Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

jancip
20. črc 2012

@pissskotka A taky se divíš, že to raději neudělá, než aby to tak dlouho poslouchal?🙂)))

pissskotka
20. črc 2012

@jancip noo každým dnem mě štve víc a víc...dnes se zase válel celej den u noťase a já pod ním vysávala, vytírala, myla nádobí...koupelnu a když sem mu řekla, jesti si může s malým hrát když já mám práci, tak si ho vzal na tři minuty na klín. To by mi už fakt šlehlo....takže bych byla docela ráda kdyby našel tyhle příspěvky a uvědomil si jakej je vůl... 😅

zizala79
20. črc 2012

@pissskotka mě nejvíc dojímá, jak oni se pak ještě cítí být dotčení, jakože si jim dovolíme říct, že by mohli taky něco udělat... já jsem dnes dala do pucu jeden pokoj, docela koukal, když se vrátili z procházky. je teda fakt, že můj s ním jde aspoň ven na hřiště

gab7
24. črc 2012

@marjama tomu rozumím,vstával mi takhle starší syn.a proto mě manžel o víkendu nechával vyspat.
jinak je to takováhle honička,co jsem začala chodit do práce.Přes týden jedu na plnej výkon,a o víkendu se snažím si odpočinout 😉

onetka
24. črc 2012

já jsem už s manželem úklidy a jakékoliv aktivity ohledně pořádku totálně vzdala 😀 uklízet mi nevadí, ráda mám svůj systém uložených věcí... a když pohlídá malého, tak o co jde? 😉 jsme ženy a k tomuhle jsme byly stvořeny. Oni by to ti chlapy bez nás totiž nezvládly 😀 😀 😀

jancip
24. črc 2012

@onetka Jsme k tomu stvořeny? Za feministku se nepovažuji, ale tohle je i na mě moc. Chápu, že to tak bylo, když chlap živil rodinu a žena byla doma, chápu, že to tak je v tradičních zemí, ale nechápu, jak to tak může být u nás, když i žena se podílí finančně na chodu domácnosi.

onetka
24. črc 2012

@jancip když seš asi s dítětem na mateřské, tak jediný finanční podíl je tvá mateřská... teda jestli ještě k tomu nestíháš na částečný úvazek si někde přividělávat... a co jinýho doma dělat, než vaření, úklid a žehlení? Příležitostné pohrání si s dítětem? To by mě manžel hnal svinským krokem, vysedávat celý dny na písku nebo kávičce s "podobnýma" 😀

jancip
24. črc 2012

@onetka Ale tady nejsou jen maminky na MD. A i na MD se dá dělat spoustu věcí. Třeba přivydělávat si háčkováním, děláním dortů, pracováním na částečný úvatek, provozováním internetového obchodu a pod. A i kdyby ne, ona péče o malé dítě není úplná sranda, pokud si s ním maminka nechce jen příležitostně pohrát.

zizala79
27. črc 2012

@onetka příležitostné pohrání? ano, v měsíci, ve třech, možná ještě v pěti měsících věku, ale potom? však dojde i na Dalibora...

já jsem od narození syna chodila s dítětem klidně i na čtyři hodiny ven, to pak už toho času na další aktivity fakt moc nezbývá,já ty čtyři hodiny musela chodit, jinak se budil, byla to moje volba a rozhodně jsem to preferovala před napucovaným bytem, aby bylo dítě na vzduchu a ne pořád mezi čtyřma stěnama

diviska
27. črc 2012

@onetka co to je si příležitostně pohrát s dítětem?!

