Manžel pracuje z domova a mě to vytáčí

ismail
17. únor 2014

Ahoj, potřebovala bych, prosím, poradit. Manžel x let pracuje z domova, dokud nebyly děti, v podstatě mi to vyhovovalo, já byla normálně v práci a vídali jsme se večer. Postupem času se to začalo zhoršovat, když dcera rostla, ještě to šlo, ale příchodem syna je pro mě situace dost neúnosná. Máme malý byt, pracuje v malé vyčleněné místnosti, nikdy nevím, kdy si půjde k nam (myslím do pokoje, kde jsem s dětma) pro jídlo, pití, na wc. Dcera se neustále ptá, proč musí pracovat a aby nepracoval. Navíc vyžaduje oběd a o svoji obědovou pauzu slibuje dětem (lépe řečeno dceři, syn je ještě malý) spoustu aktivit. Když jde opět pracovat, dcera div nepláče, navíc se podobně zčaíná chovat už i syn. Snažím se mít aktivity mimo byt, ale při odchodu i příchodu manžel dětí vítá, pomáhá sundavat oblečení a oni jsou opět "rozharašené". Myslím, že díky této situaci se mi manžel zhnusil a začínám nesníšet víkendy ☹ Jemu siituace vyhovuje a prý je problém u mě - jeho kamarádi to mají podobně a nikdo s tím problém nemá.....

kureeli
19. únor 2014

@willow4 No, ono to s těmi víkendy není právě tak horké.....Aspoň dvakrát do roka jedu k mamince do Brna a to tak, že vlakem, s dětma a nejpozději ve středu. Do soboty, než přijede, mám freetime, pár přátel mi tu ještě zbylo, tak za nimi a s nimi vyrazím, hodiny a hodiny vydržím chodit po městě - po obchodech a tak. Tu samou fintu aspoň jednou použiji v létě, když jedu(deme) k mojí babičce na chalupu (prostě jedu dřív o pár dní), sem tam do toho přijde nějaká společenská akce tipu sraz od základky, od střední, sem tam, přijedou kámošky k nám (když mají v týdnu volno), bo když vystřelí do práce, načnem vínko a začnem plkat 😀
ale pravda, abych se dostala úplně sama z domu, jen tak , že jdu s holkama na pivo, to moc nejde, protože by musel být s dětmi doma. No je to šichta, co ti budu povídat, ale já se nedám 😀 😀 😀

ismail
autor
19. únor 2014

Holky, všem vám moc děkuji za příspěvky a rady. Mě asi nejvíc ze všeho vadí, že když jdeme ven, hned vyleze a jde se s dětmi loučit, to samé po příchodu domů (navíc se vyptáva, jaké to bylo, záleží, kde jsme zrovna byli), vůbec se mi potom nechce vracet....Zdůvodnil mi to mimo jiné tím, že dcera se má naučit, že když někdo odchází, přichází, má se s ním zdravit, mě to přijde blbost, jak jí potom mám vysvětlit, že teď táta pracuje? No a 14 měsíčnímu synovi nevysvětlím nic.
Kancelář by mohl mít, peníze zase až takový problém nejsou, ale nechce, chce být co nejvíc s dětmi...

sariss
20. únor 2014

Zdravim a pripojuju se. Manzel je ted doma 3.tyden. Nastesti jen docasne a kvuli me/nam- cekame na porod, pracije celkem daleko od domova a dr nas strasi rychlym porodem ( kvuli mym urcitym gyn. Problemum) a musim rict ze uz ted mame celkem ponorku. Jeste tak 3 tydny max mesic... Kdyz jsem byla na prvni materske byl s nami doma 2-3mes....jako zpetne vidim ze mi hodne pomohl a ze si vytvoril vztah k male a naucil se o ni starat hned od malicka, ale v ten cas to nbylo lehke, on je z tech co se do vseho pletou... Ale prezili jsme. Dlouhodobe bych to nedala, radsi bych pustila nakou kacku za pronajem nejakeho fleku mimo domov...