Manžel odmítá moje rodiče

klokanka31
2. pro 2021

Můj manžel nikdy neměl moje rodiče v lásce. Společný návštěvy u nich by se daly spočítat na jedné ruce, vždy se to ještě neobešlo bez scén jak se mu tam nechce, u nich pak furt čuměl do mobilu a nebavil se. Já k tchánovcům jezdila tak jak manžel chtěl, i když jsem je nemusela (měla jsem k tomu důvody), vždy jsem se s nima bavila a dělala jak je vše ok. Ještě jsem jim každý rok pekla 10 druhů cukroví, vánočku, během roku buchty, řezy, na co jen měli chuť.Jenže letos na jaře udělali tchánovci obrovský problém, který byl směřovaný na zničení našeho manželství, a před asi 2-3 měsíci po něm natvrdo požadovali ať se už na mě konečně vykašle. Já mu řekla že po tomhle všem už mě tam s malou neuvidí. On souhlasil, že mu bude stačit když tam bude moct jezdit on. Byli jsme domluvený už od jara, že na štědrý večer budeme zas u mých rodičů, a on to teď bojkotuje. Řekl že já s ním dopoledne taky nepojedu za jeho rodičema, a tak on nechce být večer s mými rodiči. Ať si k nim jdu s malou sama. Vylezlo z něj že když já už nepojedu nikdy k jeho rodičům, on se nebude stýkat s mými rodiči (i když oni mu nikdy nic neudělali). Po milionech dohadů mi řekl že to dělá z respektu ke své mámě. A já už nevím. Mám teda zahodit hrdost a jezdit k tchánovcům i když mě fakt hodně ublížili, osočili neprávem a ničí mi rodinu?

pribylovapetra
2. pro 2021

@klokanka31 jak na poslední chvíli? Je 2.prosince, do vánoc jsou to 3 týdny. Naštvaná bys mohla být 23. odpoledne.

cikitkapb
3. pro 2021

@klokanka31 Je začátek prosince, ne den před štědrým večerem, aby se nemohli Vaši domluvit s tvým bráchou. Tohle fakt není na poslední chvíli a asi by se s tím dalo něco udělat. A i kdyby ne, tak mají jeden druhého, sami nebudou.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@cikitkapb Brácha to zas už slíbil rodičům své přítelkyně. No uvidíme jak to bude...

michaela666
3. pro 2021

Rodičům bude vadit když budou na Štědrý den sami? Určitě chápou, že máte oba svoje rodiny a zrovna 24. chcete strávit ve své domácnosti. Zvlášť když máš malou dceru, bych brala jako pozitivum, že bude mít dárky rozložené ve více dnech a užije si rozbalování.

priefi
3. pro 2021

@klokanka31 myslím, že bys neměla podléhat tlakům Tvých rodičů, ale zaměřit se na svoji rodinu. Chápu, že to není příjemné a že nechceš, aby se rodiče nezlobili, ale za jakou cenu. Pokud jsou rozumní, pochopí, že 24.12. chcete být sami. A pokud se naštvou, za nějaký čas je to přejde.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@priefi No jo jenže já bych právě chtěla trávit ten štědrý večer s více lidmi. Je pak veseleji, k nám taky vždycky chodil děda.

cikitkapb
3. pro 2021

@klokanka31 A proč teda nepozveš rodiče k Vám? Když už teda to musí být? My taky trávíme Štědrý večer s manželovou babičkou, od doby co umřel děda, ale až nedej bože jednou babička nebude, tak za ní nebudeme hledat náhradu.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@cikitkapb To mě taky napadlo...

cikitkapb
3. pro 2021

@klokanka31 Tak je pozvi, jemu řekni, že teda přijedou a když nebude chtít být s vámi, ať si jde. Ale osobně bych to brala jako konec manželství. Ne proto, že nemá rád tvoje rodiče, ale proto, že ani ty, ani Vaše dítě mu nestojíte za to, aby se snažil vymanit ze spárů své manipulativní matky.

