Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

83ja
30. čer 2010

Já bych to brala jako hodně velkou manželovu zradu a nemohla bych s ním dál žít, věděla bych, že se za mě nepostaví a pro mě je důvěra v druhého hodně důležitá ve vztahu.
Neumím si ani představit,, že by mi manžel udělal něco podobného...a vím, že kdybych tahle situace byla opačná, tak už dávno bydlím jinde, protože tohle by si líbit nenechal...
Člověk si musí vážit hlavně sám sebe a pak si ho budou vážit i ostatní a hlavně ostatní se k tobě budou chovat tak, jak jim sama dovolíš.
Tohle u by bylo nad moje síly, šla bych dávno sama, já bych nemohla žít s člověkem, který se mě nezastane, nestojí za mnou...
Jste spolu 3 měsíce...co za deset let třeba??? Protože takových situací, kdy budeš potřebovat podporu partnera nastane ještě hodně.

berenika39
30. čer 2010

ale hlavně nikdy bychom jeden druhému nedělali to, o čem víme, že druhého trápí.....a už vůbec ne tak dlouhodobě, tolik času měl to utnout, a neudělal? jemu na tobě nezáleží.

morgan
30. čer 2010

Magdalena asi chápe všechny naše argumenty a ví, že tam je všechno špatně. Ale víme dobře, že člověk si musí všechno zažít na vlastní kůži sám a prostě nechce jednat unáhleně (i když to trvá už takovou dobu). Prostě tomu dává co nejvíce času, aby si zpětně nemohla nic vyčítat. Držím ti palce Magdaleno!

studanka789
30. čer 2010

každá jsme jiná a každá to cejtíme jinak.Taky držím palce aby ji to dopadlo dobře 😉

magdalena2
autor
30. čer 2010

Nejsem bez emocí, vůbec nejsem bez emocí... Snažím se psát, abych působila klidně, snažím se s manželem jednat klidně, ale už nemůžu dál... před chvíli zase odešel a já už se neudržela...

magdalena2
autor
30. čer 2010

Zjistila jsem, že pokud s ním zůstanu, asi nebudu mít klid, dokud bude v jeho blízkosti ona, dokud jí definitivně nepošle někam... jsem skoro rozhodnutá, že půjdu...stačí ještě jedna jediná kapka a já půjdu... Dnešek zase plný nervů... Stačí kapka a jdu a ta kapka si přijde, už skoro ani nedoufám...

magdalena2
autor
30. čer 2010

To už ani nemá smysl psát, co se stalo, protože Vás to stejně jen vytočí a vyzvedne ze židle, jako mně... Ona, nedá pokoj, není den,kdy by nedala pokoj, jediný jeden den...a mu je všechno jedno, všechno a ještě je vše moje vina, protože jsem užárlená a stíhačka!!!

frisbee
30. čer 2010

@magdalena????? 😕 😕 😕 😕 😕 ..když tak mi napiš do IP 😕

kveta
30. čer 2010

@magdalena2 Napíš... Nenechávaj to v sebe... Aspoň do tej IP niektorým holkám...

magdalena2
autor
30. čer 2010

@frisbee Ne, máš, máte pravdu... tak tohle fórum prostě nečtěte, když Vás můj klid tak točí,když Vás točí, co dělá on... Nečtěte to a budete mít klid. Já to potřebuji vypsat... Nemám to komu říci, nemám nikoho poblíž. Teď jsem volala babičce, mluvila se mnou dlouho,chudák a to žijí s dědou z důchodu a telefony jsou pořád drahé... A nechci nikoho otravovat, nikoho zatěžovat, nechci mít pocit, že moje problémy jsou problémy někoho jiného, jak to dělá dotyčná osoba, která otravuje kde koho, nejvíce mého manžela... Tady je to všechno dobrovolné, nikdo mi tu nemusí psát, nikdo to nemusí číst...proto tu píši, proto si možná lidi tolik tady i jinde v diskuzích stěžují...

