Manžel po větším množství alkoholu omdlévá

markon54
15. únor 2015

Chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se s tímhle u někoho nesetkali...manželovi se to občas stává, když vypije větší množství alkoholu-v poslední době jen pivo, tvrdý alkohol nemusí. Při běžné návštěvě hospody, tak to ne, ale když je nějaká oslava nebo něco většího, přijde domů, normálně si lehne do postele, pak jde třeba za tři i čtyři hodiny třeba na záchod a omdlí..chvilku je bez sebe, takže dávám nohy nahoru, čelo má úplně studené a vlhké...dnes se mu to stalo dokonce 3x po sobě..není to nějak časté, třeba párkrát do roka, ale začíná mě to děsit..k doktorovi samozřejmě nechce jít..děkuji

madre1
15. únor 2015

Kdy byl naposledy na prevenci/odběru krve u obvodního lékaře?
Manželova babička nikdy problémy s alkoholem neměla,ale časem se jí i po blbém panáku začala motat hlava,pak za 2 měsíce celá zežloutla a konečná diagnóza byla rakovina slinivky.Neříkám,že to musí mít to samé,ale měla byste ho opravdu dostat k doktorovi 😉

molly1987
15. únor 2015

To je těžko radit. Návštěva doktora by to mohla vyřešit. Nemá manžel nízký tlak? Po tom ležení a následném vstanutí se mu může odkrvit hlava a omdlít.

martaveg
15. únor 2015

Napada mne vykyv tlaku nebo cukru ovlivneny prave vetsim mnozstvim alkoholu.. nestava se mu to i po necem jinem? treba i jen v mensi mire, zavravora nebo se citi slabe?
ja se zavratemi a omdlevanim mela problemy pred ctyrmi roky, taky jsem to neresila, navic jsem nenasla zadny jednoznacny spoustec ktery by se opakoval, pak to se mnou jednou seklo a uz jsem se nezvedla, 10 dnu na neurologii, hromada vysetreni a na nic neurologickeho se stejne neprislo :-/ takze nasledoval rok hledani a vylucovani dalsich potencialnich faktoru (pater, stres,..), nastesti (zaklepat) se to od te doby uz nevratilo v takove sile
kazdopadne to neni zadna sranda, pokud nebude chtit jit k doktorovi, tak nejspis jednou skonci jako ja a budes mu volat rychlou :-/

hancazivocich
15. únor 2015

Já bych mu doporučila, ať ten alkohol prostě nepije.. Může to být jednak i alergie na alkohol, pak i cukrovka (teoreticky), taky to může být atypický projev epilepsie, (alkohol, ponocování, ) Za sebe bych to nepodceňovala, já měla na alergo něco podobného - švihlo to se mnou - anafylaktická reakce. Ale jednou může omdlít na blbým místě, v blbou dobu... bez tebe (vás)... a co pak? Výčitky? Mně, pokud by chlap takhle omdlíval, tak na tajno kontaktuju dr, nebo mu při opakovaných mdlobách bez pardonu volám rychlou (jsem zs)... Ale furt lepší poslouchat nasejřenýho chlapa, než .........řešit funus... až žuchne ze schodů, pod auto...

markyzka84
15. únor 2015

ja nepiji ale dřív s emi to taky stavalo a opravdu je ti nizky tlak.. pokud jeste u toho kouří sem si jista na 99%

novakovatere
15. únor 2015

Me se to stalo taky...byla jsem u dr a je to nízkým tlakem

espada
15. únor 2015

Mám s tím zkušenost a v případě oné osoby to byla forma epilepsie. Nechci strašit, ale doporučuji návštěvu praktického lékaře, udělat krevní obraz, zkontrolovat tlak apod. a ať vám dá žádanku na neurologii.

domi2911
15. únor 2015

Taky bych to videla jako epilepsii.

elvira
16. únor 2015

No, bez doktora to stejně jsou jen dohady - soused omdlévá často - popíjí dost a má nějaké zúžené cévy do mozku.
Prostě bych na chlapa dupla, aby šel na vyšetření, není to žádná sranda, až omdlí a nebude poblíž nikdo, kdo mu pomůže, do toho se třeba zablije, tak mu bude těžko pomoct...