pissskotka
27. črc 2012

@zizala79 přesně, souhlasím...jakože on chodí do práce, tak po něm přece ještě nemůžu chtít něco navíc...ale já po mateřský taky přece budu chodit do práce a o tu domácnost se budu muset postarat tak jako tak, tak proč by teď nemohl on...je hroznej..je to hodnej chlap, ale prostě nevím, proč se takto změnil, vidí, že už mám toho plné zuby v těch vedrech, stojím u plotny, pak ho obsloužím a ještě kupa nádobí do toho a nemůže mi pomoct anitím, že utře nádobí, malýho si ven nevezme ani náhodou, necháápu to...štve mě to fakt moc...!!!nejhorší je to jeho nervování a křičení, že mi ,,musí´´ podat plenku, nebo si po sobě odnést talíř...prostě po něm nemůžu chtít vůbec nic..je to normální? v tomhle věku aby byl takovej cholerik, jak pak s ním mám vydržet celej život, ach jo ☹

pissskotka
27. črc 2012

@onetka Svým způsobem máš pravdu, já se pořád rozčiluju, že nic nedělá, s ničím nepomůže, ale když umyje nádobí a nechá mi na každým druhým kousku kousek ,,čehosi´´ z oběda, nebo jen malou skvrnku tak bych střílela, nebo když spolu jsme 5 let a on stále neví kam co patří kde má co své místo...no tak to už je i na mě moc 😀 takže je fakt, že jsem nasraná, utahaná, ale mám to vše tak jak má být 🙂

zizala79
27. črc 2012

@pissskotka nevím, jestli to dělají schválně, nebo jsou fakt tak neschopní vnímat, co kde doma mí místo. já jsem včera našla ve skříňce, kde jsou talíře, všechno možný, komín věcí, jako jak je to možný? copak je to tak těžký? 😔
já jsem ve fázi, kdy mi vadí už všechno, velmi dobře si to uvědomuju, ale nevím zda je cesty zpět. třeba si vezme k snídani sušenky, ale nemůže ten pytlík vrátit na místo, už to tam nechávám. ale je mi jasný, že mu to nedojde. ale já se fakt cítím jak služka. k tomuhle se teda stvořená necítím...

už jsem mu například řekla, že trenky a ponožky mu uklízet nebudu, protože jsem to měla vždycky pěkně naskládaný v jeho šuplíku a on si prostě nevezme trenky z vrchu, ale hraboší dospod, ok, ale proč to nemůže srovnat? konec. nezájem.

onetka
27. črc 2012

@pissskotka jak vidím, tak na ty naše chlapy se prostě nemůžeme spolehnout tak jak bychom chtěli 😀 my jsme spolu 6let, z toho rok manželé a teď máme skoro 2m miminko... zatím ho to ale baví, starat se o Kubíka, nebo teda zabavit ho, když potřebuji něco pořádně udělat 😎

lindaaax
27. črc 2012

Jediné východisko je udělat kompromis - dát chlapům pracovní úkoly, které jsou schopni zvládnout v takové kvalitě, která je vyhovující (i když ne výborná) například vynést koš, ohřát jídlo...a pokud vím, že není schopen zachovat systém, tak to uzpůsobím, abych se z toho úplně nevyčerpala, například není schopen zachovat v pořádku komínky poskládaného prádla, tak mu dávám trenky a ponožky do velkého šuplíku, kde to neskládám (ztráta času a nervů), jen položím a on ať se v tom přehrabuje 🙂 Všichni jsou asi fakt stejní 😎 Kamoška, když chce, aby manža pohlídal dítě, tak mu musí dát jasné povely - v kolik odejít z domu, kam přesně jít (pískoviště to a to), co přesně vzít (kyblík, lopatku, traktor, formičky), co tam budou dělat (stavět hrad, dělat bábovičky, vozit autem písek), kdy je návrat domů. Protože on by nevěděl - kam jít, co vzít a co tam dělat (i když už tam společně byli 3 x). 😀

jancip
27. črc 2012

@zizala79 To s tím "kde to máme?" je asi všude stejný. Já to taky nechápu, že nejsou schopni si zapamatovat, co kde je. A nejlepší na tom je, že prý to fut přemisťuji, tak to nejde najít🙂 To mě fakt vždy pobaví...Já jsem aspoň toho svého naučila uklízet po sobě ze stolu, ale dalo mi to práci. Zkousla jsem zuby a nechávala to tak, neumývala nádobí, neprala mu věci. Sice to bylo strašný a vždy se modlila, aby k nám nikdo nepřišel, ale až neměl čisté trenky, neměl si do čeho udělat kafe, tak to začal trochu chápat...ale bylo to fakt strašný. Jenže kdybych vždy vyměkla, tak by to bylo furt stejný.