Stalo se to, že sotva manžel přijel domů, hned mu zase psala a volala a to si s ní domluvil, že do 16. 8. spolu nebudou v kontaktu, jen pracovně, prostě nebude psát, on taky ne... A pokud bude psát, tak ji nebude odpovídat... Ale to předbíhám. Řekl mi, co se dělo tam u ní, dozvěděla jsem se, že ona vůbec ani neměla sbaleno! On ji prostě pomáhal sbalit všechny věci!!! Oblečení, knihy, ... všechno. A také z něho neochotně a oklikou vylezlo, že jí půjčil 500,-kč - ani nevěděl a nezeptal se na co (přitom máme finance společné, hospodaříe spolu, takže půjčuje naše peníze, aniž by se mne zeptal). No a sotva byl doma hodinku, tak volala (pracovně - to prý může), že má pro něj okamžitý job a navíc na celé prázdniny (proč mu to neřekla už když stěhovali???). Že se jí nechce učit jednoho člověka angličtinu, kterého učí dvě ulice nad námi a že z toho bude mít manžel 500,-Kč. Ale pak mi to došlo... Jak přišel (už dnes ho učil, přišel za hodinu a třičtvrtě domů) tak mi řekl, že mu peníze na ruku nedal, že to pošle jí a ona to přepošle manželovi... Došlo mi, že ona si část peněz nechá...a bude je mít zdarma, za nic...manžel za ní člověka odučí a ona z toho bude mít nějakou tu stovku a jemu pošle zbytek... Pokud ne, tak se omlouvám, že jsem tak podezřívavá...ale já už ji nevěřím ani zbla... A ted je manžel zase pryč, přišel se domů je vyčůrat a pádil do hospody. Že jde s tím člověkem, kterého učil... Já se ptala, že jestli s ním, už jsem měla emoce na kraji, a on, že tam ona jen přijde a předá mu jen nějaké materiály (materiály k tomu člověku,aby věděl,co ho učit). To už jsem nezvládla, emoce prostě vybuchly...

Je to neuvěřitelné i pro mne, nějak tomu nemohu všěřit, něco tady nehraje, něco mi už musí tajit i on, ačkoliv mi dává přečíst některé její e-maily a smsky...ačkoliv jsem slyšela, že mu to s tím učením toho člověka volala a slyšela jsem v telefonu její hlas, protože manžel seděl na posteli vedle mne...

Nečtětě to, nepište mi tu, že jsem chudinka, co si nechá vše líbit, nepište mi, že je to moc neuvěřitelné a že si musím zákonitě vymýšlet... Napište mi to kdyžtak do soukromých zpráv, odpovím všem a všem klidně pošlu její facebook a těm, co mi něvěří vůbec i adresu nebo cokoliv chcete, abyste uvěřili, že to tohle je skutečný příběh... i pro mne je to neskutečné, jako bych žila jen sen... Ale neuvěřitelné je to jen proto, že ta baba, ta hnusná osoba je neuvěřitelná a šílená, opravdu šílená a manžel jí na vše skočí, na vše...

kveta
30. čer 2010

Ale je to uveriteľné... lenže časť ľudí jednoducho mala to šťastie, že sa nestretla s takýmto druhom manipulátorky /myslím tú slečnu/ a tak si nevedia predstaviť, že niekto by mohol byť takto priamočiaro zničujúci... Ja Ti verím.

Máš ošetrený majetok? /teraz roztrhajú mňa za to, že riešim tak prízemné veci.../

Jeden príklad ako funguje manipulátorka:
Manžel považuje za normálne, že svojej žene oznamuje kde je a kedy sa vráti... Jedného dňa to manipulátorka zistí a spýta sa, či je mopslík, že tak hlási žene všetko.. Manžel o dva dni odchádza z domu, manželka sa nevinne spýta, kedy ho má čakať a on vybuchne, že s ním jedná ako s nesvojprávnym... a rozpor je na svete...

Takže to, že si žiarlivá stíhačka, mohlo vzniknúť podobne... "A čo má Tvoja žena proti Tvojim kamarátkam? Nie je nejaká žiarlivá?"

