE SPÍŠ SE PŘIKLÁNIM K ROZCHODU POŘÁD SE BUDEM PODEZÍRAT ATD........Jedna kamrádka mi radila at si zkusím okatě na internetu někoho hledat tak uvidim že prý si je mnou moc jistý.

silente
15. srp 2007

Krejcirice - je mi jasné, že když jsou děti, je to vše složitější a unáhlená rychlá rozhodnutí nejsou to pravé. Sama děti ještě nemám, takže Ti neumím napsat dělej to a to... já zatím umím rozhodovat jen za sebe a svůj život. Tak Ti to z toho pohledu i napíšu.
Působí to na mě, že to dál mezi Vámi nemá cenu, protože už si pouze vyčítáte, nevěříte a hlavně - neodpouštíte si. Nevěřím, že on by Ti někdy odpustil, že máte kluky (to je vůbec celé postavené na hlavu...., vyčítat Ti vlastní děti....fuk, jak byly počaty....), a Ty nikdy nezapomeneš na Jitku a neuvěříš, že byla poslední....
Toť můj názor. Svůj život si bohužel musíš rozhodnout sama, ale myslím, že už rozhodnutá jsi 😉
Opatrujte se.

mirka414
15. srp 2007

ahoj krejcirice ja sa priklanam k nazoru udrzat rodinu pokope,ale ak by ma moj podviedol tak by to bol v tu sekundu totalny rozchod bez jedineho slova!ak vleze raz holke do postele urobi to aj druhy,treti...x!a to bola moja jedina podmienka na svadbe-podvod=rozchod!co je to za sprostost nelezt do mobilu?to mas len ticho cusat kym on si uziva?ak mas moznost odist sprav to,hned si nebude isty!!ten moj sa este pred svadbou rozhodol ze ide grilovat s kamosom ja som mala trcat doma...tak som si zavolala taxi-zaplatila ho jeho kreditkou a podho domov k mamke 1000km dalej(zijeme vo svajciarsku)moj mi na druhy den pisal,ze aby som prisla na grilovacku a tak som mu odpisala ze to asi nestihnem,lebo som doma a viac sa nevratim.to si mala vidiet tu zmenu...

musko
15. srp 2007

Mirka, Ty si iná herečka!!! 😀 Ale super, občas potrebujú takúto príučku.
Krejcirice - silente to napísala pekne....

mirka414
15. srp 2007

vies ja mam vyhodu,lebo moj vie ze mam zazemie aj stale na slovensku 😉 a ja mu tiez nic nedarujem a obcas mu ten jeho zivot tiez riadne osladim...ale tiez uz sme mali tmave oblaky kedy mi nebolo do smiechu-ale hlavne idem cez mrtvoli ak sa jedna o nasu dcerenku...

consti
15. srp 2007

Krejcirice, těžko se radí, já děti nemám. Ale váš příběh docela sleduji apřijde mi, že pokud se oba pořádně nedomluvíte, co je pro vás důležité atd., tak by byl lepší rozvod. Nevím to jistě, ale jste tuším oba dost mladí, děti jste měli brzo...Nevím, jak to bylo s druhým synem, vysadila jsi prášky aniž bys mu to řekla?Pokud ano, už toto je obrovský podraz, který by se v normálně fungujícím vztahu odehrát prostě neměl(promiň za upřímnost, pokud je to jinak, tak se omlouvám 😉 ), pak ten jeho podvod, nejspíš i další, i když optimisticky doufám, že ne 😅 . Prostě byste to měli zkrátka vyřešit ať kluci nevyrůstají v nejistotě 😅 . Moc držím pěsti!!!

macik
15. srp 2007

krejcirice-bez ohledu na to, jestli tě podvádí, si myslím, že je hrozné, když ti neustále vyčítá děti....normální kluk by možná trošku zanadával, když by se o těhu dozvěděl, ale rozhodně by si odpustil podobné kecy, když už jsou děti na světě....pro mě by byla šílená představa, že moje děti jednou uslyší, co otec říká ( a u nás v dětství bylo nespočet situací, kdy jsme slyšela, co jsem neměla, aniž rodiče tušili) a nabudou dojmu, že je nemá rád...to pak teprve nastanou potíže...myslím, že tohle nemáš jako matka zapotřebí a neměla bys tomuto své děti vystavovat, ať už je tatínek nevěrník nebo ne...v dospělosti by ti pak už nikdy nemusely odpustit a věr mi, že vím o čem mluvím...

caira
17. srp 2007

tak jsem stravila poslednich par hodin procitanim pribehu Benjamin a musim rict, ze mi bylo hodne smutno z toho jak se ten bidak k ni zachoval.
Mam akorat pred svatbou a mimi na ceste a neumim si predstavit, ze by se neco takoveho prihodilo me ☹

Benji: jsi desne statecna holka, ze jsi to takhle zvladla a preji ti spoustu sili do budoucnosti, at ti Lucka dela jen samou radost, ver, ze na tebe to prave stesti jednou nekde ceka 🙂

Moje sestrenice prochazela pred lety necim podobnym a ted je uz rok opet vdana a ma i dalsi miminko a je moc stastna, holcicka si na "praveho tatu" ani nepamatuje a tato rika tomu, kdo ji posledni ctyri roky vychovaval jako vlasti. Chlapi jako tvuj ex jsou slabosi a nezaslouzi si nic jineho nez to aby se jim vse co provadeji stonasobne vratilo.

Tak se drz a hodne stesti 🙂

musko
2. říj 2007

Ahoj dievčatá - benji, krejcirice - tak čo máte nové?

evaje
2. říj 2007

Tuhle diskuzi jsem hodně sledovala a během léta jsem sem vždycky kukla, co že je nového. Holkám moc držím palečky a přeji mnoho štěstí. A kdyby jejich absence tady měla znamenat, že jsou v pohodě a nás už nepotřebují, bylo by to jedině dobře. I když zvědavá jak se vám holky vede jsem. To bych nebyla ženská. Tak se třeba ozvěte 😉

evaje
2. říj 2007

A ještě bych chtěla říct, že ne je my máme takové problémy s chlapama. Mám jednoho známého a rozvádí se. Je to ale jeho žena, která o rozvod zažádala. A to mají 2letého kluka a 9ti měsíční holčičku. Do ložnice jim sice nevidím a jeho ženu neznám, Ale on je celkem fajm chlap. O ní a dětech vždycky mluvil pěkně, s láskou a tohle ho strašně vzalo. Já to nechápu. S tak malými dětmi, to už musí být sakra důvod, že? Je to divné. Je to jen takový příběh z okolí a kdo ví, jak u nich všechno probíhá. Moc je neznám. Jen jsem si myslela, že takhle mladou rodinu dokáže rozhodit jen chlap a teď vidím, že jsou takové i ženy. Nechci tím rozpoutávat žádnou diskuzi, jen to konstatuji a poukazuji na nějaký příběh z okolí.

aaa
3. říj 2007

Ahoj holky, tak se hlásím, pod dlouhé době, abyste byly v obraze 🙂 .
U nás celkem OK, snažíme se, jsme spolu. Nezastírám, že to je těžké a mívám špatné chvilky. Hodně mě celá ta věc změnila, myslím víc na sebe, mám hodně nových kamarádů (což je super) a mnohem víc času věnuju sama sobě. Odpustit se dá, ale úplně to vymazat prostě nejde ☹ .

musko
3. říj 2007

aaa, som rada, že sa snažíte a je dobre, že myslíš viac na seba! Drž sa!!! 😉