zizala79
27. črc 2012

@lindaaax
"Kamoška, když chce, aby manža pohlídal dítě, tak mu musí dát jasné povely - v kolik odejít z domu, kam přesně jít (pískoviště to a to), co přesně vzít (kyblík, lopatku, traktor, formičky), co tam budou dělat (stavět hrad, dělat bábovičky, vozit autem písek), kdy je návrat domů. Protože on by nevěděl - kam jít, co vzít a co tam dělat (i když už tam společně byli 3 x)."
no potěš 😕 (každej má holt něco, můj dojde na hřiště, ae komínky neudrží 😀 )

zizala79
27. črc 2012

@jancip mně to přijde trapný, jak s dítětem, ale už to tak prostě dělám.... nejvíc mi asi vadí, žže miu pak řekne, že by to taky ujlidil, jo, ale kdy? když pak na lince potřebuju něco dělat, tak si VŽDY musím místo nejprve umýt 🙄
ale jsem ráda, že nejsem sama, už bych si přišla jak trubka... aspoň se o tom máme kde pobavit 😝

tinkag3
5. únor 2013

Tak u nas je to jeste horsi. Mame s muzem 3 deti (18m, 3r, 5let) a me muj manzel nikdy nepomahal a nepomaha. Proste nula a kdyz je doma tak vetsinou spi a ani si nijak , dobre, temer vubec s detmi nehraje. Z prace chodi po pulnoci a rano proste az se vyspi. A jestli potrebuji hlidani? Vetsinou pozadam sestru, bez ktere bych spoustu veci vubec nezvladala a nedala si spoustu veci predstavit, a to zije mimo Prahu a ma vlastni dite. Manzel si nikdy neustlal ani postel a aby pomohl s detmi? Prave o vikendu se nejstarsi syn zeptal, proc mamince treba nepomuze s varenim. A jeho odpoved? Maminka mi take nepomaha v praci. A jeho presvedceni...on chodi do prace, plati ucty (ne ty moje) a ma uloha je vychovavat deti (coz jsem dle jeho nazoru udelala spatne a on se na to nemuze divat), starat se o ne a o domacnost. Za cele nase manzelstvi nevstal k detem abych se vyspala a i kdyz jsem nemocna,zvracim, mam migrenu... nepomuze a necha me s detmi. Jsem nesmirne unavena, ale obcas se od srdce zasmeju, kdyz mi rekne "Mam te rad". Preji pevne nervy a at se Vam to podari zmenit.

kacabik
7. únor 2013

Ahoj holky, tak jsem zabloudila na Vasi diskuzi a vidim, ze v tom nejsem sama. V nasem pripade je to tak, ze manzel je veliky sportovec - bud na sportech, anebo kdyz je doma tak je unaveny, nemocny anebo nastvany z prace. Mam dve dcerky, 1 a 4 roky. Ze by mne v necem pomahal, to se fakt neda rict. Kdyz jsem byla nemocna - hnusna angina a 40ky, tak odpovedi je, zavolej tchyni, rada pomuze. S tchyni ale vztahy dobre nemam, chce se starat pouze o tu starsi a navic porad kritizuje.. Navic velmi stoji za manzelem, je to mazanek a cokoliv udela on je vzdy spravne. Moc jsem se tim trapila az jsem si na Silvestra - kdy jel na deset dni s kamarady pryc, rekla, ze nemam moc moznosti. Bud se rozvest, coz se mne kvuli detem a financim nechce, nebo se nad tim nebudu rozcilovat a pojedu si svoje. Asi to neni nejchytrejsi, ale po skoro peti letech trapeni mne to ted pripada ze je to lepsi. Ja si delam svoje, nerozciluji se a doma je malinko vetsi klid. Je mne lito, ze nas je docela hodne co maji takove starosti...Holky, drzme se a at to nejak zvladneme ....