magdalena2
autor
30. čer 2010

Ale proč bych nepokračovala... Proč bych to nevypsala... Jemu je jedno, že už to psychicky nezvládám, že mně ruinuje, ona je evidentně přednější... Myslím si to proto, že kdysi, asi před dvěma a půl lety jsme řešili jeden závažný problém... Nespal se mnou, jen jednou týdně, jednou za čtrnáct dní... a to jsme spolu byli rok a něco teprve. Já měla chuť velkou...ale jemu to bylo jedno, to byl opět můj problém jako je tohle opět můj problém, ... časem jsem zjstila, že si to dělá tajně sám... i když se mnou nespí...dělal si to často... A problém neřešil, ani trochu... Dopadlo to tak, že jsem mu byla nakonec nevěrná - byla to zátěž na moje nervy a já tu nevěru "spáchala" tak nějak v polosnu...prostě mi asi už více vadilo, že to nechce řešit...ale ano, byla to chyba, nevymlouvám se, neměla jsem být nevěrná... Nakonec mi to odpustil, já mu to nakonec po týdnu řekla... A pak jsem asi měsíc na to začala brát z jendoho nejmenovaného důvodu prášky na nervy (ne jeho vinou, mám jeden problém, ale ten tu řešit nechci, navíc ted na to prášky neberu a je mi dobře)...přešla mne chuť na sex...ale už se nikdy nevrátila, ztratilajsem ji nadobro (prášky na nervy chut na sex tlumí, ale netušila jsem, že ji mohou víz úplně, i když je vysadím). Jenže pak mi časem došlo, že to možná nebylo těmi prášky, že to možná bylo tím trápením, že mozek možná přecvakl a přestal mít chut na sex, abych mohla být s ním, žít s ním a netrápit sebe ani jeho mojí větší chutí... A teď je to asi stejné...on to zase neřeší a já mám čím dál větší pocit, že jestli brzy neodejdu nebo on to brzy s ní nadobro neukončí, tak se zblázním nebo z toho budu zase "na prášky"... Jeho neřešení problémů vede jen k tomu, že to ničí mne, ne jeho, on je klidný flegmoš... Já nemám chuť na sex, já teď cca 14 dní žiji v permanenntím neklidu...a nechci se zbláznit, chci mít klid... Máte pravdu, asi mi nezbývá než od něho pryč...

frisbee
30. čer 2010

magdi...a ty sedíš sama doma?Šla bych s ním,je to jedno,jak to vypadá,ale měla bys jasno....holka,teďuž je to jenom na tobě...dokdy vydržíš a jestli vůbeš chceš pokračovat....máš jeden život...lidi se sejdou a rozejdou,to je normální,ale nechápu toto psycho...

kveta
30. čer 2010

@magdalena2 Odíď od neho len ak si si istá, že to takto definitívne chceš... Ak vieš, že je naozaj koniec manželstva z Tvojej strany... Inak zbytočne slečne uvoľníš voľnú cestu k manželovi a mohla by si si to dodatočne vyčítať...

lenkavano
30. čer 2010

@magdalena2 ikdyž jsem dnes tady byla možná tvrdá a nekompromisní ,neznamená to že si o tobě myslím něco špatného.naopak.věřím ti každé slovo a vím že se tím strašně trápíš.myslím na tebe a jen ti přeju že at to dopadne jak chce ,tak at to dopadne hlavně k tvé spokojenosti a tvému štěstí.

magdalena2
autor
30. čer 2010

@frisbee Nemohla jsem jít s ním, ptala jsem se ho a on řekl, že ne...a neudal důvod...řekl jen, že jsem stíhačka...

frisbee
30. čer 2010

maddi,je mi Tě strašně líto...neztrácej čas,máš jenom jeden život,on ti nestojí za to trápení....

kveta
30. čer 2010

Nechceš investovať do súkromného detektíva, nech máš istotu, že už je čas to zabaliť?

frisbee
30. čer 2010

to nemá nic společnýho se stíhačkou...on má program a ty máš sedět doma?Víš co,necháme toho,napiš,až se vrátí...
Bože,to je bezmoc 😒

magdalena2
autor
30. čer 2010

Dokonce si myslel, když jsem se ptala, kam jde, že ho budu sledovat... Strašně mmne to urazilo, tohle není můj styl... Ale on mne vždycky podceňoval... V srpnu si budu hledat práci (už nemám školu, chybí mi jen státnice a diplomka), chci ji mít nejpozději v říjnu...a on mi nevěří, on si myslí, že ji hledat nebudu, že jsem líná... Ale to je jedno, to bych tu taky mohla vypsat celý svůj život s ním...