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

@klokanka31 já teda si chci Štědrý den užít s manželem a dětmi, nechci se starat o dalších X stravníků,jen aby bylo doma veseleji...
Pokud si tenhle den nedokážete spolu užít jen vy dva s prckem, tak je asi něco špatně 🤷‍♀️

priefi
3. pro 2021

@klokanka31 no ano děda, který by jinak byl sám, to je za mě obrovský rozdíl. A ptala ses manžela, jak to vidí on? Můj manžel taky chtěl big Vánoce a já trpěla.

michaela666
3. pro 2021

@cikitkapb Zrovna tohle řešení, kdy manžel nechce být s její rodinou mi přijde dost na sílu a vlastně to tím celé pohřbí. Místo své nejužší rodiny ( autorka, manžel a dcera) dá přednost svým rodičům a jeho úplně zazdí....Na jeho místě bych to brala jako podraz.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@michaela666 On na mě udělal horší podrazy...

klokanka31
autor
3. pro 2021

@priefi Ona chodila i babička když žila, ale tu já jsem už nezažila... A můj manžel to bere tak že Vánoce jsou vlastně k ničemu, on je rád vlastně ani nemá.

michaela666
3. pro 2021

@klokanka31 Rozumím ti. Situaci kolem tchýně a manipulace podělal jak mohl, ale jestli chceš manželství zachránit, tohle řešení bude poslední hřebík do rakve.
Dcera je vás obou, jak by bylo tobě kdyby ti řekl přijde k nám na Štědrý den moje matka a jestli se ti to nelíbí tak si jdi, ale malá zůstane se mnou.
Taky mám ráda na svátky rodinu pospolu, ale nikdy bych to neudělala chlapovi na truc.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@michaela666 Upřímně? Já už nic zachraňovat nechci. On chce, tak ať se snaží, ale já už ze sebe dělala vola dost. A kdyby jeho máma nechtěla rozbít naše manželství,klidně bych trávila večer i s ní. Jenže ta by stejně nepřijela, tak jako nechtěla přijet na vítání občánků,nebo na 1.narozeniny naší dcery.

michaela666
3. pro 2021

@klokanka31 Snad sis to dobře promyslela a nebudeš jednou litovat. Podle toho co si pamatuju jste s manželem ustáli trápení kvůli vytouženému miminku. Chápu, že už nemáš chuť na tom dál pracovat, ale je škoda že poslední kapka bylo to s kým budeš nebo nebudeš na Vánoce. Pro tebe je to asi důležité, já bych to 1brala jako malichernosti a udělala kompromis. Takhle se za pár let budete handrkoval s kým vůbec bude dcera na Štědrý den, jestli s mámou nebo tátou.

klokanka31
autor
3. pro 2021

@michaela666 Nene, poslední kapka nejsou vánoce, poslední kapka byla když mi manžel lhal poněkolikátý do očí, a dělal blbce ze mě. To přece nedělá člověk co někoho miluje. Když jsem se ho dneska zeptala, jestli by byl on se mnou, kdybych mu furt lhala, tak řekl okamžitě že ne.

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

@klokanka31
Já jen nechápu, že na manželovi nenecháš nitku suchou a že s ním teda pořád ještě jsi🤷‍♀️?
Řešit 3.12 co bude za 3tydny? Budou Vánoce, všichni budou rozbalovat darky a budou zdraví a šťastní...to jen vy budete 3tydny hystercit u koho vlastně budete? Jak by nebylo nejjednodušší být doma s prckem vy sami...
Tví rodiče ani tchanovci nejsou sami, že byste jim museli dělat společnost a že to někdo nepochopí a uráží se? No tak pardon, že Vánoce jsou hlavně o dětech, o tom nadšení z rozbalování dárků a návštěvu rodiny jsou až vedlejší...asi teda vy máte priority jinde a tak se hádejte...stejne se pak všichni dozvíme, jak jeden z vás ustoupil a podřídil se...

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

@priefi presne... můj manžel byl zvyklý na X návštěv během Vánoc, což mě nesmírně deptalo po narození prcka, behem 3dnu předjíždět sem tam a proč vlastně? Cely rok se s někým z širší rodiny vůbec neviděl, ale 25.ci 26.tam musel být?

michaela666
3. pro 2021

@veruuu_kubesovic To cestování je šílený a hlavně s miminem...Proto jsem udělali doma kompromis a Vánoce dceři začínají zítra,kdy přijede na oběd babička s dědou a dovezou jí dárek. Stromeček teda nazdobený nemám, ale ještě z toho nemá rozum. Takhle to máme do Štědrého dne ještě 2 krát se švagrovou, tchánem. Na Vánoce chci mít klid, takže se uvidíme s rodinou v dojezdové vzdálenosti 30 km.