tinkag3
10. únor 2013

Taky jsem nad tim premyslela a dosla k stejnemu vysledku. Ikdyz po poslednim vikendu, ktery opet prospal,ale na 1 prochazku s nami sel....ovsem nechal me s detmi venku, pekny kus od domu,bez kocarku a v hustem snezeni, proste odesel bez jedineho slova domu...byla mu zima, jsem si az tak jista nebyla. Nekdy si rikam,ze rozvodem bych mela o jednu starost mene, nemusela bych se starat o manzela byt z nej smutna, rozlobena, litostiva a stydet se za jeho chovani misto nej. ☹

susan7
27. bře 2013

@naty připadá mě že tvůj i další muži co je zde o nich řeč jsou hlavně velice pohodlní a také sobečtí.Ono to ještě vcelku jde pokud jsi na mateřské a snažíš se vše zvládnout sama...po nocích vaříš, žehlíš... ale z vlastní zkušenosti můžu říct (jelikož mám stejného muže doma) že veliké problémy nastanou když ženě k tomu všemu přibude zaměstnání.Jelikož pohodlný muž se nezmění ani o píď a pak už je to vážně na blázinec 😠 Takže pokud mohu něco radit, zvykněte je se zapojovat do starostí okolo rodiny dokud máte na mateřské ještě čas i když se to nezdá 😢 .

katka_mel
27. bře 2013

Jé to je dobré téma. Holky díky a potěšily jste mě, že ten můj není zas až takový líný. Ale je pravda, že on je pracant hlavně venku okolo domu a co se týče domácnosti, tak se hodně změnil po narození dcerky. To klidně i pral, věšel prádlo. jediné co neudělá, tak neuvaří, protože to neumí. Takže děkuju za vaše příspěvky, že jsem si zase jednou uvědomila a vzpoměla, že je můj partner když potřebuju vážně oporou. 😉
A přeju vám, aby jste si ty chlapy vycepovaly podle svého obrazu alespoň v některých věcech. Držím vám palce

sarriku
27. bře 2013

Můj táta je taky takovej. Mamce s ničím moc nepomáhá. Když se mu něco nelíbí, nebo po něm mamka něco chce, tak hned zvyšuje hlas, ale do huby si nevidí a na ostatní by řval kvůli těm samým chybám jako dělá on. Nejhorší je, že si to pak nepamatuje a ještě se tím chlubí, že zapomíná co mu lidi provádějí. Jenže on ani nemyslí na to, co provádí on jim☹.
Kdopak v něm má mít vzor?☹ Mamka v něm nemá zastání, protože když chce něco po nejmladším, tak jí odpoví "Ale táta to taky nedělá."
Takže si myslím, že kdyby nebyli oba oddaní v kostele před Bohem, tak už jsou dávno odloučení☹
Ptala jsem se na to mamky a ta říkala, že předtím to ještě fungovalo, pomáhal s dětmi, toho bavilo, ale potom se hrozně izoloval, dělal si vlastní věci a nějak jeho rodinný život proplouval kolem....