Víte, popravdě řečeno, já od něj chtěla oejít už předtím s tím sexem, dokonce už tehdy, když on mi zakázal jednoho kamaráda a dal mi ultimátum bud on, nebo kamarád...a přitom jsme si jen psali, viděli se jednou za rok a psali si max jendou týdně e-mail. A teď to dělá on a neuveomuje si to, tvrdí, že je to něco jiného, že on měl vážně strach, že bych dala přednost kamarádovi a ne jemu, proto mi dal ultimátum...

kote
30. čer 2010

bože bože magdi ,občas nakouknu,jak se to u vás vyvýjí..
co teď?
nemůžeme tě nikdo nutit,aby jednala tak či tak a ani se zlobit,že jednáš jak jednáš (nebo nejdnáš)

za sebe bych mu řekla,že s ní mám opravdu problém. že sice můžu chápat,že ji jako kamarádku chce,ale že to velmi negativně ovlivnuje kvalitu manželství.. že svým chováním,kdy naprosto nebere v úvahu tvé pocity a nejedná v první řadě v zájmu vašeho manželství,tak že tímto chováním tě velmi ztrácí. požádala bych ho,aby odešel. řekla bych,že ho sice velmi miluješ,že bys ho ztratila nerada,ale za těchto okolností že ho žádáš aby odešel,protože se takto v tom vztahu necítíš dobře . aby odešel a až bude mít vyřešeny své priority,že ho ráda přivítáš zpět,ale že nechceš být u tohoto procesu ,kdy se rozhoduje,kdo je pro něj přednější..
(vyvarovala bych se hodnocení "tys udělal, neudělal atd.. ale naopak tam vsunula to,jak se cítíš ty "necítím se dobře,když....)

pokud o tebe bude stát,tak neodejde a nebo odejde,ale vrátí se..

pokud o tebe zájem již nemá,tak by tě jeho odchod v blízké době stejně čekal..
za sebe bych se asi ani nedivila ,že tam je z jeho strany k ní něco víc,co však nechce přiznat ani on sám sobě...ale to těžko říct...

frisbee
30. čer 2010

magdi...hlavně jsi narazila na psychopatku a manipulátorku,ona to má promyšlený,pokoj vám nedá....

magdalena2
autor
30. čer 2010

@frisbee Ne to není bezmoc...nebo možná ano, ale nechci nikomu připadat bezmocná... Já už jsem skoro rozhodnutá, že odejdu...stačí jediná kapka... a ona přijde, já to vím, že ona ho nenechá... Alespoň musím odejít naoko, musím, a čekat, jestli mu to náhodou nedocvakne, když uvidí, že mne ztrácí... Ale máš pravdu, jdu si "klidně"sednout k TV a budu čekat, až se vrátí a co mi řekne, co se stane...a budu čekat na tu poslední kapku, abych odešla...kéž by nikdy nepřišla, kéž by mu za hnudná baba dnes způsobila něco, co ho přesvědčí, aby jí definitivně kopnul...