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

@michaela666
jako mladí sotva zadání ok, jakmile jsou děti tak prostě se nejde "rozkrajet" teda já miluji komorní společnost, teda já s manželem a děti (možná jsem divná, ale miluju klid a pohodu), druhý svátek jsme od oběda u mé mamky a tam se sejde celá rodina, manžel již rodiče nema, švagrova jezdí k nam/my k ní v mezidobí po svatkach do Silvestra 😉

sebinka123
3. pro 2021

Nečetla jsem všechno. Těžko soudit, když zde píšete jen vy a neznáme pohled vašeho může. Padlo zde spousty kombinací, jak Štědrý den vyřešit. A že to slíbil? Já moc nechápu, jak se dá vyrknout slib na spousty měsíců dopředu. Tak prostě změna v plánu. Kdybyste onemocněli, tak taky nebudete u rodičů. A jiná situace je, když zůstane sám jen jeden z rodičů, ale jestli to správně chápu, tak vy máte oba rodiče, tak to pro ně nebude tak smutné.
Další můj pohled je ten, že i kdyby váš muž k rodičům šel, tak vy možná budete spokojená, ale on ne. Nebude mu tam příjemně a možná se bude muset přetvarovat. Taková Štědrý den byste chtěla? A vasi rodice tu napjatou atmosféru taky určitě budou vnímat. A pokud si vás s dcerou nebudou sobecky uzurpovat, tak by jim mělo záležet na tom, jak se kdo cítí.
Vy máte v sobě nastvani, ukrivdenost, stojíte si za svým.
Dát vztah dohromady je vždy práce dvou partnerů. Mě přijde, že čekáte, co udělá, jak si vás bude získávat, atd. Ale i vy musíte do vztahu dávat. Možná se vám tenhle pohled nebude líbit. Přemýšlejte o tom. Uz jen kvůli dceři to za to stojí. Vánoce mají být o klidu, lásce, harmonii, ale ideálně pro všechny.

veronicka89
4. pro 2021

@klokanka31 A já to vidím zas trochu jinak...

To že tě jeho rodiče nesnáší si nemyslím že vznikne jenom tak,Ptz většina rodičů jsou šťastní když jsou děti šťastné ...

A už jenom to že ho jutis dělat něco co on nechce aby chodil za tvýma rodicema ( když čumí do mobilu a nechce tam jít )
Hovoří o tom že třeba ta semetrika trošku si a občas mu organizujes život,nebo hystercis když je nějaká změna plánu.
Takové zemské znám ...mají většinou za chlapy ťulpase ...kteří jsou fakt ovlivňování mámou
..Putz ta máma je přesně taková semetrika jako manželka....taková ta co říká chlapovi ať si vezme ven bundu že mu bude zima ( jakoby nebyl svepravny)
Myslím že si svého chlapa nevazis a nerespektuje s co on chce / nechce a že hodně ve vás životě řešíš ty ptz máš pocit že by to chlap udělal na hovno..předpokládám že i o dítě když byla mimino si ho moc nenechala starat...ptz si měla pocit že by to neuměl tak dobře jako ty..

Myslím že máš špatného chlapa a když ho nemiluješ měla by ses s ním rozejít
...

klokanka31
autor
4. pro 2021

@veronicka89 Jeho máma prostě nesnesla že v jeho životě by mohla být jiná žena. Ze začátku byl těžký mamánek. Hned ze začátku mi říkala ať si nemyslím že půjde za mnou, že on bude navždy bydlet s ní. Nebo aspoň v jejich městě. Bojkotovala mu naše rande, když jsme na svatbě šly do kostela, tak mu říkala umučeně že teď se na ní už vykašle, že zpátky půjde s jinou 🙄
To že jsem ho nutila aby chodil k mým rodičům na návštěvy - on chtěl po mě to samé. Chtěl abych jezdila k jeho, tak proč já bych měla a on ne. A že hysterčím když je změna - když se něco snad řekne, tak to platí ne? Když teda není nějaký vážný důvod. Jenže tohle on má po matce. Ta třeba x krát říkala jak s náma pojede na výlet. My jí pak vyzvedávali, a ona v pyžamu a že nikam nejede. Tohle se přece nedělá. Já když něco řeknu a slíbím, tak to taky udělám.