Takže momentálně.....jejich partnerský život nefunguje vůbec a co se týče soužití, funguje to pouze když po něm mamka nic nechce...

pitrisek21
1. dub 2013

Tak koukám, že nejsem sama. Myslela jsem, že jsem vyhrála v loterii, ale očividně je nás více. 🙂 Od včerejška mám 39 teploty, rýma nehorázná, v hlavě mi hučí. ☹ .. Ráno, jako obvykle jsem vstala v 7 hodin s malou. Tatínek spinuškal, protože se včera nadřel, když jezdil třičtvrtě hodiny s frézou kolem baráku. Svou návštěvou nás poctil v půl desáté. To už jsem měla uklizeno, vypranou pračku, další už se prala, malá zrovna svačila, pes vyvenčenej... Tak jsem drahého poprosila, jestli by byl tak laskav a vzal malou k jeho rodičům na oběd, ať nemusím ještě vařit, že bych si chtěla jít lehnout. "Ochotně počkal, až jsem malou nachystala, přece to nebude dělat on, vždyť ani neví, co jí dát na sebe a ve finále - přece ani neví, kde ty věcy hledat. V půl 12 odešli, tak jsem si šla lehnout. Odpoledne jsem zase vyvenčila psa, vyprala další 2 pračky, teda pověsila, pere pračka néééé? Ve čtyři přišli domů. Nechal mi tu malou, že musí zpátky k rodičům, zapoměl si mobil chudák. Vrátil se za hodinu a půl (má to k rodičům 5 min). Tak jsem si šla lehnout. V půl 7 jsem vstala, udělala všem večeři, vykoupala malou, vyvenčila psa (je to přece můj čokl), a pak jsem chtěla ať jí jde uspat, ať tam na ní zbytečně nefuním ty bacily. Odpověď - ať si jí jdu uspat sama, on má zrovna zprávy. A už toho má plný zuby, celej den se o ní stará a já se celej den válím,tak bych jí mohla alespoň uspat, když už nic. A to co tu dělám, to se nepočítá, to jsou moje povinosti, on už si svojí splnil, když barák postavil, takže teď chce mít klid. No masakr, už mě to fakt přestává bavit 😠 😠

terka_37
25. říj 2022

Nečetla jsem příspěvky. Když jsem měla prvního syna, taky jsem říkala, ze nic s ním nestíhám dělat, vařila jsem po večerech, nic jsem nedodělal, protože on něco chtěl a já mu nedokázala říct ne atd. Pak se narodil druhý syn a já si řekla, že takhle prostě ne. Všechno dělám s dětma přes den. Vařím, uklidím ( ne, nemám opravdu naklizeno:D ale běžný úklid ok), vysprchuju se, nalicim, nakoupím. A večer dám děti ve 20 spát a nohy nahoru. Čtu si, dáme si s manželem večeři, popovídáme si, potulime, koukneme na film. A v 10, nejpozději v 11 jdem spát. Pro staršího byl velký problém si na to zvyknout, mladší to prostě už bral, že to tak je. A ano, když já něco dělám, taky dělaj mrdnik. Mladší ještě ani nechodil a už mi lezl na parapety. Mnohokrát si někde něco udělal(nic vážného!) a moc jsme ti neřešili ani já, ani on. Teď spolu už si docela vystacej, ale taky jecej, perou se, lítají. A co. Proč by malá nemohla běhat po bytě a řádit? Ty uvaříš rychlej oběd, poklidis si a bude. Po obědě ještě asi spí, ne? Tak buď spí s ní nebo si dej prostě kafíčko a dělej, co tě baví. Dite opravdu nepotřebuje mámu permanentně za zadkem. Dětem věnuju vědomý čas každý den několikrát. Že jsem fakt s nima i myslenkama, děláme, či si přejou, všichni si to užijeme, pak jsou uspokojení a je zas čas na moji práci. A můj relax. Jinak manžel je také ráno nevzbuditelnej a nepoužitelnej. Spoustu let mě to vytacelo k nepříčetnosti. Pak jsem to přestala řešit. Ráno s dětma vstanu, obstarám je, odvedu do školky (když nejsem v práci, to je vše na něj), nechám ho vyspat. Já si svůj čas vyberu třeba odpoledne. Jdu cvičit, plavat, na výlet/procházku, s kámoškou. Necítím se za to nijak provinile. Ono taky když nebudeš doma, malá za tebou běhat nebude🤷