vlastovka385
30. čer 2010

Jako to si taky myslím, že si část těch peněz nechá, jednak z toho bude něco mít a jednak bude mít záminku, aby se s Tvým manželem vídala, jestli mu toto nedošlo, tak pak už nevím. Magdi, mně se to zdá nějaký divný, já Tvýho muže neznám, ale myslím, že je u vás určitě nějaký problém v komunikaci, o tom svědči už to, že si spíš píšete, než spolu mluvíte. Já jsem si to zkoušela trochu představit z jeho strany, teď to zjednoduším: má kamarádku, cítí se s ní dobře, a manželka mu "zakáže" se s ní vídat. Kromě toho, že nechce přijít o kámošku, je tam i druhá rovina, jednak takový to chlapský "ona mi přece nebude poroučet, s kým se mám vídat" a jednak ho možná mrzí, že mu nevěříš, když ti řekl, že jsou jenom kamarádi. Tohle je ten první pohled. Jasněže to tak není, ale pokouším se představit si, jak asi argumentuje on sám pro sebe. Jenže do hry už vstoupily další argumenty, její manipulace, lži, nedodržování úmluv atd. To už by mu mělo otevřít oči. Problém je v tom, že existuje skupina chlapů, a není jich málo, co chtějí za každou cenu zůstat hezcí v očích druhých. Když se ocitnou mezi dvěma mlýnskýma kamenama, tak se to snaží zahrát do autu na obou stranách, aby nemuseli nic řešit. TM je asi takovej, jak jsi psala na začátku, že nesnáší ultimáta. Proč asi. Bojí se, že by musel zaujmout stanovisko, kličkuje jak zajíc. Já se vsadím, že Tobě i jí říká něco jinýho. Tobě odkývá, že je baba psychopat a že s ní skončí a u ní dělá chudáka, že se teda přestanou vídat, protože má žárlivou manželku. Jkoa já si nemyslím, že by kvůli tomu byl špatnej chlap, takových je spousta, a jsou horší vlastnosti, žejo. Akorát s tím manželka musí počítat a musí se tomu přizpůsobit a využít to. Jenže Ty jsi to o něm zjistila 3 měsíce po svatbě. Asi bych zkusila se uklidnit, až se vrátí z hospody, tak bych to nechala pro dnešek u ledu. On asi bude čekat scénu, tak bych ho překvapila a byla milá, to chlapovi vždycky sebere vítr z plachet. A pak bych to dělala tak, jak jsem ti už psala dřív. Zkusit omezit jejich společně strávený čas, třeba do té hospody bych šla s ním, že se seznámím s tím jeho žákem. Pak ho zaměstnat doma, aby neměl čas na ni. A postupně mu navrhovat nějaký věci, jemně upozorňovat na její manipulace, ale třeba stylem "a nezdá se ti divný, že po tobě chtěla pomoct se stěhováním a přitom nemělo sbaleno? nemyslíš, že tě nerespektuje, když nerespektuje tvůj čas" atd., ale žádná přímá konfrontace.
A tady na ty silácký řeči holek nedej, těžko se dá vcítit do cizí situace a vyhazovat chlapa nebo zabouchnout dveře se dá vždycky, to je to poslední. Hlavu vzhůru, minimálně ti tahle aféra pomůže vyznat se v sobě a trochu víc poznat svýho muže.

lenkavano
30. čer 2010

@magdalena2 měla jsi jít s ním do té hospody a kdyby nechtěl aby si šla bylo by to myslím jasné.já bych tam bývala šla na tvém místě.

kveta
30. čer 2010

@magdalena2 Rozhoduješ sa na základe afektu a momentálnych emócií... To nie je nikdy dobré... Počkaj až budeš v sebe cítiť ISTOTU, nie momentálne naštvanie na "nejakú kvapku"... Si uvedom, že on teraz príde s dobrou náladou z krčmy, kde sa so slečnou fajn pobavil a doma ho bude čakať časovaná bomba, čo vybuchne a odíde... Prečo by mal utekať za vybuchnutou bombou, keď môže byť s milou slečnou? Proste nerozhoduj sa ukvapene... odíď až budeš vedieť, že je Ti úplne jedno, že manželstvo skončí... lebo vieš, že to, čo urobil, je konečná...

magdalena2
autor
30. čer 2010

@lenkavano Psala jsem to frisbee, on nechtěl...žejsem prý stíhačka...

frisbee
30. čer 2010

vlastovka..souhlas...já akorát nechápu jeho postoj,když ví,že to manželce vadí,proč tu flusačku tahá i domů 😒

lenkavano
30. čer 2010

@vlastovka385 to nejsou silácké řeči ,z nejedné z nás mluví zkušenost to mi věř.mám též jedno manželství již dávno za sebou a litovala jsem že jsem to neukončila dřív,protože otálením se stalo ještě mnoho ošklivých věcí,kterých jsem se mohla ušetřit a ušetřit i někoho jiného.

vlastovka385
30. čer 2010

No jo, to je těžký, tam je nakupených víc neřešených problémů. Teď když jsem si to dočetla, tak možná mají holky pravdu, ale asi bych vyhlásila pauzu, ne rozchod. Argument, že když odejdu, uvolním místo druhé, moc neberu, on se s ní bude stejně vídat, jak to tak vypadá, a akorát bude Magdě předhazovat, že je stíhačka. Možná pauza přes prázdniny, pokud by ses měla kam odstěhovat, tak by to bylo dobrý. Domluvit se, jak to bude s penězma, a důsledně se nevídat a domluvit si termín, kdy se sejdete a popovídáte si o budoucnosti. Jako podle toho, co o té dámě píšeš, by byl brzo zpátky, protože ona by si z něho udělala cvičenou opičku.