veroniquecz
4. pro 2021

@veruuu_kubesovic proč by mělo byt špatně aby byla na stedry den širší rodina spolu? U nás jsme čtyři, mamka sama, babička sama, tchyně sama (tchán vždy služby o Vánocích), prababicky taky samy, tak je všechny svezeme a jsou přes Vánoce u nás. A ano, je to veselejší, děti mají babičky, jsou spokojeně a my Si kupodivu více odpočineme, prz i ta práce se podělí.

veroniquecz
4. pro 2021

@klokanka31 tak když nesnasite návštěvy navzájem, tak jezdete sami ke svým rodinám ne? 🤷🏻‍♀️ A pokud takový vzorec má u dětství, ze je normální vše měnit má poslední chvíli, to se těžko předělává 🤷🏻‍♀️ Zůstaňte na Vánoce ve 3 a pak si rozdělte kdo kam na svátky. Očividně nezvladnete velké Vánoce se všemi na stedry den.

michaela666
4. pro 2021

@veruuu_kubesovic Já mý velký dům a prostor pro cca 25 lidí, tak klidně udělám Štědrý den s celou rodinou, každý druhý rok. Určitě bychom si to užili, o přípravy se podělili a hlavně děti by měli celý den někoho na hraní. Na druhou stranu jsem ráda za klidný den, kdy nemusím řešit pyžamo u televize, pohádek a nikdo po mě nic nechce....ale musí to být rozhodnutí obou. Ne, že jeden se prostě přizpůsobí.

@veroniquecz Vy jste se na tom shodli a vyhovuje to všem. Přijde mi logické, že nenecháte nikoho sedět doma samotného u stolu. To bych nesnesla.

drep
4. pro 2021

Hele, nebudeš to chtít slyšet, ale chováš se jako pětileté děcko, co dupe nožkou, že buď bude po jeho nebo si lehne v obchodě na zem a bude kopat okolo. A všichni okolo jsou idioti, jenom ty jsi letadlo a jediná dokonalá, co dělá všechno správně. Manžel nechce k tvým rodičům. Ok, partnerství je i o respektu. Respektu k věcem, které nechápeš, se kterými nesouhlasíš (a které tě neohrožují/nepoškozujl).
A že jste se na jaře domluvili, jak to bude o vánocích a on to teď bojkotuje? To mi připomíná základku a “my si ale přece slíbily, že budeme nejlepší kamarádky až do smrti”.
Chápu, že když je v rodině osamocený příbuzný, že si ho ostatní pozvou k sobě, ale pokud nikdo není sám, tak oslava ve třech je normální řešení.
Nicméně píšeš, že nic zachraňovat nechceš a snažit se má jenom manžel. Tím je asi vyřčeno všechno🤷🏻‍♀️

20190418
4. pro 2021

To fakt koukám, co tady píšeš. Pamatuji si tě z mnoha diskuzí a vzdy vystupujes jako nekdo, kdo ma ideální vztah, úplný patent na ideální vztah. Dokonala matka a manzela chlapa, ktery by rodine snesl modré z nebe. A možná to tak je do značné míry, ale neslo si v tvych příspěvcích nrvsimnout, že jsi taky docela manipulatorka a hysterka (byla jso to ty, kdo byl zdeseny, ze se mu nad kocarek v parku naklonila cca 4leta holčička a koukala na mimino?).
Takže bych hledala chybu asi taky v sobe. To ty ale nedokážeš, i v teto diskuzi jsou vsichni ti zlí a na tve straně ani sebemenší reflexe. Nicmene, pokud ty uz o záchranu manzelstvi nestojíš, tak se prostě na všechno vykašli a buď na Štědrý den s rodiči bez toho aniž bys nutila může být s vámi. Pokud s tou neochotou zachránit manželství jen trochu machruješ, tak prostě řekni rodičům, že se věci změnily a Štědrý večer budete ve třech u vás a přestaň se v tom pitvat a chlapovi to vyčítat.